OZP a jeho STI

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1280
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: OZP a jeho STI

Příspěvek od strider »

óóó, pirellky? tesime se na recenzi!:)
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20617
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: OZP a jeho STI

Příspěvek od námořník »

Aspoň si ho neojezdíš :-). Užijte si víkend :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: OZP a jeho STI

Příspěvek od M a r c e l »

To je jako bys řekl chlapovi co ho ženský nechtěj "aspoň si ho neošoupeš" B- )
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4329
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: OZP a jeho STI

Příspěvek od OZP »

Tedy slibeny kratky report, co se v poslednich mesicich delo s autem.

Letni sraz jsem si uzil moc, skvele se projel, snad i pobavil par pasazeru a divaku. Probehl koucink s Kaldou, pochvalil auto (potesilo), ridice tolik ne (neprekvapilo). Konecne jsem si trochu uzil tahani za rukav. Super!

V rijnu nebo listopadu probehla uz treti bouracka meho auta (2x jsem boural ja, 1x predchozi majitel)- dostal jsem aquaplanning na Prazskem okruhu, vjel jsem v prudkem lijaku levou stranou do louze v ca 105km/h, semislicky sjete na hranici legalnosti to neudrzely a mrsklo to semnou o svodidla, vse se odehralo v mziku vteriny. Ridic v poradku, bagy nevylitly, ale schytala to cela strana ridice, naraz byl uplne rovnomerny. Predni svetlomet, blinkr, blatniky P+Z, lemy blatniku P+Z, oboje dvere P+Z, oba narazniky P+Z. A dokonce oba rafky a tim narazem to odnesly oba leve Protlumy (vytekly). Oprava za cca 120kkc, vse na pojistovnu, takze celkem OK.

Oprava neprobehla uplne podle predstav, lakovani sice OK (dobre trefeny odstin sede), ale napasovani dveri bylo mizerne, ale v ramci reklamace v servisu vyreseno, takze nakonec OK. Dokoupil jsem si i dva nove rafky, abych mel tedy na leto komplet novou sadu. A koupil jsem i novy bocni blinkr na pravou stranu, byl uz nejaky zasly, tak jsem dal novy (cena par stokorun).
Opravou se odstranilo nekolik vad na krase auta- odreny predni naraznik od polibku gum v Bele, na zadnim narazniku byl praskly lak a drobny parkovaci lisej, kola byla orvana od neumetelskeho parkovani, ve dverich byly dulky a sramy od dveri okoloparkujicich... to vse se "diky" bouracce odstranilo. Bohuzel to bylo odstranene jen cca 3 tydny, kdy jsem si pri parkovani opet odrel spodek predniho narazniku ( >:-& ) a kdyz jsem to posleze zjistil, tak jsem si ve vzteku renaultem zaparkovanym vedle obnovil lisej na bocnich dverich. No a cele jsem to zavrsil minuly tyden, kdy jsem prezouval na tu novou sadu kol a jedno mi sklouzlo a odrelo se... Proste k posrani, no. Ale holt, je to auto, se kterym se jezdi, neni to muzealni lestenka.

Snehovou sezonu jsem uplne promarnil, bud sem nemel cas, nebo naladu, nebo byl lockdown... takze ackoli bylo snehu pozehnane, tak jsem si "uzil" jen 2x prazskou brecku a to bylo vsechno. No, aspon sem to nikde neodrel nebo neoprel o zavej. Ale ted zpetne je mi to lito.

Moc se ted k autu nedostanu, zacal jsem hodne jezdit na kole a po zmene prace uz nemam parkovaci misto, takze to musim nechavat ilegalne v modre zone. Risknu to tak 1x za mesic a od jara uz prisly 2 pokuty, takze to budu delat min a min.

Jarni sezonu jsem tedy chtel zacit v nedeli v Sosnove, kam me vytahl Geraltos... no a dopadlo to neslavne- z ojetych slicku, koupenych od Janouska (opet zaridil Geraltos), dva hodne uchazeji, ale s pomoci kompresoru to bylo resitelne. Bohuzel jsem ale pri prvni rozjizdce hnedka pichnul, coz byla v nedeli odpoledne v Sosnove neresitelna situace, takze jsem to hned po prvnim stintu odstavil, prezul zpet na fungl novou sadu civilnich gum a po chvili okouneni odjel domu.
Odjel jsem celkem 10kol, z toho 2 zahrivaci a 2 chladici. Kdyz si vezmu, ze me ta akce stala:
3000 vstupne na trackday +
3200 za pouzite slicky +
1200 za nazuti gum +
900 za pul nadrze benzinu,
tak se dostavam na zajimave naklady na 1km ostre jizdy >:-& .
No, ale aspon jsem se docela hezky svezl domu po me oblibene silnici c. 273, takze i tak dekuji Otovi za to, ze me vytah, pomohl s gumama za pujceny vercajk na prezovouani a moralni podporu.

Dale:
po nekolika sezonach na semislickach Yokohama AD08R jsem si uvedomil, ze vlastne jezdim dost malo a dost pomalu, ze uz nechci za gumy utratit tolik penez, ze ten aquaplanning na podzim byl taky docela dobra facka, co uz nechci zazit... takze tentokrat koupim civilni gumy- vyhraly to Bridgestone Potenza Sport- novy model, dobre recenze, cena s DPH za sadu pod 9000kc (v R18). Mam na nich najeto do Sosnove a zpet a muzu rict, ze jsem mel asi zustat u tech semislicku... Ta jistota, co jsem na nich citil se s tema Potenzama Sport neda srovna. No co, jednu sezonu to vydrzim a priste uvidim. Asi zase ty Yoko (AD08RS).
Aspon mi nebude lito ty gumy brat castejc pres rucku.

