Šímův Forejs

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Tak ještě jednou všechny zdravím a jsem velice rád,že to tu tak žije,na to jsem byl zvyklý i z dřívějšího clubu, tu člověk najde fakt snad vše co potřebuje,později věřím i pár známých,už se tak začlo ihned dít.Opravdu skvělý club se zdá se vynikající atmosférou a super opečovávané stránky.
Myslel jsem,že dojezdím ještě nějaké ty léta svojí milovanou xantijku,měl jsem jí už 11 let a jezdila skvěle,nezlobila a levně na plyn,lpg dáno ihned zpočátku,před samotnou koupív holandsku, tj rok 98.
Jenže jsme si pořídili letitý sen chalupu,tam jsem sice statečně a bez úhony vždy letos vyhrál nad sněhem,ale začal jsem přemýšlet,zda a co koupit vhodnějšího.Četl jsem a četl a ptal se,až po vylučovací metodě jsem se vrátil k ihned první volbě-Forester :670: :-) Jakoby mě opět nezklamal instinkt,nějak ten forestřík si mě snad našel sám :-) .Hlavní důvod pro tuto volbu byla určitá univerzálnost použití a motor boxer,podvozek!Natěsno to vyhrál nad vitarou.Turbo bych rád pro výkon,ale rozhodl rozum a způsob mého využívání auta.Doby kdy jsem najezdil hodně km a dost i po dálnicích a okreskách jsou pryč,teď většinou město a sem tam kraší trasa zde,dálnice jen vyjímečně.Samozřejmě přibyl sem tam terén,to byl hlavní důvod a redukce je jak jsem zjistil opravdu výtečná pomocnice!!!
Sledování inzerátů-první obhlídka neuskutečněna,forestřík z jednoho mini bazárku jedněch nadšenců prodán do sousední vsi,byl to starší kus,ale za dobré kč a vypadal skvěle.Zklamán nemaje peníz,jsem to už málem zabalil,ale hledal po čase dál...najednou vymykající se inzerát na bazoši,po pár dnech foun a dlouhá příjemná debata.Řešení jak nejbezpečněji a rychle vykrást banku,aspoň nějaké ty drobné no..Rychlé doplňování informací i tu z webu na co si dát pozor při koupi a konečně obhlídka s kámošem-taky servisoval jednoho foryna a to dlouhodobě.
Na živo mě nic nezklamalo,ani přístup prodejce,naopak,jízda bez problémů,vše ok,servisák mě jen řekl,to ber to ber,poznám foryna co má 300 000 a co má podstatně méně.Koupě bez problému,cena teoreticky vyšší-150 000 kč,ale šlo mě hlavně o stav mechaniky a kastle,servisování a ne prvotně o ročník.
První majitel ital od 11/2002 do 2014,pak tu ježděno jeden rok a pak prodej šímovi :-)
K autu serviska až do roku 2012,každoročně servisováno,od všeho každoroční faktury,v roce 2010 při 73 000km dělán velký servis,včetně rozvodů,olejů,diferák olej atd..To mě překvapilo,že po rozvody dělal při 73 000 km,ale pak jsem si uvědomil,že majitel co se zřejmě stará,myslí nejen na km interval,ale i na stáří dílů,rozvodů,nebo tam byl jiný důvod.Ze servisní historie je vidět,že tyto ročníky jsou zřejmě opravdu neuvěřitelně vydařené a vychytané a neotravují je různé serepetičky,dnes všudypřítomné.Auto dostalo péči přesně jak se má,ale krom olejů,rozvodů,žárovek nebylo třeba nic dělat,možná preventivní seřízení ventilů.Ještě jsem ale vše poctivě z italštiny nepřeložil.Celkovou sumu za servis spočítám,vím že velký servis stál 34000 kč,ale tam je opravdu hodně děláno,to se mě zdá na origo servis a peněženku itala versus čecha opět silný nepoměr,no nic moc se v tomhle bohužel nezměnilo a ital si pak může dovolit nové auto,či je servisovat jak se patří-když tedy na to myslí a ne jen jezdí,to je všude stejné.
