Hokiho forestík s CVTéčkem

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Hokiho forestík s CVTéčkem

Příspěvek od Kolben »

ani kdyz je vyberes v seznamu a odesles pres blutak do radia, tak to nefunguje jo???
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Hokiho forestík s CVTéčkem

Příspěvek od Subaru70 »

Kolben píše:ani kdyz je vyberes v seznamu a odesles pres blutak do radia, tak to nefunguje jo???
..nevím jak to myslíš? V telefonu si najdu jméno a zmáčknu volání z telefonu...pak se vše standardně odehrává přes BT v rádiu...Nikdy tam nemám jméno, jen číslo...
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Hokiho forestík s CVTéčkem

Příspěvek od Kolben »

No myslel sem sparovat telefon s radiem. Pak jit do kontaktu v telefonu a tam je vsechny vybrat(oznacit) no a poslat je pres blutak do radia. Tim by se snad meli ulozit v radiu ne??

EDIT: Android nedokaze poslat asi vsechny (max. po 10ti) tak si stahnes Bluetooth File Transfer a tam se pak daji poslat vsechny najednou. (pod volbou vice/odeslat kontakty)
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Hokiho forestík s CVTéčkem

Příspěvek od Subaru70 »

..no to jsem nezkoušel. Mám iPhona takže netuším jak je na tom v tomto případě BT v Subaru s iOS. Když jsem si chtěl např.pořídit diagnostiku OBDII, tak jsem třeba zjistil, že iOS neumí přenášet data přes BT do OBDII,umí to jen Android, takže si k vůli tomu musim pořídit tablet a nebo to dělat složitě přes wifi :839: :839:
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Hokiho forestík s CVTéčkem

Příspěvek od Kolben »

No s jabkem asi muze bejt problem vzhledem k tomu, ze tan zazrak defakto neumi s blutakem vubec pracovat. A poslat z toho kontakty pres blutak asi nepujde vubec.

No tak az pordis tablet, tak si do nej nahraj kontakty z jabka (tedy nevim jak) a ty pak zkus z tabletu poslat do radia :-)
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Hokiho forestík s CVTéčkem

Příspěvek od Subaru70 »

...no jasně ::-DDD: Kašlu na to..už jsem si zvyknul..takže mě to nijak dvakrát nesejří...a abych k vůli tomu dělal takový technologický manévry tak to už vůbec. Zmáčknu čudlík na founu a je to... :banana:
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2233
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Hokiho forestík s CVTéčkem

Příspěvek od Levap »

Kolben píše:No s jabkem asi muze bejt problem vzhledem k tomu, ze tan zazrak defakto neumi s blutakem vubec pracovat. A poslat z toho kontakty pres blutak asi nepujde vubec.

No tak az pordis tablet, tak si do nej nahraj kontakty z jabka (tedy nevim jak) a ty pak zkus z tabletu poslat do radia :-)

... tohle pravděpodobně nebude fungovat. Standardně BT v autech umí připojit více telefonů a kontakty zobrazí jenom tehdy, pokud se pripojíš tím telefonem, ze kterého jsi tam kontakty nahrál :-)

Takovou mám zatím zkušenost. Do BT od NOKIE jsem po dlouhém boji nahrál kontakty ze SE Experia a teď mám Lenovo a kontakty tam a) nevidím b) nenahraju
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Hokiho forestík s CVTéčkem

Příspěvek od Kolben »

No na legacy s navi to bylo presne tak jak pisu. Sparoval si to, nahral kontakty. Bohuzel kontakty pak byly pro jakykoli telefon, kterej se k hands free pripojil dostupny. Pekna kravina. Na druhou stranu sem s tim autem jezdil jen ja, takze mi to nevadilo. A nez sem koupil dual sim, tak to bylo i prakticky.

Ted ve forestru se to synchronizuje automaticky a jen s pripojenym telefonem. Ale zese to maj na prd vykoumany, protoze se to pokazdy synchronizuje po startu. Na jednu stranu super, mam porad aktualni kontakty. Na stranu druhou to desne dlouho trva. Opravdu dlouho. Treba 5minut. Tim padem pokud chces hned volat co si nalezl do auta, tak nemuzes, protoze pri kliknuti volani naskoci synchronizace a pokud se nedokonci, tak neze nic delat.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49212
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hokiho forestík s CVTéčkem

Příspěvek od VDC »

Třeba je to skryté kurvítko,abys za jízdy volal co nejmíň. :-)

Odesláno z mého EVOLVEO StrongPhone Q4 pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Hokiho forestík s CVTéčkem

Příspěvek od Kolben »

