"Star Fleet" - Forester SF aka "Forejs"

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4409
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

"Star Fleet" - Forester SF aka "Forejs"

Příspěvek od Tsakabaru »

ahoj,

tak tedy na uvod...
hvezdickovou diagnozou trpim jiz dlouha leta, mam slabost pro starsi kousky a jsem dost purista (asi proto mam slabost pro starsi kousky)
pred par lety prisel den D a jelo se po manzelcino stare/nove auto, nase prvni Subaru - Forestera SF, o dva roky (a par desitek tisic v investicich do "Forejse") pozdeji jsem prisel na radu ja
volba byla pretezka (GC/GD/GG? N/A vs. Turbo), bohuzel zafungoval tehdy rozum a misto vybrane GG v Turbu jsem si privezl "jen" GG (dnesni optikou asi chyba, ale stalo se)
nyni se venuju primarne renovaci Forejse, protoze "Reza" nema budoucnost uplne jistou, ale udrzuju ji
pokud nejsem kratky na vybaveni - vsechno svepomoci za vydatneho prispeni meho tatky

krome tech nasich dvou perel mam jeste Nivu pro prilezitostnou praci v lese (mel jsem samozrejme nutkani ji vymenit za dalsiho Forejse, ale kajicne s rukou na srdci - to se nahradit neda) a sluzebni Polo, kdyz nahodou musim nekdy rano vstat, obleknout si auto a jednou tydne vystrcit paty z baraku

uvitam konstruktivni kritiku, rad sbiram zkusenosti jinych tam, kde vlastni nemam (nebo je jich poskromnu)

no a abych to "nastartoval", davam prvni fota obou mazliku - ta nejstarsi co jsem nasel

Forejs01.jpg
Reza01.jpg
zatim to moc "flotila" neni, nicmene v planu jsou dalsi kousky :P
v pristim prispevku dam neco o Forejsu, v dalsim o Reze a pak uz tak nejak volny styl :)
Naposledy upravil(a) Tsakabaru dne sob srp 12, 2023 8:47 pm, celkem upraveno 2 x.
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: "Star Fleet" aneb nase hvezdna flotila

Příspěvek od VDC »

Hezkej páreček.
Přiznám se, že ta chromová mřížka se mi děsně nelíbí. Ale holt je to poplatný době.
Impreza je krásná !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4409
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: "Star Fleet" aneb nase hvezdna flotila

Příspěvek od Tsakabaru »

te masce jsem taky chvili prichazel na chut a mel celou dobu v kosiku JDMko, ale po nejakem case okukovani - vlastne je paradni a docela mu slusi (tohle je zrovna fotka z blbeho uhlu, pro tenhle detail)
nicmene uz jsem se potkal na ceste s jednim, co mi tu pak licil, ze to vypada jak nejaka "amerika" zepredu a chytil se az kdyz jsem projel :)
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3655
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: "Star Fleet" aneb nase hvezdna flotila

Příspěvek od StandaB »

Ted je to jasne. zadne Daewoo,....AMERIKA je to! :-DDD
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3655
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: "Star Fleet" aneb nase hvezdna flotila

Příspěvek od StandaB »

Tsakabaru píše: úte úno 14, 2023 10:40 am te masce jsem taky chvili prichazel na chut a mel celou dobu v kosiku JDMko, ale po nejakem case okukovani - vlastne je paradni a docela mu slusi (tohle je zrovna fotka z blbeho uhlu, pro tenhle detail)
nicmene uz jsem se potkal na ceste s jednim, co mi tu pak licil, ze to vypada jak nejaka "amerika" zepredu a chytil se az kdyz jsem projel :)
Přílohy
20220904_200612.jpg
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4409
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: "Star Fleet" aneb nase hvezdna flotila

Příspěvek od Tsakabaru »

jo, spousta tech dovezenych z Nemecka je ma, asi nejake specifikum "mistniho trhu" :-D
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16139
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: "Star Fleet" aneb nase hvezdna flotila

Příspěvek od quickly »

Tsakabaru: na té fotce je přímo forestík od StandaB (žije v Německu) a pár lidí si ho dobírá, že to není Subaru :-DDD
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4409
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: "Star Fleet" aneb nase hvezdna flotila

