Subaru4ever + Outback4ever

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Subaru4ever + Outback4ever

Příspěvek od Subaru4ever »

Tak já si tedy taky založím vlákno o mém Outbacku 2,5 MT MY2005 :657:

Někdy v tomto týdnu budu oficiálním vlastníkem mého "moderního" stroje přesně 5 let. Za tu dobu jsem najel skoro přesně 50.000 km a za neplánované opravy dal asi tolik, kolik je cena auta. První roky jsem auto bezmezně miloval. Pak přišly různé japonské "žertíky" a víc a víc mi vadilo, že to "vůbec nejede, hrozně žere a musí se v tom řadit". Takže přišlo asi rok trvající období, kdy jsem byl snad 2543x přesvědčen a odhodlán, že se Otíka zbavím. Ale letos na jaře přišla montáž gum 215/65 R16, montáž LPG od Matyáše Vaňka a posléze i náhrada nivelačních tlumičů klasikou od KYBu a +100kg pružinama z Dobřan. Outback se výrazně zvedl a díky tomu vážně moc zkrásněl :supeer: . A navíc jsem si začal hodně parádně užívat, že mě kilometr jízdy vyjde na 1,65 až 2,00 Kč. A navíc šla zábava při řízení o několik levelů výš :drive: . Zaprvé, přidání hmoty za zadní nápravu ještě vylepšilo jízdní vlastnosti a neutralitu přeměnilo v mírnou přetáčivost. A prkenné zadní pružiny a balónové gumy výrazně zjankovatěly jízdu :657: . Takže je teď prča s Otíkem jezdit. Navíc už se netrápím se spotřebou a jezdím si jak chci a kam chci :811:

Zároveň už jsem asi 3500 km nebyl neplánovaně v servisu, což je za poslední roky rekord ::-DDD: / :839: . A taky se mi zdá, že všechno dokonale funguje. Ťuk ťuk na dřevo :826: . Prostě mě to auto zase začalo hrozně moc bavit a obnovila se mi má "láska" k němu. Takže teď jen doufám, že bude má spokojenost pokračovat :655: . Budu snad pomalu pokračovat v "expedičních" úpravách , a budu vesele jezdit a jezdit. Co nejdál od domova to půjde :850:

Aktuálně jsem se nechal inspirovat tím největším z největších - samotným slovutným arcišéfem VDC :unami: . Takže jsem trochu vylepšil elektrickou výbavu vozu:

a) Montáž dvou 12V zásuvek na místo popelníku ve středové opěrce. Natáhl jsem kabel přímo od baterky z motoru a druhý kabel se svorkami ze zavazadelníku. Na kempování totiž vozím kvůli lednici ještě druhou velkou baterku v kufru. Takže teď mám na středové opěrce dvě zásuvky a přepínač, kterým volím "motorová baterka/vypnuto/sekundární baterka". Byl to boj, ale vše funguje :-)
2014-11-13-488.jpg
b) No a taky jsme za 89 Kč zakoupil přes EBay 30-LED pásek a nalepil na víko kufru. Drát je veden ke stropní lampičce v kufru, kde je připájen přímo na packy, napájející žárovičku. Takže se LED pásek chová stejně jako lampička v kufru. Tj. funguje na otevření dveří. Akorát svítí tak silně, že oslňuje ::-DDD:. Stejný pásek ještě poputuje pod kapotu, aby na přání osvětloval motorový prostor :657:
2014-11-13-490.jpg
c) No a nedávno jsem domontoval na karoserii pod plasty kufru takové udělátko, do kterého šroubem chytám rezervu. Normálně používám původní motýlkový šroub, co držel rezervu :-)
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
mata
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 814
Registrován: úte zář 25, 2012 11:59 pm
Jméno a příjmení: Martin Štenc
Bydliště: Sezimovo Ústí

Re: Subaru4ever + Outback4ever

Příspěvek od mata »

Takže spokojenost, elektrifikace dokončena a teď držet palce, ať už jen frčí bez nepředložeností. :supeer: A co se ti na tom sypalo? :666:
Subaru Baja 2,5 MY04 121kW
Subaru Impreza GT 2.0 5MT MY99 160kW
Subaru XV 2.0i 6MT MY12 110kW - ex
Subaru Forester 2.0i 5MT MY03 92kW - ex
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Subaru4ever + Outback4ever

Příspěvek od dethroned »

s4e: super, mohl bys časem sepsat všechny závady, které tě trápily? myslím, že je to pro tyto ročníky celkem typické a je to cenný zdroj informací.

jinak já se zachovám podobně jak ty s LPG, jelikož už teď mám nájezd přes 30tkm ročně a to už dost leze do peněz. navíc chci od jara s rodinkou hodně jezdit po výletech... už jsem objednaný na přestavbu... bude to PRINS s jejich el. dávkovaným valve saver aditivem.... motor je i po 185 000 km (pokud je to pravda) ve skvělé kondici (ťuk-ťuk), tak snad s tím plynem ještě něco najede...
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Subaru4ever + Outback4ever

Příspěvek od cerv »

Pěkný kolotoč:)Jo a ty závady ať sem radši nepíše,to množství dat by mohlo shodit server:)))))))))))))
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru4ever + Outback4ever

