Šímův Forejs

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Místo plachty Dinitrol :-) já mám aplikován nástřik na lesníka už dvakrát, poctivě, na to jak ho mám dlouho tak jo. Takže stojím i na trávě bez obav :-) Předtím u frantíků- pežooo a citrooo- jsem nástřik ani nemusel řešit, vydrželi by v pohodě i bez něj, ale aspoň jednou jsem je přeci udělal.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Tak jsem se vrátil k loni objevenému i subaru mechanikovi z jedné dědiny tu- Bystřičky- vodní nádrž... Dělá všechny auta, je to myslivec, miluje les, tak má na dvorku věčně lesní auta, subar už měl taky spoustu, forestrů teda hlavně.
Moc mě potěšil, tentokrát se mu světla zadařily výborně, je to v laku a dokonce je sám od sebe vyndal ven, že je chtěl rozleštit co nejlépe, zkusil i jiné šmirgly, půjčil si na to profi leštičku, drahou...
Tak konečně někdo kdo mě potrvdil mou laickou úvahu, dle poslechu za jízdy, že levé zadní ložisko je načnuté, konečně. Najel jsem s ním už cirka 15-20000 km a hluk je jen mírný, nezhoršuje se. Měl auto dá se říct jen den a půl, já chtěl jen zjistit, jestli pozná jestli je to vůbec ložisko kola a které, on mě volal na druhý den, že ložisko má ale teď ho už nedokáže hned vyměnit, že příště, je tam problém trochu s výměnou, holt nikdo do toho nešahal dvacet let, zadní náprava, vše furt origo, zarezlé vnitřnosti. Ukázal mě pak ložisko a já byl spokojen moc- měl tam dokonce mou volbu SRN, to samé co mě doporučil a dával Waltr Embert. Že po více výměnách ložisek v lesníkovi dává už jedině tyto, bo s nima není problém, to jsem měl fakt radost, že jsme se "sešli".
Dělal ještě jiný servis a za mě pro mě teda na jedničku (*_^) |,,,,
Najdou se furt lidi co ještě dělají řemeslo poctivě! Taková totálně zašitá dílnička, dva zvedáky, přístup a komunikace naprosto na pohodu, bez chybičky, ač dělá od nevidím do nevidím, má to v hlavě srovnané, vypne vše a jde na pár hodin do lesa, jinak to nelze...
Měl jsem nějaké ty otázky, rychlé a věcné, on říkal, ne nezdržujete mě, pak jsme nahlédli do kufru mého lesníka a tam dvě bedny prázdné píva z víkendu, jen řekl: řeším to tak taky :-)
Jo a zná více či méně regionální guru servisáky- frýdek místek, valmez- p. Křenka apod, komunita funguje :-)
Přílohy
IMG_20211013_160946.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6341
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od cleo »

Svetla jako novy


Sent from my iPhone using Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od petr »

i toho soustředěného fotografa v nich vidím ,,,,| (*_^) |,,,, :-D (vlevo dole )
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

cleo píše:Svetla jako novy


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dík, mám fakt radost a nej je, že jsem přišel a mechanik se mě hned ptal, viděl jste ty světla? A byl snad víc rád než já :-) ono totiž tam byl jistý problém, používá Motip lak a ten mu po letech používání najednou začal praskat-dal dotazy na firmu, že prý je složení furt stejné, ale holt nejspíš nebylo, on je přesvědčený, že ne, protože už těch světel udělal fakt spoustu.
Tak se zadařilo, jen zůstali mírné mikro prasklinky, nebo teda spíš škrábance, které jsou časem fakt hluboké, ale to jsou fakt jen kraviny, ničemu to nevadí, musíš to zkoumat opravdu dlouze a zblízka.
Petře, tj postřeh já se tam neviděl :-) asi jsi zoomoval :-) lesk jak blesk, jak psí kulky.
Naposledy upravil(a) sima dne stř říj 13, 2021 9:17 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19078
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od hamoun »

mas to moc pekne !!! :)

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od petr »

jojo hezky se mi o něj stará :-DDD
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19078
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od hamoun »

