Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od spm »

Tak jsem si zase všiml zvláštního chování... teda, popravdě nevím, jestli to dělá vždy a jenom teď jsem si toho všiml nebo jestli je to nějaká novinka :-) Podezřele často jsem zaznamenal činnost ABS v kombinaci s rozflákanou silnicí. Před x měsíci se mi to stalo na retardéru, teď za poslední týden jsem si toho všiml asi 4x (z toho 2x dneska) na silnici. Symptomy jsou cca takové, když na silnici intenzivněji brzdím (typicky sjezd z prudšího kopce dolů) a do toho vymetu nějakou velkou nerovnost, tak se ozve ten prdivý zvuk od ABS (asi tak stejně jako při rozjezdu po startu, kdy to dělá asi nějaký selftest). Vibrace v pedálu nějak necítím, možná to do něj jednou klepne. Takže taknějak mi to přijde, že se tím výmetem výmolu nadlehčí kolo, které se při brždění blokne, takže to ABS začne řešit. Pozorujete něco takovýho taky nebo mě čeká něco jako výměna tlumičů? :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2168
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od parabolD »

spm píše:Tak jsem si zase všiml zvláštního chování... teda, popravdě nevím, jestli to dělá vždy a jenom teď jsem si toho všiml nebo jestli je to nějaká novinka Podezřele často jsem zaznamenal činnost ABS v kombinaci s rozflákanou silnicí. Před x měsíci se mi to stalo na retardéru, teď za poslední týden jsem si toho všiml asi 4x (z toho 2x dneska) na silnici. Symptomy jsou cca takové, když na silnici intenzivněji brzdím (typicky sjezd z prudšího kopce dolů) a do toho vymetu nějakou velkou nerovnost, tak se ozve ten prdivý zvuk od ABS (asi tak stejně jako při rozjezdu po …
Tak tohle se mi deje taky, dokonce uz mi to i obcas nahlasi trvalou chybu (rozsviti se abs). Koukali jsme na krouzky, vycistili, ale bez efektu... Na mem predchozim to bylo taky, nejak jsme to vyresili, ale nikdo uz nevi jak :D Nejspis cidlo, ale uz fakt nevim...
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od Slavek_xxx »

spm> to je prece naprosto normalni chovani ABS i protiprokluzu...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od spm »

parabolD píše: Tak tohle se mi deje taky, dokonce uz mi to i obcas nahlasi trvalou chybu (rozsviti se abs). Koukali jsme na krouzky, vycistili, ale bez efektu... Na mem predchozim to bylo taky, nejak jsme to vyresili, ale nikdo uz nevi jak :D Nejspis cidlo, ale uz fakt nevim...
Tak to já zas v takovym stavu nejsem, nikde nic nesvítí, jenom ťuk do toho pedálu :-) Popravdě ani nemám srovnání s jinýma autama, protože mi přijde, že ty nedělají bordel... octavie mi třeba na sněhu sice vibrovala pedálem, ale jak se to pustí, tak ticho, kdežto OTB prostě chvíli potom chrochtá, což je to, čeho si všimnu (takže třeba zrovna u tý octavie ikdyby to na stejném místě udělala, tak si toho nevšimnu)...

Beru to teda i se slávkem, že je to v pohodě a budu v klidu 8-? Než to teda bude rozsvěcet kontrolky, to mě štvát bude určitě :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2168
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od parabolD »

Slavek_xxx píše:spm> to je prece naprosto normalni chovani ABS i protiprokluzu...
To co se děje me normální není - sjíždím třeba z nájezdu z garáže na silnici a zatřepe mi to
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od spm »

Hmm, tak to u mě zase až takhle ne... když skáču přes obrubníky a podobně, tak je to v pohodě. Tohle jsem registroval akorát při rychlostech něco jako 30-40km/h, držení na brzdě a vlítnutí do rigolu v téhle rychlosti... (i na ten retardér tenkrát jsem nalítnul asi o něco rychleji). Ale jestli se ti to podaří vyřešit podruhý, tak to sem napiš, třeba se to ještě jednou bude hodit :-DDD (každopádně já měl strach, že jdou tlumiče do kytek a to se zdá, že snad ne :-) ).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od HonzaCZ »