Příspěvek od Tsakabaru »

quickly píše: úte úno 14, 2023 1:54 pm Tsakabaru: na té fotce je přímo forestík od StandaB (žije v Německu) a pár lidí si ho dobírá, že to není Subaru :-DDD
vim, uz se tu nejaky cas pasivne potloukam a drive pod jinym nickem jeste pasivneji :)
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10650
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: "Star Fleet" aneb nase hvezdna flotila

Příspěvek od podvlada »

Tsakabaru píše: úte úno 14, 2023 9:27 am ...
v pristim prispevku dam neco o Forejsu, v dalsim o Reze a pak uz tak nejak volny styl :)
Já si klidně přečtu i o Nivě, akorát předseda mě asi vyřadí z přátel :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: "Star Fleet" aneb nase hvezdna flotila

Příspěvek od VDC »

http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4409
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: "Star Fleet" aneb nase hvezdna flotila

Příspěvek od Tsakabaru »

podvlada píše: úte úno 14, 2023 3:33 pm Já si klidně přečtu i o Nivě, akorát předseda mě asi vyřadí z přátel :-D
ja klidne i o Nive neco napisu - taky jsem se na ni vyradil (a ona na me), pokud si tim tedy neudelam u predsedy cernej puntik :-D
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4409
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: "Star Fleet" aneb nase hvezdna flotila

Příspěvek od Tsakabaru »

tedy Forejs
r.v. 2001, benzin 2.0 92kW

zakoupeno v pulce roku 2018 za 58k (po trose handlovani sleva z 65-ti tusim) s najezdem 194525km, pokud se tomu da verit

- po koupi klasika - vymena oleje (chodim na nej k Millerum jako asi mnoho dalsich tady), fridexu, kabinoveho a palivoveho filtru, vymena vsech steracu

- prvni vetsi akce, co se delala bylo vyvareni blata kolem horniho ulozeni zadnich tlumicu - klasicka bolistka, jsou tam dve vrstvy plechu na sobe, nevim proc to resili takto, ale standardni vysledek je, ze to proste dopada vzdycky nejak takhle
001.jpg
002.jpg
003.jpg
pak se slo na zadni lemy, vyfuk co byl prakticky vejpul a na prodej "slepenej" mekkou trubkou a dvema sponama
no a kdyz uz byl clovek dole, tak se tu strci sroubovak tam, tu onam, "hele tady chybi kus nosniku a podlahy..." proste standard + nejaka ta kosmetika na patych vratech (puchyre kolem pismenek, paty zadniho sterace atp.)
004.jpg
005.jpg
006.jpg
po trose snahy pak byla podlaha, byl novy kus nosniku, zadni tlumice mely kde drzet a nad zadnima kolama byly zase lemy
007.jpg
008.jpg
009.jpg
010.jpg
a v ramci nejake te kosmetiky - vylestila se svetla, osadily nove zarovky (Nightbreaker), preblejsklo to co zbylo z laku a protoze bylo leto, ty nejcernejsi folie SunTek na cely zadek (samozrejme s 8SD)

- pak se zacala resit jizda, nejake ty vibrace, nejake to huceni od PZ kola
vymenilo se lozisko (SKF) na PZ kole (proc byla poloosa v tehlici prilepena epoxidem, ktery jsem cele odpoledne skrabal dolu mi asi nikdo nevysvetli) a kamarad na vyvazovacce zjistil nakopnute dva disky - tedy nova kola
manzelka si vybrala "Dezent TZ" ve stribrne a ja k tomu sehnal potrebne matice (z Hondy), protoze "my Vam ty kola prodame, ale dopredu upozornujeme, ze je na Subaru neprisroubujete..."
huceni zezadu zmizelo, poloosa drzela i bez epoxidu, zmizely i vibrace od kol a vylezlo huceni prednich lozisek - tedy se vymenila i ta predni (opet SKF)

- dost tuhe byly i brzdy a nechtely se prilis vracet, tak se rozhybavalo
dopredu sly nove kotouce, desticky, dozadu pakny - vse samozrejme Brembo, vzadu se pak jeste trochu stelovalo

- rozpadajici se klic s DO se prepouzdril, manzelka dostala novy kompaktni "vyhazovak" (puvodni byl fakt gigant) a k nemu jsem nechal udelat nahradni (nebyl)

- objevil se prokluz spojky, takze nova spojka, prilacak, lozisko (LUK)

- pri vymene LZ loziska (vyjimecne SKF) jsem se chtel povenovat zadni tehlici a pokousel se demontovat cidlo ABS, takze ebay...

