Bubo: Outback 2014 sport line 2.5 CVT

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Uživatelský avatar
jaqub
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 212
Registrován: úte říj 01, 2013 10:28 pm
Jméno a příjmení: Jakub K.
Kontaktovat uživatele:

Re: outback 2014 sport line

Příspěvek od jaqub »

Gratulace! Náhod foto ;)

Mmch to srovnavas s novým Fozz XT??

Sent from my Lumia 1020
jaqub

Forester XT MY13 = Obrázek
Uživatelský avatar
bubo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 250
Registrován: úte zář 08, 2009 10:17 pm
Jméno a příjmení: Dušan
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: outback 2014 sport line

Příspěvek od bubo »

jaqub píše:Gratulace! Náhod foto ;)

Mmch to srovnavas s novým Fozz XT??

Sent from my Lumia 1020
To víš že ne s novým, ale s MY09. Fotky doplním :811: :850:
Subaru Forester 2022
Subaru Outback 2019
Subaru Legacy 2,5 sedan 1999 prodáno
Subaru Outback 2,5 sport 2014 prodáno
Subaru Forester XT 2009 , prodáno
Subaru Impreza 2,0 2008, prodáno
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: outback 2014 sport line

Příspěvek od seatik »

Tak přeci jen oťík zvítězil na forestrem . Ale je taky krásný,gratuluji . Jen sem se trochu podivil,má to ty plastové prahy? Na fotce tvého sem je neviděl. Blbá otázka,ostřik okna máš proudnicemi nebo už dávají rozprach? Děkuji :-)
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
bubo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 250
Registrován: úte zář 08, 2009 10:17 pm
Jméno a příjmení: Dušan
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: outback 2014 sport line

Příspěvek od bubo »

seatik píše:Tak přeci jen oťík zvítězil na forestrem . Ale je taky krásný,gratuluji . Jen sem se trochu podivil,má to ty plastové prahy? Na fotce tvého sem je neviděl. Blbá otázka,ostřik okna máš proudnicemi nebo už dávají rozprach? Děkuji :-)
Prahy to má lakovaný v barvě auta, i plasty v předu a vzadu.
A ostřik okna? Nevím, ještě jsem to nezkusil. :655: ::-DDD: ::-DDD:
Subaru Forester 2022
Subaru Outback 2019
Subaru Legacy 2,5 sedan 1999 prodáno
Subaru Outback 2,5 sport 2014 prodáno
Subaru Forester XT 2009 , prodáno
Subaru Impreza 2,0 2008, prodáno
Uživatelský avatar
MrRichie
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 896
Registrován: pát čer 22, 2012 2:35 pm
Jméno a příjmení: Richie Smolda
Bydliště: Řeka
Kontaktovat uživatele:

Re: outback 2014 sport line

Příspěvek od MrRichie »

Gratulace, mi se libi to maskovani tech plastu v barve. A ty tmavene svetla tomu dodavaji teprve poradny riz!

Odesláno z mého ST27i pomocí Tapatalk
Subaru Outback BS 2.5 CVT
Subaru Outback BR 2.5 CVT
Subaru Impreza GF 2.0 M/T
Yamaha YZ450F

ex. Subaru Impreza GT ver.VI ´99
ex. Subaru Legacy BH GX 2.5 4AT AirSus
ex. Subaru Legacy BP 2.0R 121Kw
ex. Subaru Outback BR 2.5 CVT
ex. hodně aut různých značek, vždy zpátky
Uživatelský avatar
bubo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 250
Registrován: úte zář 08, 2009 10:17 pm
Jméno a příjmení: Dušan
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: outback 2014 sport line

Příspěvek od bubo »

První negativum. Nemůže za to outback ale ty origo gumy yokohama. To je zoufalej paskvil :sick: :baseball:
Letos je na něm ještě nechám, ale na příští léto už néééééééééé :fuckoff: . Na Forynovi jsem je naštěstí za první 2 srazy zničil a byl pokoj. Už jsem na to po těch šesti letech úplně zapoměl. :655: ::-DD:
Subaru Forester 2022
Subaru Outback 2019
Subaru Legacy 2,5 sedan 1999 prodáno
Subaru Outback 2,5 sport 2014 prodáno
Subaru Forester XT 2009 , prodáno
Subaru Impreza 2,0 2008, prodáno
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: outback 2014 sport line

Příspěvek od Subaru4ever »

Taťka je taky odjel se skřípěním zubů jednu sezonu a pak jsem je za slušný peníz ještě prodal někomu s Jeepem Compass :850:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Ivooos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 736
Registrován: úte led 25, 2011 9:17 am
Jméno a příjmení: Ivoš
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: outback 2014 sport line

Příspěvek od Ivooos »