Vím ty km zní neuvěřitelně,ale vše naznačuje,že tomu tak je,nejen papíry všemožné a možné,ale i opotřební exponovaných dílů-rapatice na volantě,boční kůže na sedačce a jiné věci.I když tyto věci vydrží na forynovi hodně,přeci jen jsem měl možnost srovnat a vidět rozdíl.Jelikož nejsou kč,vše jde a šlo do chalupy a do koupě auta,musím tomu věřit,teď mě čeká motorák olej,najeto zatím málo km,ale jsem nadšen,jsem nadšen.Auto drží jak přibité,to nízké těžiště a podvozek prýýý z imprezy je znát,obuté zatím zimáky 15.Terén,no tak co jsem měl možnost vyzkoušet,tak je to pro mě nováčka prostě pasák,škoda to tu popsiovat furt dokola,jen se snažím nenechat unést a spíše opatrně.Zatím nikde nic nebouchá,nemlátí,vše funguje tak jak má,tak uvidím jak bude sloužit dál.
Český majitel si vybral auto sám a nechal si je dovézt,provedl sám nějaké úpravy,je vidět,že auta má rád a je šikovný-nástřik spodku,couvací asistent,přípojka 12 V u stropu,denní led světla,repase brzd-ne výměna,ale repase.Udělal opatrný postupný proplach motoru,přechod z 10W na 5W/40 olej.K autu byla při rychlém jednání navíc kamera,hasičák,letní hliníky 16 nově pokomaxitované,zimní origa kola.Zimáky dojezdím a pak mě čekají jeté mišelinky 16.Čekám na zápis všech možných rozměrů kol do tp,už je to v jednání.
Nikdy bych si nepomyslel,že budu mít takové auto,mimo jiné měl jsem obavy z dražšího servisu,na xantii a saxo je vše za pár korun,ale dnes už je nabídka dílů na foryna daleko lepší než dřív a hlavně za pmocí tu zkušenějších se dá rozumně vybrat.Jsem z auta zatím opravdu nadšen,z toho jak vypadá,jak jezdí,jak se chová,vše je zdá se originál,krom rozvodů a pár spotřebních věciček,motor snad nikdy nikdo nemyl,tj jen dobře,s tímto mám špatné zkušenosti...Žena si na něj ihned zvykla a tj co říct,přeci jen je to úplně odlišné auto,xantie je prostě peřina,ta zvládá české cesty a schody D1 bravurně-prostě jakože nic,ale tohle je prostě jiné auto,to nejde srovnávat,každé auto je určeno na něco jiného.
Musel bych psát a psát,ale už tak to čtení dávno všichni zabalili,tak končím a omlouvám se za velký článek(já věděl,proč tak trvalo,než jsem se k tomu dokopal :-) to nikdy není jen tak).
Ale nemohl jsem si pomoci a napsat jen,tak mám auto,v mém případě tomu tak nikdy nebylo a snad mě mé nadšení vydrží.Co mě udivuje jak auto drží v zatáčkách a co vyjede,aniž by ho to nějak vzrušovalo,zvuk motoru jak je tichoučký a jak se umí krásně rozbouřit a zaboxovat si a i praktičnost interiéru,mě prostě vše maximálně vyhovuje,auto mě padlo ihned do ruky a nechci vysednout.
Jo tuto motorizaci jsem zvolil i skrz možnost zástavby do plynu,ale to jen jako zadní otevřená vrátka,co kdyby...protože momentálně jezdím méně km a i jiné důvody říkají zatím určitě ne,byla by to škoda.
Přílohy
2015-03-17-1841.jpg
2015-03-17-1842.jpg
2015-03-17-1824.jpg
2015-03-17-1827.jpg
2015-03-17-1838.jpg
2015-03-17-1834.jpg
2015-03-17-1835.jpg
2015-04-04-1963.jpg
čemeřice 023.jpg
P1350106.JPG
Naposledy upravil(a) sima dne pát dub 10, 2015 1:40 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Subaru70 »

