Šímův Forejs

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Jo ten stříbrný sporák, ten tu stává, anebo přímo vedle u prodejny Bambino, možná majitel, nebo někdo kdo okolo prodejny fest lítá.
Ty jsi zas potkal divočáka na místě, kde by to člověk nečekal, běžně ne, o to hůř. Já kdysi zažil lišku, s forestrem, to jsem hodil trochu slalom, neuvěřitelně to rozhodí, jak je známo, dobře to dopadlo. Tyhlety situace zkoušet na polygonu, to si to člověk vtluče do hlavy daleko víc.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od quickly »

sima píše:Já kdysi zažil lišku, s forestrem, to jsem hodil trochu slalom, neuvěřitelně to rozhodí, jak je známo, dobře to dopadlo.
Na Škole smyku nám bylo řečeno, že prudké vyhýbání kvůli malé zvěři raději nedělat, protože dost těchto případů končí střetem s protijedoucím autem nebo stromem. U nás v Polabí jsem se naučil s foresterem neřešit zajíce, srnčí (+větší zvěř, většinou daněk) řeším tím, že jedu pomaleji, abych byl schopen dostatečně panicky zabrzdit.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Máš pravdu. S tou jízdou pomaleji si myslím, že to máme stejně, zbrzdit bych měl dokázat vždy čas, snad jo, ale zbránit úplně střetu, to je pak i o štěstí.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49197
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od VDC »

Šímo ta srna byla teda vo fous. :-)

Přejel jsem lišku asi před 14 dny, kdy jsem jel ke kamarádovi na chatu. Honily se 2 lišky, přeběhly mi před kus před autem a za chvíli na tu silnici vlítly znova z druhý strany. Jedna to stihla, na druhý mi jen nadskočilo kolo. Nemá cenu dělat kvůli takovýhle havěti manévry. To je o větší průser, než držet směr a počkat, co to udělá..
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Jj, já to tehdy zjistil taky, dnes bych max minimálně korigoval směr, ale to jen opravdu minimálně.
Jooo to je nejhorší, ta jejich nevypočítatelnost, že se zvěř oslepena, ohromena zastaví, nebo se vrátí zpět, liška je ještě dobrá varianta.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od OK2MDK »

Mě tuším ještě v autoškole říkali "když trefit divočáka tak vždy čelně" bylo do doprovázeno fotkou divočáka, no takové menší krávy, nastoupné na sedadle spolujezdce z bočního nárazu...

ALe já to měl jednoduché, v tom ístě jich v tu chvíli přebihalo několik, ale bylo sucho, listopad, brzdilo to "dobře" byl sem rád za ostré mondeovské brzdy. Jsem zjistil, že mondeo umí to nouzové blikání výstražnýma. Bo to začalo blikat dřív než sem po tom tlačítku bouchnul já :)
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

To je jisté, že než z boku, tak zepředu... oproti tomu vysoká, ale klidně přeletí předním sklem dovnitř, nejen tu byly nedávno fotky, doufám, že divočák ne, doufám špatně, vše je možné.
Tuhletu vymoženost jsem nikdy neměl, aut. nouzové výstražné, ani jsem o tom tím pádem nevěděl, ani nečetl, o to víc je to super, když to opravdu funguje jak má, já měl vždy mondeo obecně za moc fajn auto.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Akce smíšené pocity z dálkače u mě pokračují- baterka vyměněna, opět ráno ok, po dojezdu do práce, auto už prohřáté, že jsem musel stahovat topení, tak dálkáč už opět nezamkl, prokleté místo, přitom jak jdu z práce už vše zase funguje a to platilo i když ještě žádné zimy nebyly :-) No děláválo to občas i jinde, tak jsem dnes vyhrabal druhý klíč s DO, v obou vyměnil funglovky stejné baterky (přeci jen ta co byla v autě už nebyla nejnovější a zažila mrazy) ať mají stejnou startovní čáru a zítra se uvidí.
Včil oba fungují i když byly vystaveny drtivému mrazu na balkoně na dlouhou dobu, jak fík a až z třetího patra přes ulici ještě navíc. Ten druhý klíč je v lepším stavu, všiml jsem si, že na tom co jsem používal jsou už ost vymačkané tlačítka, na druhém ještě tak pěkně pruží a lupají :-) Já je při koupi auta prohodil, záměrně, tak je včil zas prohodím ať se opotřebovávají nějak tak rovnoměrněji a jsou oba co nejdéle použitelné.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Teda pokud někam dojedu, to uvidím až ráno. Dnes jsem totiž přesně při dojezdu do práce ucítil benzin. To už jsem kdysi zažil u jiného auta, tak šup v těch -18C pocitově kurva tak -30C opatrně pod kapotu, hlavně ať nic neulomím a nezažehnu :-/ :-D
Otevřu haubnu, svítím a vidím jak rosí, minimálně stéká benzín a kape na "motor", obláčky, syčení, nic co by chtěl člověk vidět a řešit a kor v takovém počasí a v nekřesťanské hodině o půl šesté ráno, nicméně právě v těchto mrazech se to nejvíc stává.
Odpoledne než jsem vyjel, jsem dotáhl všechny možné šikovné objímečky made in japan, byly až neuvěřitelně povolené! Opravdu hodně. Asi se hadičky víc vymačkaly, ale že by až tak a všechny, no nic, zkouším ostatní objímky- na jiných hadičkách a to samé.
Zatím to nerosí, neteče, ale to se teprve uvidí, mám zkušenost, že se to časem vrátilo a hadice jsem vyměnil.
S tím velkým rozdílem, že tenkrát to nešlo dotáhnout, jedině víc a totálně na krev, tyhlety šly téměř prstem, moc nepřeháním. Takže jim tu šanci dám, na omak jsou taky měkké, zdají se být i v těch mrazech včil.
Taky bych muse opět sehnat pořádnou hadici, nebo to nechat na známém subarákovi tu, co suba opravuje a má vyzkoušeno co tam vrazit. Bo jsem jednou koupil hadici a za chvíli nedržela, to mě teda nasralo za chvíli to samé, tak pak nějaká teoreticky lepší už jo.
No kdysi jsem holt obešel před zimou auto a udělal pár bodů prevence, mezi nimi opravdu i to dotažení hadic, i skrz lpg a když už jsem byl v tom...už takový Dušín nejsem, měl bych se polepšit, dělám takové věci tak nějak cik cak, jak si vzpomenu =) :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od StandaB »

