Hrncův Oto + Legouš

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3623
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Hrncovo Lego

Příspěvek od bushman1 »

dvahrnce píše:Stejně mě tedy stále zajímá jaký je rozdíl mezi vyhříváním na panelu klimy a vyhříváním vlevo u volantu.
Přečti si pořádně to, co jsem ti napsal.

Jinak ty máš xenony, že si pochvaluješ, jak to svítí?
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
marlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 12, 2012 8:18 pm
Bydliště: Nový Bor

Re: Hrncovo Lego

Příspěvek od marlin »

Tlapítko je jen na vyhřívání skla pod předníma stěračema.
Tlapítka na klimě - spodní je na vyhřívání zadního skla a rzvátek a to horní je na plný ofuk předního okna :)

Tak ono jako pokud jedeš na tempomat, tak proč ručně zařid že.
Pokud chceš použít režim sport a ručně si řadit, tak na tempomat nepojedeš :)
Imho, pokud to máš na ručním řazení, tak tě to nechá v omezovači a nepřeřadí nahoru. Pokud ale zastavuješ, tak si to podřadí pokud má dojít ke chcípnutí motoru.
Ex - Impreza 2.0 85kw MY98 LPG
Outback 3.0 H6 180kw MY04 LPG
dvahrnce
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: úte led 06, 2015 1:00 pm
Jméno a příjmení: Petr

Re: Hrncovo Lego

Příspěvek od dvahrnce »

Bushmane, s chápáním psaného projevu problém nemám, čtu pořádně :850:

Na středovém panelu mám dva ovladače na výhřev, jeden je zadní okno a druhý oranžový který zároveň spouští i A/C je na? Chtěl jsem ti sem dát obrázek, ale pracovní technika je :6066: :6066:
Nicméně vygooglil jsem, že na tom vrchním tlačidle o kterém mluvím mají některá auta dokonce nápis front, takže je to na přední okno, ale asi to tedy není elektrický ohřev (ten je vlevo od volantu) ale klasické foukání vzduchu??? Zítra to osahám a vyzkouším, snad bude ráno mrazík a na oknech šedivka..

Hmm, xenony - to by mne také zajímalo, Als mi tvrdil že ne, že je tam H1 a H7, vzhledem k tomu že mám vzhledově hodně podobnou čočku na motorce a xenon v tom také není (je tam H7), tak si myslím že nemám, ale juknu tomu ještě pořádně pod kapotu.
Každopádně potkávací jsou takový normál jak ve feldě, ale na dálkové vidím stromy snad 4m do výšky, světla víc než ve dne, to mne hodně překvapilo :supeer:


Noo, tak než jsem to nadatlil tak mi Marlin odpověděl, je to tedy tak jak jsem si myslel, díky.
Jinak s tím tempomatem, pokud aktivuju pouze Cruise, tak to samo žádnou rychlost nedrží, to si pak musím ještě při požadované rychlosti cvaknout dolů a na palubce se ke svítícímu nápisu cruise rozsvítí ještě SET. Pak to jede "samo" a je mi jasný že pak nemusím nic, ani řadit.
Ale pokud je aktivní pouze Cruise a SET nesvítí (není nastavena požadovaná rychlost a pokud pustím plynový pedál tak to samo nejede), tak se nerozsvítí ani režim sport.
Asi to neumím vysvětlit,
Legacy MY05, 2.5 121kW, 4AT. Outback MY 2020

Trabant 600, Trabant 601, Moto Guzzi Breva 1100, Husqvarna Vitpilen 701
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Hrncovo Lego

Příspěvek od Slavek_xxx »

dvahrnce> i na starych Subarech se musel tempomat nastavovat na 2x. Jednou tlacitkem Cruise (jako ze chces pouzivat tempomat) a pak nastavit rychlost na volantu Set smerem dolu. Jinak v tomto modu muzes i rukou pridavat (zvedas tlacitko nahoru), ubirat (dolu), zrusit (k sobe nebo pedal brzdy). Po zruseni jak jsi psal, nahoru zrychluje az do puvodni rychlosti a dolu nastavujes novou rychlost.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
marlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 12, 2012 8:18 pm
Bydliště: Nový Bor

