Šímův Forejs

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22471
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od spm »

mas to hrozne neojety, s tim chce neco udelat :-DDD

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

:-) Že bych to dal kámošovi na taxíka,čistě na zimu? :-/Občas tu taxíky hrabou na výjezdu z města a já to minule zažil se služební starou fabkou,neskutečné z jaké běžné situace jsem nemohl chvíli vyjet,i když to má sjeté zimáky,tohle by forejse urazilo... :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10614
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Mira »

Nezakřikni to. Já mám podobnej nájezd a poslední rok jsem v tom za 30? :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Tj všechno možné,je to holt už trochu veterán,ale ani těch 30 000 Míro není nic,na ten věk a hlavně na tu radost ;)Jaký máš vlastně ročník?
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10614
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Mira »

Model 2004. Ovšem prodán pod stromeček 2003. Ale mám v tom letos nejdřív lambdu (udávaná živostost 150 tis. se potvrdila), pak spojku (origo Exedy+ložisko setrváku) a celej podvozek (gumy, kosti). Plus nový letní bačkůrky. A bežněj servis olej, filtry, klima ... Jo a stěrače Heynar a fakt fungujou. =) A další věci mě čekaj v rámci tjuningu.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Tak to tam máš i nějaké běžné věci a vlastně na ten nájezd absolutně běžné věci...Ať máš zase chvíli klid (*_^) |,,,,
Jo tak nakonec přeci jen Heynar,to jsem rád,že jsi zatím spokojen,já už jiné nechci,za ty prachy ani za jiné ne.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Končí mě fixace tří roční pov.i havarijka.Platil jsem bezmála 5000 kč.Včil mě nabídli to samé.Volal jsem agentce,ta to chtěla snížit,protože hodnota auta šla dle tabulek logicky dolů.Ale jak už tu někdo někde psal,mám už 15 a víceleté auto,takže to už nepojišťujou v tom stylu,že by se udělala nová smlouva.Tak jsem to ještě jednou otočil a ponechal si na další tři roky původní nabídku,s tím,že mě aspoň agentka vyřídila retenci(během pár minut potvrzena z centrály a zaslána mě).
Takže jsem na 4707 se vším a na další tři roky fixace.Přistoupil jsem na to,i když cena forejse klesá,teda dle jejich tabulek samozřejmě ještě strměji a momentálně má forejs hodnotu 70000 nebo 80000.Ono se to v případě větší škody už pak řeší většinou stejně odepsáním auta-vyplacení pár peněz+buď samoprodej na díly,či na opravu,nebo pak ještě opravou,anebo zbytek možno dostat od pojištovny fomou jejich aukce,když na to člověk teda přistoupí.
Takže to beru,ta cifra za pojištění je furt krásná,spoustu lidí to dá jen za povko.Hlavně jsem v případě škody nechtěl zůstat úplně oholen,každá kačka je pak dobrá.Za těch 2707 kč co mě stojí havarijní si toho moc nepořídím a auto už případně neopravím vůbec.A o to mě primárně jde.Spoluúčast mám 5%,nebo minimum 5000kč.Tak snad se mnou v případě události úplně nevymetou,ale mám s nima dobré zkušenosti,no hlavně,ať taková situace ani nenastane.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od PeteBiggy »

sima píše:Končí mě fixace tří roční pov.i havarijka.Platil jsem bezmála 5000 kč.Včil mě nabídli to samé.Volal jsem agentce,ta to chtěla snížit,protože hodnota auta šla dle tabulek logicky dolů.Ale jak už tu někdo někde psal,mám už 15 a víceleté auto,takže to už nepojišťujou v tom stylu,že by se udělala nová smlouva.Tak jsem to ještě jednou otočil a ponechal si na další tři roky původní nabídku,s tím,že mě aspoň agentka vyřídila retenci(během pár minut potvrzena z centrály a zaslána mě).
Takže jsem na 4707 se vším a na další tři roky fixace.Přistoupil jsem na to,i když …
Ty máš u dvoulitru povinko za rovné dva litry? To je slušné, jak ses na takovou cenu dostal? To je nějaká pojišťovna co to nebere podle kubatury? Na takovou cenu se nejsem schopný dostat ani u Pažouta, a to je 1,4 a to jsem si navíc myslel, že mám super pojišťovačku :-D
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10614
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Mira »

Nebydlet v Brně, mám povinko pod 2 litry. To není nic extra, pokud máš bonus za nehodovost. Holt za Brno se připlácí, za Prahu extra.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od ybrcek »

Mam na 3.6 povinko 2700 plus skla plus zivelka a myslim vandalismus jo a okus zveri celkem asi 4000 nevim presne
Ale pohoda
Jen proto zr mam trvaly v desone 1230 obyvatel.
Ale celý dny jezdím jen po brne. Moc logicky mi to nepřipadá ale nebráním se
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10614
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Mira »

Je to logická přímá úměra pojišťoven. Čím víc pojistníků na jednom fleku (velká města), tím vyšší cena. Za Brno připlácím asi 7 stovek. Za co? Za jedno velký parkoviště?

A srnky jdou po zepelinech? Že máš okus zvěří? :-D
Vztahuje se to i na kabelový svazky a kuny? Tam by to smysl mělo.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od PeteBiggy »

A to máte klasické větší pojišťovny typu Kooperativa, Allianz apod.? Nebo nějaký internet. fake?

