Subaru Outback 2x - Kolben

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Subaru WRX STI, Forester XT, Legacy - Kolben

Příspěvek od Kolben »

Me od toho odradilo i to, ze subaru do tech aut dava doslava a do pismene komicky baterky, ktery maji problem vubec auto nastartovat, natoz jeste nechat bezet pul hodiny topeni.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4328
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Subaru WRX STI, Forester XT, Legacy - Kolben

Příspěvek od OZP »

Soused tomu Eberspacheru v ČR šéfoval. Měl v autě ten top model a to jsem teda čuměl co to umí, vc. takové kraviny jako znehybnění auta na dálku. To by mě taky pak chybělo o to přijít.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Subaru WRX STI, Forester XT, Legacy - Kolben

Příspěvek od catana »

U STI to nepotřebujes, staci nastartovat a v okoli je jaro :-) Nezda se to, ale STI maji ohromny tepelny ztraty.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Subaru WRX STI, Forester XT, Legacy - Kolben

Příspěvek od newli »

2 Catana: predminuly vikend jsem byl na horach a ono pres noc -20, rano -15, nevim nevim, jake jaro by nastalo, ale bojim se, ze moc moc ne :-)
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Subaru WRX STI, Forester XT, Legacy - Kolben

Příspěvek od spm »

Tak ono jedna věc je, jak rychle to topí, druhá jestli to vůbec nastartuje a jak moc se to tomu motoru líbí... Pak je otázka, jestli půl hodina běhu nezávislého topení a následné startování teplého motoru tu baterku třeba nevyžere i míň, než startování zmrzlého motoru.

Já bych to do H6 s chutí nejradši dodělal taky. Ona sice třeba taky topí prakticky hned, ale v těch hnusnejch mrazech, kdy bylo -15C, tak než se vyhřál celý ten prostor uvnitř auta, tak jsem skoro dojel... Jenom teda pade do toho investovat se mi zas už moc příliš nechce :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Subaru WRX STI, Forester XT, Legacy - Kolben

Příspěvek od Kolben »

Vam rikam, ze subaru a nezavisle topeni = startovaci kabely vzdy sebou.... :-D
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19078
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Subaru WRX STI, Forester XT, Legacy - Kolben

Příspěvek od hamoun »

jste rozmazlenci ... :)
budte radi, ze vam to jezdi a JAK vam to jezdi ...

a STi se ma odlehcovat ... a ne pridavat vybava :)
Kolbene ,,,,| (*_^) |,,,,
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Subaru WRX STI, Forester XT, Legacy - Kolben

Příspěvek od Kolben »

Jeeeeee. Ahoj Hamoune. Ty kluku jeden. Čaaaaauuuuuuuuuu. :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19078
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Subaru WRX STI, Forester XT, Legacy - Kolben

Příspěvek od hamoun »

no nazdaaaaaar :) .... ja jsem tu porad ... jenom ty si me nevšímáš ;-D
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11889
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Subaru WRX STI, Forester XT, Legacy - Kolben

Příspěvek od Traveller »

Hamoune, já myslím, že jsi tu častěji než Jeníček. Ten to v poslední době nějak flinká..., se mi zdá. >>:-@@ ;-D ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Subaru WRX STI, Forester XT, Legacy - Kolben

Příspěvek od Kolben »

To je pravda. Trosku to flakam. :-) Ale posledni dobou uz se krapanek snazim sem obcas nahlidnout :-)
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
KarlosOB
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: ned úno 28, 2016 10:10 am
Jméno a příjmení: Karel
Bydliště: Bílovice n. Sv.

Re: Subaru WRX STI, Forester XT, Legacy - Kolben

Příspěvek od KarlosOB »

Ahoj Honzo,
delší dobu tu sleduju toto tvé vlákno. Musím přiznat, že ti auto fakt závidím B-) . (*_^) |,,,,
Nechci toto vláknou plevelit, ale nevím kde bych se přesně poptal, tak to píši zde. Zato se omlouvám. :-/
Příští rok touhle dobou zvažuju výměnu stávajícího Outbacka (MY2014) 2,5 CVT. Ačkoli se to může zdát jakkoliv směšné, na to, abych měl nové auto cca za rok, je potřeba objednat nejpozději v květnu až červnu. Outback plní roli spíše rodinného auta, především na delší cesty (roční nájezd kolo 25 tis, hodně dálníce, dovolená, rodiče 450km/14 dní). Na popojíždění po městě si žena koupila iX20, docela to sní ujde, tak po městě jezdíme převážně sní. Dále hodně vozíme kola (zpravidla 4 biky).
Teď má otázka, toužím již řadu let po WRX STi, teď se zdá, že by byla příležitost, žena souhlasí (a já jsem tím úplně posedlý, nemůžu aní spát :)).
Auto budu mít půjčené teď na jaře, tak spoustu otázek mi asi zodpoví, ale předběžně bych se rád zeptal, zda je rozumné o WRX STi vůbec uvažovat. Asi před 5 lety jsem se v autě svezl, tak cca vím co od auta čekat, nicméně ...

