Šímův Forejs

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od námořník »

A proč tam prostě nedáš drát?
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19080
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od hamoun »

... ja myslim, ze dratem nepoznas, ze ses v jimce ... pokud je to dale .. budes tlacit a ukladat ho tam ...
nicmene .. uplne zakladni a super tip :)
(ktery jsem mel uz davno napsat ja ;) )

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Jsem tu delší dobu nic nepsal o lesníkovi, o jeho údržbě, ono nebylo totiž moc co. Za tu dobu co lesníka mám jsem najel 70 000 km( teď jsem si vzpomněl na strasti a trable :-/ spm při podobném nájezdu, musím říct, že bojuje, si dělám furt prdel, ale nemyslím to tak) a vlastně kromě jednoho dílu- zadního ložiska co odešlo při 166 000 km jsem dělal jen základní údržbu- oleje, filtry, brzdy, přední kosti, rozvody. Jednou pro sichr vůli ventilů- to už dělat nejspíš nikdy nebudu. Ne jen skrz mou zvědavost, prevenci. A jednou unavený motorek přední okno stahovačky.
Ono to přijde, má už sakra nárok-spojka, tlumiče, výfuk, vše ještě originál a samozřejmě se může posrat kde co, ale zas tolik toho u těchhle lesníků není a co tam je si dá líbit a vydrží opravdu hodně.
Dnes má lesník najeto 178000 km a za poslední dva roky jem jen vyměnil olej. Čekal jsem už nějaké ty investice, zatím nebylo třeba.
Dnes po 2 letech servis klimy. Interval dodržuji. Přišlo mě, že už tolik nechladí, nicméně k mému překvapení vycucnuto jen 540 gr 8() Předtím 2019 chybělo 300 gr, ale tak já to dělal prvně a předemnou nevím... I tak taková těsnost mě letos překvapila, to teda jo.
Naplněno na 630 gr.
Tak si říkám, to jsem tam byl i možná zbytečně, ale to ne, zas proběhl celý ten proces-vyvakuování a teď jsem dokonce při dnešních hicech musel snížit intenzitu chlazení, chladí to tedy lépe, to předtím nehrozilo a honil jsem to taky víc ventošem a já průvan nerad.
Když jsem šahal na trubku klimy pod kapotou, tak dnes byla opravdu silně ledová, předtím takové grády neměla.
V práci taky objednávám servis na klimy každý rok, tam je to dokonce každý půl rok, ale to je technika co jedou většinou non stop.
Co mě potěšilo, přístup servisu a můj letitý známý, co tam pracuje, jako vždy teda. Zaplatil jsem jen za chybějící gramáž a práci, žádný paušál, no nic jsem neřešil, papír taky ne a cálnul jsem 550 kč, za hubičku, strávil jsem tam hodinu...
Čeká mě ještě výměna kabin filtru, ano jedu trochu v opačném pořadí, ale přijde mě spolu s ostatními oleji a filtry, bude toho teď víc. Tím se taky ventilace vylepší, průchodnost filtru bude lepší.
Viděl jsem tam generátor ozonu, tak jsem se ptal jakým stylem je na auta využívá (používají ho velice často, cena 300 kč za proceduru)
Nahodí motor, generátor dá POUZE na první výkon( čili jede jen jedna destička) zapne vnitřní ventilaci, ale bez klimy! a nechá to běžet 20 minut.
Bez klimy je to prý snad i lepší, skrz vlhkost vznikající ve výparníku, to by mě při samotné ozonizaci dávalo smysl, dává smysl. To určitě jo, vlhkost procesu dle mě neprospívá, myslím, že to tam i píšou, anebo pak zvolit silnější dávku.
Já klimu zapínat příště taky nebudu.
A tj vše, moje vlákno moje moudra :-) ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od petr »

