Šímův Forejs

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 545
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Bekr »

Ty samý jsem před lety kupoval taky a taky jsem to jeden čas takto sezónně přehazoval. Líbí se mi to víc než gumový, ale ty jsou na čištění prostě lepší, tak jsem se k nim vrátil. Mě tyhle textilní vydržely dlouho. Manželce ale moc ne. Rozedrala je po pár letech podpadkama a to si bere boty na podpadku jen občas...
Tak ať Ti drží...
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20602
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od námořník »

Já to v Levorgovi prehazuju stále :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Jackylle »

Krásné to máš Šímo (*_^) |,,,,
Bohužel nic pro mně... já mám gumové ruské furt, bo to období, kdy není bahno, je strašně krátké a spolujezdci teda vůbec nespolupracují :-D
V autě mám hadrové koberečky ještě po Italovi, pěkně schované pod těma gumovýma :-D
BTW. Ruské gumové (pasujou dokonale přesně) jsem kupovala relativně nedávno a nevypadalo to, že by měly být nesehnatelné.

Jak jsi popisoval jednání s výrobcem, tak jsem si představovala malou firmičku a pak klikla na odkaz a ono to velká fabrika na kde co 8() Škoda že nemají na netu katalog výrobků, třeba by něco inspirovalo...
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24304
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

cleo píše:Už ho vidím, jak sedí na zápraží a vyšívá
=) Jooo, není problém, tj moje oblíbená kratochvíle :-D ale zase jsme u předsedy, ten i šít umí, má sice moc práce, ale nevadí, s tímhle Toma oslovit, to by bylo něco :-DDD podobně jako tuhle Pafka psal... :-/