Ty yokohami maji jednu vyhodu teda spis nevyhodu nedaji se beznym jezdenim ojet. Taky jsem si porad rikal jen co budou za pulkou tak hned pujdou z domu ale ony i po 66tis km mely 5-6mm. No proste jsem se jich nezbavil a mel je na otikovi az nez jsem ho prodal. Jinak auticko fakt nadherny hned bych ho za sve lego vymenil.
Subaru Outback 2.5i CVT MY22 Obrázek
Subaru Outback 2.5i CVT MY17 (prodáno) 85t km Obrázek
Subaru Legacy 2,5i CVT MY12 (prodáno) 90t km (8.5)
Subaru Outback 2.0D MY11 (prodáno) 90t km (7,4)
Uživatelský avatar
bubo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 250
Registrován: úte zář 08, 2009 10:17 pm
Jméno a příjmení: Dušan
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: outback 2014 sport line

Příspěvek od bubo »

Nastal čas shrnout poznatky z našeho Oťase Bedřicha po 4tis.km.
Čím začít ? Pozitiva nebo negativa?
Pokusím se to nějak postupně zhodnotit a porovnat s bývalým Forýskem XT 2009(i když to dost dobře nejde).
1.Karoserie : Velkej škaredej kombík versus velká škaredá krabice (no to je fifty,fifty) ::-DDD:
Musel jsem zi zvyknout na delší čumák, i celkovou délku, tudíž i na větší poloměr otáčení.
Samozřejmě i trochu nižší nastupování.Zrcátka jsou menší (dostačující) ale ve Forestu byly lepší.
Grafitový kola se opticky míň špiní od brzd, naopak přední chromová lišta je neustále zasviněná od much a vypadá to jako podřený.

2.Interiér a kufr : Tady je poznat ,že Oťas je kvalitou interieru a komfortem mnohem dál než Forest.
Sedadla jsou velmi pohodlná , i po dlouhé cestě 200-300km nic nebolí. Kupodivu kůže neklouže a vyhřívání sedadel je taky výkonější. Volant má tenší věnec ale ve Forestovi byl na držení mnohem lepší. Klimatizace konečně klimatizuje tak jak má. Ve Forestu i impreze 08 co jsem měl to byla tragédie (buď žár, nebo mráz, nebo zapařeno ::-DDD: ),což mě přivádí k tomu ,že v Oťasovi se okna nemlží ani když to fouká na podlahu. :826:
Rádio, hraje skvěle . I když nemá subwofer ja Forest, je mnohem lepší. Navigaci jsem neměl, nemůžo srovnávat. Jediná její vada je nevhodný sklon, tak že když svítí slunce, je to hodně blbě vidět. :666: .Líbí se mi,že palubní deska je celá v tmavé barvě bez stříbrných plastů.
Ruční brzda elektronická, již ji posunuli na středovej panel, ale klasika ve Forestu byla klasika :supeer: .Vedle sebe se vzadu vejdou 3 autosedečky, ve Forestu ne.Kufr je o 5cm nižší, ale širší a delší. Je to věc zvyku do kterýho auta toho člověk víc naskládá. Výhodou je sklápění zadních sedadel přímo z kufru.Pod podlážkou jsou dvě patra na věci, ale bohužel bez pneu rezervy. Dá se tam dát dojezdovka, tak uvidím.

3.Spotřeba : Forest dlouhodobě 11,2 na 100km dlouhé cesty kolem 9 na 100km. Oťas dlohodobě včetně zajíždění 9,2 na 100km, dlouhé cesty kolem 7 na 100km.

4.Motor,převodovka,jízda: 127kw a 235Nm, tak tady něco chybí oproti 169kw a 320Nm. A porovnávat manuál s CVT je taky blbost. No vlastně není. Forester je rváč, dravec, Oťas rychlej pohodář.Tak že záleží na tom co člověk víc při svým ježdění využije. No prostě, narvat tam jakejkoliv kvalt kdy se ti zamane je nádhera, po tom se mě trochu stýská. :686: Ale když jsem si zvykl na cvt-čko (ještě se pořád učím)zjistil jsem, že ty chybějící koně a krouťák sice nikde nenaženu, ale ta převodovka umí hodně věcí , jen to všechno vychytat. V manuálním módu kupodivu reaguje okamžitě na pedál plynu , točí postupně až do omezovače a auto jede jak pila.
Samozřejmě až nad 4000tis. ot/min. V automatickém módu opravdu funguje tak, jak ji naučíš. Když jedu do 90km/h a dupnu na plyn otáčky vyskočí na 3500-4000ot a jdou nahoru plynule do 6000ot, potom buď pádlem podřadím, nebo lehce uvolním nohu(tak 1-2cm) a auto podřadí samo.
V rychlostech nad 100km/h při akceleraci otáčky vyletí až na 5000ot a pak to jde stejně. Při měření zrychlení za jízdy to ale v podstatě vyjde na stejno jako v manuálním módu, všechno je to jen o pocitu že když řadím sám, že to líp jede :1774: .Na dálnici jsem zkoušel co to dá, v podstatě těch +- 200km/h to jede, ale upřímně mám pocit , že nad 160km/h je to trápení neviňátek a vlastně to po tom autu ani nechci vyžadovat. Kdybych jezdil v Německu, tak bych tuhle motorizaci s cvt nechtěl, abych se pořád na dálnici trápil když chci jed rychle. Ale vzhledem k tomu že mám rád své papíry a víc než 140-150km/h nejezdím, tak je mě to fuk. :850: a plně mě to dostačuje.
Forester 09 měl zadní tlumiče ještě měkký, takový kačátko. Sice pohodlný ale naklánějící se.
Oťas i když má míň výkonu, ale pevnější podvozek , dá stejnou trasu po okreskách co jezdím, ve stejný rychlosti jako XT, až na pár úseků do kopce kde ten výkon chybí. Tak že za mě spokojenost. V terénu s cvtčkem je to pohoda. Myslím tím něco takovýho jako na Severce. Prostě když zastavím v bahně, tak je jedno co tam mám, jestli pohon 50:50 nebo variabil cvt. Mydlili jsme se tam všichni bez rozdílu. Když jedu plynule tak pohodička-vyjedu všude.
Do horších podmínek je bez diskuse lepší Forest. Prostě větší výška, kratší rozvor,a kratší čumák prostě neokecáš.
Závěrem: po 4tis.km naprostá spokojenost(samozřejmě že s H6 by to bylo ještě lepší), spotřeba slušná, olej zatím bez dolívání, jízdně pohoda, pohoda, pohoda. Možná mě budete kamenovat, ale už manuál nechci. Přiložil jsem pár fotek toho předku a interiéru. :love: :subaru:
Přílohy
DSC_0008.JPG
DSC_0009.JPG
DSC_0010.JPG
DSC_0011.JPG
DSC_0012.JPG
Subaru Forester 2022
Subaru Outback 2019
Subaru Legacy 2,5 sedan 1999 prodáno
Subaru Outback 2,5 sport 2014 prodáno
Subaru Forester XT 2009 , prodáno
Subaru Impreza 2,0 2008, prodáno
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: outback 2014 sport line

