Draconis - Forester SG 2.0XT

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Draconis - Forester SG 2.0XT

Příspěvek od yohn »

ty máš času tyjo... to je vidět mladej kluk bez dětí a povinností kterej má čas na ptákoviny :D
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Draconis - Forester SG 2.0XT

Příspěvek od VDC »

K čemu je potřeba výměna klaksonu ? Řečnická otázka. Pro mě je klakson stejně zbytečná součást vozu jako stěrač pátých dveří. Ani jedno z toho jsem v podstatě nikdy nepoužil. :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Draconis - Forester SG 2.0XT

Příspěvek od yohn »

tak moment, stěrač zadních vrat je stejně důležitej jako ty vpředu
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Draconis - Forester SG 2.0XT

Příspěvek od VDC »

Několik let ježdění s Arem, s plechem místo skla vzadu... A stačí mi jen vnější zrcátka. :-) Stěrač vzadu vůbec nepoužívám.

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Draconis - Forester SG 2.0XT

Příspěvek od draconis »

Předsedo nesouhlasím, zadní stěrač je pro mě nezbytnost a používám ho opravdu často. Ačkoli chápu, že jestli nevyužíváš často vnitřní zrcátko a nepohybuješ se často ve městě, tak se bez něj obejdeš. Nicméně i tak má své použití. To už mi jako větší zbytečnost přijde ostřik světlometů a spousta nesmyslů v interiéru včetně klimatizace, kterou taky používám naprosto minimálně.

No a ke klaksonu - já ho používám naprosto výjimečně a za svoji řidičskou kariéru (něco přes 12 let) jsem ho užil asi tak 10x. Nebudu to sáhodlouze vysvětlovat, jen několik případů, které se mi vybavují:
  • zastrašení divočáka stojícího uprostřed úzké silnice v lesích zhruba v 5h ráno a nemajícího se k ústupu
  • zastrašení krávy jdoucí v noci po hlavní silnici a ohrožující provoz v obou směrech. Jednoduše šla opravdu jako kráva (jeden krok doprava, dva doleva) a při jakémkoli pokusu ji objet z jedné nebo druhé strany samozřejmě vždy uhnula zrovna pod auto
  • upozornění řidiče kamiónu na křižovatce u nemocnice ve Strakonicích, aby mi nenajel přívěsem do ksichtu. Stáli jsme na semaforech - křižovatka tvaru T, odbočovali jsme doleva a stáli na červené. Zprava přijel kamion s návěsem a odbočoval k nám. Minul nás a přibližně v polovině návěsu se jeho hrana začala nehezky přibližovat čelnímu sklu (nejel zrovna pomalu na to, kolik tam bylo místa). Stihl jsem jen podvědomě zatroubit a zařadit zpátečku, načež si toho řidič všiml, s kvílením zadupnul brzdy a návěs skončil asi 20 cm od čelního skla
  • upozornění řidiče autobusu, který začal na odpočívadle najednou couvat a vůbec netušil, že za ním stojí auto
  • Nějaký borec v Žigulu na úzké cestě jedoucí prostředkem asi 30 km/h a naprosto nepoužívající zrcátka. Vydržel jsem za ním jet asi 5 minut a když to bylo stále beze změny, zahoukal jsem, on konečně uhnul a já ho mohl předjet.
Tolik jen co jsem si teď vybavil situace, které mi nejvíc utkvěly v paměti a mám s nimi osobní zkušenost.

Ale také co mi občas říkali kamarádi a známí, určitě bych klakson za zbytečnost nepovažoval. Samozřejmě to neberu z pohledu idiotů, kteří troubí vždy, všude a při sebemenší příležitosti (a vlastně i když žádná není) - pravděpodobně jim to výrazně prodlužuje penis... To opravdu není můj případ, ale v městském provozu se klakson občas hodí - už min. dvakrát jsem ho taky použil, když auto přede mnou bez blinkru nebo jakékoli jiné "indície" zastavilo a začalo couvat do podélného park. místa. Dotyčný a dotyčná se neobtěžovali podíváním se do zrcátka a rovnou začali couvat. Po zahoukání se hrozně divili, že v hustém městském provozu je za nimi jiné auto...

