OZP a jeho STI

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49179
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: OZP a jeho STI

Příspěvek od VDC »

Ty jo Ondřeji to je super čtení !!! To mám radost, že z něj máš radost !!!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20617
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: OZP a jeho STI

Příspěvek od námořník »

Moooooc pěkný Ondro :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24328
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: OZP a jeho STI

Příspěvek od sima »

Auto je to vážně nááádhernééé!!! ,,,,| (*_^) |,,,, To je tak ryzí krása, že se u toho usmívám jak ichtyl :-) =) Fotky taky parádní.
Teda pověnoval jsi se tomu horentně, netušil jsem o vychytávkách jako hydro ruční brzda, teda, že to tam lze taky dát, to vypadá úchvatně a jistě i bude skvělá věc, v takové bestii jo.
Jsem moc rád, že jsi se konečně rozhoupal ke zpovědi. Dobře se to čte i ta náruživost dcérky, tj nádhera :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: OZP a jeho STI

Příspěvek od zhor »

Ondro krása ,,,,| (*_^) |,,,,

Jak máš prosímtě ten chladič oleje (na šířku nebo na výšku?), a kolik máš řad? Já mám chladič oleje na vysoko, 19 řad a v podstatě je z větší části schovaný za příčkou. Nemám teploměr oleje, takže nevím přesné teploty. V zimě jsem jezdil, a olej mi neubýval, a teď po montáži chladiče neubývá ani v létě, takže spokojenost a evidentně to funguje. Jezdím 5w40, předtím jsem zkoušel motul 15w50, millers 10w50, ale olej pořád mizel v létě při větší zátěži.

Jaký jsi dostal instrukce, na hlídání oleje? Mezi ryskama, nebo lehce nad ryskou?

Jenom poznámka k té 10W60, jak jsme se bavili na srazu, tak to není jenom o teplotách oleje, ale aji o vymezování axiálních vůli, a tam záleží na tom jak je ten motor postavený, jestli je to originál nebo je postavený s většíma vůlema, aby bylo možno používat hustější olej. Proto jsem zůstal u té 5w40.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1280
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: OZP a jeho STI

Příspěvek od strider »

I ja se pripojuju ke gratulacim ke vsem upgradum a radosti z nich. Zajimave jak v awd ted doporucujou ty same Pagidy vsem bez ohledu na rozmer a pouziti :) Tak jsem zvedavy na zkusenosti jak se ti s nima bude zit. Dcerka by te mohla natocit na video az budes zkouset rucku ;D A uprimnou soustrast, R.I.P. klima. :-)
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11890
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: OZP a jeho STI

Příspěvek od Traveller »

Paráda. ,,,,| (*_^) |,,,, ,,,,| (*_^) |,,,, ,,,,| (*_^) |,,,,
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49179
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: OZP a jeho STI

Příspěvek od VDC »

strider píše:Zajimave jak v awd ted doporucujou ty same Pagidy vsem bez ohledu na rozmer a pouziti
Jako do všeho lejou 10W-60. Obrázek To je takovej opravářskej zvyk, že něco vyzkoušíš, je to dobrý, tak je to dobrý na všechno. V podstatě to docela chápu. Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
lazard
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 673
Registrován: pon zář 17, 2018 10:45 am

Re: OZP a jeho STI

Příspěvek od lazard »

Take preji hodne radosti s upravenym autem (ale negratuluji, protoze podle mne se graluje k jinym vecem).

Mi napriklad clovek, co opravje a tuni motory STI rekl, at tam pro "normalni jezdeni a sem tam vyradeni" davam Valvoline 5w50. Ze ten se pry ofocialne daval/dava do Porsche s turbinou. Durazne trval, e to musi byt od Valvoline, ze jini vyrobci ve stejne specifikaci nejsou pry tak dobri.
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: OZP a jeho STI

Příspěvek od emve »

To je zajímavé no, já leju do Eva i Subaru Mobil1 5W50, který se právě dává i do Porsche. Pán má asi na Valvoline slevu, protože jsem neviděl, že by se dával do Porsche, vždy jsem viděl jen Mobil1. Leje kamarád do 996 Turbo a 996 GT2, další do 991 GT3.

Jinak moc pěkné fotky STI a zajímavý příběh, i když mi tam jedna část nějak chybí asi. :-)
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
marzi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1371
Registrován: čtv led 21, 2010 11:32 am
Jméno a příjmení: martin zich
Bydliště: plzen

Re: OZP a jeho STI

Příspěvek od marzi »

VDC píše:
Jako do všeho lejou 10W-60. To je takovej opravářskej zvyk, že něco vyzkoušíš, je to dobrý, tak je to dobrý na všechno. V podstatě to docela chápu.
no me do STi cka nalili 10W 60 a do Legacy GT 5W 30
Subaru Outback 2.0D MY 2008 prodáno
Subaru Legacy kombi 2,5GT MY 2010 prodáno
Subaru Impreza WRX STi MY 2006
BMW 330 Ci cabrio MY 2001
MB GLC 43 AMG MY 2018
Jaguar XK8 MY 1998
Uživatelský avatar
lazard
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 673
Registrován: pon zář 17, 2018 10:45 am

