Travellerův Forýsek

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Travellerův Forýsek

Příspěvek od Traveller »

Ahoj všem,
tak jsem se konečně po více než dvou měsících dokopal k tomu, abych se přihlásil do klubu subaristů. :657:
Jakožto zcela nový uživatel tohoto čtyřkolového zázraku cítím potřebu a nutnost být pevně zakotven mezi spřízněnými dušemi. :unami:
Celé to šlo strašně rychle. Jen jsem se tak poohlížel co bych během 1 či 2 let pořídil a jelikož Subaru jsem měl již nějaký čas v "merku", tak jsem se rozhodl to otestovat. Mnoooo, zkusil jsem a logické uvažování šlo tak trochu bokem..., a během týdne byl Forejsek doma. Prostě PECKA!!! Ale to vám nemusím vykládat..., vy už to znáte. ::-DD:
Takže je to benzínový Forester s manuálem. Neoturbený!!! To už by bylo na začátek příliš..., to až příště. ::-DD:
Už musím letět něco dělat, tak se zatím mějte a brzy nashle. Určitě tady pochytím spoustu užitečných rad a informací.
J.

PS: Abych nezapomněl..., právě se mezi vás dostal další "úchylák"..., to jako já. Vím, že Quickly tu platí za spořínka, ale zatím to vypadá, že ho celkem úspěšně doháním a sem tam spíš předháním. Když jedu sám a extra nespěchám (okolo 110 km/h tacho a sem tam k 6.000 ot) tak mám standardně mezi 6,2 a 6,4/100 dle PP..., výpočtem o cca 0,2 až 0,3 více. Tak nevím?!?!? Asi je to celý nějaký rozbitý?!? :ironie:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od quickly »

Traveller: vítej u nás v klubu. Máš už nového foretsíka MY13+ nebo staršího ? Jinak co se týče spotřeby, tak jezdím za "méně" než ostatní, ale je to hlavně tím, že najedu za rok kolem 45 tkm a mám rád souvislou jízdu (mám v tom i tahání vozíku a jízdu v terénu). Jinak si forestíka zapiš do tabulky, ať máme převahu :657:
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Subaru70 »

Vítej v klubu..Traveller. Jojo tady o ,,blázna" nezavadíš, páč tady se to jima hemží :-) :subaru:
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Traveller »

No já už sem pár týdnů pokukuji, tak jsem si stihl všimnout. ::-DD: S trochou nadsázky..., a kdyby to nevypadalo blbě pro ostatní národ..., tak bychom po čtyřech nejen jezdili ale i chodili. :subaru:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Subaru70 »

..jaký máš model Forestera ? Koukej přispívat své poznatky at je můžeme hltat a konfrontovat...Tady to je nikdy nekončící debata :blabla:
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od quickly »

Traveller: nemáš příští týden čas ? Máme rodinný sraz S modlitbičkami na Zebín 2014, kde se berou drahé polovičky i děti. Jednak drahá polovička většinou zjistí, že i ostatní řidiči jsou stejní pošuci jako ten doma a alespoň pokecá s manželkami. Děti si hrají vedle na hromadě. Z ČT to nemáš tak daleko, okolo tebe pojedou Asiaté, takže se dá jet tandem. Okolí Hradubic má srazovou pumpu na konci HK směr Jíčín.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Traveller »

No tak já to mám celkem jednoduchý. Svobodný a bezdětný. Tak alespoň nemusím svádět marný boj s větrnými mlýny. :-)
Ohledně účasti zatím nejsem schopen říci. Něco již mám předběžně domluvené, ale uvidíme. Hádám, že by asi nebyl problém, kdybych se v určenou dobu objevil až na místě?!? Housku na zakousnutí si když tak vezmu s sebou. :-)
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od quickly »

Traveller: je to minisraz, takže se neplatí žádné startovné. Účast přihlášených není povinná - nebudu objednávat ve Vidochově jídlo napevno. Klidně můžeš přijet později, telefon mám v profilu a já bych Ti řekl, kde jsme :850: .
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Traveller »

