Šímův Forejs

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Jooo mám fakt radost, bodejť by taky ne! =)
Je to tak, taky jsem kdysi nevozil téměř nic, to až časem a taky jsem dá se říct téměř nic nepotřeboval. Jen jak se říká, lépe být připraven, než překvapen, nebo-li když jsi připraven, nic z toho co máš nepotřebuješ :-)
Tak si furt říkám, že tu jednu brašnu- či organizér auto uveze, jen je to třeba občas probrat, vytřídit, to jo.
Edit: opravdu jsem se snažil minimalizovat zbytečný balast v kufru, mám v lidlu brašně vercajk a další kokotinky, spreje, dráty, hadice, spony, trubku, hadr apod a přitom ještě mini hasičák. Ano vím, měl by být po ruce, ale držák na něj nemám a tak je tam kde je, je uložen ale bezpečně a v případě potřeby je to otázka pár vteřin dosahu k němu.
Zbytek věcí-kurtny, lana, několik lan-oka, tažnou tyč, žárovky, pojistky, rukavice, kompresor, startovací kabely, klíč na kola, hák pro vozík a spoustu jiných životně důležitých :-) věcí se mě podařilo vměstnat pod plato kufru, takže jsem furt marný, hromadím, seč snažím se dělat čistky:-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19154
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od hamoun »

no .. nevozis toho malo :-D
ja uz muzu z kufru vytahnout bundu (ano, letos jsem si koupil bundu a mel jsem ji parkrat na sobe :) )
.. a musim mrknout pod to plato . na to jeste nebyl cas :) ale neco by tam jit ulozit mohlo ..
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6346
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od cleo »

Slusne zaplnenej kufr .
Ja mam pod platem pumpicku, kurtu, kombinacky, sroubovak a rukavice. A nahore jen pelech pro psa, ten vozim porad .


Sent from my iPhone using Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19154
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od hamoun »

Simo, ja vim, ze je to OT, ale inspiroval jsi me a byl jsem se ted hrabat skoro hodinu v aute, abych muj organizer z kufru uplne vyhodil. vse slo k rezerve (je tam hromad amista) a do kapes na bocich ...
v kufru zustaly jen dve "simply clever" zarážky (nemam gumovou vanu, takze to jde) a v nich jen balení plínek (které musím vyložit na správném místě), bunda a ručník ... a ... luxus ... mám radost :)

(foto z webu :) )
Přílohy
univerzalni-fixacni-elementy-do-kufru-skoda-original-6v0061104-4.jpg
škoda superb
ex WRX 2008
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

cleo píše:Slusne zaplnenej kufr .
Ja mam pod platem pumpicku, kurtu, kombinacky, sroubovak a rukavice. A nahore jen pelech pro psa, ten vozim porad .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Psí pelech :-) bych vozil musím říct nejraději, ale holt nejde to, snad to ještě někdy v životě vyjde.
Cleo a to jsem zapomněl na takové drobnosti pod platem jako je třeba polní rýč :-) já už sám sebe překvapuji co tam kolikrát najdu :-)