Auto bude používána zejména takto:
- zejména delší trasy (většinou přes 200 km v tahu), hodně dálnice,
- roční nájezd okolo 25 tis. km,
- přeprava kol, blbost? střecha? tažné (mám nový držák Thule ...)?
- jízda standardně se dvěmi holčičkami + žena,
- pohodlí?
- rázy od kol?
- hluk uvnitř?
- využitelnost kufru?

Pokud to nedoporučíte, tak holt zůstanu u nového OTB. Ale příležitost by to byla.

Děkuju! Karel
Subaru WRX STI 2017
Subaru Outback 2,5 CVT 2014
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Subaru WRX STI, Forester XT, Legacy - Kolben

Příspěvek od newli »

Cau, sice Ti nepomuzu, ale uvazuji podobne (jakkoli mam jine parametry). Kde sis prosim pujcil to STI-cko? Zjistil jsem, ze bez topho abych s aautem alespon vikend jezdil (idealne deleji) si zadne dalsi nekoupim.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Subaru WRX STI, Forester XT, Legacy - Kolben

Příspěvek od Kolben »

Ahoj Karlosi :-) Vezmu to pekne poporade :-)
- zejména delší trasy (většinou přes 200 km v tahu), hodně dálnice,
= zadny problem, naprosta pohoda. Me tedy po delsi ceste dost boli pata na noze u plynu. Mam 186cm a tim ja se sedi nizko tak to na dlesi cesty ja krapet nepohodlny. Ale to muze byt taky problem moji paty. :-) Taky je treba to kulit kolem 160ti a vysse, aby v tom byl trosku klid, jinak to rve. Ma se to tedy libi kdyz to rve, takze me to nevadi. Zase kdyz to kulis pres 160 tak se deaktivuje hlidani mrtveho uhlu. :-) Ale to s tim nesouvisi. :-) Spotrebu mam v podpisu, pouzivam to na denni jezdeni. a Jezdim tak nejak normalne, ale svizne. To auto je super kára nejlepsi na zemekouli a fakt to auto miluju :-)

- roční nájezd okolo 25 tis. km,
= Ja si to koupil taky pro radost, myslel sem, ze uz nic nenajedu kdyz sem prestal delat v nemecku. :-) No asi sem si to mel spocitat, porotoze ted to mam 7 mesicu a nejeto 21.000km. :-) S takovym najezdem me dost se.e to, ze jen malo benzinek ma 98 a vys benzin. Je treba to cestovani trochu planovat a pod pulkou nadrze uz se rozhlizet kde natankovat. Protoze dle stylu jizdy to muze byt fofrem pryc. To auto je super kára nejlepsi na zemekouli a fakt to auto miluju :-)


- přeprava kol, blbost? střecha? tažné (mám nový držák Thule ...)?
= kola asi na strechu, tazne... Nemam a neplanuju i kdybych musel (nelibi) To auto je super kára nejlepsi na zemekouli a fakt to auto miluju :-)

- jízda standardně se dvěmi holčičkami + žena,
= Mam dve deti 6 a 4 roky.... No cestovat se s nima da, ale neni to nic zabavneho. Holcicce stejne tak manzelce kdyz se krapet zrychluje a jede ostreji tak jim je spane :-) Taky ty sedacky detsky co meji po bocich ty narazniky a "rostou s detma" isofix se tam blbe vejdou kuli hlavovym operkam. Takze pokud deti poporostou a sedycky se povytahnou, tak je potreba kuli pohodli vyndat operky hlav vzadu, aby se detska sedacka mohla poradne isofixem dotahnout a oprit o sedacku. Taky tam nemaji moc mista a jsou okopany sedacky zezadu. Vzadu tu neni pohodlyn vlastne ani pro kamose co s nima pojedes nekam parit. Jednak je tam kraval od vejfuku a druhak tam neni moc mista nad hlavou. Co me trosku vic vadi, za tem neni loketni operka. Ani na tak kuli vyznamu opirani lokte, jako spis, ze by bylo super, kdyby tam byla dira na lyze. Ta tam neni. Ja to hlavne kupoval s tim, ze to auto bude vice mene jen moje.. Ja si treba umim v pohode predstavit, ze bych s tim jel 1000km denne nekam a druhej den zpet. ALE sam. S rodinou na dovolenou bych si to predstavit nedokazal. Protoze tech kramu co sebou clovek potrebuje tam neni kam dat. Ted ma zena roomstera se kterym se taky nikam jet neda. Takze to musim letos nejak vymyslet a poridit neco vetsiho. To auto je super kára nejlepsi na zemekouli a fakt to auto miluju :-)

