Travellerův Forýsek

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Slavek_xxx »

Spolehlivost vsech vyrobku obecne sla pred cca 10ti lety do brusele. U japonskych aut je to bohuzel ale nejvic videt. [FUCK PC]
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Subaru70 »

... :-DDD :-DDD :-DDD prdlačku...to auto má ode mě takovou péči a lásku, že by mi to neudělalo ;-D
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Kolben »

To sem si myslel taky :-)
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Subaru70 »

...no jo jééénže ty sis koupil tygra a krmíš ho zelím, tak se nediv že se mu zadělali střeva.. :-D Ten potřebuje maso a pořádně dráždit..Kdež to já mám klidnýho ropáka co mu chutná přesně to co mu dávám a k tomu ho při jízdě hladim za ušima..takže ví jak se o něj starám a dělá mu to dobře.. 8-?
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22675
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od spm »

Ono upřímně které nové auto spolehlivé je... Jedna věc je, jestli se na tom snaží nějak šetřit, druhá je, že v rámci ekoterorismu a vyždímání co největšího výkonu z co nejmenšího množství paliva (na papíře) se to všechno tak zesložiťuje a přidává se takový množství kurvítek navíc, že se dá čekat, že se tam daleko častěji něco podělá :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od quickly »

Mám SJ MY13, najeto 160 tkm a zcela bez problémů
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1294
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od PeteBiggy »

Slavek_xxx píše:Spolehlivost vsech vyrobku obecne sla pred cca 10ti lety do brusele. U japonskych aut je to bohuzel ale nejvic videt.
Myslíš? Nevím no, já měl za to, že zrovna u těch Japonců se sice samozřejmě taky šetří, ale pořád v nějaké únosné míře.
Říkal to i známý, co dělá ve Škodovce na motorárně. A konkrétně u koncernu už tu míru těžce přestřeli po tzv. "Dýzlgejtu". Yetina z roku 2012 co máme v práci by proti tomu novému měla údajně být ještě synonymum kvality <:-< Podotýkám, že mluvíme o autě, kde se měnilo čelní sklo a přetěsnoval komplet předek (vč. boků), pač do něj teklo a o autě, kde samovolným přibržďováním ručky hoří zadní brzdy...Jezdil po okruhu v Německu v kufru Superba, aby zjistil, odkud jdou ty strašné zvuky=holt se šetří až tak, že zkoušeli co nejvíce ztenčit plechy a ty se jim při vyšších rychlostech tak chvějí, že rezonují a........
Podle čeho soudíš, že jsou na tom Japonci nejhůř (vynecháme-li otázku dieselových motorů)?
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
quino
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon čer 09, 2014 7:41 pm

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od quino »

Traveller píše:
Jak ti přišli na ty vačky??? Co to provádělo???
V určitých otáčkách se z motoru ozývalo klepání. Nejvíc na volnoběh, když nebylo auto pod plynem.
Ale co se stalo, to ti neřeknu, protože technice nerozumím. V servisu si to poslechli a řekli, že motor musí ven. Jestli si dobře vzpomínám, tak říkali, že to o sebe někde dřelo. Vyměnit se musely všechny.
A prý jsem tam s tím nebyl první. Oprava za 70.000, naštěstí na záruku.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49121
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od VDC »

Každá automobilka má dneska nějakýho kostlivce ve skříni. Úplně každá. Všechny šetří a všem se občas něco nepovede. Bohužel, když se Subaru povede udělat nějakou chybu u jednoho ze 3 typů motorů, které vyrábí a montuje do všech svých modelů, u zákazníků to snadno vyvolá dojem, že ty auta jsou nespolehlivý sračky. U automobilky, která vyrábí desítky typů motorů, se chybná série schová mnohem snáze.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od nasticka »

Zajímavé. Stejné projevy má ten můj pekáč. Za jízdy občasné klepání, na volnoběh mimo záběr bušení jak od stáda permoníků. Benzinovej dvoulitr, manuál, rok 2012. V servisu si s tím chlapi nevěděli rady...


N.
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11883
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Traveller »

quino píše:
V určitých otáčkách se z motoru ozývalo klepání. Nejvíc na volnoběh, když nebylo auto pod plynem.
Ale co se stalo, to ti neřeknu, protože technice nerozumím. V servisu si to poslechli a řekli, že motor musí ven. Jestli si dobře vzpomínám, tak říkali, že to o sebe někde dřelo. Vyměnit se musely všechny.
A prý jsem tam s tím nebyl první. Oprava za 70.000, naštěstí na záruku.
Kdy se ti to začalo projevovat??? Asi až teď nedávno, ne? Není to tak dlouho, co jsi tu řešil ten olej přes rysku a to jsi nic nezmiňoval. I když ono už to vlastně pár týdnů bude, že? :-DDD :-DDD :-DDD
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
quino
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon čer 09, 2014 7:41 pm

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od quino »

Traveller píše: Kdy se ti to začalo projevovat??? Asi až teď nedávno, ne? Není to tak dlouho, co jsi tu řešil ten olej přes rysku a to jsi nic nezmiňoval. I když ono už to vlastně pár týdnů bude, že?
Bylo to kolem 80.000. Klimatizace hned vzápětí. A s olejem si dal servis repete. Od té doby si k zakázkovému listu přidávají několik vykřičníků.
plukovník

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od plukovník »

...říkali, že to o sebe někde dřelo. Vyměnit se musely všechny...
[/quote]

Pro kristapána 8() ,a co se to tam o sebe dřelo, že se musely vyměnit všechny vačkové hřídele na obou hlavách ?
Co to konkrétně bylo za servis ? [FUCK PC] To abych do něj případně náhodou nezabloudil !!!
A že jsi nebyl údajně první ?

Do prdele, zavání mi to tak trochu podvodem na zákazníka a tunelem na exportéra se zneužitím opravy v záruce ,,|,, (>_<) ,,|,,

Ale jestli je to pravda, tak to je potom asi lepší si koupit ruskou Nivu, dokud se ještě vyrábí. Tam jde sice v záruce do prdele prý každá druhá převodovka, ale po repasi je to prý už držák.
Navíc auto stojí necelých dvěstě tisíc a má nádech určité exkluzivity, protože se jich ročně prodá jen něco kolem stovky a dnes v nich jezdí pouze excentrici [DRIVE]

P.S.
Trávo, jen takový drobný dotaz, ve kterém konkrétním servisu se ti tenkrát trápili z tou tvou baterkou, u které klekl článek a oni nebyli schopni tuto závadu diagnostikovat v kratším čase než pět vteřin [FUCK PC]
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22675
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od spm »

plukovník píše: Navíc auto stojí necelých dvěstě tisíc a má nádech určité exkluzivity
No, jezdit koňským povozem by zajisté bylo také exkluzivní hodně, ale podle mě některé věci za to machrování zas tolik nestojí :-DDD :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od sima »

No jel jsem v Nivě jen jednou,strašný traktor.Netuším zda se to s pohodlím,odhlučněním a dost špatnými vlastnostmi na obyč cestách nějak s aktuálními Nivami zlepšilo,ale mám za to,že je to furt to samé.A to jsem k ní kdysi obdivně a pln očekávání vzhlížel,byl jsem ale hodně rychle vyučen jednou jízdou.Snad pro někoho imrvére do terénu,do lesa,prostě tam kde patří,tj pak jiná =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“