No a proč že vyměnit ten klakson? On sice funguje, ale je hrozně nevýrazný. Má hlásek jako konipásek - hrozně vysoký a nevýrazný, tichý tón. A jediný efekt, který má, je pobavení všech okolo stojících. Kdyby to mělo klakson jako ve 30. letech, tak by to byla aspoň zábava, takhle je to jen zesměšnění jinak dokonalé ukázky japonského inženýrství :-)

Jak jsem psal - netroubím často, ale když už, chci aby to bylo slyšet a splnilo účel. A ne aby jediný výsledek byl dvojí smích - poprvé to zahoukání a podruhé jak to do mě někdo narve, protože se nepodíval do zrcátka... :-)

A mimochodem tento problém v souvislosti s Foresterem (min. u této generace) řešilo víc lidí, takže to není jen moje úchylka. Na zahraničních fórech toho najdeš na toto téma víc... 8)
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Draconis - Forester SG 2.0XT

Příspěvek od draconis »

Jinak k těm zrcátkům - já si s vnějšími vystačím taky, to není, že by mi nestačila. Jezdím jinak taky několik let s firemními dodávkami, které nemají páté dveře s oknem. Takže o to nejde, ale opět jeden příklad - jsou prostě situace, kdy není ve vnějším zrcátku vidět všechno. Např. pokud ti pojede za autem cokoli užšího než ty a ne tak dlouhého, aby to bylo vidět ve vnějším... Třeba cyklista, motorka... A nejvíc to používám ve městě na parkovištích u supermarketů apod. - dost často se mi stává, že mi lidi naprosto běžně přejdou za auto, strčí mi tam nákupní vozík, kočárek, dítě atd. i když mám nastartováno a svítí couvačky. A jak se loudaj, někdy prostě už začneš couvat (i když pomalu) a průser je na světě. Tohle je hodně časté zejména na parkovištích, kde mají takové ty "kapličky" pro vozíky na parkovištích - pokud zaparkuješ na místě hned vedle toho "kamrlíku", jedno z vnějších zrcátek díky tomu pak nemůžeš použít. A našlo by se toho víc. Netvrdím, že to nejde bez toho, ale s tím je to lepší. Jinak k samotnému couvání a parkování je vnitřní zrcátko k ničemu.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Draconis - Forester SG 2.0XT

Příspěvek od draconis »

yohn píše:ty máš času tyjo... to je vidět mladej kluk bez dětí a povinností kterej má čas na ptákoviny :D
Ne*er! Kdyby došlo na lámání chleba, tak se vsadím, že ty s rodinou budeš mít volného času víc než já! :-)

Navíc jsi tu logiku postavil špatně. Já ten čas nemám, ale Subo miluju natolik, že mu tu péči věnuju na úkor času... no třeba s Terkou? :657:

A BTW to jsem vypsal jen to důležité, nezmiňoval jsem opravu foukajícího těsnění dveří, výměnu zadního stěrače, výměnu podsvětlení klimy, LEDifikaci stropních světýlek, přetažení kabeláže ze zadního stropního světla dopředu, vyčištění klapky a nějaké další drobnosti... ::-DD:

Jo a prostříknutí lanka od plynu, případně výměnu. Sice to není nic zásadního, ale občas tam při sešlápnutí cítím trochu odpor, takže je možná někde lehce roztřepené. Trochu nezvyk, Kokta měla el. plyn... :-)

Ještě jsem na to nekoukal, jestli tam jde vyměnit jen lanko, ale pravděpodobně bude třeba asi celý lanovod.
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Draconis - Forester SG 2.0XT

Příspěvek od yohn »

Dyk to řikám! Ten kluk má volnýho času na blbosti, já bych ho zapřáh ;P
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Draconis - Forester SG 2.0XT

Příspěvek od Kolben »