Tvl.. Sima, ted jsi mi nasadil brouka do hlavy. :-/ U me sice nic nekape, ale leta jsem zadne hadicky neutahoval, ale ani nekontroloval!!! Hned zitra odpoledne na to mrknu. :-)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Nekecám s tím brutálním povolením, nicméně nechci strašit, v klidu, ale holt člověk nemyslí furt na všechno, musím se podívat i na saxíka, jakmile ho po odstávce odmrazím.
Na lesníkovi jsem za šest let co ho mám taky nic takového nedělal, nekontroloval.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Tak jsem se konečně dostal na růčo myčku, furt jsou tam fronty. Čekal jsem nakonec jen chvíli...i jsem si řekl, že zkusím vstát ráno o deset minut dřív, tj tak v pět hodin a zajet do myčky, mám to přímo na trase do práce. No nedal jsem to, takhle nekřesťansky brzy ráno se každá minuta počítá. Ale jeden člověk tak opravdu ráno v půl šesté auto myl, ostatní boxy prázdné.
Tak šla konečně dolů sůl a bordel, bylo to zaprasené mravně, taky jsem hlavně ostříkal samozřejmě spodek auta, na víc jsem už neměl čas, lux příště, ono se lesník stejně zasere- ano dnes je zas už od bláta, dojel jsem v poledne na chalupu...
Ale dokopal jsem se konečně k reorganizaci kufru! :-) po dlouhé době ááááno. Vyhodil jsem plast přepravku, protože jak to tak bývá, čím víc možnosti uložení a prostoru, tím víc sraček a zbytečností se tam narve. Takže v kufru, teda přesně řečeno v prostoru nad platem zůstala jen brašna z Lídlu, v ní všechno možné, narvaná je k prasknutí. A za ní nějaká ta deka a plachta, když vozím v kufru bordel. K nim ještě řetězy od Hamouna-Hamoune děkuji! Jsou fakt skvělé i jejich obal, vše, je to zas jinde, než ty co jsem měl předtím.
Mám včil v kufru víc prostoru, pro mě až až a hlavně přehled kde co mám.
Jen jsem se doběhl, koupil jsemv Lidlu novou brašnu, protože jsem myslel, že má i nějakou tu přihrádku, je minimálně jednou že je takhle přehrazena. Tak ji vozím v kufru nějaký ten měsíc, vybalím jí a ono hovno leda tak, je lautr stejná jako ta moje stará :-)
Tak stará letěla do popelnice, bylo mě blbé jí zde nabízet.
Zas je fakt, že nová brašna je čistá, vypadá lépe :-)

Čeká mě nějaký servis ohledně lesníka a nějaké to snad vylepšení, odkládám to, v zimě potřebuji 4x4 víc než jindy.
Konec hlášení, mimořádně čtivého a vzrušivého :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Mira »

Ty řetězy vyzkoušels? Teď je na ně počasí. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

:-) zatím ne, tj můj další rest. No divil by jsi se, ale zrovna píšu vedle ve vlákně jak tu včil padá sníh :-) dnes 20 C na slunci a během doslova pár hodin hustě sněží. Ono i kdyby nesněžilo, musel jsem velice opatrně sjet k chalupě, bahno...ale zimáky DMV-2 jsou si jisté i v bahně musím říct, krátce zaváhají, ale pak zaberou, jen se člověk nesmí ukvapit a v klidu s plynem.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19135
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od hamoun »

clovece .. Simo ... jsem rad, ze mas radost ... :)
a jak pises, cim vic uloznych prostor, tim vic bordelu a veci v aute .. v impreze jsem nevozil nic ...
pak jsem dostal nekdy na vanoce organizer do kufru a porad je plny veci ... taky to musim probrat .. a zvazit, jestli ho tam vubec chci mit .. :)
škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“