Travellerův Forýsek

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11889
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Traveller »

POZOR!!! POZOR!!!
Já nemám CVT, ale poctivou převodovku se 6-ti stupni a klasickým fofr-klackem!!! ::-DD:
Nicméně, je pravda, že i tak se to povedlo, bez ohledu na použitou převodovku. Zbytek už je jen na tom mezičlánku za volantem... :811:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Subaru70 »

....já si snad koupim taky benzín :supeer: Třeba bych si zvykl i na tu o trochu větší ,,lenost "...
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11889
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Traveller »

JJ. Jdi do toho. Nikdy není na škodu mít 2 auta a vybírat si. ::-DD:
Je pravda, že proti "sazometu" to asi bude o něco línější?!? :655: Vím, že nemáš rád slovo "kamna", tak jsem raději použil jiný termín. ::-DDD: ::-DDD: :unami:
Než jsem Forejse koupil, tak jsem zkoušel i XV a to bylo naftové. Vlastně jsem přeskočil přímo z auta do auta. Jelo to parádně, což o to. Ale pak jsem začal vážit cenu, složitost motoru, háklivost na kvalitu paliva, hluk..., a jednoznačně vyhrál benzín. Navíc když se točí přes 4.000 tak to má fakt parádní zvuk. :657: Tedy, nesmí se samozřejmě porovnávat s STi. ::-DDD:
Samozřejmě jsem se ptal i na spotřebu a bylo mi řečeno, že do 8-mi bez problémů. To jsem ještě netušil, jaká je to pravda. A ta línost je taky relativní. Musí se víc kvedlovat a pak to je slušný. Myslím, že to mám zajetý celkem dobře a žádnýho lenocha jsem nevychoval. :1774: ::-DD: Prostě když je potřeba tomu dát kouř, tak ho nešetřím. :657:
Jasně..., člověk nesmí čekat, že když má 2.000ot na šestku a dá plný plyn..., že se bude dít něco dramatického. ::-DD: V tomto ropa jednoznačně vede. Ale od toho je fofr-klacek, aby se tam vložila správná rychlost.
Takže závěrem bych řekl, že jsem prostě nadšenej!!! A to čím dál tím víc. :subaru:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od VDC »

Travellere už jsem se tuhle málem počůral , když jsi diesel nazval prostě "kamna" , ale "sazomet" mě teda roztrhal. :D :D

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Subaru70 »

VDC píše:Travellere už jsem se tuhle málem počůral , když jsi diesel nazval prostě "kamna" , ale "sazomet" mě teda roztrhal. :D :D

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
....začínám tu trpět depresema.. :chlastslast:
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Mira »

V Plzní se nepoužívá výraz kamna pro motory pro zemědělské a stavební stroje? V Brně je to celkem normální. A po výrazu sazomet jsem se zamyslel a zjistil, že poslední dobou si čím dál víc všímám sazínků, co se jim čudí z roury i v tomdle hicu. Prostě každý 3 auto čudí. Fuj tajbl. A pokud je řidič lama (a je jich asi většina), tak chvílema začudí každej. A u pumpy je vždycky fronta jen u dieslu, připadám si občas jak exot když tankuju benzín. Kam ten svět spěje.
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11889
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Traveller »

JJ. Musíme nazývat věci pravými jmény. Hlavně mi lezou krkem ty koncernový TDi, co dou vocpodu ::-DDD: Inu, asi si je kupují telata, co neumějí řadit a musí mít zařazenou 6-tku od rána do večera... ::-DD: , a nevadí jim, že za nimi létají saze na všechny strany. Silnice jsou jimi přeplněné a člověk pak ani nestíhá ostřikovat od té špíny okna. ::-DDD:
Ale..., Subaru70, není důvod k depresím!!! A rozhodně ne kvůli tomu co tady píšu. Občas si jen trochu rýpnu. Tak se nezlob!!! :pr: :bp: Já mám ropné období také za sebou a drželo mne asi 6 let s Citrónem C5 2,2HDi. Jezdilo to krásně a žádný kouř. Když jsem prstem zevnitř otřel stěnu výfuku, tak byl vždycky čistý!!! Je to o tom, jak se člověk autu věnuje a jak se o něj stará. Teď už mám delší čas období benzínové a atmosférické, protože mi to tak vyhovuje. Ale netvrdím, že třeba někdy zase nepůjdu do ropy?!? :655: Uvidíme, co přinese budoucí vývoj.
Tak nevěš hlavu. Já jsem tu byl také pasován na "podvalníka II" a žiju. ::-DDD: ::-DDD: Příště si třeba oba koupíme XT, aby to bylo živější (pro tebe) a benzínové (pro mě). :657: :subaru:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Subaru70 »

..,no shodneme se na tom,že já TDIíčkáře nemám taky rád!! Měl jsem před tím BMW 530 v naftě a super do nějakých 230.000km,žádný čoud nic a proto nemám rád ty co jim to hulí jako traktor...Správně jsi uvedl že to je o lidech a vzhledem k tomu, že já se o auto starám jak můžu, aditiva, čistou naftu od Euroilu a pod,tak předpokládám určité rozdíly mezi mnou a těma učouzenýma napodobeninama aut. Můj nájezd a přechod z BMW předznamenal to, že atmo na mě bude slabá a XTéčko bylo mimo můj rozpočet..takže proto nafta. Zvažoval jsem to snad tisíckrát...a vyšlo mi, kdyby se dělala 2,5 jako u OTB či Lega...neváhal bych...TAKŽE...,,odpouštím Ti" :pr: protože chápu skutečnost, že Subaru a nafta není až zas tak zažitý vztah. Pokouším se to změnit..pokud to nevýjde přesednu na benzín,pokud ano..pochválím plejády za překonání dalšího milníku :-) :subaru:
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11889
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Traveller »

