Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od spm »

Právě, slepené relé mě napadlo, ale to by dle schématu při vyndané pojistce muselo zhasnout :-) Pojistku jsem vyndaval správnou, včera krátce po tom, co jsem odpojil a připojil baterku, tak to chvíli fungovalo normálně a bylo vidět, že když vyndám tu pojistku, tak mlhovky chcípnou.

Spíš jsem myslel, jestli jsem nenamočil kostru něčemu jinému, co potom teče přes mlhovky... ale nevím, jestli je to možný. Elektroinstalace v autě mi přijde jako čim dál větší magie :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od Slavek_xxx »

mnov> no to nemusi byt uplne pravda, vzdyt pojistky jsou PRED relatkem a do nej vede minimalne jeste jeden drat s napetim :-/
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od spm »

No je pravda, že jsem zkoušel vytáhnout většinu pojistek v kabině, ale po jedné (když to nezabralo, tak jsem ji vrátil a vytáhnul jinou). Z tohohle pohledu by asi stálo za to, když se to stane znova, tak vytáhnout pojistku od mlhovek + tu pojistku číslo 12, která by dle schématu měla napájet ovládání těch relátek.

Jenom je furt záhadou, že to přišlo z ničeho nic. Myl jsem to, auto snad i zamknuté, nesvítilo, myju dál a najednou světlo. Čekal bych, že když to nesvítilo, že to bude mít alespoň nějaký impulz (třeba že se nastartuje a dostane to na tom drátu jiný napětí, rozsvítí se něco jiného, takže se ta skříňka prohřeje, etc).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak schémata schémata, ale nezapomeňte, že tam může bejt něco dodělaný nebo předělaný. Třeba denní svícení mlhovkama nebo podobně. A to jsou často dost perly, co tam lidi jsou schopný dobastlit a jakým způsobem.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7813
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od mnov »

Klidně i dodělaný alarm může blikat mlhovkama. :-)
Já mám třeba to napájení cívky relé připojené na +15, abych je mohl zapnout bez parkovaček. :-)
To je další záhada, že svítila samostatně jen mlhová světla. Ta pojistka č.12 budou určitě parkovačky.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od spm »

Je tam dodělaný tlačítko na vypínání VDC, ale jinak se nezdá, že by do toho bylo nějak zasahováno :-) Pojistka č. 12 pokud jsem to pochopil dobře (což netvrdím :-D ), tak je na ní to ovládací napětí do relátek. Tedy patrně i pro všechna ostatní světla, ale měla by na tom být snad jenom cívka těch relátek.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7813
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od mnov »

S pojistkou jsem to napsal nepřesně, protože zapomínám na [SUBARU] speciální parkovačky a jejich extra vypínač, kdy nesvítí osvětlení přístrojů, zadní RZ atd.
Na pojistce č.12 bude napětí v první poloze spínače hlavních světel. Až pak jdou zapnout mlhovky připojením druhého konce cívky relé na kostru.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
Lukas_McPraask
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 637
Registrován: ned zář 19, 2010 4:31 pm
Jméno a příjmení: Lukáš Jeništa
Bydliště: Žamberk

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od Lukas_McPraask »

Tak jsem dneska dovezl auto z prvního pokupního servisu. Dělala se skoro generálka přední nápravy, tj. klouby, čepy, homokimeťáky, tyčky stabíku, silentbloky...a výměnil se výfuk za polský Polmostrow. Na tom výfuku šetřili materiálem, takže se muselo cca 20 cm nastavovat a dovářet.
No sumasumárum 8 hodin práce mechanika a 11t dolů z mýho účtu. Jinač auto se jim celkem líbilo, stav odpovídá ceně. Jen měli výtky k pomale řadící převodovce (to už jsem psal v jiným topiku) a podobnou péči jako jsem teď dopřál přední nápravě by si prý zasloužila i ta zadní. Je v takovým stavu, že ani nešla seřídit geometrie. Takže musím zase dokrmit značně pohublé prasátko a nechat ji udělat taky.
Ale auto mně udělalo radost a cestou domů samovolně zhaslo "kuře". Doufám, že je to následek nového výfuku a ne prasklé žárovky.
SUBARU FORESTER 2,5 XT dailycar
SUBARU LEGACY 2.0 sedan MY 93 LPG enjoy the trip
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od Slavek_xxx »