Bekr nemlich ty samé? Hm tak vidíš, já to zkusím čenžovat jak ty, raz za rok, kdyby tam měli být jen tři čtyři měsíce, více méně letní, uvidím :-)
Lucko- mám Nove line, rusko, ony tehdy byly opravdu poslední kousek v celé ČR, ještě je tu někdo chtěl, víc lidí a už nebyly, jedině z ruska přímo apod. Teď vidím, že jsou opět k mání (*_^) |,,,, a vypadají dost podobně, tj super. Sedí fajnově a hlavně jsou blbuvzdorné, tedy pro mě vhodné.
Třeba tu:
https://www.obchod77.cz/produkt/gumove- ... 1-210.html
Jinak jooo, je to velká firma, docela jo, mají teda veliký záběr, sortiment, gumové čluny, matrace, autodoplňky atd atd. No říkali, že spustili prý nový web, moc jsem to ale nekoumal.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24304
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Dnes rychlá výměna moto oleje, opět Total 5W-40 + oil filter Purflux+ vzduch filtr Blue Print, ten nebyl po 2 letech nijak zasraný.
Olej vyměněný po 8500 km, vlezlo se zatím tak akorát 3,5 lt, od minule jsem opět nedoléval.
Na olej v převodovce a diferáku dnes nezbyl už čas, kabiňák filtr vyměním taky ještě vše nachystáno.
Mám to tu aspoň na očích, virtuální záloha zálohy co si vedu jinak škrabopisem v deníčku, papír je papír :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24304
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Dnes na chalupě mezi jinou prací a taky lajdačením při tom nádherném dnešním dni jsem se krátce věnoval i lesníkovi.
Jak jsem se tuhle ptal námořníka, po jaké době měnil filtr, že je už tak slušně zažraný, tak jsem dnes docela hleděl na můj kabiňák, po dvou letech provozu přesně 8() Takže nekompromisně budu měnit vždy s olejem, tj jednou za rok, maximálně teda, přes to už nejede vlak. Záleží jistě kde člověk jezdí, já občas přes louku, vysokou trávu a i jiné podmínky tomu filtru nepomáhají.
Taky samozřejmě lepší propustnost filtru, velké ztišení hluku+ chladící účinek klimy se hned jeví lepší. Nevím čím to je, něco podobného myslím teď někde zmiňoval spm. Klimu mám v cajku, servisovanou, chladila tak akorát, že ty nej hice stíhala a najednou jakoby se něco změnilo, netuším co, jiný zvuk kompresoru a klima doslova mrazí, myšleno z výdechů je chladnější, jinak trubka klimy pod kapotou byla ledová i předtím.
Tohle se mě už stalo podruhé, kdysi před léty teda taky.
Ještě uvidím jak se bude klima chovat dál, ale cestou na chalupu v pátek to bylo prvně, co jsem musel na chvíli snížit ventoš klimy na první stupeň a už jsem i myslel na zvýšení nastavené teploty. Každopádně hlavně, že funguje a vychladí i v hicech, o nic víc mě opravdu nejde :-)
Odkládám si zde foto air filtru Japanparts, bral jsem ho už podruhé, je skvělý, za pouhopouhé kilčo a pasuje jak má.
Ještě jsem projel lesníka ozonem, jen na 10 minut na vyšší výkon-obě desky seplé, jen na vnitřní cirkulaci, bez klimy.
Musím říct, že efekt to tedy má. Žádné pachy, ani po čase, ani při odstavení klimy, ani bez ní, ten luft je fakt jiný, svěžejší, bez byť jen krátkodobé zatuchlosti, neo bez stále přítomné mírné těžkosti luftu apod.
Zpozorovala to i Díťa a hned se mě optala, zda by to šlo i na jejího citroenka :-)
Jinak jsem ještě šáhnul na místa, které jsou už za filtrem, ve směru nasávaného vzduchu a byla tam nad ventilátorem a kolem kde jsem se jen dostal, byla tam teda slušná a sedlá vrstva černého prachu. Otřel jsem co šlo, zkusil ventoš, jestli se volně točí, nemá vůli, vše vypadá v pořádku.
Ještě jsem dnes vytunil :-D mou starou původní roletku kufru. Vyměnil jsem jí za Vrťasovo zásilku-roletku, před časem, ale ta začla bohužel občas až nelogicky klepat, poklepávat téměř i tam, kde nebyla žádná nerovnost.
Ta moje původní klepla jen tam kde jsou už opravdu hrby, zatím teda jo, tak jsem jí šoupl zpátky a nakonec je i čistší. Jen jsem pořešil madlo roletky, které se už téměř vytrhlo ven, tak tři dírky navrtat a samořezky malé, ne durch, ale zespod schované. Roletku od Vrťase si nejspíš nechám, páč jsem sběratel a lesníka si chci nechat co to jen půjde nejdéle, jednak auta neměním jak fusky a druhak takového už neseženu, nebo horko těžko, či vyloženě po haluzi.
Ještě přidávám čirost oleje po ujetí 40 km, vypadá to na fotce teda o hodně čistší než v reálu, záleží z kterého úhlu se člověk na měrku podívá.
Konec hlášení.
Přílohy
IMG_20210731_164230.jpg
IMG_20210731_164339.jpg
IMG_20210731_164347.jpg
IMG_20210731_164441.jpg
IMG_20210731_164544.jpg
IMG_20210731_164948.jpg
IMG_20210731_165122.jpg
IMG_20210731_170602.jpg
IMG_20210731_170604.jpg
Naposledy upravil(a) sima dne pát srp 13, 2021 10:06 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od spm »