Hoki píše:Info pro ty, kteří mají vůz letošní výroby. V mém Foresterovi je tlačítko kde si mohu navolit , jaký tlak v pneumatikách podle zatížení budu používat. V případě poklesu tlaku z důvodu defektu, pak chytrý ventilek hlásí ŘJ stav a ten se zřejmě zobrazuje na palubovce. Až sem dobrý (Tiguan měl něco podobného, ale méně sofistikovaného přes ABS) je to podle nařízení EU atd. Koupil jsem si zimní disky, kde jsem chtěl tyto (chytré) ventilky použít, ale ouha, v servisech Subaru o nich skoro nic neví, pouze , že jeden stojí 2604-, Kč !!!! , ani zatím nikdo nevěděl, zda se v krabičce u ventilku, kde je ona elektronika dá vyměnit baterie, případně kolik roků vydrží. Kupovat vždy nový ventilek za 2604 Kč při každém vybití baterie mi příjde nenormální, zrovna , jako ta cena. Na dotaz co se stane, když si tam dám normální ventilky za pár kaček, tak taky nebylo jasno, s určitostí budu muset trpět rozsvícenou kontrolku "pneumatika" , zda to náhodou nebude pípat, taky nikdo nevěděl. Navíc se s nově nainstalovanými ventilky musí do autorizovaného servisu, aby to SW spárovali s řídící jednotkou vozu. V mém případě se cena jednoho Alu disku ,rovná ceně jednoho ventilku. Čím dál lépe a radostněji. Technik mi řekl, že jsem asi první , který řeší zimní kola o prázdninách, oni očekávají větší frekvenci řešení tohoto problému, až na podzim, tak uvidíme.
Má někdo osobní zkušenost se servisem Autoboxer v Praze ?
Díky Hoki
Sem se ted bavil s kolegou v praci co ma opela insignii OPC. Ventily se senzorama tam ma. KDyz kupoval zimni kola, musel koupit i ventilky. Jeden stal 50€. Servis je sparoval s autem. Jemu to ale ukazuje na displeji, jakek tlak a kolik ma v jednotlivych kolech. Problem byl trosku s tim, ze nekupoval origo kola a ten senzro se mu v tech novych kolek trochu bincal. Museli to prej necim prilepit. Jede to prej na baterku, ta se neda vymenit, musi se kupovat novej ventylek. Vydrz prej je min. 7 let.
Ale jak pisu, je to info z opela. Je mozny, ze u subaru to bude jiny, protoze neprenasi nikam ty hodnoty.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2496
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Hokiho forestík s CVTéčkem

Příspěvek od Subaru4ever »

Přesunuto do složky "Vozidla členů SFC".
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Hoki
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 85
Registrován: čtv črc 25, 2013 2:59 pm
Jméno a příjmení: Jaroslav Hoskovec

Re: Hokiho forestík s CVTéčkem

Příspěvek od Hoki »

Několik postřehů v souvislosti s přechodem na zimní provoz. Nakonec jsem podlehl a k novým diskům a zimním pneu jsem dokoupil ony ventilky TPMS, bratru dva litry za kus. Předpokládal jsem, že si to nechám u nás v pneuservisu nastrojit a až pojedu do Prahy, tak si nechám v Subaru ventilky spárovat s řídící jednotkou. V pneuservisu tyto ventilky viděli poprvé, do díry v disku se jim evidentně nechtělo, hned u prvního došlo k jeho přetržení (závitová část se utrhla), tak jsem to vzdal.
V AWD mi doobjednali novou část ventilku za 250 Kč , u Freye mi opět chtěli prodat pouze kompletní ventilek !!!! Nasazení zvládli bez problémů . Poněkud mě však vyděsil technik, když mi přišel říci ,že jeden z nových disků má jiný kužel pro matice. Tři disky mají hluboké kónické zahloubení pro šrouby , jeden má ten kónus mělký, prostě na první pohled jiný, bylo mi řečeno, že to na utažení kol, respektive bezpečnost provozu nebude mít vliv, ale je to vůbec možné ?
Disky WPS Italy, SENDAI SILVER , ET 48 , 7,0x17, vše bylo origo zabalené, štítky na krabicích stejné, tak to nechápu. Inzerovány byly přímo na Subaru Forester, středové víčko s logem Subaru. Originální disky z vozu mají mělké zahloubení.
Zdraví Hoki
Uživatelský avatar
mati
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 106
Registrován: úte lis 18, 2014 8:19 pm
Jméno a příjmení: Martin
Bydliště: Zilina

Re: Hokiho forestík s CVTéčkem

Příspěvek od mati »

Ahoj, tiež som zvažoval nove kola, ale tie ventily ma nateraz odradili tak som len prehodil gumy.Hadam že s hromadným zavedenim tejto somariny pojde aj cena trochu dole.Ja som dnes chcel nahodit lapače, ale v baličku na skrutky bolo kadečo len nie to čo by tam malo byť.Musim pozriet na nejakeho forestra čim to má priskrutkované.
Forester 2.0 CVT comfort MY 2014
Hoki
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 85
Registrován: čtv črc 25, 2013 2:59 pm
Jméno a příjmení: Jaroslav Hoskovec

Re: Hokiho forestík s CVTéčkem

Příspěvek od Hoki »

Několik postřehů, třeba pro ty, co se rozhodují jaké auto koupit apod.. Forestera mám 1a 1/2 roku, zatím žádná závada, 1x pravidelný servis cca. 6 tis. kč, najeto 22 tis. Spotřeba aktuálně dle počítače 9L , na delší trasu a pohodovou jízdu to umí i pod 8L, ale já jezdím do honitby a na malé vzdálenosti, takže těch 9L ještě ujde. Každé přehození sady kol vyžaduje zajet do servisu Subaru, aby to spárovali s ŘJ, aby zhasla kontrolka, to je trochu nedomyšlené s těmi ventilky, navíc to v případě defektu nesignalizuje konkrétní kolo, ale obecně problém s PNEU. Jako doplněk mám nezávislé topení=doporučuji. Oceňuji zejména jízdní vlastnosti.
Anketa: doporučil by jste výrobek známému - ANO
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Hokiho forestík s CVTéčkem

Příspěvek od catana »

Hoki píše:Každé přehození sady kol vyžaduje zajet do servisu Subaru, aby to spárovali s ŘJ, aby zhasla kontrolka
:670: To nejde nejak zresetovat svepomoci, prehodit ventilky mezi koly,... proste nejake jine reseni? Bych to vynesl v zubech.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“