Hrncův Oto + Legouš

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
dvahrnce
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: úte led 06, 2015 1:00 pm
Jméno a příjmení: Petr

Hrncův Oto + Legouš

Příspěvek od dvahrnce »

Tak dnes konečně den D a velké díky Alsovi za trpělivost a booking jeho Legacyho.
Jsme v pořádku doma, z auta jen ty nejlepší pocity.
Nesvádí závodit, ale zas se jeden neloudá a přitom má pocit bezpečí a komfortu :)
Zatim se oťukáváme o čemž svědčí spotřeba průměrná 7.6/100 po prvních společných 200km, ale to dlouho nevydrží a taky to byl opatrný dálniční přesun.
Doma jsem nabral svou lepsi polovičku a jeste jsme si dali 100km okolo komína :-)
Tak nám to spolu snad bude dlouho klapat..
Naposledy upravil(a) dvahrnce dne pát lis 05, 2021 3:36 pm, celkem upraveno 1 x.
Legacy MY05, 2.5 121kW, 4AT. Outback MY 2020

Trabant 600, Trabant 601, Moto Guzzi Breva 1100, Husqvarna Vitpilen 701
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: Hrncovo Lego

Příspěvek od Fiba »

Gratulace :supeer:
Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Hrncovo Lego

Příspěvek od Mareka »

Gratulace k dobrému autu z dobrých rukou!
A ta spotřeba se fakt zlepší, neboj.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48974
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrncovo Lego

Příspěvek od VDC »

No tak to je skvělá zpráva, že Alsovo Lego s náma zůstává. :-) Gratulace veliká !

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrncovo Lego

Příspěvek od SCOOTER »

dvahrnce :pr: gratulace k Legacy...určitě budeš spokojenej,věřim tomu že lepší by si nesehnal,Aleš je pečlivej :826: ...
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrncovo Lego

Příspěvek od quickly »

dvahrnce: gratulace k legu :pr:
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
AndreaM
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1906
Registrován: čtv zář 10, 2009 12:59 pm
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrncovo Lego

Příspěvek od AndreaM »

Taky se přidávám s gratulací!!
Subaru Outback 2,5 CVT MY2019 X Edition
Subaru Outback 2,5i CVT MY2014 Sport Line - prodáno
Subaru Forester 2.0D Comfort MY2010 Obrázek - prodáno
dvahrnce
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: úte led 06, 2015 1:00 pm
Jméno a příjmení: Petr

Re: Hrncovo Lego

Příspěvek od dvahrnce »

Dámy i pánové, všem moc :diky: za gratulace, z pondělí na úterý jsem skoro nespal, v úterý ráno první pohled z okna abych se přesvědčil že TO tam fakt stojí, prostě magoj :845:

Nicméně s prvními kilometry se objevují i první otázky. Hledal jsem, tak mne pls nekamenujte pokud to tu už někde je, třeba tyto informace poslouží i příštím generacím.

1) všiml jsem si, že při otevírání dveří spolujezdce zadrhne levý horní růžek skla o gum.těsnění.
Dají se dveře nebo samotné okno nějak doladit - popř. jak?

2) Na dálničním nájezdu v takovém tom dlouhém pravidelném oblouku se mi zdálo, jakoby auto nejelo uplně plynule, jakoby vždy jednou za pár metrů předek o milimetr ustřelil směrem ven ze zatáčky.
Je možné že se to tak opravdu chová, nebo jsem měl jen pocit? Nebylo to nic hrozného, ale prostě se mi zdálo, že to nejede ten oblouk uplně plynule nebo jak to lépe vyjádřit.
Jel jsem relativně pomalu, s bývalým feldomobilem bych jel asi ve stejném místě rychleji, tam už jsem věděl kde jsou limity vozu, takže o nějaké jízdě na hraně fyziky není řeč.

3) ještě dotaz k AT - pokud mám aktivní tempomat ale není nastavena rychlost (na palubce svítí pouze cruise, nikoli set) a dám volič z D doleva, nerozsvítí se na palubce nápis sport, ale v okénku ukazatele se objeví číslo, čili ukazatel se zaktivní.
V tomto režimu to jede na D nebo na sport? Zdá se mi že to řadí tak nějak mezi těma dvěma režimama, ale zatím nemám najeto tolik abych to posoudil.

