Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od VDC »

Litr není problém. V okruhu je přes 6 litrů kapaliny. Jestli ti chybělo jen tolik, tak to je v pohodě. Hlavně, žes objevil, kde to teče.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, tak ze studny by to byla fakt hloupost, to jo. :) Jinak je tam 7,9 L, dle manuálu.

opposed forces jede úplně normálně, nemáš nějakej agresivní adblock? A to druhý se dá zvládnout podle obrázků nebo si to pustit přes translator.

EDIT: Tady to máš http://opposedforces.com/parts/legacy/e ... tration_1/
A kup si i nový spony.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22740
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od spm »

Super, díky :-) Snad teda jinak všechno ok. Dá se nějak zjistit, jak moc se ta chladící kapalina dá ředit, aby to bylo ještě mrazuvzdorný? Nějak si matně vybavuju, že jsem někde viděl, jak se to nasávalo do něčeho průhledného a koukalo se jakou to má ještě barvu, ale moc si nejsem jistej, jestli se to u tohohle dá použít :-D

Jinak předpokládám že na tý výměně žádný špek neni - takže když to s hadicí vrazim do ruky někomu, kdo sice nikdy neviděl subaru, ale ovládá šroubovák, tak není co zkazit?
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od HonzaCZ »

Měří se to refraktometrem pro měření mrazuvzdornosti chladící kapaliny, někdy jsou asi i kombinovaný pro víc různých látek. Možná je na to i nějaký elektrický přístroj.

Normálně se to dává většinou 1:1 s koncentrátem. Když jsem kupoval u Freye originál, tak byl už namíchanej.

Vyměnit by to měl umět každej, kdo zvládne nasadit hadici na přírubu a dát tam správně sponku.

EDIT: Jo a nebo hustoměrem, ten bejvá podstatně levnější. Ale asi ne tak přesnej.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22740
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od spm »

Super, díky moc. Jenom bych měl ještě jeden klasicky retardovanej dotaz :-D Jaký číslo má ta první spona s číslem 4? Z toho schématu bych vyčetl, že 091738010, nicméně zatímco u ostatních dílů když to číslo hodím do googlu, tak mi to najde něco, co vizuálně vypadá správně, tak tady u toho ne... najde to akorát nějaké stránky, kde není obrázek a tvrdí, že je to hadice :-D

S kapalinou mi šlo o to, jak moc se to dá provozovat, jestliže se do 6l okruhu, kde byla původní náplň, naleje tak 2l normální vody... takže beru to z toho tak, že radši moc ne a až to bude pojízdné, tak to dovézt někam, kde tomu rozumí a případně to vymění.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od HonzaCZ »

Aplikace mi taky vyhodila to číslo. U Freye stačí, když jim řekneš, co chceš a oni si tam najdou ten stejnej obrázek.

Jestli ti jde o akutnost výměny, tak do zimy to je jedno. To se neprojeví ani na korozi nebo usazeninách ani na mrazu. Ale na podzim bych to nechal vyměnit za čerstvou a se správným poměrem. Nebo jestli víš, co tam je teď, tak můžeš dolejt 1+1L.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22740
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od spm »

Dík, tak jsem jim teď napsal :-) S trochou štěstí to nepůjde lodí z japonska a budu s tím moc ještě letos jezdit :-DDD (ono je to teda teď aktuální víc než jindy - tím, že slepice je rozbitá v servise taky, tak budu muset ráno strašně moc brzo vstávat, aby to žena stihla do práce... a to mě velice rychle přestane bavit :-DDD ).

A jinak mi teda zvědavost nedá, když už jsem tak dlouho koukal na to schéma chlazení, tak jak to sakra funguje? :-) To že na chladiči u H6 jsou 3 výstupy jsem taknějak už věděl dřív, jenom z toho úplně nechápu, co to dělá... podle toho popisu bych tipoval, že na vrchu je přívod teplé vody z motoru, vespod je vývod studené vody z chladiče do motoru. A u té třetí nahoře píšou, že je to pumpa. Ta by ale měla být někde mezi těma dvouma hadicema, aby to cirkulovalo v tom okruhu, ne? A dále co mi tam chybí - jestli tam má být někde napojený ten ohřívač / chladič kapaliny od AT.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od HonzaCZ »

Já kupoval před časem takovou trubku, co je dole před motorem a dělí ve správnym poměru vodu k chladiči oleje a k tomu všechny navazující hadice, hadičky a sponky a i jednu hadici "za rohem" a kromě jedný byly všechny v německu, takže asi za 2 dny. :) Ta jedna šla holt z JP a to trvalo asi 14 dní. :) Naštěstí jsem na to nespěchal, takže to bylo jedno. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od Mira »

spm píše:Super, díky moc. Jenom bych měl ještě jeden klasicky retardovanej dotaz Jaký číslo má ta první spona s číslem 4? Z toho schématu bych vyčetl, že 091738010, nicméně zatímco u ostatních dílů když to číslo hodím do googlu, tak mi to najde něco, co vizuálně vypadá správně, tak tady u toho ne... najde to akorát nějaké stránky, kde není obrázek a tvrdí, že je to hadice

S kapalinou mi šlo o to, jak moc se to dá provozovat, jestliže se do 6l okruhu, kde byla původní náplň, naleje tak 2l normální vody... takže beru to z toho tak, že radši …
Myslíš, že je fakt nutný tam shánět origo sponu? Normální stahovačka poslouží možné i lépe. A tu hadici bych dokázal vyměnit snad i já.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od mnov »

Podle fotek vypadají ty spony v dobrém stavu. Taky bych nesháněl originál.
Klidně bych to obalil tou samovulkanizační páskou, pojistil navrch nějakou mechanicky pevnější a jezdil s tím, než seženu hadici. :-) Spony se dají koupit v nerezu kvalitnější, než je originál.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22740
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od spm »

No, já doma žádný plonkový spony stejně nemám, takže bych musel zase jet do dalšího krámu a shánět to tam... takže z tohohle pohledu ty origo snad už nebudou stát takovou raketu, abych se z toho rozbrečel a koupim to na jednom místě a bude jistota, že to k sobě bude pasovat.

Výměna, no... jako taky mi to připadá relativně snadný. Ale koluje tu o mě, že neumim ani vyměnit kolo :-D A nějak mám strach, že když to podělám, blbě to dotáhnu (třeba zrovna ta strana u motoru, která má jenom tu pochybnou stahovací pásku, si o to řiká) a pak mi to někde za jízdy vylítne, tak budu ještě s brekem shánět jiný motor :-D

Jinak páska - kdybych s tím někde zůstal viset, tak to tam asi nalepím... ale domů se to dovezlo a furt tu alespoň to jedno auto je, takže ho asi radši odložím, než riskovat blbě nalepenou vulkanizačku (kterou teď u sebe taky stejně nemám :-D).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22740
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od spm »

Tak hadice je za 350,- - to celkem jde na originální kus (a na to, že pochybný ruský stránky to nacházely za 22 USD a podobně :-) ). A plastovej čurapajtl do kufru, co jsem tisknul, za 38,- :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:A plastovej čurapajtl do kufru, co jsem tisknul, za 38,-
Jsem ti to říkal a doporučuju dát nový rovnou na obě strany.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22740
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od spm »

Jo, objednal jsem oba a i ty spony. Prý všechno do 4 pracovních dní, tak uvidíme :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
thunderace
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 987
Registrován: sob led 02, 2010 8:14 am

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od thunderace »

Slavek_xxx píše:Aha, tak tesneni pod ventildekly bylo Blue Print cislo ADS76707. Stalo asi 700Kc.
(*_^) |,,,, Dík
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“