Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od podvlada »

Google Translator appka v mobilu je super věc, protože s foťákem umí číst cokoliv na co to namíříš, skvěle se nám to osvědčilo na Ukrajině při čtení jídelního lístku :-D Akorát teda tam jsme se setkali s tím, že je lepší to překládat z Uk do Aj, protože to dávalo větší smysl. Ale tady z čistý AJ do CZ by to mohlo bejt v pohodě, i když si budeš muset něco domýšlet. Technická angličtina se překládá hůř :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od HonzaCZ »

Já ten překlad tak jako prolít a přišel mi náhodou hodně pochopitelnej. Akorát jak je to najebnutý do jednoho odstavce, tak je to nepřehledný, to je bohužel tím, jak se to vykopíruje z toho manuálu.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22730
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od spm »

Nechci úplně kecat, ale ty translátory podle mě stejně fungujou tak, že přeloží cizí jazyk do AJ a z něj pak do dalšího cizího jazyku - je prostě asi o dost jednodušší snažit se o dobrý překlad z/do jednoho jazyka, než řešit každou možnou kombinaci. Takže ano, když člověk louská cizí hatmatilku a umí anglicky, je lepší si to přeložit do angličtiny, protože tam bude polovina nesmyslů, než když to pak pošle ještě dál :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od HonzaCZ »

Mně zase přijde, že záleží na klasifikaci jazyka. Třeba z ruštiny jsou mnohem lepší překlady do češtiny než do angličtiny.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22730
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od spm »

Což je zajímavý, pak bych čekal, že i ta ukrajinština do CZ bude lepší (byť ukrajinština a ruština jsou relativně jiné jazyky).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od USbiker »

Ahoj pánové, vím že mám velkou mezeru v návštěvnosti, ale bohužel teď toho mám hodně... Ale potřebuju opět poradit. Musím udělat (teda nechat udělat) spodek, prahy jsou úplně uhnilé, asi už i chycené blatníky, podběhy atd. Potřeboval bych od vás vědět kolik se tak účtuje za takový úkon. Já nemám vůbec představu a když to někam dám tak nebudu mít tucha jestli mě chtějí natáhnout nebo ne. Byl jsem v jednom servise kde mi řekli že minimálně 40 000 plus lak. Je to dnes normální cena nebo mám hledat jinde? Se mi totiž zdálo že začal cenu zvedat když zjistil že se auta nechci zbavit.

Odesláno z mého M2010J19SY pomocí Tapatalk
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od sima »

Tyhlety zásahy stojí dnes nemálo peněz, nemáš tam toho teda k řešení zrovna málo... to víš sám, nedokážu ale posoudit rozsah prací, co vše tam skutečně je, vyskočí posléze pod rukama. To stejně zjistí nakonec jen ten co se s tím bude srát, ale jasně, nějaký nástřel být musí.
Kdyby jsi měl zájem, může se zeptat kolegy z práce, jestli má vůbec zájem on (práce má imrvére dost, i mimo karosařinu) předal bych mu kontakt na tebe a domluvili by jste se. Má vztah k autům, jezdil nějaké ty amatér závody, vyučen automechanik. Tyhlety opravy dělá čím dál víc, když řeknu jak na běžícím páse, tak nebudu kecat.
Dělá to při práci, čili samozřejmě neživí se tím...to by mohlo hodit cenu zase jinam, ale příčí se mě vždy takhle mluvit za někoho, furt jsou za tím hodiny, spíš dny práce.
Co můžu říct za sebe, když ho znám, je to kluk upřímný, spolehlivý, za mě určitě jo.
Naposledy když jsem byl u něj, tak tam dovezl jeden známý takovou obludu Jeepa, odjížděl spokojen...
Je to ve valmezu, garážička u rodinného baráku. Svařování ho zatím baví a baví ho i levné řešení.
Nenutím, rozhodně ne! :-) Nic z toho nemám, jen jsme tu holt clubáci, tak jen proto.
Edit: vyloženě karosařinu dělá i můj bratranec, ááále zase se tím už živí, tak budou ty ceny dle mě logicky jinde. Dělá to tu obecně ve valmezu hodně lidí i ti co rovnají léta káry z dovozu, veliké zkušenosti, minimálně jeden z nich je opravdový majstr v oboru, machr :-) =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od USbiker »