Moje řeč ::-DD:
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Draconis - Forester SG 2.0XT

Příspěvek od Slavek_xxx »

Kdyz jsem byl v Indii, tak tam byl klakson po plynu druhy nejdulezitejsi zarizeni v aute ::-DDD:
Ja teda ted v noci jezdim s palcem na tlacitku (airbagu) klaksonu. A jak se neco hne v prikopu hned troubim.
Vnitrni zrcatko pouzivam skoro vyhradne na to, abych se podival do ksichtu kretena, co se mi lepi na prdel.. Jo a taky pri couvani u nakupaku, jestli mi primo za oknem nestoji nejakej smudla, kteryho v bocnich zrcatkach nevidim.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Draconis - Forester SG 2.0XT

Příspěvek od alky »

Klakson byla jedna z věcí, co me děsně štve, u forejse,takže rozhodne výměnu schvaluju, ja na to nejsem dostatečně technicky zdatnej.
Forester 2003 XT..starouš.. & Mazda CX 7 černej chrocht - alias Marabu and here comes: 2015 XT
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Draconis - Forester SG 2.0XT

Příspěvek od draconis »

Hele, ono to není složitý a docela se k tomu i dobře může. Až to udělám, zdokumentuju to a uvidíš sám. Ale u mě je to všechno výhled i v řádu měsíců... Toho času nemám zas tolik, jak by sis mohl z předchozích komentářů myslet... ::-DDD:

A na fóru jsem často jen proto, že se na něm dá být v práci, protože jinak čas nemám ::-DD:

Jen počkej, oni mají teď kecy, ale až bude chtít třeba takovej Yohn vyměnit klakson, tak mu budu dobrej... :-)
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Draconis - Forester SG 2.0XT

Příspěvek od draconis »

Slavek_xxx píše:A jak se neco hne v prikopu hned troubim.
Jasný, tam kde dávají lišky a srnky dobrou noc je to nutnost... :wink:
Slavek_xxx píše:Vnitrni zrcatko pouzivam skoro vyhradne na to, abych se podival do ksichtu kretena, co se mi lepi na prdel
Jo, to jsem zapomněl taky zmínit :-)
Slavek_xxx píše:a taky pri couvani u nakupaku, jestli mi primo za oknem nestoji nejakej smudla, kteryho v bocnich zrcatkach nevidim.
Jj, taky už jsem to psal. To se stává často a já prostě pořád nechápu lidi, že se tam takhle za autem motají. A nejvíc mě fascinují rodiče, kteří za auto strčí dítě. A že jich není zrovna málo! :655:
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Draconis - Forester SG 2.0XT

Příspěvek od Slavek_xxx »

draconis> ono s tim deckem je potiz. Jednak ho tezko uhlidas a druhak neni videt. Moji kamaradce se v Beroune stala strasna vec, pri couvani najel ridic az na cast urcenou pro chodce a pod autem zustala jeji dcera. Musela ji sama ozivovat, nastesti dela zdravotni sestru, takze ji zachranila zivot....
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Draconis - Forester SG 2.0XT

Příspěvek od draconis »

Já vím, je to blbý a fakt docela nebezpečný. Nicméně dost často vidím, že někdo jde, v jedné ruce vozík, v druhé dítě a jak to zalomí s vozíkem k té boudě, automaticky jednou rukou zajíždí s vozíkem a druhou drží dítě vedle sebe. Jenže už si nevšimne, že dítě už je mimo boudu, prakticky za autem. A přesně jak píšeš, pokud je to malé dítě, není šance ho vidět, jen s couvací kamerou.

Proto my hlídáme i vnitřním zrcátkem a předseda děti rovnou přejíždí, protože zrcátko nepoužívá a na klakson před couváním nezatroubí. Tak a je to :-)

Ještě k té příhodě - no představa muset oživovat vlastní dítě není nic moc, abych byl upřímný... Fuj, hlavně že to dobře dopadlo. Ono se to nezdá, ale obzvlášť u těch nákupáků je neštěstí dílem okamžiku.
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“