Tak tak!!! Pravdu díš, bratře Subaristo!!! :subaru: :pr:
Souhlasím s tím co říkáš a chápu, že atmo benzín se ti mohl zdát slabý. Po 530D určitě. :850: XT bylo samozřejmě taky mimo můj finanční limit..., jinak by asi nebylo o čem mluvit. ::-DD:
Tak už necháme toho škorpení a budeme se soustřeďovat na šíření slávy :subaru: . Mám ho celkem krátce, ale to auto mne stále znovu dokáže nějakými drobnostmi překvapit. Myslím pozitivně. Je to přesně to co jsem si myslel, že kupuji a co jsem chtěl. Takové "autovité" auto!!! :657: A to je asi podobné bez ohledu na to, jaké srdce bije pod kapotou, že!!!
Tak hodně šťastných kilometrů a ať to jezdí spolehlivě a bez problémů. :drive: :3gears: A jak my "podvalníci" říkáme, hlavně za hubičku, že Quickly. ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: To není loučení..., určitě se ještě mnohokrát potkáme, a někdy třeba i osobně na nějakém srazu.
A závěrem..., samozřejmě NESLIBUJI, že už nikdy neřeknu nic o kamnech apod.!!! :845: Tak se omlouvám už dopředu.
Auto mám celkem krátce a proto nemohu nikomu tady příliš radit..., a tak se přece musím alespoň starat o nějakou zábavu. Podívej na pana předsedu jak se pobavil. ::-DD: Částečně proto jsem i začal psát svůj cestovatelský zápisníček, který samozřejmě budu průběžně doplňovat o další cesty a hlavně o pár fotek, sem tam. Ale hlavně doufám, že se pár lidí pobaví při jeho čtení.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Subaru70 »

....pravda pravda..co bych pro předsedu nevytrpěl že jo :unami: .Jinak auto mě také dělá radost a často překvapuje..sice mám pocit, že mám poslední dobou nějak hlučnější motůrek ofuku co je u spolujezdcových nohou pod kaslikem..je to jak když máš puštěný rádio a není tam stanice, takovej divnej ,,ultrazvuk" až nepříjemnej když člověk jede dlouho...takže to musim nechat zkontrolovat páč je to slyšet víc než větráky..Jinak auto je prostě více mechanický, žádný zbytečnosti a to mě na tom baví. Člověk si aspoň nepřipadá jak v letadle, než zkontroluje všechny možný budíky a světýlka...Měl jsem i model před tím, který byl ,,autovitější" ještě víc...dokonce chvíli jsem si nemohl na nového zvyknout,ale pak už to šlo ráz na ráz..jinej podvozek, větší,prostornější...prostě pecka. Takže aleluja :subaru:
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11889
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Traveller »

Ano, přesně jak píšeš. Nikde žádný zbytečnosti a zbytečné pozlátko, ale vše užitečné a hlavně vše po ruce.
Doufám, že s tím nebudeš mít nic dramatického. Raději nechat prohlédnout, než bude třeba pozdě. Máš to sice v záruce, ale to neznamená, že se má všechno nechat dojít do krajnosti. :1774: Raději prevence. :850:
Jo a mimochodem..., nevím, jestli jsi postřehl..., já jsem to objevil v sekci srazy..., budeš tu mít "konkurenci" s novým naftovým Forýskem MY2014. :845: Myska..., tuším od Ostravy?!? Každým dnem by ho měla dostat a chystá se na sraz na Jeskyňku.
Tak můžete do kamínek přikládat spolu, vy topiči. ::-DDD: :pr: :bp:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
AndreaM
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1906
Registrován: čtv zář 10, 2009 12:59 pm
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od AndreaM »

I když mě tu Traveller přímo nejmenuje, mám pocit, že se musím z kolegiality taky ozvat :baseball:
Co s ním Subaru70 uděláme? :655:
Subaru Outback 2,5 CVT MY2019 X Edition
Subaru Outback 2,5i CVT MY2014 Sport Line - prodáno
Subaru Forester 2.0D Comfort MY2010 Obrázek - prodáno
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Subaru70 »

..no vidíš, to jsem vůbec nepostřehl. Samo nebe mi ji seslalo....jsem tu tak VOPUŠTĚNEJ.. :unami: To bude nová DIESEL STORY :cheers:
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Subaru70 »

Andreo, on je to sice rejpal... :baseball: ...ale co naplat..ODPUSTÍME MU...je přeci NÁŠ :subaru:
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
AndreaM
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1906
Registrován: čtv zář 10, 2009 12:59 pm
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od AndreaM »

Subaru70 píše:sem tu tak VOPUŠTĚNEJ
jak vopuštěnej, kdybys nepsal v tý samý minutě co já, tak bys viděl, že se hrdě ke kamnům hlásím ::-DDD:
Subaru Outback 2,5 CVT MY2019 X Edition
Subaru Outback 2,5i CVT MY2014 Sport Line - prodáno
Subaru Forester 2.0D Comfort MY2010 Obrázek - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“