Šímův Forejs

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6310
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od cleo »

Šímo, ale folie by mu slušely =)
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3031
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Šaman »

To každopádně. A schválně, kdo si troufne Šímovi napsat, že by jeho stroji slušel LPG :-DDD /°b"\
Je na chalupě, tak nás přizabije pozděj. Už si hledám jinou trasu na cestu s psem ;-D
Susede, sorry jako za rýpnutí. Dík
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

No právě cleo,slušeli by folie těžce,kor k té stříbrné,to se tak krásně vyváží,sladí,probarví,ale nechám to včil už tak,vidím to až na přístí léto.To bylo letos furt nutných investic a práce a zařizování a taky hlavně jiné nedobré starosti,na folie nedošlo.
Šamane ty už jedině přes Chladnou,vrchem,kol chalupy dělám plot >>:-@@ 8-? :-) Však víš jak to mám s Lpg,měl jsem ho léta,ale včil pro mě nemá význam,smysl,ušetřit pár stokorun měsíčně,to nemá logiku ve všech ohledech ne.Ať to beru jak to beru.Takže klidně choď okolo,dostaneš loňskou šímovici,čeká na tě v šopě :-) A na Lilly bestii mjaso.Dnes se omlouvám,nestíhal jsem,ještě jsem jel večer na otočku dom.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10614
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Mira »

Hlavně v těch letošních pařácích by se fólie šikly. Ty bylo jedno z prvních co jsem na forestru řešil, ten rozpálenej skleník byla hrůza.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5142
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od petr »

ahoj prosím tě mám dotaz kolik mm má vzorek u těch tvých rikenu , zase jsem prorazil další pneu a můžu je mít fakt za neskutečné peníze tak o nich uvažuju , zjistil jsem že pojištovna mi proplatí jen dva průrazy ročně do 3000 kč a to je na mě málo tak musím jít do levných pneu
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Hoj lesáku :-) Mám zapsáno:8-8,5 mm.Měřeno obyč digi Lidl měřákem,měřeno po ujetí pár km.Ale je mě jasné,že pro tvé účely budou ty pneu zas na hovno :-) ;) Taky jsem je měl docela levně,taky jeden z vícero důvodů proč jsem je bral.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5142
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od petr »

to máš pravdu na hovno budou určitě ale za ty peníze :-D jinak díky za info pomohlo mi to v rozhodnutí já doufal že budou mít aspoň 10mm když jsou to i trochu AT gumy nakonec asi do nich fakt raději nepůjdu a budu muset holt připlatit za nějaké víc zubaté , na normální ježdění bych do nich asi šel to jo, asi nakonec fakt půjdu do Goodyear wrangler AT ty by měly být pro mé učely vhodnější a taky je můžu mít za rozumnou cenu
Uživatelský avatar
Lawman
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: pon srp 29, 2016 9:02 am
Jméno a příjmení: Petr Mach
Bydliště: Rousínov

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Lawman »

Pěkný kola Šímo (*_^) |,,,, Stříbrnýmu sluší určitě víc jak tomu mýmu běloušovi :-D
Forester SG 2.0X 2005 116kw
Forester SG 2.0i 2003 92kw LPG

