Gaziho otík 2.0D

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Gaziho otík 2.0D

Příspěvek od Kolben »

No já mám zkušenost s českým autem v nemecku, které bylo v záruce. Opravu provedou, jen to potrebujou mít schváleno od německého subaru, což opravu prodlužuje. V mém.případě se jednalo o vadné zhavici svíčky. V pondělí sem tam přijel, poslali mě domů a ve čtvrtek volali, že mi to můžou udělat. Jenže to už jsem byl doma a měl již vymeneno.

Odesláno z mého D6633 pomocí Tapatalk
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Ivooos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 736
Registrován: úte led 25, 2011 9:17 am
Jméno a příjmení: Ivoš
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Gaziho otík 2.0D

Příspěvek od Ivooos »

Já měl OTB přivezen z BE, takže servisní knížka vlámská a co se týká záruky, tak uznání v CZ nebyl žádný problém. Několikrát vuzkoušeno. Nebyl problém ani záruku za poplatek prodloužit na 5let, což jsem také využil. BE je sice EU takže možná to bude jiné než s TUR. V každém případě mě původ auta nijak neomezoval v záruce a nikdo to nijak nekomentoval. Dokonce nebyl ani problém, že jsem měl v servisní knižce jedno razitko od Carpentra což není autorizovaný servis. Razítká v servisní knížce jsem měl celkově namíchané různě,ja to zrovna vyšlo a kde jsem byl. Nějaký servis dělaný v BE a nějaký v CZ. Záruka byla pořád platná.
Subaru Outback 2.5i CVT MY22 Obrázek
Subaru Outback 2.5i CVT MY17 (prodáno) 85t km Obrázek
Subaru Legacy 2,5i CVT MY12 (prodáno) 90t km (8.5)
Subaru Outback 2.0D MY11 (prodáno) 90t km (7,4)
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11896
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Gaziho otík 2.0D

Příspěvek od Traveller »

Já mám servisku v autě v garáži, takže se nemohu podívat, ale není o tom náhodou něco napsáno přímo v ní? :655: Ale asi by bylo nejjistější položit hypotetický dotaz přímo nějakému autorizovanému servisu. Jakože co by kdyby. :845:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
gazi
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 174
Registrován: stř úno 25, 2015 10:17 pm

Re: Gaziho otík 2.0D

Příspěvek od gazi »

Tak dnes nastal další milník v (doufám že dlouhém) životě mého OTB. Oťas má na krku 75 tisíc km a musel do servisu. Jako už tradičně do AWD. Na netu jsem zkouknul orientační ceny, připočítal palivový filtr a vyšlo mi, že se s chlupem musím vejít do 10K. K tomu jsem nechal přezout letní Geolandery a dodatečně ze servisu volali, že je nutné vyměnit přední brzdový destičky. A to už cena povážlivě rostla :670: že jsem se začínal bát, jestli budu mít dost hotovosti, kterou jsem si za tím účelem nachystal. Nebudu vás napínat, stálo to bez pár kaček 16K :conf89: K tý hotovosti jsem ještě musel vyždímat kartu.
Co mě ale překvapilo, byla cena za přezutí gum. Doposud jsem přezouval vždy v Jemnici. Dokud jsem měl na oktávce dvě sady kol, platil jsem max 400 kč. U otíka jsem za přezutí platil 600. V Praze, jak jsem vyčetl z faktury, to stálo 900. Někdo asi řekne, že to není zas tak velký rozdíl. Mě spíš překvapilo to rozpočítání: Zutí pneu 193, obutí 290 a vyvážení 411 :670:
Možná to spousta z vás neřeší, ale já jak žiju menší částí těla a větší částí mysli stále na venkově, tak mě ty rozdíly nepřestanou překvapovat.
Suma sumárum, je to ale daň za to, že chce člověk jezdit autem :drive: :love:
Subaru Outback 2.0D, r.v. 2011 MY2012
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16149
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Gaziho otík 2.0D

Příspěvek od quickly »

gazi: já platím 900,- za přezutí+vyvážení a uložení sady na půl rok - u Chalupů v Picích
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
gazi
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 174
Registrován: stř úno 25, 2015 10:17 pm

Re: Gaziho otík 2.0D

Příspěvek od gazi »

Tak to jsi na tom pořád o něco líp Quickly. Mě to uložení pneu zatím neúčtovali :845: Ale mělo by to stát 1kč za sadu na den
Subaru Outback 2.0D, r.v. 2011 MY2012
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2233
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Gaziho otík 2.0D

Příspěvek od Levap »

Kvůli tomu jezdim do BA. Cenu mj.navyšuje počet nalepenych závaží. A to dopředu neodhadne nikdo. Taky jsem prezouval u nás na vsi ale ted se mi vyplatí BA i když je to dal.
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11896
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Gaziho otík 2.0D