Mno, já mám na sebe auta napsaná až od 2008, motorky od nepaměti. A bohužel se bonus na auto nepřevádí. Jsem u té pojišťovačky od 2009, pač jsem u ní dostal tehdy max. bonus 50% jako důvěru (nějaké zrcadlení bonusu od otce). No a doteď jsem s ní byl vždy max. spokojený, vede celou pobočku Kooperativy, takže má asi i největší možnosti. Bonus mám teda "jenom" těch 50, ale pak další procenta dolů za propojištěnost u nich, za roční platbu apod. .....Ale za Pažouta teda platím 2400 (a nejsem si teda úplně jistý, ale snad jen za povinko, nic navíc), za Subaru 4200, no povinko z toho 3200. Mám tam ještě připojištění za střet se zvěří a živel. Zvěře a vandalismu se vůbec nejvíc bojím, ten by tam u nich ale šel jen u havarijka a do takových částek nehodlám vstupovat. Spoluúčast mám procento nebo min. 1000. Za litrovou mašinu platím necelý litr, nějakých 980 nebo tak něco.....Co mi určitě o nějakou stovku prodražuje pojistky, tak limity, na těch ona vždy docela trvá, ať si dávám pokud možno ty vyšší, ne-li nejvyšší. Teď mi u Forejse dala 100 a 100 mil. říká, že zná případy, kdy se třeba člověk dostal do hromadné havárie, ve které byl označen za viníka a už byl problém s 35 na 35. Vysypané kamióny se zbožím, trvalé následky atd. No, asi bych i spíš řekl, že má za ty vyšší limity vyšší provize :-D
Jo a jsem město o velikosti cca 65 tis. obyv., kdybych si nechal bydliště u rodičů, tak to je dědina 6 km daleko, takže zase blízko města....no logiku to nedává...

Takže co to máte za pojišťovny? Jasně, u holého povinka to je asi jedno, ale nerad bych třeba, kdybych trefil srnu a pojišťovna se mi pak vysmála, že to bylo v oblasti vyznačené cedulí pozor zvěř apod. Jak často slyším, co všechno si některé poj. dovolují a zkouší, jen aby nemusely pnit...Tak nevím, zda po čase nezkusit zase někde jinde si to nechat porovnat? Když jsem to minule udělal v tom "srovnávacím centru", kde mají skoro všechny poj. a chlubí se nej cenou, tak se tam borka stejně nedokázala v globále dostat níž, spíš naopak. Nejspíš kvůli těm bonusům, i když teď už bych se na těch 50% asi taky dostal nebo, pokud by to šlo sečíst obě auta a hlavně přebrat motorky, které mám od začátku tohoto cirkusu, tak to by bylo o něčem jiném...

PS: Omlouvám se, že to tu Simovi díky mně plevelíme. Možná by stálo za to, to přesunout???
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Mě to nevadí,jestli se to přesune či ne,je mě jedno.
Mám Allianz,mám tam ale různé slevy,už jsem to tu psal.Max bonus,převedný k nim už od počátku ve výši 100%,bez problému,ale to bylo aspoň tehdy normální.Pak firemní slevu 30%,ale to včil nemůžu říct,jestli se to vztahuje i na auto pojistku,či jen na majetkové pojištění,kecal bych.Pak mám snad nějaké mírné úlevy,že jsem tam převedl vše-penzijko,dvě majetkové pojistky,pojistku odpovědnosti a minimální životní pojistku.HLAVNĚ je ale velice šikovná paní makléřka =)
Ale divím se,že ti zasekli ty bonusy na 50%???Jestli jsem to teda dobře pochopil %-)Já včil pojišťoval saxo 1,1 44kw a uznali plný bonus.A to ho žena přepsala po letech teprve na sebe.Dle mě by neměla dostat žádný bonus,ale snad to dokázala nějak převést z mého pojištění,ty bonusy a stojí to 1380 kč-čistě povinné.
Nevím nakolik allianz rozlišuje aglomeraci: město a ves(prahu a brno ;-D ;) ) jestli vůbec nějak a nějak dramaticky.Ale jak všichni tady nadávají na ten nesmyslný počet najetých km,stejně nakonec pro řidiče co najezdí málo je to výhodné.Já to nevyužívám,ale na saxo jo.A je mě to srdečně jedno,jestli je to špatně,či ne,kdo by to mohl využít nenadává.
Jinak osobně když slyším Kooperativa dostávám kopřivku.Kdysi jsem odtama velice brzy utíkal a to tam byl kámoš vedoucí pobočky a vycházel vstříc,ale ten ústav byl pro mě strašný.
Jo jinak je tu nabídka pro členy clubu,myslím,že od čsob,zkus to pročíst.
Omlouvám se za nepřesné info,já prostě tyhlety informace vypouštím,pojistím auto a je to.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10614
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Mira »

Je tu vlákno jen o povinku. viewtopic.php?f=99&t=3582&hilit=povinn% ... 8Den%C3%AD
Já mám taky zvýšený limity na 75/75. A sjednáno přes E-pojištění u Axa. Naše firemní pojišťovačka se na to nemohla (nechtěla?) dostat. A cokoli nad u PR stojí peníze. Zvýšený limity taky. Nejvíc stojí skla.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od PeteBiggy »

Dík za info chlapi. Mno, asi si budu muset s mou pojišťovačkou pohovořit :-/ :-D

Jinak ten bonus jsem měl "jen" 50%, ale od roku 2009, přičemž auta mám na sebe napsané až od 2008. Takže se mi u ní určitě vyplatilo být. Navíc jsem se teď díval a u motorky mám třeba 60%, víc tam ale u nich nejde, to je strop u bonusu. Ale už tam nemám tak velkou obchodní slevu, jen 19%, místo až 30%, což mám u aut. Takže to je asi prašť jak říz. Dalších 8% za propojištěnost a dalších 5% za roční platbu. Čeče, to vypadá, že už bych to měl mít grátis, že :-DDD

A vidíte, vy mi tady píšete, že za dvoulitr jde běžně dvoulitr, i méně...Tož tu je cosik špatně :-/
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“