Příspěvek od cerv »

Už nechceš manuál?Ale leone je manuál:)
Uživatelský avatar
bubo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 250
Registrován: úte zář 08, 2009 10:17 pm
Jméno a příjmení: Dušan
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: outback 2014 sport line

Příspěvek od bubo »

Veteráni se do toho nepočítají :845:
Subaru Forester 2022
Subaru Outback 2019
Subaru Legacy 2,5 sedan 1999 prodáno
Subaru Outback 2,5 sport 2014 prodáno
Subaru Forester XT 2009 , prodáno
Subaru Impreza 2,0 2008, prodáno
stody
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: úte pro 24, 2013 8:34 am
Jméno a příjmení: Dominik Stodolka

Re: outback 2014 sport line

Příspěvek od stody »

Ahoj Bubo,
tak to jsem velice rád, že jsi spokojený s oťasem :-D...
Jááá jsem také velice spokojenej s mojí láskou forestrem xt :-D Teďka je to uplně nádhera už mi jen chybí to naladit na ecu2 a nové výfuky a budu spokojenej... Jinak si myslím srovnávat oťase 2,5 cvt s xt je uplně zbytečné.. Už se těším na další sraz až se zase potkáme.. :-) Dám tady pak fotečku ať víš jak teďka vypada xt... ještě proběhly menší úpravy :-D... :subaru: :subaru: a hlavně že BOV pískáááá :subaru: :657:
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: outback 2014 sport line

Příspěvek od Subaru4ever »

Bubo, do té díry v kufru se ti vejde i plnohodnotná rezerva. Už jsem tady na fóru o tom psal dříve mnohé - pneu se jen musí výrazně ufouknout, a pořádně tam nahňácat :845: . A nebo si o pár milimetrů vanu doupravit "násilím". Doporučuji nějaké roztahováky, ne palici.

Sežeň si jeden pokud možno stejný ráfek, jako máš na autě (nikdy nevíš, kdy za 3 roky chytneš obrubník a budeš shánět lichej), a k němu někde na internetovém bazaru nebo v obchodě s použitými pneu jednu co nejsjetější pneumatiku 225/60/R17 (doufám, že tam máš tenhle rozměr). Odhaduji, že s 4 mm vzorkem by se možná mohla vejít i bez násilí.

A když tam kolo umístíš jako "vanu", pořád se ti do ní vejde spousta harampádí, které má teď ty malinké prostůrky v polystyrenových zbytečnosech pod podlahou kufru.
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Ivooos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 736
Registrován: úte led 25, 2011 9:17 am
Jméno a příjmení: Ivoš
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: outback 2014 sport line

Příspěvek od Ivooos »

Bubo: Já problém s dojezdovkou vyřešil takto:

http://subarufanclub.cz/forum/viewtopic ... =45#p42757
Subaru Outback 2.5i CVT MY22 Obrázek
Subaru Outback 2.5i CVT MY17 (prodáno) 85t km Obrázek
Subaru Legacy 2,5i CVT MY12 (prodáno) 90t km (8.5)
Subaru Outback 2.0D MY11 (prodáno) 90t km (7,4)
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: outback 2014 sport line

Příspěvek od Levap »

Mně se do Outbacka MY11 vešla standardní 17 Yokohama. Do ní jsem si nechal dát polystyrénovou příhrádku na zvedák apod., který se tehdy dodával jenom do Forestera.
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“