- pohodlí?
= tady neni co vytknout. Naprosta pohoda. To STIcko teto generace uz je bohuzel, nebo mozna bohudik pohodlny i na denodenni jezedi. Pokud tedy sedis vepredu. Kazdopadne s nadvahou by tam clovek mohl mit problem ze spodniho sedaku, kterej by mohl tlacit ze stran do prdele. Ja se tam vlezu akorat. Taky to ma dost tuhou spojku. To auto je super kára nejlepsi na zemekouli a fakt to auto miluju :-)

- rázy od kol?
= ponekud zvlastni tema alespon pro mne. Kdyz sem to koupil a bylo to fungl novy, tak sem z toho byl uplne paf. Predtim jsem mel Forestera XT a kdyz sem sednul do STI tak sem nebyl schopnej pochopit, proc se s timhle autem pres hrboly a nerovnosti a pricne spary prenasim s mnohem vetsi eleganci a bez rázu oproti XT. Porad sem si rikal, tahle by melo ty nerovnosti zehlit XT a ne STI. Od STI jsem cekal razy, klepani a bouchani. Nic se nekonalo. Ted s odstupem casu bych rekl, ze to snasi ty nerovnosti cim dal hur (mysleno zvukovym projevem). ale nejsem pry jedinej kdo to v servisu hlasi. Takze uvidime casem. ale neni to nic hrozneho. Proste je to jine nez kdyz to bylo nove. To auto je super kára nejlepsi na zemekouli a fakt to auto miluju :-)

- hluk uvnitř?
= taky specificky tema. Jakej hluk si tam udelas takovej tam mas :-) Neni nic hroznyho. Me se to desne libi. Hrozne moc se mi to libi. ALE na zadnich sedackach bych 300km jet nechtel. Ale da se najit spektrum otacek, kdy je v aute klid. Blby je, ze bud musis jet dost rychle, nebo naopak podle predpisu :-) :-) Takze kdyz budes jezdit na pohodu, tak je tam klidek a pohoda na palube :-) To auto je super kára nejlepsi na zemekouli a fakt to auto miluju :-)

- využitelnost kufru?
= hele basicka s pivem se tam vejde. 30l soudek se tam vejde 3x. 50L soudek se tam vejde na lezaka. Sada kol se do auta nevejde a musi na sedacky. Kufr je taky dost omezen na nejake stosovani veci na sebe, protoze pod zadnim platem je chycenej zesilovac na muziku a basak co je v zadnim plati. K tomu tam vedou draty. Neni to uplne dokonale zakrytovano, jen takovym maly plastikem, takze kdyz se tam toho narve moc tak by se takhle cela vec mohla poskodit. to same kdyz bys tam dal neco co by mohlo cestovat kufrem. Tak by se mohlo stat, ze Ti to do toho bude busit. Dira do kufru je mala. Taky jak sklopeny sedcky najsou s podlahou zaroven, tak kdyz bys tam chtel narvat krabici, ktera ma treba 2m na dylku a na vejsku 20 cm, tak to tam nedas. On ta hrana kufru je celkem vysoko. Pak je v ceste ten zesilovac a polozeny sedacky. Musel bys to prohnout jako banan a pak bys to tam narval. To auto je super kára nejlepsi na zemekouli a fakt to auto miluju :-)


Jinak vlakno mi neplevelis. To je uplne v pohode :-)
Kdyz to shrnu s cistou a logickou uvahou tak pokud si to auto chces koupit pro svoji potrebu a prilezitostne jezdeni s celou rodinou tak do toho jdi. Budes nadsenej :-) Pokud to budes pouzivat jako rodinej vuz casteji, tak to uplne vhodny neni. Jak rikam, ja to koupil s vyhledem, ze to nebude rodinny vuz.

Kdyby Te cokoli zajimalo, tak se klidne ptej. Nemam s tim zadny problem :-) I kdyby bylo z toho meho textu neco nejasneho tak taky. Verim, ze to nema hlavu ani patu, jeste sem se poradne neprobral :-)

Honza
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Subaru WRX STI, Forester XT, Legacy - Kolben

Příspěvek od Kolben »

Ty vole... to je dlouhy.... Tak to nebude mit ani hlavu, ani patu :-DDD
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“