Podle mě OK. Dokonce mi někdy u 2.5GX zasvítil i protiprokluz, když mi poskočila zadní náprava přes vysokej příčnej práh. Jestli chceš bejt klidnej, tak zajeď na test tlumičů. Třeba k Šafránkovi do Libně. Tam ti s tím zatřesou a vyjede z toho nějakej protokol. Ale jestli ty tlumiče nejsou vyteklý, tak to vždycky aspoň trochu tlumí. Stojí to tak do 2 stovek.

To, že to vrčí dál je tím, že si to připravuje tlak pro nějakou brzdovou operaci bez sešlápnutýho pedálu. Třeba pokud to ABSuje do zatáčky, tak to umí "kormidlovat" brzdama, abys třeba na sněhu líp zatočil. A k tomu to potřebuje tlak, i když nešlapeš na pedál. A to je to vrčení bez sešlápnutýho pedálu. Můžeš ho pozorovat, i při "aktivaci" stabilizace, nebo v terénu, když ti to brzdí jedno kolo a tak...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše: To, že to vrčí dál je tím, že si to připravuje tlak pro nějakou brzdovou operaci bez sešlápnutýho pedálu. Třeba pokud to ABSuje do zatáčky, tak to umí "kormidlovat" brzdama, abys třeba na sněhu líp zatočil. A k tomu to potřebuje tlak, i když nešlapeš na pedál. A to je to vrčení bez sešlápnutýho pedálu. Můžeš ho pozorovat, i při "aktivaci" stabilizace, nebo v terénu, když ti to brzdí jedno kolo a tak...
Jo, tak to je asi ono. To jsem právě vypozoroval, že jak nastartuju a rozjedu to se, tak to vždycky zavrčí. V terénu jsem si to vyzkoušel, když jsem chvíli jezdil v Milovicích se zapnutým VDC, tak to vrčelo v jednom kuse :-DDD Tlumiče možná někdy pro klid duše testnout nechám... daj se testovat i ty samoniveláky vzadu? Někde na FB někdo tvrdil, že je to nevypovídající u nich, ale nemám žádný znalosti na to, abych to mohl posoudit :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:Jo, tak to je asi ono. To jsem právě vypozoroval, že jak nastartuju a rozjedu to se, tak to vždycky zavrčí. V terénu jsem si to vyzkoušel, když jsem chvíli jezdil v Milovicích se zapnutým VDC, tak to vrčelo v jednom kuse.
Po rozjetí to je self-test, resp. jeho dokončení.
spm píše:Tlumiče možná někdy pro klid duše testnout nechám... daj se testovat i ty samoniveláky vzadu? Někde na FB někdo tvrdil, že je to nevypovídající u nich, ale nemám žádný znalosti na to, abych to mohl posoudit.
Nevím proč by to mělo bejt jinak. Prostě to s tím klepe a měří odezvu.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
vojcek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:05 am
Bydliště: Bruntál

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od vojcek »

Zdravím pánové, měl bych 2 dotazy:
1) Řešil jsem volné vodící čepy předních brzd. Jedna díra v držáku brzdového třmene na každé straně měla větší vůli, vždy tam, kde na čepu je na konci průměru gumička. Nechal jsem si stočit u soustružníka nové čepy, které měly cca o necelé 3 desetiny na průměru více. Ke třem desetinám jsem došel měřením kalibry. Následně na brusce na plocho nabroušeny po 120° drážky. Vím, že je to řešení, než se to zase vymlátí. A tak můj dotaz zní: Dával někdo na naše outbacky 4-pístkové brzdy-tam tento problém odpadá. Co jsem zde dohledal, "stačily" by z wrx. Budou sedět rozteče pro upevnění na náboji? Letní kola mam 17" z sti-tam asi vph. Zimní origo outback 16". Máte už někdo tuhle cestu už vyšlápnutou? :-)