Re: OZP a jeho STI

Příspěvek od lazard »

Pán má asi na Valvoline slevu,
Nemyslim si, ze ma na neho slevu a zadny olej jsem ani od neho nekouipil a ani mi ho on sam ke kupi nemabizel. Jen jsme se bavili.
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: OZP a jeho STI

Příspěvek od emve »

Já určitě Valvoline nehaním, četl jsem na něj taky dobré reference, ale Porsche, minimálně 991 GT3, má vysloveně na víčku nálepku Mobil1 5W50.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3627
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: OZP a jeho STI

Příspěvek od bushman1 »

Mám stejné informace jako Emve. Mobil1 je oficiální olej, který dává Porsche do aut ve fabrice.
Také na něj jezdím ve specifikaci 5W50 a spokojenost.

Tady se tím dokonce Mobil chlubí:
http://www.mobil1.com.au/products/produ ... rsche.aspx

Jinak za mě také fajn čtení (OZP STI)
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49179
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: OZP a jeho STI

Příspěvek od VDC »

marzi píše:
no me do STi cka nalili 10W 60 a do Legacy GT 5W 30
Tak to je dobře, že to nelejou do všeho. Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4328
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: OZP a jeho STI

Příspěvek od OZP »

Panove, diky vsem za pozitivni reakce, ty vzdy potesi! Snad to nikdo nevnima jako chlubeni, pro me je to na 100% sdileni radosti. Gratulovat ale asi netreba, jsou to vsechno vlastne jen vyhozene penize, ktere by mohly, pokud bych s nimi nalozil jinak, daleko lepe poslouzit (sex, drogy a rockandroll- znate to >B-) ).

Sima: Clovece (ogare!) tvoje prispevky co si vymenujeme me vzdycky tak nejak zvlastne potesi... Pokud se mi nepodari te vytahnout z te tvoji valasske nory, budu te do ni muset prijet navstivit!

Zhor: Stando mam to taky na vysku, taky z vetsi casti schovane za naraznikem- ale na budiku vidim jak to krasne funguje, a cim rychleji jedes, tim lepe to chladi. Paradoxne mam ted nejvyssi teploty vody a vyssi teploty oleje pri zajizdeni a parkovani v garazi, nez pri dalnicnim uprknu nebo honeni okresek. Ted si dovedu predstavit, ze by auto mohlo dobre fungovat i v Moste, v tech vyssich rychlostech. Pokud bych teda nemel strach tam jezdit (v tech vyssich rychlostech, hehe).
Ale ty ostatni tvoje otazky, musim rict, zes me nachytal, proste nevim. Nechaval jsem si to vsechno jako na klic, veci jako velikost jsem neresil. Na fotce pocitam 11 zeber a podle toho, co je videt tipuju, ze jich tam min. tech 19 bude. Ani jsem nedostal a nezeptal se na instrukce, jestli lit vic oleje, nebo stale na rysku. Olej mi neubyva.
Ani nevim, jak je motor postaveny, ale delal to motorar u Freye a cele ze Subaru dilu, takze pocitam, ze je to original nastaveni. A 10W60 je original predepsany olej, vim ze ho zahrivam a dochlazuju poctive, menim dostatecne casto, ze pri drtive vetsine mojich jizd stihne dosahnout provozni teploty aspon na nejaky cas, neubyva, takze to neresim a davam ho tam. Navic nejezdim se seriovym vykonem, motor se vic hreje (prokazano na budikach)- proste myslim, ze je to vhodna volba pro moje auto. S tema olejema je to ale nekonecne tema a rozhodne na to nemam patent.

Strider: Funguji dobre, to je jasne. Ja vetsinou brzdim trochu vic, nez je treba, a trochu dyl, nez by se melo. Takze bych tyhle, udajne maratonske desky, nemel nidky svym neumetelstvim utahat. A treba budou mit delsi zivotnost a pomer cena/vykon se aspon priblizi tem levnejsim, ale taky funkcnim variantam. Ta cena je fakt masakr <:-< .
Video by bylo urcite fajn, rad bych ho mel, ale jeste se mi nesesly idealni podminky a clovek, ktereho bych zmermomocnil aby do vysilacky hlidal provoz a jeste me u toho natacel. No, ted snad bude obdobi destu, tak se mi to povede. Nechci to totiz zbytecne rvat na suchu. A zasadne to zkousim do zatacek, do kterych vidim. A to u tech zalomenych, co chces davat pres rucku, prave moc casto nebyva. Nebo je aspon nemam ve svem okoli. Chtelo by to jet to odzkouset na Sosnovou, ale ted mi to nejak nevychazi, ackoli ted mam na dodelani dokonce tri sady gum a aspon jedny z nich by se mi hodilo dodrbat, protoze na ty rafky potrebuju nazout nove zimaky.

Nekdo nejaky typ na nove zimaky, 225/45 R17? Idealne s tvrdou bocnici, na ktere by se dalo spolehnout na mokru.

Diky za pozornost, Subaru zdar, Subaristum zvlaste!

[SUBARU]

EDIT: A jeste si neodpustim jedno kratke video. Prijde mi tak nejak trefne :)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=j6soUc3JOmc[/youtube]
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“