If it's stupid but it works, it isn't stupid
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Petře no právě,já ti do toho nechtěl kecat,nemá to cenu,ale na tvé potřeby bych bral nějaké víc drapáky.Zas na mé potřeby mě tyto max vyhovujou,já bych do víc zubatějších už určitě nešel,jezdím většinou jen po asfaltu.To spíš klidně zas čistě letní,taky se to s nima dá přežít i když teď bych asi neměnil,hodně jsem se s nima už sžil a mají určo své výhody.
Jinak se má spotřeba zase blíží tam kde byla i s předešlými letními myšáky a hlavně 16-koly,teď 8,6 lt,což teda bývalo i méně,ale furt na tu mou ne moc příznivou skladbu cest jsem max spokojen.
Lawmane díky,tak bělouš lump je náročnější na desaign no,stříbrná zbaští vše :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Tak konečně,po roce s nefunkčími DRL svícením(nefunkční ledky,nebo jen bludičky) a po následném vytažení a půl roce ježdění s páskou na nárazníku.Původní světla zrepasována za pár kaček-vyměněny ledky za vysoce svítivé,ty nej co měly,vsazení hliníku na chlazení ledek,ale ouha světla už do zakřiveného nárazníku absolutně nepasovala,trčela fest ven.Tak opět hledání těchto světel neobvyklých rozměrů-délka 28cm,nutné zakřivené-kosoúhlost světel atd...vše dáno nutností zadělat díry na nárazníku.Uvažoval jsem ještě díry hulvátsky zamaskovat,nebo vyměnit nárazník,ale nej řešení byla koupě světel,tedy poté co jsem konečně našel vhodné a hlavně s možností vyzkoušet je na místě.
Přikládám foto,je to maximum co se s tím dalo udělat,není to žádná hitparáda,ale byl jsem omezen již stávajícími dírami.Světla ještě mírně přečuhují,ale na pohled to není vůbec vidět,jen zblízka a zvrchu,navíc je to zapuštěno v tmelu,tj mě fuk,neřeším.Důležité pro mě je,že je forejs vidět,svítí to slušně,za jistých podmínek snad ještě lépe než tlumené,jsou dost vysoko.Úhel světel byl dán bez možnosti změny.Snad je někde hned nerozmlátím,nebo někdo.I kabeláž už vypadá betelně,než ty drátky nachystané na zkrat co tam byli předtím.Jo ještě přetřít okolní tmel přijatelnou barvou...
Bral jsem odtud:
https://www.levnealarmy.cz/kontakt.html
tyto https://www.bmshop.eu/p/led-svetla-pro- ... 0x24mm-ece
Náhodně,ale před léty mě tam dělali zámek zpátečky,pan majitel ještě tehdy,ale teď už má na montáže pana Straku-švagra a majitel firmy provozuje mimo jiné tento e-shop.Domluva skvělá,možnost zkusit zpasování na místě a domluvit se i na montáži.Není to špatná služba,z vícero důvodů i skrz záruku...
Moc příjemný pan Straka se snažil z prasárny udělat co šlo,neměl s ničím problém,nenadával :-) za chvilku bylo hotovo,jen se čekalo na vytvrdnutí polyuretan tmelu.
Kdyby někdo z Ostravy třeboval dálkáč,alarm,zabezpečení či DRL apod můžu jen doporučit.Jeden kámoš-puntičkář z Ostravy,který jen tak něco nepochválí byl taky spokojen s doděláním dálky.
Jo říkal,že dělal taky už denní světla místo mlhovek do forejse,ale dle popisu do posledního modelu.Tam zůstali snad i mlhovky zachovány,ale to teď jistě nevím.Ke mě do nárazníku by to zřejmě moc nepasovalo a já to navíc ani nijak moc nechtěl.
No snad světla něco vydrží,až cestou jsem si uvědomil,jak zas krásně vidím osvětlení ovladačů ventilace,já si na to podržení "Bright" nikdy nezvykl.
Přílohy
Inked2017-10-26-2110_LI.jpg
Inked2017-10-26-2111_LI.jpg
Inked2017-10-26-2113_LI.jpg
Inked2017-10-26-2112_LI.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Ještě k firmě Pana J.Tulacha.Dávám odkaz,kde sami uvádějí své úspěchy a ocenění.Ale hlavně se mě líbí ten dodatek s fotkou dole.Snad to nikdo nebude brát za srandičku a fotomontáž :-)
https://www.levnealarmy.cz/o-nas.html
Nemám z toho a neměl jsem nic,dávám to sem,protože je to dle mě férová firma a vždycky byla,už před léty.Své služby se snaží nabízet se vším všudy.Není to jen nějaký přeprodejce.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

A takhle to svítí za přítmí a tj už vážně vše :-)
Přílohy
Inked2017-10-27-2117_LI.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1982
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od suubaru »

sima píše:A takhle to svítí za přítmí a tj už vážně vše
Ke Strakovi dávam dělat autoháky, parkovací senzory a výhřev sedaček. Spokojenost
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Jj to rád slyším,že nejsem sám.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Poprvé jsem zaznamenal téměř ideálně další metu.Jsem neskutečně spokojen,nechci to zakřiknout,jsem pověrčivý jak stará mudra(jak psal tuhletu y-brcek :-D ),ale tak spolehlivé a přitom staré auto jsem ještě neměl.Nemusel jsem řešit nic,krom jedné blbé stahovačky,nepočítaje samozřejmě běžný servis-oleje,rozvody...No ještě je na hodnocení trochu brzy,jestli spolu budem aspoň dalších pět let,jakože to je dle mých představ také minimum,tak už bude mít 20 let,pak se teprvá okáže ;-D
Plejáďáné subaru je vášeň,to auto mě furt děsně baví a mám ho ráááád.
Přílohy
2017-12-22-2315.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“