Re: Hrncovo Lego

Příspěvek od marlin »

U všech aut mas zapínání tempomatu nadvakrát. Jenom třeba u šípů nesvítí Cruise ale je to napsané pacce, ze je tempomat zapli. Pro mě je, že je tempomat zaply ze jedu na tempomat. To cruise beru jen, že je v pohotovosti a mohu ho zapnouT. Samozrejme se bavíme o tom, že se jede na tempomat :) já to cruise beru jen ze je tempomat připraven. Pokud se bavíme o tom ze svítí cruise a jen to, tak se to chová jak na jízdu bez tempomatu :)
Ex - Impreza 2.0 85kw MY98 LPG
Outback 3.0 H6 180kw MY04 LPG
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3623
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Hrncovo Lego

Příspěvek od bushman1 »

dvahrnce: nenapadlo mě, že řešíš tlačítko maximálního ofuku předního skla. Odepisoval jsem ti jen na to vyhřívání.
Marlin už to ale vysvětlil dostatečně.

xenony poznáš jednoduše: pokud máš pod volantem vlevo kolečko, kterým nastavuješ výšku světel (podobně jako ve staré feldě), tak xenony nemáš. Xenony mají automatické nastavování výšky svícení jiným systémem na podvozku.
Mrkni se na to, jaké číslo máš na tom kolečku nastavené, obávám se, že svítíš moc vysoko.
Jinak proti klasickým H7 svítí xenony masakroidně lépe - v noci vidíš skoro jako ve dne.
Naposledy upravil(a) bushman1 dne stř úno 11, 2015 3:48 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Hrncovo Lego

Příspěvek od Kolben »

Xenon taky musi mit ostrik svetel.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3623
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Hrncovo Lego

Příspěvek od bushman1 »

jj, malý stříbrný obdélníček na spodní hraně světel.

Nemáš je:
Obrázek

Muselo by to vypadat v tom spodním rohu takhle:

Obrázek
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
dvahrnce
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: úte led 06, 2015 1:00 pm
Jméno a příjmení: Petr

Re: Hrncovo Lego

Příspěvek od dvahrnce »

bushman1 píše:dvahrnce: nenapadlo mě, že řešíš tlačítko maximálního ofuku předního skla. Odepisoval jsem ti jen na to vyhřívání.
Marlin už to ale vysvětlil dostatečně.

xenony poznáš jednoduše: pokud máš pod volantem vlevo kolečko, kterým nastavuješ výšku světel (podobně jako ve staré feldě), tak xenony nemáš. Xenony mají automatické nastavování výšky svícení …

Ale za to může Als, ukázal mi ten čudl na středovém panelu se slovy : "tohle je ohřev předního okna, akorát se s tím vždy automaticky spustí i klimatizace" , o nějakém tlačítku vlevo taktně pomlčel a já na něj přišel až teď, když jsem hledal to stmívání palubky. V pondělí jsem si jen nastavil zrcátka a zbytek v euforii nezkoumal.. No, aspoň že to mám na koho svést ::-DDD: ::-DDD:

o.k., xenony nemám, ovladač naklopení světel mám na 0, možná to svítí moc nahoru, ale i silnici vidím krásně, tak uvidím na STK co mi řeknou, zatím to nebudu řešit 8)

Ke zbytku: Jo, takže auto je prostě připraveno k jízdě na tempomat a na tempomat se sportovně nejezdí, proto asi při cruise nejde aktivovat režim sport, je to vcelku logické.
Takže když si cvaknu cruise, dám volič k sobě, tak jedu jakoby na D s možností řadit ručně a s možností sledovat zařazenou rychlost.
Nic tím neku*vím, nic tím nezkazím - o to mi šlo hlavně :826:

Slávku díky, tyhle fce už jsem si stihl osahat, nejdéle mi trvalo přijít na tu "zapamatovanou" rychlost která se aktivuje páčkou směrem nahoru.
To zrychlování / zpomalování pomocí páčky mi nějak moc nesedí, jako korekce rychlosti dobrý, ale i když to člověk drží konstatně, tak to na můj vkus reaguje dost laxně, nicméně to neva :)

Takže díky všem, já se zas přijdu blbě zeptat až mě něco napadne ::-DDD:
Legacy MY05, 2.5 121kW, 4AT. Outback MY 2020

Trabant 600, Trabant 601, Moto Guzzi Breva 1100, Husqvarna Vitpilen 701
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1989
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Hrncovo Lego

Příspěvek od suubaru »

dvahrnce píše: To zrychlování / zpomalování pomocí páčky mi nějak moc nesedí, jako korekce rychlosti dobrý,
jedno cvaknutí na zpomalení nebo zrychlení by mělo odpovídat změně o 1 km/hod, čili pokud jedeš podle gps 57 a chceš jet 53, 4x ťukneš rychle po sobě dolu a jedeš +- 53.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
dvahrnce
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: úte led 06, 2015 1:00 pm
Jméno a příjmení: Petr

Re: Hrncovo Lego

Příspěvek od dvahrnce »

jj, to už jsem někde četl, nahoru to funguje řekl bych dobře, dolu mi to připadá takové tupější/pomalejší, ale mám pocit že tutu fci stejně moc využívat nebudu..
Legacy MY05, 2.5 121kW, 4AT. Outback MY 2020

Trabant 600, Trabant 601, Moto Guzzi Breva 1100, Husqvarna Vitpilen 701
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Hrncovo Lego

Příspěvek od Slavek_xxx »

Do ovladani tempomatu nemusis tukat, muzes ho i drzet. Pak tam je docela rychla progrese.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
dvahrnce
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: úte led 06, 2015 1:00 pm
Jméno a příjmení: Petr

Re: Hrncovo Lego

Příspěvek od dvahrnce »

Slavek_xxx píše:Do ovladani tempomatu nemusis tukat, muzes ho i drzet. Pak tam je docela rychla progrese.
to jsem samo také zkoušel, jak říkám, nahoru to jde, ale dolu je to takový zabržděný, nebo mi to aspon tak pripadalo, ale ještě to zkusím zítra znovu..

Chlapi a co ten můj "digitální" průjezd zatáčkou? Zítra si nějakou pěknou najdu a zkusím se tomu taky pověnovat, možná se mi to jen zdálo, fakt nevim.
Napadlo mě zda se ta čtyřkola taky nechová nějak specificky v tomhle režimu jízdy, ale nenapadá mě důvod proč by měla..
Legacy MY05, 2.5 121kW, 4AT. Outback MY 2020

Trabant 600, Trabant 601, Moto Guzzi Breva 1100, Husqvarna Vitpilen 701
dvahrnce
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: úte led 06, 2015 1:00 pm
Jméno a příjmení: Petr

Re: Hrncovo Lego

Příspěvek od dvahrnce »

Jo a ještě na jeden dotaz dnes dojde - s tím AT jsem si tak nějak zvykl startovat, chcípat, řadit (P-R-N-D) s nohou na brzdovém pedálu.
Co mě malinko překvapilo, že po nastartování se pedál dost propadne, co mě překvapilo víc, že i když někde zastavím a zatlačím na pedál víc, nechá se prošlápnout též - prostě se začne pomalu propadat až k podlaze - a pak začne jakoby tlakovat nebo jak to popsat.
Jinak to brzdí dobře, vzduch tam dle mě není, kapalina také neubývá, je to normální stav nebo mám někde hledat chybu?
Legacy MY05, 2.5 121kW, 4AT. Outback MY 2020

Trabant 600, Trabant 601, Moto Guzzi Breva 1100, Husqvarna Vitpilen 701
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Hrncovo Lego

Příspěvek od Slavek_xxx »

dvahrnce> propad po nastartovani je normalni. Ale pri bezicim motoru pak uz rozhodne ne, pokud nepumpujes.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“