2) když nastavíte tempomat, svítí Vám kontrolka na palubovce? Dle manuálu je tam kontrolka "set cruise" nebo tak nějak-trochu teď vařím z vody ;-D

A abych se jenom neptal, tak se i podělím o moje malé radosti s tímhle autem, podařilo se mi po skoro třech letech odhalit problém, proč mi nesvítí na palubce kontrolky voliče automatu, už vím který je to konektor, teď už jen najít konkrétní drát(dráty). Nahodile to fungovalo, nebo spíš nefungovalo. Konečně jsem dotáhl dokonce světla...Orig. mlhovky, které byly opískované až hrůza, jsem vyměnil za Hella FF75 a pod to se vešlo denní svícení. Do středové kapsy nárazníku jsem dal dálkové přídavné Hella FF75. Proběhla komplet repase brzd - trýskání+barva, gumičky, pístky, čepy.... nové obložení. Teď je na tachometru zhruba 298 tis km. Žena si auto velmi oblíbila, kupovali jsme ho pro nutnost vození dvou kočárků, za chvíli už nebudeme vozit ani jeden, když jsem začal pokukovat zpět po Impreze, tak prý mám zapomenout >:( :-DDD Ale asi mi to v podstatě nevadí. Tenhle náš model je pro mě ještě poctivé auto, hodně muziky za rozumné peníze a rozumnou údržbu. Takže se o něj budu muset asi ještě dlouho starat :-D (*_^) |,,,, [SUBARU]
Subaru Tribeca B9 2007 LPG
Subaru Impreza XV 2.0 2011
Subaru Leone Station Wagon, MY88 - ve výstavbě https://www.flickr.com/photos/164922323 ... 9897/page1
ex Subaru Outback 3,0 H6 MY02 LPG
ex Subaru Impreza 2,0 GX MY05
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od VDC »

A kde jsou nějaký fotky ??? Koukej se s těma světlama pochlubit !!!

Já se můžu vyjádřit jen k tomu tempomatu, mě svítí tlačítko, když zapnu tempomat, ale na přístrojovce nic.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od USbiker »

Mě svítí taky jen to tlačítko tempomatu. A co kontrolka světel? Mě svítí jenom modrá na dálkové.

Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od spm »

Nevím už co se píše v manuálu, ale v palubovce žádná kontrolka není. Kontrolka na tlačítku tempomatu jenom ukazuje stav toho master switche - to jestli je aktuálně nastavená nějaká rychlost tam nikde není. A je to jedna ze dvou věcí, co mě na tom autě fakt štvou, protože už jsem hodněkrát tu nastavovací páčku nedomáčkl, pustil plyn a zjistil jsem to o 20km/h níže :-DDD Řeší to ten přídavný display... kdo že nasliboval ty krabičky? :-DDD :-DDD :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
vojcek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:05 am
Bydliště: Bruntál

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od vojcek »

Fotky dodám, zítra se vracíme z dovolené, spáchal jsem to těsně před odjezdem. Právě že budíky jsem měl rozházené na hadry kvůli desce, na které jsem hledal problém se zobrazováním voliče a vím že tam ta kontrolka set cruise je, ale neměl jsem ji osazenou paticí se žárovkou...proto jsem se ptal. Takže otázka, zda to je vůbec zapojené, když bych tam dodal žárovku. Jinak potkávací světla mají klasický zeleně podsvícený symbol.
Subaru Tribeca B9 2007 LPG
Subaru Impreza XV 2.0 2011
Subaru Leone Station Wagon, MY88 - ve výstavbě https://www.flickr.com/photos/164922323 ... 9897/page1
ex Subaru Outback 3,0 H6 MY02 LPG
ex Subaru Impreza 2,0 GX MY05
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od USbiker »

Aha. Tak to mě zase teda nesvítí ta kontrolka světel. Možná jak tam původní majitel instaloval denní svícení..? Zase důvod proč něco rozebírat.
Jaké krabičky? Já chci taky!

Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“