Šímův Forejs

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49211
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od VDC »

Radku paráda !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1708
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Bodyšek »

Pěkný,zas lesnikovi jsi prodloužil život o par let . Umyval podvozek vápkou,nebo očistil to nějak? Nebo to naprskal přímo na to?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od StandaB »

Radku.. Super! Vypada to mooc hezky a zdrave. ,,,,| (*_^) |,,,, At ti to dela dlouho radost, a hlavne at ti do toho nejake nemehlo nedrcne. :-D
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od mnov »

Je to krásně zastříkaný. ,,,,| (*_^) |,,,, Čím to je stříknuto, připadá mi to jako Konkor?
Nechat na lemech zadních blatníků ty lišty. >:(
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Kluci dík, jsem rád, že to nakonec letos vyšlo, no muselo, domlouval jsem se už vlastně loni, kdy proběhly příležitostně mírné antikoroz preventivní opatření.
Bodyšek píše:Pěkný,zas lesnikovi jsi prodloužil život o par let . Umyval podvozek vápkou,nebo očistil to nějak? Nebo to naprskal přímo na to?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Samozřejmě to jako vždy vzal wapkou a nechal to řádně vysušit, počasí bylo ještě přívětivé, velmi. Na doschnutí si dává záležet, ukazoval mě auta, které jsou furt ještě nevyschlé, v těch místech kde bylo bahno dlouhodobě apod se to vlhko drží po očistě déle. A to pak prostě musí počkat, nedá se nic dělat, ho by ta práce netěšila, byla by to kravina.
U mě nebyl důvod něco jinak řešit, zbavovat se rzi, předešlý nástřik byl téměř všude a kde nebyl byla původní barva. Tj i zásluha předešlého majitele, že nechal lesníka hned po dovozu ošetřit, aspoň ty základní věci jo, spodek, dutiny.

OK2MDK: dělal mě to jeden kluk z Kunovic, jméno tu stejně nikomu nic nejspíš neřekne, kontakt ti samozřejmě klidně dám. Cena běžná by u něj byla dle mě jen opravdu o pár stovek vyšší, zanedbatelně, ale jak sám říkal, tohle samotné by ho moc neuživilo, ne tak jak je zvyklý.
S tou rozborkou nevím, říká náš zákazník náš pán, cena je pak na domluvě, určitě dokáže nastínit cenu předem.
Letos je to samozřejmě už pasé, ač má na dílně dva zvedáky, potřebuje je na opravy aut a hlavně stříká jen venku na zvedáku, to už moc dobře nejde, skrz počasí, on používá nakonec kolikrát i ten třetí zvedák, i když dělá sám...odmítl už další zájemce, nevěděl skrz počasí a ostatní práci co dřív a zda by to stihl a taky myslím chtěl ještě uděla své nějaké auta.
Mnove: nedokážu odpovědět, kdy co sundával a dával zpět, co vlastně myslíš, já ty gumy blatníku sundal už dříve. Lišty vidím sundané, jen na jedné fotce ne.
Stříkal to nějakou směsí, wurth, konkor či rezistin plus přimíchává olej, ať to není tak suché, tak nějak si to pamatuju, dohledám ještě snad přesnější info.
Edit: tak sám sebe cituji z dřívějška, ano základ na spodek je starý konkor:"Používá konkor,nějaké příměsi do toho apod,olej-mastnota tam musí být.Na dutiny wurth opět s mastnotou domíchanou"
Pokud nezměnil chemii, což si nemyslím, tak je to tak.
Naposledy upravil(a) sima dne pát zář 25, 2020 10:56 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

StandaB píše:Radku.. Super! Vypada to mooc hezky a zdrave. At ti to dela dlouho radost, a hlavne at ti do toho nejake nemehlo nedrcne.
To bych právě nerad (hláška z rychlých šípů :-) ) ale tak když by šlo jen o plechy nebo o auto, tak furt dobré =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od seatik »

Krásný Šímo, podvozek máš vážně tip top (*_^) |,,,, Tohle auto dá dalších 20 let úplně v pohodě. >B-)
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od RadekN »