sima píše:Tyhlety zásahy stojí dnes nemálo peněz, nemáš tam toho teda k řešení zrovna málo... to víš sám, nedokážu ale posoudit rozsah prací, co vše tam skutečně je, vyskočí posléze pod rukama. To stejně zjistí nakonec jen ten co se s tím bude srát, ale jasně, nějaký nástřel být musí.
Kdyby jsi měl zájem, může se zeptat kolegy z práce, jestli má vůbec zájem on (práce má imrvére dost, i mimo karosařinu) předal bych mu kontakt na tebe a domluvili by jste se. Má vztah k autům, jezdil nějaké ty amatér závody, vyučen automechanik. Tyhlety opravy dělá čím dál víc, když …
Díky chlape, určitě bych se rád za ním stavil už jen proto, abych porovnal cenu. Já nejsem žádný lakota nebo držgrešle, jen se vůbec v tomto oboru nepohybuju a nikoho neznám, taky je mi jasné že za kvalitní práci je třeba zaplatit...jen mi prostě chybí nějaké srovnání, nerad bych skočil na špek hned nějakému zlatokopovi. Obrázek

Odesláno z mého M2010J19SY pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14844
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od Tapan »

USbiker: v tomhle je mnohem důležitější, aby to bylo udělaný pořádně, než levně. Co na tom, když to někdo udělá o třetinu levněji, když za dva roky zas začne z pod laku vylejzat liška. Cena může a nemusí být adekvátní, záleží, jak moc se toho na autě musí udělat. To ti takhle na dálku nikdo neřekne, jestli to sedí. Ale jen kvalitně udělat lak je 3000 / díl. Dej spíš na reference, než vybírat podle ceny. Bohužel Tomáš podědil barák před rekonstrukcí a pořádná práce mu stojí :-D
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od sima »

Tj samozřejmě pravda, já bych si taky nenechal dělat antikorozo jen na oko, takhle jsem to ani nemyslel, že ušetří člověk, přitom se nic v reálu nevyřeší, záleží vždy pak už jen na domluvě, jak a co pořádně udělat. Taky nevím jak by to bylo s lakem, opravdu nechci mluvit za někoho jiného, tak tj tak vše co k tomu můžu teď říct, předám kontakt, domluvím když tak porobnosti, můžem se i sejít u garáže všichni tři a tj tak vše.
Průzkum, názory, řešení napříč nabídkou musí být, než se zákazník stejně nakonec někomu svěří se svým plecháčkem.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od sima »

USbiker píše:Díky chlape, určitě bych se rád za ním stavil už jen proto, abych porovnal cenu. Já nejsem žádný lakota nebo držgrešle, jen se vůbec v tomto oboru nepohybuju a nikoho neznám, taky je mi jasné že za kvalitní práci je třeba zaplatit...jen mi prostě chybí nějaké srovnání, nerad bych skočil na špek hned nějakému zlatokopovi.
Jasně, srovnání musí být, však o nic nejde, než se do něčeho pustit, je to třeba =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od USbiker »

Tapan píše:USbiker: v tomhle je mnohem důležitější, aby to bylo udělaný pořádně, než levně. Co na tom, když to někdo udělá o třetinu levněji, když za dva roky zas začne z pod laku vylejzat liška. Cena může a nemusí být adekvátní, záleží, jak moc se toho na autě musí udělat. To ti takhle na dálku nikdo neřekne, jestli to sedí. Ale jen kvalitně udělat lak je 3000 / díl. Dej spíš na reference, než vybírat podle ceny. Bohužel Tomáš podědil barák před rekonstrukcí a pořádná práce mu stojí
:-)))

Odesláno z mého M2010J19SY pomocí Tapatalk
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od USbiker »

sima píše:Tj samozřejmě pravda, já bych si taky nenechal dělat antikorozo jen na oko, takhle jsem to ani nemyslel, že ušetří člověk, přitom se nic v reálu nevyřeší, záleží vždy pak už jen na domluvě, jak a co pořádně udělat. Taky nevím jak by to bylo s lakem, opravdu nechci mluvit za někoho jiného, tak tj tak vše co k tomu můžu teď říct, předám kontakt, domluvím když tak porobnosti, můžem se i sejít u garáže všichni tři a tj tak vše.
Průzkum, názory, řešení napříč nabídkou musí být, než se zákazník stejně nakonec někomu svěří se svým plecháčkem.
Obrázek Přesně tak.

Odesláno z mého M2010J19SY pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49183
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od VDC »

Radime 40 je rozumný odhad, jestli je té koroze víc a jestli to má někdo udělat pořádně.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: Naše Outbacky H6 154kW MY99-03

Příspěvek od USbiker »

VDC píše:Radime 40 je rozumný odhad, jestli je té koroze víc a jestli to má někdo udělat pořádně.
Díky Tome, tohle jsem právě potřeboval, názor člověka co tyhle věci osobně dělá. Obrázek

Odesláno z mého M2010J19SY pomocí Tapatalk
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“