No me klima ted po vymene filtru taky zacala chladit lip, ale loni chladila blbe i po naplneni a i po vymene filtru, tak uplne nevim, jestli to souvisi :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24304
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Je to divné, nějak začla klima opět fungovat na jedničku, samozřejmě průchodný filtr udělá velkou službu, ale když není na vstupu chlad, můžeš mít filtr jak pannu a stejně to nepomůže.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24304
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Spotřeba 8,5 lt u mého věrného prehistorika :-) =) jezdil jsem mimořádně dálkovější trasy a za mě spotřeba na výbornou, já to vím a věděl, že lesník není nenažraný...s kolama na tažném, dálnice minimálně 140 dle GPS, okresky vysočina, východní čechy, Blansko, jižní morava, přejezdy...stoupání slušné, lesníka nešetřím, radši ať se provětrá...vždy si říkám, proč všichni tak pomalu zrychlují, na světlech, ve městě, kdekoliv, nemluvě pak v zatáčkách, to fakt čumím, samozřejmě, kdo se chce nahánět, tak tj jiná, ale i tak...
Olej dnes změřen a neubylo nic, chladička taky drží... a teď k meritu věci, mě lesník tak neskutečně pořád baví, svezení s ním, žádná únava, to mě vždy říká i moje milovaná polovička! :-) hlavně řízení, jak neskutečně sedí na cestě a na ty roky je furt pohodlný a nic po mě nechce, jen provést rozumně po cestách, necestách, tohle je fakt zážitek, tj řízení, stará dobrá ruční práce, když to odlehčím teda tak jo, to byl název jedné kapely tu ;)
A ještě jeden nemalý bonus- díky Petrovi mám za pár kaček v autě čistý luft, gen. ozonu opravdu funguje! Jo jo, všimla si toho i Díťa a nejednou to sama od sebe za delší jízdy vzpomněla. Je to fak jiné, no teď bych si už přesně tenhle funkční generátor nepořídil, stojí už majlant, ix násobek peněz, Petře díky za tip a jistě nejen já, jak to tu teda probíhalo, kupoval jsem nejen já =)
Lesník je úžasný stroj, společník, za každých okolností! (*_^) |,,,,
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6341
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od cleo »

Samá pozitiva! Lesník je spokojenej, ty jseš spokojenej, Díťa je spokojená, tak ať vám to vydrží co nejdýl :-) .
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7828
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od mnov »

sima píše:
Lesník je úžasný stroj, společník, za každých okolností!
Tak přeji, ať Ti to vydrží a přidám svoji zkušenost.
Včera jsem to odvezl na emise a doplnění klimatizace.
Emise jsou stále stejné, to znamená o řád nižší než předepsané.
Do klimatizace se doplnilo po 4 letech 200 g chladiva ::-((( , ale to je celkem v pohodě.
Dnešní STK byla v pohodě a technik mi dokonce nastavil nové světlo.
Takže nám to také slouží dobře. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24304
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

cleo píše:Samá pozitiva! Lesník je spokojenej, ty jseš spokojenej, Díťa je spokojená, tak ať vám to vydrží co nejdýl .
Jj to bych byl rád, díky :-)
Marku, 200 gr za 4 roky je nic, nula nula prd dá se říct, kor u tak starého systému. To bych byl naopak ještě rád. Mě tam minule po 2 letech chybělo 60-70 gr, ale předtím přibližně jak tobě, nebudu hledat kolik přesně, ale bylo to myslím ještě víc, jen nevím, jak dlouho to předtím nebylo plněné.
STK to potěší a ty emise :-) =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od petr »

jojo a pak už jen samá pozitiva a sociální jistoty :-D
tak to je super, že vše klape , žes ten ozonátor nakonec zprovoznil a slouží, já ho teda moc často ve svých autech nepoužil, ale celkově už hodně krát , známí rodina a tak, maká to asi dobře , jak píšeš znát to je , kamarád chtěl vyměnit nějaké filtry v autě včetně kabinového a chtěl zkusit i tu ozonaci , hledám kde ten filtr sakra může být a ono nikde nic , žádný tam nebyl ;-D , ale naůčtovat ho v servisu samozřejmě nezapomněli ...
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24304
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Já jej použil na svém autě jen dvakrát (podruhé i s výměnou luft filtru) to bohatě stačí, příště počítám zas na jaře, v létě, raz za rok už dle mě bude stačit, uvidí se. Na druhém autě ozonizace teprve proběhne a už mám taky zájemce o půjčení.
Pěkně s tím filtrem, to jsou dárečci teda :-/
Jo zapomněl jsem, že mě neuvěřitelně, nepochopitelně zmizelo lehké hučení, počínající hučení zřejmě od ložiska zadního kola. A to aby se pak znovu ohlásilo, trochu tam opět něco někdy slyším, to bych rád už pořešil, ale minule jsme na zdviži ještě nic nepoznali, tak snad se to nějak sejde a vyřeší se to, s jistotou vyřeší teda. Dle mě je to levé zadní, ale jist si samozřejmě zatím nejsem.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49138
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od VDC »

Šímo to je super, že všechno funguje a jsi spokojenej !!!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“