Příspěvek od SCOOTER »

cerv píše:Pěkný kolotoč:)Jo a ty závady ať sem radši nepíše,to množství dat by mohlo shodit server:)))))))))))))
Souhlas ::-DDD: ...a za druhé pokud si to přečte někdo kdo by zvažoval Subaru tak má jasno proč to nekupovat :657: .
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru4ever + Outback4ever

Příspěvek od VDC »

Kdepak Miloši, jen když se Adam rozhodne to někdy prodat, tak to od něj nikdo nekoupí.... :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Subaru4ever + Outback4ever

Příspěvek od draconis »

Jen doufám, když jsi ty zapalovače dával rovnou z baterky, žes nezapomněl na pojistková pouzdra a pojistky k nim :wink:

Ten LED pásek v kufru se mi začíná líbit čím dál tím víc, asi ho taky zkusím. Ale udělám to pak celé najednou - komplet výměna osvětlení interiéru za LED a přetažení spínání ze zadního světýlka i k přednímu...
Uživatelský avatar
mata
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 814
Registrován: úte zář 25, 2012 11:59 pm
Jméno a příjmení: Martin Štenc
Bydliště: Sezimovo Ústí

Re: Subaru4ever + Outback4ever

Příspěvek od mata »

teda dneska jsem trošku zchyzofrenní...lítám od jednoho vlákna k druhýmu :839: Měl jsem na Forestrovi taky LPG, montoval mi ho týpek tady u nás v Táboře, ale byl to nějakej polskej šunt a neustále to kecalo, tak jsem jezdil zpátky na benzín. Nějak mě nebavilo k němu každej tejden lítat na seřizování. :fuckoff:
Subaru Baja 2,5 MY04 121kW
Subaru Impreza GT 2.0 5MT MY99 160kW
Subaru XV 2.0i 6MT MY12 110kW - ex
Subaru Forester 2.0i 5MT MY03 92kW - ex
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Subaru4ever + Outback4ever

Příspěvek od Slavek_xxx »

mata> od ty doby, co jsem si LPG na obou autech serizoval sam o nem vubec nevim (teda krom vecne prazdnych nadrzi) ::-DDD:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Subaru4ever + Outback4ever

Příspěvek od Subaru4ever »

Draco: U obou baterek je na drátu samostatná pojistka, samozřejmě :wink:

Já už bych dávno měl i ty LEDky na stropě, ale balíček nedošel :655: . Buď to Čínan neposlal, nebo to cestou sestřelil nebo potopil Rus, nebo to ztratila Česká Pošta. Zkusím reklamaci :baseball:

Ohledně svítívosti: fakt to svítí jak blázen! Myslím, že pro mnoho aplikací bude stačit i méně LEDek než těch 30 (pásky lze koupit kratší nebo stříhat).

Byl jsem před 30 minutama tankovat plyn na mé oblíbené LPG pumpě v Motole pod mostem (Tomegas), a paní pumpná dvakrát vejrala jak vejr :670: . Nejdříve když jsem otevřel kufr. Tzn. zmačknu kliku, a hned po pár cm pohybu víka se najednou celý prostor zavazadelníku rozzářil jako kdyby uvnitř někdo pustil dálkovky ::-DDD: . No a pak když to zhltlo 69 litrů LPG ::-DDD: . Na spoustě LPG čerpaček na mě a můj účet za plyn vždy koukají jak na zjevení ::-DD:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3624
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Subaru4ever + Outback4ever

Příspěvek od bushman1 »

A co nejake fotky? Chapu, ze operka je zajimava vec, ale prece jen...
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Subaru4ever + Outback4ever

Příspěvek od Subaru4ever »

Uvidíme :wink: , před přezouváním kol zase po půlroce zajedu na myčku ... tak bych mohl nafotit něco aktuálního. Já si tohle auto moc nefotím (vlastně co mám Leone tak vůbec ::-DDD: ). Ale něco pěkného cvaknu, aby byla fotka na velkých kolech a se zvedlým zadečkem :845:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
mata
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 814
Registrován: úte zář 25, 2012 11:59 pm
Jméno a příjmení: Martin Štenc
Bydliště: Sezimovo Ústí

Re: Subaru4ever + Outback4ever

Příspěvek od mata »

Každá prázdná nádrž je k vzteku. :1824:
Subaru Baja 2,5 MY04 121kW
Subaru Impreza GT 2.0 5MT MY99 160kW
Subaru XV 2.0i 6MT MY12 110kW - ex
Subaru Forester 2.0i 5MT MY03 92kW - ex
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru4ever + Outback4ever

Příspěvek od VDC »

No ale když už si založil o autě vlákno, tak ho koukej začít fotit. Protože žijeme v době obrazové... ;-) Balíček určitě číňan poslal a projebala ho čp. Jenomže obyčejná zásilka je nedohledatelná. Chodí to tak za 3 týdny. Ten překvapený pohled paní u pumpy chápu, svítí to jako blázen, ale já to dělal s tím, že chci osvětlit i prostor okolo auta, tak jsem rád, že to svítí pořádně. Ale taky proto to mám na extra vypínač, abych takhle nikoho zbytečně neplašil a neupozorňoval...

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Subaru4ever + Outback4ever

Příspěvek od cerv »

No ona paní pumpařka na tebe Adama asi koukala proto, že už u ní dlouho nebyl tankovat kolotočář EDA ::-DDD: Kočka má ten Rolls asi bez plynu a Berousek zrovna není v Praze, tak byla překvapená :670: :670: :670: :670:
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“