Příspěvek od Traveller »

Před pár týdny jsem se taky zhruba vešel do 800Kč i s uskladněním kol na půl roku. Bylo to sundání zimních z auta, vyvážení, nandání letních na auto a omytí zimáků v bezchemické myčce kol. :850: Tady u nás na venkově v Ú. nad O.. :811:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
gazi
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 174
Registrován: stř úno 25, 2015 10:17 pm

Re: Gaziho otík 2.0D

Příspěvek od gazi »

Levap: vidíš, zapomněl jsem ještě započítat položku závaží. Dneska mi jich tam dali 16 po 10 kč. S daní 193 káblí :670:
Subaru Outback 2.0D, r.v. 2011 MY2012
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49212
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Gaziho otík 2.0D

Příspěvek od VDC »

900 mě stálo přezutí pneumatik na podzim na Toyotě, ale proto,že jenom závaží tam bylo za 400 :-) Holt protektory...

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
gazi
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 174
Registrován: stř úno 25, 2015 10:17 pm

Re: Gaziho otík 2.0D

Příspěvek od gazi »

Potřeboval bych poradit, resp. znát váš názor. O víkendu jsme byli na návštěvě v Bílovicích nad Svitavou a v pondělí ráno jsem zjistil, že: u auta jsou vypuštěná všechna kola, poškrabané obě pravé dveře, poškrabané čelní sklo, poškrabané boční sklo v PZ dveřích a poškrabaný pravý přední světlomet. A to tak, že hluboce. :gunhim: :gunhim: :gunhim: :gunhim: Komentář k tomu prozatím ponechám stranou.
Pojištěné to samozřejmě nemám. Pouze čelní sklo a to ještě to hodnoty 15K. Pro výměnu čelního skla mi pojištovna mi doporučila svůj smluvní servis A.T.U v Praze. Pak jsem domlouval lakování v AWD. A tam se mě zeptali, proč si sklo nenechám vyměnit u nich... Zkrátka, máte někdo praktickou zkušenost, v připadě čelního skla, když se jedná o originál Subaru nebo kopii?
V A.T.U. mi po telefonu nebyli schopni říct, kolik to sklo bude stát. V AWD 25K. Pojištovna mi proplatí 15K a já doplatím buď 10 nebo, v případě A.T.U., míň (předpokládám). Je ale kopie stejně dobrá jako originál? Předpokládám, že práci odvedou stejně kvalitní, když na ni navíc dávají 10 let záruku.

Letošní léto se opravdu vyvedlo :ironie: a tohle poničení auta bylo jen naplněním rčení "když se daří, tak se daří"
Díky předem za jakýkoliv názor
Subaru Outback 2.0D, r.v. 2011 MY2012
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Gaziho otík 2.0D

Příspěvek od Subaru70 »

..sklo se dá pořídit kolem cca 10-12 tis. Vozej se z Německa a používá je i Subaru servis. Kamarád v Praze mi to zjištoval když jsem dostal kamínkem a protože to dělá tak jsem to řešil přes něj.. Myslím že v kvalitě rozhodně rozdíl nebude...
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Gaziho otík 2.0D

Příspěvek od kiti »

Gazi

sklo bych vubec neřešil. Když jsem ho trefil v Buchlovskych kopcich tak v Subaru 28 a v Auto Roger v Brně za 14.
Navic jich tam dělaji 10 denně na rozdil od subaru servisu.
Jinak v Brně je moc šikovný subarak Alesgsr.

A co poškození policie nebo jsi rezignoval?
Forester 2,5 XT 2010 manuál
gazi
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 174
Registrován: stř úno 25, 2015 10:17 pm

Re: Gaziho otík 2.0D

Příspěvek od gazi »

Policii jsem samozřejmě volal. Přijeli cca za 20 min, vyptali se, nafotili, odjeli. Odpol jsem ještě musel do Šlapanic podepsat záznam. Dokonce jsem i uvedl, na koho mám podezření. Ale důkazy na to nemám. A ze sousedů nikdo nic neviděl. I kdyby se PČR podařilo ho nachytat při lži, tak je to individuum práce se štítící, fetující, a bez koruny. :baseball: :baseball: :baseball:
Subaru Outback 2.0D, r.v. 2011 MY2012
gazi
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 174
Registrován: stř úno 25, 2015 10:17 pm

Re: Gaziho otík 2.0D

Příspěvek od gazi »

Jinak, před dvěma týdny jsem byl v AWD na servisu po 90 tkm. Což je téměř 6 měsíců po předchozí servisní prohlídce při 75tkm.
Od začátku roku mám k dnešku najeto 21000 km, s dlouhodobou spotřebou 6.2l/100km.
Subaru Outback 2.0D, r.v. 2011 MY2012
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“