Lukas_McPraask> kure overis snadno - pri zapnuti klicku se musi rozsvitit a pak zhasnout. Jinak predni generalku jsem delal i ja a taky me vysla asi na 9 tisic. Vyfuk Polomostrow (posledni dil) mam taky a sedl temer dokonale.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od spm »

Nemožnost seřízení geometrie na zadku bych řekl, že je klasická bolest tohoto modelu. U mě to dopadlo nějak podobně - dovezl jsem to do servisu s tím, že chci seřídit geometrii a skončilo to lehkou GO :-D Ono na ty šrouby, kterými se to na zadku šteluje, jde všechen bordel a zareznou tak, že nejdou povolit... Převodovka nevím, furt mi z toho popisu přijde, že funguje normálně :-) Však to na nějakým srazu porovnej nebo jestli pojedeš někdy přes Prahu, tak se zastav :-)

Ten polský výfuk, jestli se nepletu, tak je určený pro 2.5... ale liší se to hlavně asi jenom tím, že H6 tam má tu obtokovou klapku. Já tam mám snad ještě originál, ale klapku už ne - dělali mi z plechu nový obal a tu klapku při tom uřízli, protože stejně už byla zarezlá tak, že se neotvírala. Jestli tě to uklidní, tak co se týče originál výfuku, tak těch 11 tisíc by si dal jenom čistě za něj :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od HonzaCZ »

Lukas_McPraask: To, že zhasne kuře znamená jen to, že závada netrvá. Tedy, že to byla sporadická závada. Je stále uložená v paměti.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
thunderace
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 987
Registrován: sob led 02, 2010 8:14 am

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od thunderace »

Lukas_McPraask píše:podobnou péči jako jsem teď dopřál přední nápravě by si prý zasloužila i ta zadní. Je v takovým stavu, že ani nešla seřídit geometrie. .
na zadní není co měnit,ani na to pomalu nic novýho nekoupíš, ty gumový věci sou bytelný že je stačí přes noc namočit Regumem jen pro nový vzhled,co odchází je silenblok(jde sehnat jen tuning)u zmíněných excentrů-ty sou zase pro změnu zarostllý,odvrtat a vyrobit jiný. A nejdřív bych prohlíd nápravnici,jestli není shnilá skrz,jinak to asi nemá cenu dělat.
thunderace
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 987
Registrován: sob led 02, 2010 8:14 am

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od thunderace »

spm píše:
Ten polský výfuk, jestli se nepletu, tak je určený pro 2.5... ale liší se to hlavně asi jenom tím, že H6 tam má tu obtokovou klapku.
polmostrow má mimoto menší průměr trubky,ale funguje- za dvojku od katu dozadu (*_^) |,,,, a nerezne.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od VDC »

Zarezlé zadní excentry je bolest obecná, nikoliv jen tohoto modelu. =)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Lukas_McPraask
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 637
Registrován: ned zář 19, 2010 4:31 pm
Jméno a příjmení: Lukáš Jeništa
Bydliště: Žamberk

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od Lukas_McPraask »

Polmostrow je sice určen pro 2.5, ale podle katalogu přímo na stránkach výrobce je použitelný i pro H6. Prodlužovali jsme ten prostřední kus a ten si myslím, by měl být opravdu stejný pro všechny modely.
SUBARU FORESTER 2,5 XT dailycar
SUBARU LEGACY 2.0 sedan MY 93 LPG enjoy the trip
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“