no jo , my ostatní si ty opravy užíváme za tebe :-D , ale není se co divit při tom nájezdu a tvé péči , tak hlavně ať maká spolehlivě dál
ta spojka je pro mě teda záhada ja už ani nevím kolikrát se měnila :-D jezdím na redukce abych ji šetřil a stejně odchází, jenže furt vozíky a terén....
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Máš pravdu, bude to hlavně a hodně tím nájezdem, ty km to opravdu má, taky motor krásně tahá...
Spojka- možná nová funguje lépe, zatím jsem neměl tu čest, ale troufám si tvrdit, že bude fungovat úplně stejně, jen je možné, že půjde lehčeji, ale ani to si popravdě nemyslím.
Tak když fachá, co řešit...
Tak ty jezdíš jak je známo brutus, já tomu dám taky občas záhul, s vozíkem i bez, hrábnu si, do kopců strmých na chalupu, či ve svahu v zahradě, nebo přes louku... si kolikrát zasmrdí, ale proti tvým podmínkám je to téměř nula nula nic.
Redukci používám, tam kde je třeba a že je kolikrát, nemyslím teď poposkakování ve městě.
Nicméně spojku jsem taky už čekal novou, už i dřív, jak říkám dostane zabrat sem tam jo a předchozí majitel tahal koně...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6341
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od cleo »

Tak ať dál potřebuje jen běžnou údržbu :-) .
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od VDC »

Šímo to je super, že to funguje bez oprav. Ať to ještě dlouho vydrží !!!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Kuci děkuju, taky bych byl rád, dnes jsem lesníkovi dopřál plnotučné OMW, když je na mě ta hodný :-) sice se mě dnes zajíždět do Rožnova opravdu nechtělo, bylo to tak na usnutí. Jo ale což o to, ale dnes v šest večer taková pumelenice tu, najednou tma a začlo to dřískat, já neviděl na cestu- ve městě! Jel jsem spíš poslepu a doslova krokem, už už jsem málem zastavoval, ve finiši jsme krásně za těch pár metrů od auta k baráku zmokli, třetí sprcha dnes, to už by stačilo :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od námořník »

Ať ti dál bez problémů slouží :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1135
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od OK2MDK »

Ahoj,

Sem rád, že ti slouží.
Kam jezdíš s klimou?
Moje nechaldí, ale mám pocit ze na podzim chladila, tak dumám zda to nechat aspon vyvakuovat ať řeknou jestli je unik...
A můj známý co to dělal přišel o dílnu tak su nahraný.
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Pneu servis Večeřa, Poličná, když taky bych ti zkusil dát číslo přímo na kámoše, co tam dělá, jestli by jsi se s ním dokázala domluvit nějak lépe, co a jak. Právě skrz tu vakuaci, takhle jsem přemýšlel kdysi tak, aby člověk věděl co a jak skrz těsnost. On autoklimy i opravuje, opravuje auta...
Mimochodem, zrovna řešil upadlé rameno fabie, fabka v zatáčce lehla a finiš, to je taková zmínka skrz vedlejší vlákno o korozi emveho bývalého outbacka. Tam jsem nic nepsal, jen je mě líto hlavně kupce, takový propadák po chvíli od koupi, prachy v hajzlu.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

A tady důkaz, že jsem nekecal s tou smrští, bylo to asi hodně lokální, o kousek dál typicky nic, nebo standart průběh. To jak se najednou setmělo, byla vlastně tma za dne bylo dosti výhružné už samo o sobě.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ce ... .seznam.cz
Samozřejmě jinak vše v pohodě, oproti jižní moravě srandička...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Došla zásilka od kamaráda. Musím spáchat na lesníkovi očistnou lázeň na citro saxíkovi teda, to je to nejmenší, sic bude zase půl den v prdeli, nedá se nic dělat, plně si to zaslouží, že já nemám moc prostoru na tohle je úplně jedno, to se musí =)
Přílohy
IMG_20210719_182801.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Dotaz: máte někdo textilní koberečky od Autohárek? Na SG. Případně máte dražšší verzi, či levnější a je předpokládám zespod nějaká ta vodě, vlhkosti nepropustná vrstva, píšou, že je tam nějaký granulát, nevím z čeho, ale to bude asi ono.
Chci pošetřit pár měsíců v roce gumovky co mám, které už bohužel neseženu.
Díky.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Mira »

Já je mám. Černý s vínovým lemováním. Ze spodu to je jakože pogumovaný, jsou to ty levnější. Ovšem ty předchozí od jiného dodavatele byly přesnější, tyhle jsou maličko menší.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“