Spíš mě zajímá jestli je to nějaký "třetí" režim nebo je to prostě obyčejné D s ukazatelem zařazeného kvaltu.
Ani nevím zda se dá řadit "manuálně", to mě nenapadlo zkusit a minimálně do zítřejšího rána se nesvezu abych pokustónoval a zkoušel.

4) řešilo se tu: http://subarufanclub.cz/forum/viewtopic.php?f=95&t=4577 nefunkční podsvícení palubovky, závada byla nalezena, nicméně v mém autě nebylo nalezeno žádné točítko na vypnutí podsvícení. Pouze tlačítko vedle pal. PC, kde se dá jas ztlumit. Nezapomněli mi to tam klucí japonský dát nebo už MY05 tuhle vychytávku nemá.. ?


Vím že je tu spoustu ochotných a zkušených lidí, takže díky předem za všechny reakce, rady, nápady a za trpělivost s nováčkem :655:
Legacy MY05, 2.5 121kW, 4AT. Outback MY 2020

Trabant 600, Trabant 601, Moto Guzzi Breva 1100, Husqvarna Vitpilen 701
Uživatelský avatar
marlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 12, 2012 8:18 pm
Bydliště: Nový Bor

Re: Hrncovo Lego

Příspěvek od marlin »

dvahrnce píše:
3) ještě dotaz k AT - pokud mám aktivní tempomat ale není nastavena rychlost (na palubce svítí pouze cruise, nikoli set) a dám volič z D doleva, nerozsvítí se na palubce nápis sport, ale v okénku ukazatele se objeví číslo, čili ukazatel se zaktivní.
V tomto režimu to jede …
Viz AT - po přesunutí z D doleva to přepneš na manuální režim. Ale. Dokud s pákou nepohneš nahoru, nebo dolů, tak to není aktivní a jen ti to ukazuje zařazenou rychlost. :) já to občas použiju, když jedu na tempomat a třeba z kopce do kopce, tak abych viděl co tam dává a řadí.
Prostě se to chvoá jak automat, dokud nepohneš s pákou a nezaktivuješ to. (Takhle to mám já )

Ovládání na podsvětlení palubky by to mělo mít. Já to mám na levé straně od volantu, jak je ovládání VDC a zapínání vyhřívání stěračů. Je to vlastně to kolečko, co je vedle sklonu světel .
Ex - Impreza 2.0 85kw MY98 LPG
Outback 3.0 H6 180kw MY04 LPG
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Hrncovo Lego

Příspěvek od Slavek_xxx »

dvahrnce> dvere i sklo v nich se da seridit, ale jestli to nemas daleko, pozadej o to Alse. Serizovani dveri je velka pakarna i pro vyrobce, na lince ve Skodovce se to lidi ucej mesice. Jestli mas odvahu, muzes na dvere zeshora trochu zatlacit, malinko to povoli v pantech. Takhle se to normalne dela, napriklad se vklada guma mezi palubku a dvere a pak se s nima flakne. Pro serizovani zavirani se bezne pouziva i kladivo a hruba sila. Kdyz jsem to videl poprvy, myslel jsem, ze si delaji srandu...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
dvahrnce
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: úte led 06, 2015 1:00 pm
Jméno a příjmení: Petr

Re: Hrncovo Lego

Příspěvek od dvahrnce »

Bohužel jsem si toho všiml až doma a k Alsovi to mám 200km, tak se s tím naučím žít a poprosím ho třeba až tam pojedu na servis nebo tak něco, není to moc a ničemu to snad zásadně nevadí..

