Travellerův Forýsek

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od quickly »

Traveller píše: po 8.000km mi to vychází na necelých 6,9l/100km.
Konečně další člověk, který jezdí normálně ::-DDD: . A taky už nebudu středem nejapných poznámek o podvalníku a podobně :657: .
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od alky »

quickly píše:
::-DDD: to ne, budete dva... :unami:
Forester 2003 XT..starouš.. & Mazda CX 7 černej chrocht - alias Marabu and here comes: 2015 XT
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od catana »

Traveller píše:Mimochodem, teď jsem to dopočítal a po 8.000km mi to vychází na necelých 6,9l/100km.
No vida, to mas spotrebu jenom o dva litry na 100 km mensi nez vychazi me na dlouhych trasach... aby taky ne, kdyz to mas o par set kilo tezsi a tak o metr vyssi ::-DD:
Vytahni auto na nejaky kurz s Driving Academy... jednak se dost naucis a hlavne se brzy zbavis tech hroznych Yokoham. Jeden max. dva kurzy a jsou pryc :811:
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11895
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Traveller »

Možná to zkusím, ale teď musím chvíli počkat. Nákupem Forýska jsem trochu vyčerpal rozpočet a musím se nejdřív vzpamatovat než začnu něco investovat. ::-DD: No a co se týká spotřeby tak já to takhle měl se všemi dosavadními auty. Výkonový potenciál využívám myslím celkem dost..., v tom to kouzlo není. :1774: Stačí plynulost, trochu předvídat a hlavně kvůli každé blbosti zbytečně nebrzdit. :845:
Dnes výlet do Polska na Turawské jezero. Česká Třebová - Šumperk - Krnov - Opole - jezero - Ostrava - Olomouc - Č.T. Celkem 565km se spotřebou 6,4. Tankoval jsem v Šumperku a po návratu zbývalo těsně pod půl nádrže. :banana: A rozhodně jsem se s tím moc nemazal, abych to stihl.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11895
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Traveller »

Tak potvrzeno. Dnes jsem dotankoval 35 litrů s pěnou u huby ::-DD: po ujetí 538km..., t.j. 6,5l/100km. GO SUBARU!!! :subaru:
A dnes po cestě do Pardubic na aviatickou pouť a zpět mi na PP svítilo 6,0 a to v tom bylo min. 2-3km na jedničku, než jsem se na to letiště po polňačce zezadu dostal. A teď do mně s tím podvalníkem..., jsem připraven odrážet útoky. :baseball: Quickly mně jistě podpoří, protože on ví jak se řídí. :pr:

Ještě bych měl takový návrh. Já vím, jsem tu pár hodin a už šťourám. :713: Nestálo by za to někde v sekci cestování udělat podsekci "výlety", kde by se psalo o zážitcích z cest? Něco v duchu "byl jsem na Moritzburgu (to je tam co se točila popelka), bylo to hezký, našel jsem její střevíček ::-DD: , parkování tam bylo za xx eur :666: , případně foto"? Mohlo by to spoustě členů fóra přinést pár užitečných informací kam jet či nejet. Prostě takový navrhovač výletů s klady a zápory.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od quickly »

Traveller: zážitky z cest píšeme sem, případně si projdi celé vlákno Cestování
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11895
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Traveller »

Omlouvám se za šťourání..., jsem TELE :bp: a jdu si to hodit. :sibenice: Musím lépe hledat v obsahu fóra. To mně taky mohlo napadnout, že už s něčím takovým přišel někdo přede mnou. :655:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od quickly »

Traveller píše: Quickly mně jistě podpoří, protože on ví jak se řídí. :pr:
Traveller: ano, nová subárka dovedou jezdit za hubičku, ale počkej, až budeš u Pardubic a stavíš se u mne a vyzkoušíš šestihrnka. Je to taky :subaru: a taky automat :657: :845: . Po ujetí pár kilometrů pochopíš, že nový forestík sice jezdí krásně a za málo, ale šestihrnek má emoce, které jdou ihned do krve :supeer: (pochopil jsem až poté, co jsem si koupil šestihrnka, do té doby jsem těmto řečem nevěřil ). Potom zjistíš, že spotřeba nad 10 l/100 je úplně krásná za to, co jsi právě dostal :850: . Forestík je pracant a krásně se s ním jezdí :850: , ale emoce, jako má šestihrnek , nemá :1774: . Jo, a zásadně si nesedej do WRX/STi/GT . Potom nic jiného nebudeš chtít :4690: .
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od quickly »

Traveller píše:Omlouvám se za šťourání..., jsem TELE :bp: a jdu si to hodit. :sibenice:
Traveller: jak říkají kluci z vedlejší hospody, jsme ukecaní fanouši a máme napsáno už přes 122.000 příspěvků :4690: . Takže skoro vše tady u nás najdeš ::-DD: .
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11895
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Traveller »

No o těch autech jsem ledacos přečet, ledacos viděl, a určitě to bude pravda. :4690: Ale musím se držet při zemi..., mé finanční možnosti jsou omezené funkcí řadového zaměstnance, i když v dobře prosperující firmě. Jinak bych asi jezdil feldou. ::-DDD:
On i ten Forejs se mi dostal pod kůži po prvních 5km a hned po návratu z krátké předváděčky jsem si s prodejcem plácl, i když jsem o tom uvažoval až v horizontu cca 2let. To byl takovej fofr, že to kolegové z práce nerozdýchali doteď. ::-DDD: Ale vzhledem k tomu, že jsem měl před pár dny kulatiny, tak jsem se musel nějak podarovat. Člověk se přece nemůže spoléhat na ostatní. :1774: :845:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Subaru70 »