Hamoune není to OT naopak, tak máš už taky radost :-) taková blbina, jen se k tomu dokopat co. Je to paráda, když věci nezavazí či nelítají a jsou schovány mimo ložný prostor kufru.
Takže u tebe to bylo u škodula, ty máš vlastně jen tohle služební, soukromé ne? Tvoje polovička auto myslím má ne?
Simpl zarážky :-) drží na suchý zip či jak? Ne že bych to potřeboval, to ne, jen se ptám.
Hamoune ty jsi si letos dokonce koupil bundu :-D vidíš to, tu spolu s ručníkem a plínkami zase nevozím v kufru já :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Tak velké díky námořníkovi, že sem šoupnul radu ohledně vyřešení meluzíny. Řešení drát + případně hadička, či bužírka funguje, dnes po nějakém tom týdnu úpravy opět odzkoušeno při rychosti 140 km za slušně větrného počasí a nic, ticho, konečně! Pomocí trojúhelníku to šlo vyřešit taky, ale časem se meluzína vracela...
Takové ticho jsem v autě snad ještě neměl, teď ještě o to víc přemýšlím, zda nalepit pořádnou izolaci haubny. Jen si říkám, že jak je boxer uložen níže, než je obvyklé, jestli nejde hluk spíš odspodu, tudíž jestli by mělo efekt zaizolovat haubnu. Já jsem teda přesvědčen, že mělo, jen to tu hážu do placu, třeba má s tímto někdo nějaké zkušenosti.
Edit: přepážku mezi kabinou a motorem izolovat opravdu nebudu.
Je taky možné, že neudělám nic, motor začíná být jen opravdu mírně monotonně hlučnější až při vyšších točkách, vyšších rychlostech- 130 km/hod a výše.
Jinak ševelí nádherně, teď byl zase další známý udivený, že jak je ten motor tichoučký. Předával jsem mu demižon trnkovice, nechal jsem tedy motor jen bublat na volnoběh a on si toho sám všiml.
On má boxer šímovic fakt mimořádně pěkný projev, tj fakt ;) =) a na místě je to taková tichá symfonie. Však to znáte sami.
Jinak ťuk ťuk ťuk, forejsek mě dělá jen radost, slouží a jezdí věrně, servis nějaký mimořádný krom olejů apod nepotřeboval žádný už pěkně dlouho, střílím dva roky, musím mkrnout do záznamu, chystám se tedy pomalu a předčasně na oleje, filtry a snad i ložisko kola.
Origo lauf stále drží, origo spojka taky, teda zatím.
Zas musím říct, že to auto mám převelice rád, maximálně rád, nechci říkat přímo miluji :-) ještě, že jsem si tehdy takovou úžasnou starou káru vybral!
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20642
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od námořník »

Konečně to někdo po těch letech, co vám to píšu vyzkoušel :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

:-D jj máš recht, já se na to chystal taky rok či dva, ale na mou omluvu jsem to už jednou zkusil, jen jsem to odjebal na rychlo a nefungovalo to, teď jsem si pohrál s průměrem drátu a následného navlečení hadičky, volby jejího průměru už více- nadvakrát, natřikrát a jooo.
Snad bude pokoj na dlouho, paráda námořníku *_*=*_*
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49206
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od VDC »

Miluju jednoduchý a funkční řešení !!! Paráda !! :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Mira »

Sem se furt divil, že máte v autě kravál a při včerejší kontrole stavu po zimě zjistil, že mám u trojúhelníku vlepený pod gumou plochý těsnění. Funguje dokonale 6 let. A jen asi 3 cm, jak to dolíhá. Takže i tak málo stačí.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od StandaB »

Miro, postni foto. At se priucim...Clovek nikdy nevi... ;-D
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Mira píše:Sem se furt divil, že máte v autě kravál a při včerejší kontrole stavu po zimě zjistil, že mám u trojúhelníku vlepený pod gumou plochý těsnění. Funguje dokonale 6 let. A jen asi 3 cm, jak to dolíhá. Takže i tak málo stačí.
To jsem chtěl zkusit taky, no mám drát, uvidíme.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Mira »

StandaB píše:Miro, postni foto. At se priucim...Clovek nikdy nevi...
Tak jsem ti to chtěl vyfotit a jak jsem tu gumu otočil, lepidlo po těch letech už nedrželo, upadlo to, foukl nárazovej severák a ten kus gumy je v prdýlce. Nemám tě rád. :-D
Aspoň vyzkouším jak to má fučet a pak to vytuním. =)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od StandaB »

A sakra..Ted jsem si to u tebe prosvih, a uz me nemas rad. To mne fakt mrzi. X-& Nastesti vis jak to bylo a fungovalo, muzes to znova vytunit, a porovnat pred a po. Pak nahodis fotku, ja te budu mit ukrutne rad, a mozna mi ten blbej napad i odpustis. (_)D
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Mira píše: Tak jsem ti to chtěl vyfotit a jak jsem tu gumu otočil, lepidlo po těch letech už nedrželo, upadlo to, foukl nárazovej severák a ten kus gumy je v prdýlce. Nemám tě rád.
Aspoň vyzkouším jak to má fučet a pak to vytuním.
úplně tě vidím, být po ruce Standa nevím nevím :-D :-D tak Míro druhý pokus, až to zas nalepíš a odzkoušíš :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“