- hned prvni zimu se manzelce povedlo nechtene urvat vepredu sterace, nastesti kdesi v Nemecku ve sklade Subaru meli potrebnou tycku se silikonovymi luzky, ktere se tou nehodou rozletely a tak bylo za sedmnact stovek zase mozno stirat
X-&

- nasledovala po trochu rychlejsi jizde vymena vnitrni manzety na LP poloose a seance s hadrem, pri te prilezitosti se menil i olej v prevodovce (Mogul - budiz mu zeme lehka)

- pres prvni zimu se rozpadl i ten zbytek vyfuku, takze p. Malek dodal nerez komplet od predu dozadu vc. katu

s odstupem dalsiho roku opet zatuhle predni brzdy, ozvalo se znovu PZ lozisko kola, na palubovce kure na grilu a tak se zacala planovat dalsi vetsi akce, v ramci niz se nakonec (krome dalsiho kola vyvarovani):
- udelaly komplet rozvody (SKF)
- vymenily predni brzdice, zrepasovaly podkovy, vse se osadilo novou "bizuterii" (Budweg), vymenila brzdovka (
- vymenila predni lambda (BOSCH)
- znovu vymenilo PZ lozisko (SKF)
- znovu vymenil pal. filtr (BOSCH)
- vymenila vlozka vzduch filtru (KN)
- vymenily LP+PP cepy ramen (Lemforder)
- vymenil predni naraznik - puvodni se jaksi po nejake radobyoprave epoxidem (nejspis tim samym, ktery drzel tu poloosu) a demontazi rozpadl
- lakovaly se paty vrata a zadni blatniky, protoze ty opravene lemy stale jeste v zakladovce uz zacaly zase kvest (SprayMAX, CARfit)
no a byla sranda samozrejme...

z tehle akce mam i nejaky ten sestrih:


nyni se po nedavnem vyvarovani prahu, kapes a dalsiho kusu podlahy, chysta treti velka akce:
- vsechny tlumice, pruziny (mozna ulozeni, musim mrknout jak to vypada)
- PU silentbloky
- cepy rizeni
- predni ramena
- trocha dalsiho lakovani (s prahama sly i spodni casti lemu)
a urcite si jeste neco dalsiho vymyslim :)

Forejs ma nyni natoceno 241 tisic, prede jako kote a slouzi (ze tu sluzbu nema mnohdy lehkou pak ukazu na par fotech az je dam do kupy)
a protoze ten dotaz nejspis prijde - zatim to cele vyslo na dalsich temer 80k v dilech a materialu

jsou samozrejme i nejake plany, ale o tom pozdeji

jo... shanim pravy podelnik ze strechy, ktery se mi v lete nouzovou prepravou prken na popruzich povedlo nacit a ktery mi na podzim zustal z pulky v ruce, kdyz jsem chtel zacloumat autem :-/
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: "Star Fleet" aneb nase hvezdna flotila

Příspěvek od VDC »

Pěknej kus práce jsi na něm udělal. To je dobře, když to má jezdit. :-)

Co se Nivy týče, klidně si o ní povídejte, žádný puntíky nebudou. :-) Já bych si to domů nepořídil, protože to je ruský, ale schopnosti v terénu tomu upřít nemůžu. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3655
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: "Star Fleet" aneb nase hvezdna flotila

Příspěvek od StandaB »

Nadherne dilo, a moc hezke video. ,,,,| (*_^) |,,,, ,,,,| (*_^) |,,,, Chlapci, ja mam radost z kazdeho zachraneneho SF/SG. >B-)
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 948
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: "Star Fleet" aneb nase hvezdna flotila

Příspěvek od barts »

tyjo klobouk dolů. Moc pěkná práce! 8-? >B-) *_*=*_* *_*=*_* ^_~|^_^
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“