..krasavice..to je prostě Subaru - klasika, krásný starý modely.. :supeer:
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Šmarjá díky,proto jsem si ho vybral,dík.Ale je mě jasné,že lidi co s tímhle autem jezdí hodně hodně km musí zvolit novější subaru a i ty mají své + nemluvě o spotřebě apod a jsou pěkné,i když já jsem spíš na ty starší káry odjakživa no,ale tj každého volba.Pak,časem musím stejně vždy vzít na milost a nemilost novější desaign či techniku :-)
Ještě jsem článek doplnil,furt jsem se nevypsal,už ale faááákt končím :850: taky jsem dodal narychlo nějaké fotky.Auto jsem ještě prvně v životě řádně pojistil,ale to už patří a napíšu jinam.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
2.0XT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: sob říj 13, 2012 12:39 am
Jméno a příjmení: Vít
Bydliště: Plzeň

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od 2.0XT »

Krasnej kousek.

Odesláno z mého MX4
Subaru Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11863
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Traveller »

Gratulace!!! :850: :supeer: :supeer:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3031
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Šaman »

Proč jsou mi ty dvě poslední fotky tak povědomé..... ::-DDD: V úterý Ti před chalupou zůstaly jen špalky na zajištění kol. :845:
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Susede,to nevím ::-DD: jj špalky se tam válí furt,vozík byl naložen,něco váží,tahá auto trochu dolů...stejně nevím,proč a kam jezdíš tím mým směrem :-) když jsi na dohled,ale jiným směrem,ale o tom jindy.
Tak se dívám po zdejší galerii aut a jsou tu opravdu nádherné kusy.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3031
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Šaman »

Procházel jsem nezvykle pěšo s rodinou. Měli jsme úkol - každoročně sbíráme jarní léčivé rostliny, abychom v zimě podpořili zdravý životní styl - a slivovicu střídali s bylinkovým čajem. No a za Tvými latifundiemi je lokalita s plicníkem, podbělem a prvosenkami, tak jsme vyli včelám krást jarní pastvu. :845:
S tím vozovým parkem máš recht. Objevilo sa tam "nové" tmavě modré lego - pěkný kousek.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od kiti »

Krasavec tak ať Ti dělá jen radost
Forester 2,5 XT 2010 manuál
ferenc.74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1535
Registrován: úte čer 05, 2012 7:06 pm
Jméno a příjmení: František Jindra
Bydliště: Semily

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od ferenc.74 »

No tož vítej mezi postiženými s diagnozou :subaru:
Subaru Forester MY 01 S-Turbo 130KW EX
Subaru Forester MY 06 2.5XT MT
Subaru outback 2,5 115kw MY 2001 AT a v cervený,heč! EX
Subaru outback 2,5 121kw MY 2007 MT šampaň
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48897
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od VDC »

Nejhezčí Forester ze všech. :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Díky subaráci za uvítání a hodnocení auta,já jen nemám dost času tu vše přečíst,většinou něco hledám co mě zajímá,teď třeba oleje,ale skončím někde na druhé straně témat :-) No není čas na to bohužel,ale snažím se něco vyčíst a dohnat,ale tj jedno,hlavně,že to tu hooodně žije a kdykoliv to tu otevřu,můžu číst co mě zajímá a tj cokoliv.
Jinak můj foryn má nemalé škrábance na náraznících,vpředu i vzadu a něco chytl už i na lemech pravých dveřích,ale opravdu díky za ty mohutné nárazníky a PVC ochranné lemy na dveřích,oni věděli proč je tam dávají,velice praktické..Ty škrábance nejsou na fotkách vidět,takže to zas takový krasavec není,ale mě tyhle "prkotinky"nikdy vůbec nevadili a navíc je to přeci SUV :850:
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od draconis »

Krasavec, já to říkám pořád, že Forejs SG předfacelift je prostě nejhezčí. A stříbro tomu prostě sluší. Jen by mi tam chyběla ta kaplička... :-)

Gratulace, je krásnej!!
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Tj více než trefné :-) ta kaplička mě tam opravdu schází,jj tu obdivuju už jen vzhledově,natož pak... ::-DD: Draconics nedráždi mě:-) ty to máš dokonalé :826:
Opravdu s ní by to bylo hezčí,že oni dělali první zelenáče s kapličkou i obyč 2.0?To je totiž to auto co jsem chtěl koupit ročník 99,ale jsem rád,že to dopadlo jak to dopadlo,přeci už je vychytanější než úplně první ročníky a taky se mě líbí ze všech forynů nejvíc,kára,světla,interiér,vše tak nějak k sobě hezky pasuje,odlišný japonec a přitom hezký.
Měl jsem při výběru auta zdá se opět víc štestí než rozumu,něco jsem koumal předem a něco se stalo tak nějak samo.Člověk si až pak uvědomí,že na něco před výběrem auta opomněl,nejsem až takový perfekcionalista a hodně dám i na prvotní dojmy.
Jinak se ptám,najdu někde označení výbavy auta?V TP mám samozřejmě typ a variantu.My na xantia clubu jsme výbavu dohledali dle čísla z karoserie-přesnou výbavu co dané konkrétní auto obsahuje,výpis tovární.
Mám na autě nějaký ten winter pack-vyhřívané sklo,zrcátka a sedadla,nevím zda je to u každého foryna,myslím že ne,jen u většiny?
Šamane,včil většinou jen budujem,na bylinky není čas,i když jakési roští moje drahá už stihla narvat,ale to časem doženem :-) Možná jsem tě viděl?Ležel jsem u kachláčů na nové gaučo posteli,gáchor plný a hleděl přes okno na cestu-inu strategická výtečná poloha,mám přehled! ::-DD:
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10614
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Mira »

I první zelený i nezelený forestry neměly mimo XT kapličku. Jedině, že by to majitel "potunil". Wintr pack nebyl ve standardu, byl to balíček navíc. Forestr je to opravdu ten nejhezčí. Ale každej má svý kouzlo (nepočítám již new mastodonty s rámovýma oknama a kamnama místo motoru). To už je obyčejnej mainstream. Protože kdo si ve své době koupil prvního SF forestra, který všude vyčuhoval tím, jak byl hranatej a nádherně krabicoidní musel být jen nadšenec nebo znalec. Nebo blázen. Dneska už z té dlouhé řady vyčuhuje jen technikou (občas taky pokulhávající), ne vzhledem.
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“