:-DDD

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

:-DDD :-DDD a už zas, Péťo pro tebe všechno :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od VDC »

Šímo světla krásný, ale gratuluju ti k objevu takovýho opraváře !! To je pecka !! :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

:-) :-) díky, já jsem taky nadšen, mám to mimo jiné 20 minut jízdy ČSAD, kterou sice dost nemusím, já radši vlakem, ten mě naopak vůbec nevadí a mám ho překvapivě rád, ale tohle se dá strávit furt luxusně, vybavuje se mě spm, jak cestoval a cestuje ty štreky vším možným a jeho vyjímečně zábavné popisky, historky k tomu jako nemaý bonus :-D ,,,,| (*_^) |,,,,
No a navíc, mechanik nemá absolutně žádný problém i při tom vytížení mě odvézt na jiný vzdálenější přímý spoj do valmezu, jenomže jsem si řekl, že je to fakt hodně blbé ho s tím ještě otravovat, to bych byl fakt debil, někdy radši i dvakrát přesednu, když to teda zrovna bude nějak vycházet.
Co je pravda, že dělá spíš mechaniku, diag má určitě taky, nějaký jo, něco z elektriky dá asi ještě taky, ale chci říct, že se nepouští třeba do rozborky přístrojovky a nimrání se v tom, ale to řekl na rovinu.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od VDC »

Pecka !!! :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Dnes jsem se dozvěděl, že onen mechanik je s prominutím magor :-) říkali mě kluci co je baví motorky krosky. Co ho dobře znají, že jezdí na mašině jak magor, prostě tomu vytne céres a jede furt na maximum, do plna, ale totálně :-D byl už taky párkrát dolámaný jako správný endurák.
Kdysi furt vyhrával nějakou tu grupu amatérů, přihlásil se omylem do střední třídy, k " profíkům" , neznám kategorie, sorry, ale vůbec ne...tak nějak mě to bylo řečeno a všechny drtivě porazil :-D prý jezdí fakt jak magor, to říkal kluk, kolega z práce, taky mimo jiné auto mechanik, který se jinak nevyjadřuje vůbec expresivně a přitom ještě kroutil hlavou, že opravdu tohle nemá srovnání. Na to jeden další kolega hned přikvačil s tím, že zná dva magory taky, otec a syn...no ten "můj" subaru mechanik je udělal jak nic, drtivě :-)
Přitom on je takový týpek, že bych to do něj fakt neřekl, asi se holt typicky vyřádí, na mašině, či v lese na dlouhých špacírech, srovná se a je to, každý máme své metody :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od petr »

tak mu vysvětli ať se na to vysere , že bys nerad hledal náhradu :-D
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Jooo, to mě už taky napadlo :-D uvidíme jak budu spokojen dál, je super, ale samozřejmě není to Als z Dobřan, nespecializuje se jen a hlavně na plejády, nebo třeba Waltr Embert, který udělá na subaru cokoliv a je to chodící encyklopedie, kde co je za díl, co a jak rozebrat ze sebe chrlí jak nic... kdyby tihle kluci byli blíž :-) ale tak jsem za něj fakt moc rád, ještě mám furt v záloze přímo mezříčáka jednoho, to je subarista, dobrý známý, ten umí taky vše a zná subaru jak boty, nevím sám proč jsem krom jedné malé opravy u něj nezkusil víc, no trochu vím, je dost vytížený, hodně, už opravuje jen jako vedlejší činnost, měl vždy momentálně moc práce- znovu teprve tvořil svou dílnu, po nějaké době jo, starou už jen pronajímá, měl i své zaměstnance, když byl nějaký špek s autem, všichni posílali lidi k němu...už to nedával a včil je konečně v klidu. Musím s ním zas hodit řeč, je mimořádně šikovný a subaru znalý, zná taky Pro turbo frýdek místek, znají se s i s tím mechanikem z Bystřičky, má zase i mimo jiné auta i subaru, nádherné, zbořené trochu, ale on z něj udělá nádheru. A měl bych to k němu pěšky 15 minut :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“