Jinak auto teda funguje, jede to, brzdi to, chladi to, radi to... hukot od diferencialu se neozvyva.

Takze co rici zaverem:
Subaru zivot je jako sinusoida- chvili si dole, chvili si nahore, chvilema se motas kolem nuly... a ja se ted motam kolem ty nuly- nektere epizody skutecne nasiraci, nektere docela fajn... Tak uvidime, co mi letosni Subaru sezona prinese.

Ceka me vymena oleje (v cervnu, po cca 6000km), uvazuji, ze opustim 10W60 (duvody viz vyse), tak vy stickari a nabuseni wrxari co to tu ctete, napiste prosim, jake oleje na leto jezdite, rad nacerpam inspiraci.

A taky, s trochou stesti, me ceka jeden upgrade vozoveho parku, mozna uz brzy, tak jsem zvedavy a plny ocekavani. Nebude to tak zajimave, jako nedavno psal Augi, ale i tak to bude stat za to, pokud to vyjde.

Diky za pozornost, mejte se fajn, at vam to jezdi a snad brzy nashle (srazy mi chybi jako sul!).
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
geraltos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1350
Registrován: stř zář 18, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Ota

Re: OZP a jeho STI

Příspěvek od geraltos »

Ondro,je to náročné,ale naprosto jsi to vystihl tou poslední větou. Chybí ty srazy,což je něco,co dává novou motivaci po těch nepříjemných příhodách.

Včera to byla velká smůla,ale to se srovná a příště se to povede lépe.

Držím palce a přeji pevné nervy.

Odesláno z mého Redmi Note 9 Pro pomocí Tapatalk
WRX 2003
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20617
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: OZP a jeho STI

Příspěvek od námořník »

Ten Ota tě stojí nějak moc peněz :-). Osobně si myslím, že když dáš 5w50, tak neuděláš chybu.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: OZP a jeho STI

Příspěvek od podvlada »

Tyjo, Ondro, to jsem vůbec netušil, žes měl tolik starostí s autem. Hlavně že to je zase pohromadě a nikomu se nic nestalo, že to zaplatila pojišťovna je fajn.
Tak ať to bezpečně jezdí dál a jsi zase chvíli na vrcholu sinusoidy, ať to dělá radost :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11890
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: OZP a jeho STI

Příspěvek od Traveller »

Mhm. Ondro, na můj vkus trochu moc novinek a ne zrovna moc pozitivních. 8()
Ale věřím, že už to bude lepší. =)(=
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19119
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: OZP a jeho STI

Příspěvek od hamoun »

no ja taky koukam, ze to sem sypes az po takove dobe !!!
at uz jde vse jen lepe !

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49180
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: OZP a jeho STI

Příspěvek od VDC »

Ondro snad sis vypil svůj pohárek smůly do dna a už to bude jen dobrý !!!
Věřím, že obecně už bude líp !!!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4329
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: OZP a jeho STI

Příspěvek od OZP »

Ono to tak hrozne neni :)
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: OZP a jeho STI

Příspěvek od zhor »

Jsem si oddychl, že to byl jenom defekt v té sosnové. geraltos to ve svým vlákně nakousl, tam jsem trnul hrůzou. Já tam na jednom srazu odjel jenom tři kola ... za podstatně víc peněz. Holt se občas nedaří, ale ono se to zase obrátí. Gumy určitě nevyhodíš, a ještě je určitě někde olítáš.

Ty advany jsou na stojaté vodě trošku záludné, hlavně že pojišťovna nedělala problémy a dala peníze.

Ad olej, tam bude záviset, na co máš postavený motor, jaký tam jsou udělaný vůle. Máš chladič oleje, tak by mělo být relativně jedno co tam liješ a olej by měl držet teplotu. Já jezdím už delší dobu na tu závodní 5w40 od Milleru, a všechno funguje jak má.

Ať ti to jezdí ,,,,| (*_^) |,,,,
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
lazard
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 673
Registrován: pon zář 17, 2018 10:45 am

Re: OZP a jeho STI

Příspěvek od lazard »

No, byly to petne chvilky, co jsi s autem prožil. Ale zivot jde dál, bo pokud nejde o život, jde o..

Já si budu na léto kupovat GY Supersport. Někdo už je zde koupil (Traveller?).. Raději než super prilnavost na suchem okruhů si cením kazdodenni přilnavost za každého počasí.

Snad bude v brzké době nějaký ten sraz.

A co se týká oleje, také mi tam něco dávají...

Ať Ti to jezdí a nezoifej, bude líp.
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3627
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: OZP a jeho STI

Příspěvek od bushman1 »

Preji at uz te nic dalsiho v dohledne dobe nepotka.

Jinak na Emveho doporuceni jsem presel pred 2 lety z Castrol 10W60 na Mobil1 5W50.
Da se koupit za super cenu.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20617
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: OZP a jeho STI

Příspěvek od námořník »

Ty GY jsem dával já a zmiňoval je myslím Emve.
Řešíte jaký oleje, ale základ podle mne po track day ten olej vyměnit a čekat na intervaly je špatně.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“