Jsem tu nový a nemám ještě obsluhu fóra tak v malíku, takže se mi občas něco ztratilo a tak. :839: Ale snad už to bude O.K.
Děkuji za přivítání do nové rodiny. :subaru:
Zkušenost se značkou mám krátkou, 2 měsíce a cca 8.000km. Zatím můžu říct, že dost dobrý. Kluci u plejád vědí co a jak. :690: Snad jen za ty standardně montované Geolandary by měli někomu dát důtku s výstrahou. Na suchu a v terénu dobrý, ale na mokré silnici celkem tragédie?!? Ne že by mě v zatáčkách dojížděly okty, které mají povětšinou místo motoru kamna ::-DD: , ale prostě to není ono.
Jinak auto naprosto splňuje to co jsem od něj očekával. Věřím, že to tak dlouho vydrží. Bližší poznatky a postřehy budu sypat z rukávu průběžně.
Tak zatím
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Subaru70 »

...pokud máš původní univerzální pneu značky Yokohama, pak budeš na mokru klouzat v zatáčkách dycinky jako všichni co si pořídili nový auto..tyhle univerzálky jsou sice skoro nezničitelný,ale nejsou na mokro dělaný, je to pak jak na mejdle, takže jakmile tam dáš jiné LETNÍ PNEU, pak budeš spokojenej :-)
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Traveller »

jo, tak to bude asi ono. Yokohama Geolandar... přímo od výrobce a ze salonu. Prostě když se to trochu přepískne tak zadek lehce klouzne. Ale už jsem tu o tom něco našel a je mi jasný, že nejsem sám. Až je dojedu, to budu mít asi fousy až na zem ::-DD: , tak musím zkusit nějaké jiné, asi opravdu čistě letní, neboť v terénu toho tolik nenalítám. Snad jen s novou rodinou na nějakém srazu. :unami:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od quickly »

Traveller: na léto doporučuji Continental CrossContact 4x4 s XL (silnější bočnice). Na cestě sedí a v terénu pro normálního smrtelníka bohatě stačí.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Tomáš1002 »

Já jsem s Geolandary docela spokojený, ale je jedno místo, kde je to fakt o hubu. Kruhový objezd a nadjezd přes Veselskou nedaleko metra Letnany. Tam jak naprší, tak je to fakt mejdlo. Bude to asi ale i typem asfaltu, který tam použili, protože tam je při dešti nehod docela dost.
Jinak Travellere vítej a jsem rád, že tu má quickly konečně nějakou konkurenci, aby na své spotřebě ještě trochu zapracoval:-)). My, co považujeme za obrovský úspěch, když se dostaneme pod 10 litrů, budme váš souboj z povzdálí a se zájmem sledovat:-)
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Subaru70 »

..tak přesně na tomto nadjezdu (Veselská) mi to klouže taky..takže je to určitě asfaltem :-) Jezdím tam každej den...
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Traveller »

Mhmm, tak nevím?!? Já mám pocit, že ten klouzavý asfalt je prakticky všude. ::-DD: Buď je to tím, že mám moc citlivou část těla, která přichází do styku se sedačkou a nebo to bude tím, že jezdím do zatáček trochu rychleji, než bych měl. :845: Ale přece nebudu před každou zatáčkou brzdit. :1774: O to víc se pak musí šlapat na plyn při výjezdu a to bych quicklyho s tou jeho spotřebou nikdy neporazil. ::-DDD:
Mimochodem, teď jsem to dopočítal a po 8.000km mi to vychází na necelých 6,9l/100km. Až to bude řádně zajeté a usazené (má zkušenost je okolo 20 až 30k), tak budu asi muset za výfuk pověsit kyblík, páč mi z něj poteče benzín. ::-DDD: ::-DDD: Nebojte, členům klubu budu při prodeji dávat slevu. :subaru:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“