Šímův Forejs

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10614
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Mira »

draconis píše:Ale jo, určitě to chci řešit. Ale do konce roku se nedostanu už nikam, páč jedeme 6 dní v týdbnu. Takže v roce 2017 dám vědět
A nemá týden 7 dnů? :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Sedmý den je neděle,od slova...ale určitě by to nějak šlo,jenže drak tu radší napíše nějaký ten žbleb při kávě :-D :-|
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od draconis »

Jasně, že by to šlo. Ale když přijdu každý den domů někdy v 19-20h, tak už moc mechaniků neordinuje... :-/

Holt jsem asi pomalej.

No a já jsem rád, že už jedem jen 6 dní v týdnu. 7 jsme jeli prosinec všechny léta předtím, letos jsme šéfovi politicky vysvětlili, že už to prostě není potřeba a on se nechal... :-)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Tak konečně došlo na výměnu rozvodů.Za života auta byly měněny jen jednou a to v roce 2008,při nájezdu 80000km,od té doby najeto jen 60000km.Dle papírů se tehdy vyměnil jen rozvoďák a napínací kladka.Tak jak to prý bývá běžně v cizině zvykem,aspoň co se forestra-subaru týče.A jelikož bylo měněno jen toto a i samotným časem matrjoš stárne a 5 letý interval pro výměnu rozvodů byl už dávno přetažen furt mě tam kdesi za krkem seděla opice-vyměň to konečně,auto je zatím v bezva stavu,chceš si ho nechat co to jen půjde,byla by to věčná a nenahraditelná škoda...
Vyměnilo se vše-rozvodový řemen,kladky,pumpa,pro sichr gufero vačky,navíc ještě oba řemeny příslušenství a výměna "fridexu".Přikládám cenu za matrjoš,za práci musím poděkovat tady subarákovi Petrovi C a taky Juras posléze dojel a velice ochotně s námi strávil čas :-) Cenu za práci nebudu vůbec komentovat,leda by to Petrovi nevadilo,aby před barákem u něj nestál pak zástup plejádníků :-) bylo to za pár grošů,práce trvala cirka tři hodiny klidným tempem.
Řemeny vypadaly všechny dobře,rozvoďák absolutně jako nový.Pumpa OK,netekla,zubatá kladka jakž takž,ale obě hladké hladky byly už dost hyn-vazelína tekla ven a nějaká vůle tam už taky byla.Takže tak vypadají kladky a pumpa po 140 000km.Co mě potěšilo,že nové kladky ze sady contitech jsou úplně stejné značky jako ty původní,to jsem vážně nečekal 8(),ale možná je to u contitechu běžné?Já chtěl Contitech pro jejich vyhlášenou kvalitu,ale tohle jsem nečekal...
Při opětovném dotahování šroubů,použity předepsané subaru momenty...
Vypuštěná chladička,stará 3 roky byla už fest tmavá.Kdo ví jak poctivě se tehdy vše vypustilo...Teď vyteklo pěkně něco málo přes šest litrů.
Pumpu jsem zkusil vzít italskou Idromec,byla levná a co mě opět překvapilo,že má zas železnou vrtulku.
Vše bylo suché,nikde zatím nic neteče,nerosí.
Přikládám ceník,taky pár fotek,jen tak halabala,chtěl jsem to původně nafotit a udělat stručný foto návod,ale bohužel jsem pak přestal fotit a nemělo už smysl pokračovat..Tak jsem to aspoň jen tak plácnul na rajče.
Jsem rád,že už jezdím s čistou hlavou,že jsem udělal pro forejse co jsem mohl =)
http://simasubaru.rajce.idnes.cz/Rozvody/
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10614
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Mira »

Tý jó. Dobrý ceny. Tak mne napadá, že bych měl koupit řemeny. Vždycky jsem v autě raději vozil rezervní. Jdu hledat.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7806
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od mnov »

To je super práce. ,,,,| (*_^) |,,,,
Nyní hodně najezdi, aby jsme věděli, kolik ta vodní pumpa vydrží. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Juras »

Jo, pak jsi přestal fotit, páč jsme se zakecali o citrónech :-DDD
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Uživatelský avatar
PetrC
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 510
Registrován: ned čer 02, 2013 10:11 am
Jméno a příjmení: Petr Celnar
Bydliště: Bučovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od PetrC »

Šímo, není vůbec zač, rádi jsme pomohli. Abych se vyjádřil k těm cenám :-D, beru to tak že to dělám pro radost, neživím se tím a nabírám ceněné zkušenosti. Jinak auto bylo ve velice pěkném stavu na jeho roky, bylo vidět že se o něj šíma stará (*_^) |,,,,
1996 R33 Skyline GT-R V-spec [490 HP/650 N·m]
MY96 SUBARU IMPREZA WRX STi Type RA Version II DCCD - JDM [275 HP/319 N·m] - SOLD :-(
v rodině:
MY96 SUBARU IMPREZA GT 555 [300 HP/350 N·m] - na nukleární pohon
MY06 SUBARU FORESTER 2.5XT [230 HP/320 N·m]
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10614
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Mira »

