Šímův Forejs

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6341
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od cleo »

Presne, pasky neni nikdy dost


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Tak tak, pásky všeho druhu :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

520 km, víc jak dvě třetiny dálnice, zbytek okresky, částečně kopcovité a dvě objíždky ála 40 km, pocukávání víceméně jo. Dvě osoby na palubě, na kouli dvě kola, kufr plný. Spotřeba zatím vychází na 8,5 lt. Zbývá mě ještě poslední dílek nádrže. Rychlosti vždy mírně nad max, na dálnici sem tam větší řádné prohnání pavouků. Forejs jako vždy ožil a zpět jel jak brůs, v kopcích prdel sledovat jak nové rádoby výkonné mini motory kuckají a nejen ty...
Ještě raz někdo napíše, že SG je plečka a že navíc moc žere :-) >:( ;-D
Opravdu lesník i ten náš starý umí jet velice svižně, v dálničních kopcích při těch správných točkách neztrací na rozdíl od některých jiných motorů dech, naopak krásně tahá nahoru, přitom netřeba zbytečně týrat motor, to ne.
Nezávodil jsem, to už mám za s sebou, jestli vůbec kdy tohle nějak víc bylo, jen jsem nezdržoval a co víc třebuju na těch našich cestách, že ;)
No hlavně ta jistota, že dojedu, jistota držení stopy a přehled z auta ven, hluk jsem záměrně pozoroval po debatě co tu nedávno proběhla a naprosto v klidu.
Mám toho našeho forejse moc rád, máme teda.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Jackylle »

To mám radost, že ti Forejs dělá radost ,,,,| (*_^) |,,,,
Ta spotřeba je neuvěřitelná, skoro bys měl dostat zákaz to sem psát a provokovat :-D
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Dík, dělá, snad tomu bude i nadále, v září snad klapne antikoroz prevence, hlubšího provedení, než minule. To se teprve ukáže, jak na tom forejs je, jsou místa, která odkryta zatím nebyla, jen rukou ochmatána.
Spotřeba zas půjde nahoru, na těch +- 9, tu to trckání a věčně kopce to jinak nejde.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Výměna moto oleje, oil filtru po včil nevím přesně kolika km, cirka max po 7000. Dodržel jsem co jsem si předsevzal, co bude příště se uvidí, nejsem Mirek Dušín, tak kdo ví. Jen mám dobrý pocit, moje složení cest není úplně nejlepší, tak proč nevypustit černý olej(který je černý opravdu záhy po výměně) když to vyjde na šest stovek kompletně.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6341
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od cleo »

A hlavně to dělá forejsovi dobře, je to už starší pán a musíš se o něj náležitě starat :-).
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Pravda Cleo :-) =)
Potěšilo mě moc, že velice podivné pazvuky "točivé" typicky ložiskové byly nakonec jen prkotina, od začátku jsem měl na to pifku a potvrdilo se, jen jsme na to definitivní potvrzení museli být dva, jeden šlapal na plyn, druhý ležel postupně pod celým autem. Jooo tepelný štít výfuku dokáže neuvěřitelné věci, nejen drnčet, neuvěřitelné. O původu zvuku mě od začátku přesvědčilo jen jediné- že se pazvuk víceméně a hlavně objevil hlavně při razantnějším přidání plynu=pohyb, protipohyb laufu. Ale nevěřili by jste co to dokáže vyloudit za zvuky.
Jinak se začíná ozývat, zlehounka a pomalu ložisko zadního kola, nejspíš je to ono, ten zvuk si pamatuju a je to to samé, tak nejspíš to druhé, zatím nevyměněné.
No a volnoběžné točky si postupně sedly, zatím ok, uvidíme, mám furt pocit, že si se mnou pohrává ještě jiná příčina, než je jen krokáč- pinďour, který jsem vyměnil, byť starší, uvidím, včil to chodí za jak má.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zypi0OYTcIQ[/youtube]
V cudzom městě Kopřivnice. Všiml jsem si, že nejspíš neví kudy jet, nebo je nějak mimo, styl jízdy neuvěřitelný, brzda plyn, vše kde by to člověk nečekal, ne takhle, spíš ne. No a pak...naštěstí jsem skočil na brzdu ihned, ihned. Taková klasika zmateného řidiče, co absolutně neřeší co se děje za ním, okolo něho.
Vzpomněl jsem si na Mariho, je to jednak v tom samém městě, kde se stal karambol jemu a taky hlavně jel za mnou taxík, jen jsem zíral do špíglu, jestli to ubrzdí. Tož dobře to dopadlo.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19080
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od hamoun »

Simo, ses dobrej .. protoze .. ten zacatek byl jeste ok .. ale za tu odbocku bych ho zabil ..
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od VDC »

No to bylo o fous. Blbec
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od spm »

Tohle se mi stává docela často na příjezdovce do práce a taky většinou brzdim dost o fous :-DDD Ikdyž tam je to takový, že za to úplně moc často nemůžou - odbočujou do areálu, kde přes tu odbočku vede přechod a následně úzký vrata, kde může jet i něco naproti, takže často to zahamtnou, protože dál nemůžou jet... Ale jinak teda já málem rozstřelil auto včera. Najížděl jsem na okruh, nájezd je udělaný tak, že na něj vedou dva pruhy (každý začíná z jiného směru), najede to na okruh a ten nejvíc pravý pruh pak končí, ten levý pokračuje jako třetí pruh dál. Já jel tím levým, protože z protisměru takhle vychází, zrychluju a přesto že mám za sebou hromadu místa a naopak před sebou mám řadu kamionů a místo tam není, tak mě nějaký vocas předjíždí tím pravým pruhem, navíc ještě jede asi o 0,5km/h víc, takže mě lehce míjí, nemá prostor na to se dostat do nějaké mezery. Tak si říkám, že už kašlu na to, abych furt někde brzdil a pouštěl někoho, kdo mi má dát přednost, ať si to vyřeší jak chce. Tak to vyřešil. Když po 100m zjistil, že ten pruh končí, tak to do mě bez blinkru prudce natvrdo narval. Což mi nedalo, takže jsem následně při předjíždění zase testoval klakson, ani se nepodíval. Možná ani nevěděl že sedí v autě.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Jo o fous to bylo, není to tak vidět, ale v reálu je to mžik, vteřinka nereakce, pohledu jinam, než před sebe a je vymalováno. Tj hned. Takže Hamoune nejsem dobrý, jen mě nerozptyloval "Nohavicův" krepdešín letních slečen :-)
Spm, tak to jak říkáš -vyřešil :-/ :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19080
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od hamoun »

sima píše:Jo o fous to bylo, není to tak vidět, ale v reálu je to mžik, vteřinka nereakce, pohledu jinam, než před sebe a je vymalováno. Tj hned. Takže Hamoune nejsem dobrý, jen mě nerozptyloval "Nohavicův" krepdešín letních slečen
Spm, tak to jak říkáš -vyřešil
pekna pripominka predposledniho predsedovic skoku :-DDD
ale ses ... nevymlouvej se ... :)
škoda superb
ex WRX 2008
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od petr »

štěstí že jsi to dobrzdil, smutné na takových situacích je, že pokud by došlo na ťukanec viník je ten co to nezavinil a nedobrzdil to , možná by pomohla ta kamera, ale kdyby byl ten vepředu fikaný a tvrdil třeba že mu do cesty zrovna něco vběhlo tak ten vzadu se z toho nevyvleče ačkoli za to nemohl, je to radost potkat takové řidiče
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“