Jinak fabrické seřizování tak jak ho popisuješ jsem též viděl a chvilku nechápal že je to standartní postup :6066: :845:

Zlatej Trabi, tam se nasadily dveře a ta mezera se pak udělala fričkou, takže každé dveře byly originál na každé auto a když se přehodily, většinou ta mezera neseděla a nešlo to doladit, ale tam na to nikdo nekoukal ::-DDD: ::-DDD:
Legacy MY05, 2.5 121kW, 4AT. Outback MY 2020

Trabant 600, Trabant 601, Moto Guzzi Breva 1100, Husqvarna Vitpilen 701
dvahrnce
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: úte led 06, 2015 1:00 pm
Jméno a příjmení: Petr

Re: Hrncovo Lego

Příspěvek od dvahrnce »

marlin: tak kolečko jsem našel a podsvícení funguje :diky:

A pod tím je tlačítko na kterém je znázorněno okno (takový obdélník dokulata), přes okno stěrač a vedle stěrače 3 vlnky. To je tedy ohřev stěračů?
Protože pak mám na panelu klimy ještě kulatou věc rozdělenou na 2 poloviny - spodní je řekl bych výhřev zadního okna a horní polovina je podobně zobrazena, jen je to oranžové a to by měl být ohřev předního okna.
Takže to má ohřev předního okna a ohřev stěračů?
Sakra, jdu sosnout nmanuál a studovat, mám vtom bordel a tady je 6 nad nulou, tak to ani nevyzkouším :655:


Jinak s tím řazením to chápu. pokud dám volič doleva, rozsvítí se "sport", auto řadí později ve vyšších otáčkách a ukazuje zařazený stupeň.
Ale pokud mám aktivní Cruise, tak se sport nerozsvítí. Tak trochu pořád nechápu proč to tak je, ale myslím si že teda převodovka zůstává fyzicky v módu D (řadí v nižších otáčkách) s benefitem že vidím zařazený stupeň a v případě potřeby mohu řadit ručně.
Pokud to takhle mám a zruším Cruise, sport se rozsvítí, pokud aktivuju Cruise, zhasne..

Jinak auto báječně svítí, dnes ranní přesun za tmy do práce a když jsem dal dálkové, tak jsem nechápal co všechno vidím, to je pecka :826:
A líbí se mi že pokud mám na tempomatu nastaveno 90km/h a na výjezdu z obce ho při 50km/h aktivuju, začne auto plynule zrychlovat.
Když to srovnám s kolegovým žabožroutem, ten při tomhle pokynu zběsile podřadí na dvojku, roztočí motor k omezovači a při 90km/h to odřadí z té rozmotané dvojky na pětku. No z toho bych se asi posral ::-DDD: ::-DDD:
Legacy MY05, 2.5 121kW, 4AT. Outback MY 2020

Trabant 600, Trabant 601, Moto Guzzi Breva 1100, Husqvarna Vitpilen 701
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Hrncovo Lego

Příspěvek od Slavek_xxx »

dvahrnce> myslim, ze jsi koupil dobry auto :supeer: . Hlavne si hlidej olej, sice vim, ze Als udelal streva poctive, ale jednou za tyden te minuta nezabije a kdyby to zacalo zrat, chytnes to vcas a bez nasledku.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Hrncovo Lego

Příspěvek od bushman1 »

dvahrnce: Na středním panel máš vyhřívání zadního okna. Pod volantem vlevo je ohřev skla pod předními stěrači. Celé přední okno není vyhřívané.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
dvahrnce
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: úte led 06, 2015 1:00 pm
Jméno a příjmení: Petr

Re: Hrncovo Lego

Příspěvek od dvahrnce »

Slávku já si to též myslím a rozhodně nechci aby to vypadalo, že na něm skrz tohle vlákno chci hledat mouchy, to určitě néé :1774:

Spíš mě zajímá co a jak vlastně funguje, vše je pro mě nové a když něco udělám nebo zmačknu, tak chci vědět co jsem udělal a co TO udělá :850:

Pravidelná kontrola náplní je samozřejmost :826:

Bushman: Vím že celé není vyhřívané, špatně jsem to formuloval. Stejně mě tedy stále zajímá jaký je rozdíl mezi vyhříváním na panelu klimy a vyhříváním vlevo u volantu.
Zadní okno vynechme, tam není co řešit.
Je tedy možné že vlevo od volantu aktivuju el. výhřev a u klimy aktivuju pouze foukání vzduchu na okno? Pokud zmačknu ten ovladač u panelu klimy, automaticky se spustí i klimatizace. Takže by to mohlo být na odmlžení okna zevnitř?
Legacy MY05, 2.5 121kW, 4AT. Outback MY 2020

Trabant 600, Trabant 601, Moto Guzzi Breva 1100, Husqvarna Vitpilen 701
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“