PetrC píše:Šímo, není vůbec zač, rádi jsme pomohli. Abych se vyjádřil k těm cenám , beru to tak že to dělám pro radost, neživím se tím a nabírám ceněné zkušenosti. Jinak auto bylo ve velice pěkném stavu na jeho roky, bylo vidět že se o něj šíma stará
Šikovný kluci. A je třeba za práci platit. Pokud je něco zadara, lidé si toho pak neváží. A když je cena přátelská, mají z toho radost všichni.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48892
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od VDC »

To je skvělý, že nám to takhle funguje ! ,,,,| (*_^) |,,,,
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od draconis »

Jj, paráda.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

mnov píše:To je super práce.
Nyní hodně najezdi, aby jsme věděli, kolik ta vodní pumpa vydrží.
Volil jsem mezi pumpou od Ruville a talijánem Idromec.Ruville není výrobce,ale myslím jen přebalovač,což neříkám,že je špatně,to vůbec ne!Volil jsem nicméně pro mě neznámý Idromec.Zaměřují se na pumpy pro auta,jakási tradice tam je,tak je prostě tam no,se uvidí =)
http://genei4.webnode.cz/products/idromec/
Jinak díly jsem opět bral od kámoše,protože nemusím řešit co kde vzít levněji,většinou má vše levné,není co řešit a je to při jednom,díly jsem nabral cestou do Bučovic,v den opravy.Taky zatím od něj veškeré díly pasovaly a za ty roky v autodílech se už přeci jen vyzná co se hodí vzít a co spíš ne.I když jak sám říká,vše je jen díl,vše se může posrat.
On mě dle VIN vyjel spoustu informací ohledně mého forejse,taky pro kterou oblast bylo auto určené a bylo tam-LH 8() :-) Tak to odborně hned specifikoval:to je auto z talošky,tak to budou určitě Líné Hnáty :-DDD
Tu pumpu Idromec měl na svém bývalém citroušovi a je tam nejspíš dodnes,nájezd ale netuším,nicméně on s tím najel sám hodně.Takže buď pumpa přežije auto,nebo taky mě :-) nebo tu podám raport dřív,kdyby náhodou,doufám,že nebude třeba.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od davidherda »

Šímó zavolej mi prosím
telefon v nicku

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Zahájil jsem unifikaci a návrat ke klasickým rozměrům kol a pneu:
Zakoupeny Al kola Enzo,klasických forestro rozměrů:15/ET-48/6,5J.Zde od Lawmana.
Nazuty pneu Riken 701-205/70/15
To vše z důvodu většího komfortu a pohodlí,prostě bačkory.Taky skrz sjednocení rozměrů s rezervou.
Enza se mě zprvu zas tak moc nelíbily,ale Lawman má bílého forejse,na tom stříbrném to víc ladí.Teď jsem naopak velmi rád,předtím jsem měl takové krasavce kola,ale teď to vypadá tak nějak pevněji,víc forestrově bych řekl.Navíc Enzo-gut dojč :-)
S Rikeny zatím jen spokojenost,ale nezažil jsem s nima všechny situace a je to vůbec moc krátká doba na hodnocení.Co mě teda fest potěšilo,že mají výborný záběr v terénu,je to dáno vzorkem na bočnicích.Konečně šetřím starou spojku,předtím vždy dost těžký smrad ze spojky,každý razantně vyjetý strmý kopec s horším terénem(klidně i hrbolatý asfalt) způsoboval prokluz kol...
Nevěřil jsem,že to pneu spraví,teď nic,ani na pasekách,v džungli,kopec jak střecha,tak to jsem fakt hodně rád.Škoda,že jsem to neřešil už loni,mohla být spojka pošetřena už dřív.
Jinak bacha na pneu Nexen HD,chtěl jsem je taky,ale přečetl jsem si tři na sobě nezávislé recenze,že místo šířky 205 mají jen 195 8() Samozřejmě toto je bez záruky a stačí je při převzetí zkontrolovat,přeměřit,ale bacha na to.Psal to i nějaký Juras na jiném clubu,tipuju,že je to ten náš tady :-)
Přílohy
2017-06-18-4887.jpg
2017-06-08-4844.jpg
2017-06-24-1633.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Další anabáze s funkčím-nefunkčím stahováním okna spolujezdce.Po pročištění motorku šlapal jak divý,to okno jezdilo jak šíp(když kobyla chcípe,nejvíc kope)rychleji,než ostatní a najednou bác,finito,ani ťuk,naštěstí zůstalo zavřené.Vyměněn tedy definitivně motorek za starší a zatím to teda opět funguje.
Jinak jsem letos opět plánovaně :-) neuskutečnil okenní folie,vlastně jsem na auto nešáhl,krom výměny oleje nebylo nic třeba.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“