..přesně můj případ. Jsme pořád prostě ještě ,,děti", tak jsem si taky musel udělat radost :-) Žena se mě ptala zda je nutný kupovat takhle drahý auto....,,ANO JE TO NUTNÝ", byla má a strohá odpověď :-) Nosim trenky já nebo ona, že jo ? :supeer:
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od catana »

Traveller píše:On i ten Forejs se mi dostal pod kůži po prvních 5km a hned po návratu z krátké předváděčky jsem si s prodejcem plácl, i když jsem o tom uvažoval až v horizontu cca 2let.
Tohle to zni zajimave. Cim te zaujal oproti konkurenci na tak kratkem useku - zapadli jste v bahne hned pred autosalonem? ::-DD: Predvadecka byl ten jediny Forester s motorem a nebo ten dvoulitr?
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Subaru70 »

..já musím za sebe říct, že jsem taky po pár km zjistil že mě to auto baví víc než jiný značky. Je to zvláštní to říct takhle hned po pár km,ale je to o pocitu. Byl jsem si půjčit Hondu CRV, Toyotu RAV a pak Subaru...no a v něm jsem se cítil nejlépe. Nastavení podvozku, velmi přesné řízení, super posez s perfektním výhledem no a pak první dvě zatáčky pod plynem...a už to bylo :-) Pomíjím napadaný sníh na chalupě, kdy jsem si projel vše kam jsem dřív chodil jen pěšky ..takže chápu jak mohl Travellerovi po 5 km zalézt pod kůži... :supeer:
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11895
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od Traveller »

Já už toho mám za sebou co se týká řízení celkem dost..., cca 600.000km. Postupně Š100, Š110, Felda, Opel Vectra, Citroen C5, Lancer a kupa služebních, většinou koncernových.
Vlastně jsem jen tak uvažoval co by kdyby, až bude Lancer více ojetý. Asi před rokem jsem zkusil Mazdu CX5 (byla ze stejného salonu jako můj Myšák) jednou při pravidelném servisu. Nebylo to špatný, ale něco tomu chybělo. Asi jako když řídím ředitelovu čipnutou RS5 se 400k. Jede to rychle, sedí to pěkně, všechno O.K., ale je to jako ve videohře z gauče?!? Prostě nevím?!? :655:
A jelikož se o auta zajímám a jsa teoreticky celkem dobře připraven, tak mě napadlo Subárko XV či Forester. Zkusil jsem to při cestě v Pardubicích, ale předváděčku měli zrovna půjčenou. Tak jenom posaz v salonu do vystaveného a trocha povídání, ale ten výhled byl nepřekonání. :826: Tak jsem se utvrdil v tom, že to musím zkusit, abych jako za ty dva roky věděl. :845: Měl jsem cestu přes Plzeň a zjistil jsem, že tam mají skladovku. Po domluvě proběhla její předváděčka..., krásný březnový den se sluníčkem..., no snow!!! ::-DDD: Prostě mě to nadchlo tak, že jsme si plácli ihned a dál jsem nic neřešil. Vyřídit papíry, Lancer protiúčtem a do týdne byl přímo ten předváděný kousek doma. :657: Tak to je když převládnou pocity.
Získal jsem kus poctivého a bytelného auta, kde je všechno tak nějak mechanický. Trochu tvrdší, tak to mám rád..., nic "rozblemcanýho", kde člověk ani neví jestli jede nebo stojí či jestli zatáčí. Prostě cítím, že něco řídím a abych něco dostal, musím vyvinout nějaké úsilí. Ne jako v těch koncernových střepech ::-DD: s kouřícíma kamnama místo motoru. ::-DDD: Jasně XT nebo STI by bylo lepčí, ale mimo můj fin. limit. :686: A taky jsem četl, že ještě nikdo nezjistil skutečnou životnost STI motoru, protože všechny zůstaly omotaný kolem stromu. ::-DD: To by bylo na začátek trochu moc. Jsem jen obyčejný kluk a takhle mi to bohatě stačí. :850: Třeba k 50-tinám. ::-DDD:
Takže asi tak. Uf, to je román. Končím. ::-DD:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Travellerův Forýsek

Příspěvek od VDC »

Subaru70 píše:..přesně můj případ...Žena se mě ptala zda je nutný kupovat takhle drahý auto....,,ANO JE TO NUTNÝ", byla má a strohá odpověď :-)
Potvrzuju vyřčené. Moje pani taky doteď nechápe, na co potřebujeme H6, když je to podle ní plesnivý a žere to. I když včera aspoň pronesla, že vlek to táhne fakt pěkně... :) A přesto, že furt remcá, jak jsme si mohli pořídit něco lepčího, tak včera večer, když jsem řekl, že si vezmu Outbacka, protože potřebuju přivézt štěrk, tak se zeptala, "To budu zase bez auta ?" Nechal jsem to bez komentáře. Před barákem stojí Previa, která najednou není dost dobrá...Nojo, musí se v tom řadit...a vlastně to moc nejede... :)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“