To teda, fakt moc zachovalý kousek :-). Se nedivím, že dělá simovi radost :-)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

seatik píše:Krásný Šímo, podvozek máš vážně tip top Tohle auto dá dalších 20 let úplně v pohodě.
:-D Dík, jen nevím jestli to vydržím já, když tak poslední vůle bude dar zdejšímu subaru clubu, takový trochu danajský, co s tím, že :-)
Rade-dělá, a jestli vyřeším [?] [?] [?] ten zkurvený volnoběh(opět kuře a točky až 2000) a hukot, nejspíš druhé zadní ložisko(kéž by jen to) tak bude dělat ještě větší radost.
Nicméně teď nemám na auto vůbec čas, potřebuji je opravdu k přesunu do práce a hlavně na chalupu, končí sezona a sklizeň trnek je u mě stále v plném proudu a nejen trnek. Bydlíme trochu výš, tak tu dozrává vše později a já nejsem nedočkavý, tak stromy netřepu jak sousedi, co na tom, že některé plody zplesniví, dobré se od plev oddělí, tak to má být, než sbírat nezralé, to radši nic, i tak skončí v bečce nějaké ty ne úplně zralé, tj jasné, jak to dělával stařeček- třepat jedině až projde trnka mrazem- když na ní teda něco zůstane :-D takže je to mravenčí práce a lesníka je k tomu třeba.
Dnes jsem sbíral trnky venku za pošmurného počasí, mlhy a mírný deštík, spíš takový už jen ocas příval dešťů co tu byly, mžení doslova jen. Nikde ani živáčka, ticho jak v hrobě, jen padá ovoce a listí :-) tak jsem si pustil z lesníka v záznamu ČR dvojku, krimi případy, takový příjemný hlas, případ anděla smrti-Michal Semanský, musím říct, že jak tam říkají, severské krimi docela hadra, ponuré vyprávění a líčení, počasí dnes k tomu jak vyšité, venku sotva 7 C :-) doporučuji:
https://dvojka.rozhlas.cz/andel-smrti-8287839
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Včera narychlo stk na vozíku, úplně neprošel, další opakovaná technická do měsíce.
Scalo tak jsem jen shlédl narychlo světla a jel. Nevšiml jsem si, že nesvítí osvětlení SPZ- 2x žárovka a nesvítí mlhovka.
No chápu to, moje chyba, neměl jsem tam už známé, neřešil jsem to, chtěl jsem to mít rychle z krku , tak příprava, rozvaha byla minimální.
Jen jsem si říkal, tolik světel nejde, to je divné, prostříkl jsem zásuvku a zjistil, že žárovky SPZ jsou hyn-po výměně vše OK. Ale proč nejde mlhovka, když je žárovka dobrá? Pak jsem si všiml bužírky na kontaktu. Nevím, proč tam byla, nevím. Vozík mám od novoty, čili už šest let bez STK, že bych to tam cpal já o tom nevím, leda by mě šla mlhovka tehdy furt, svítila, ale dnes na stk nic neříkal a mě taky svítila jen po zapnutí, když jsem to zprovoznil.
No a další můj bordel, nenašel jsem absolutně velký TP, ani za boha ne, úplná tma v krabicích možných i v mé hlavě :-D naštěstí! malý tp nalezen, jinak by to začla bt už pruda. Takhle jen duplikát TP vozíku za kilčo, což je na státní správu dumpingová cena :-) a dvojí návštěva inspektorátu absolutně bez čekání. Paní, slečna se mě ještě ptlaala, jak spěchám, že to hned nedělají, ale asi by to šlo nějak...říkám jezdím bez technické ani jsem o tom nevěděl, tak na pár dneh už nezáleží :-) na druhý den hotovo.
Takové zbytečné martýrium a přitom tak jednoduše to mohlo proběhnout. Tak jsem díky tomu udělal aspoň debordelizaci v techničácích apod a zbytečné vyhodil, ať mám lepší přehled, jen jsem téměř jistě přesvědčen, že jsem nevyhodil něco třebného, člověk fakt blbne :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od mnov »

Tady alespoň vidíš, proč musí zdražovat. Je potřeba všechno důkladně zkontrolovat. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Přesněěěě, je třeba zabrat na šlendriány!
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10652
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Mira »

600 po 6 letech? To je směšný, dyk za forejse jsi tam musel nechat 10x tolik. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

:-) já se skrz to nekácím, vůbec ne, jen když si uvědomím, že někde slovo STK neznají, neznají spoustu jiných výmyslů a omezení, revizí apod jak jsem už psal, pak si vynásobím kolik tisíc do těchto obstrukcí člověk narve, tak už to zas tak málo nepřijde.
A prohlídka vozíku je reálně hodně rychlá a záměrně se nespěchá, jak jsem si všiml, jednak ty dané časy prohlížení a na druhou stranu ti kluci jsou taky jen v zaměstnání, neutrhnou si koleno.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Už je natočeno pár set km víc, no co jen malý postřeh no :-) absolutně tyhle cifry nehlídám.
Přílohy
IMG_20201005_182413.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“