Redlinecz ExLego, ex 2k8 Lego Spec.B AT a 2k6 SpecB 6MT

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2168
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Redlinecz Legacy

Příspěvek od parabolD »

No, me treba kapal na vyfuk olej z hadicky z AT do chladice a smrdelo to pekelne, vydesilo me to tak, ze jsem se od benesova otocil a mazal do Dobran, tam mi als vymenil hadice (slava mu) a pak jel znova do Bratislavy. Nevim jestli to muze byt tvuj pripad, na predchozim mt legu mi takhle smrdel mezinaprav. dif pred smrti. O vazeline jsem taky slysel, pripadne olej ze serva... Jen takova inspirace :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
redlinecz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 523
Registrován: pon pro 23, 2013 12:26 am
Jméno a příjmení: Zbyněk
Bydliště: Domažlice, Klatovy, Plzeň

Re: Redlinecz Legacy

Příspěvek od redlinecz »

parabolD píše:No, me treba kapal na vyfuk olej z hadicky z AT do chladice a smrdelo to pekelne, vydesilo me to tak, ze jsem se od benesova otocil a mazal do Dobran, tam mi als vymenil hadice (slava mu) a pak jel znova do Bratislavy. Nevim jestli to muze byt tvuj pripad, na predchozim mt legu mi takhle smrdel mezinaprav. dif pred smrti. O vazeline jsem taky slysel, pripadne olej ze serva... Jen takova inspirace :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Doufám, že to zůstane u oleje a nebude to diferák... Je možný to s tím servem, měl jsem a občas mám problém, při nastartování, že se lehce "seká" volant při zatáčení na místě a píská. Po rozjetí už ten problém zmizí. Snad to bude tedy ono. Kdybych mohl, dal bych auto do servisu už dřív... :655:
Instagram CzechSpecB
Facebook CzechSpecB

Subaru Legacy 3.0R Spec.B 6MT MY2007 sedan
ex Subaru Legacy 3.0R Spec.B 5AT MY2008 sedan - prodáno 11.9.2017
ex Subaru Legacy 2.0R MY2007 sedan R.I.P. 26.9.2014
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Redlinecz Legacy

Příspěvek od filippek »

Koukni na manžety. Mĕ praskla a vazelínu to házelo na výfuk.

Odesláno z mého GT-S7562 pomocí Tapatalk
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2168
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Redlinecz Legacy

Příspěvek od parabolD »

Diferak bys asi poznal, ve chvili kdy to smrdelo uz se to sekalo hodne (skubani v dlouhych zatackach), navic to smrdelo treba az po 50 km na dalnici... Vem baterku a propatrej jestli neco nekape na svody... Tak at to dobre dopadne


Sent from my iPhone using Tapatalk
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
redlinecz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 523
Registrován: pon pro 23, 2013 12:26 am
Jméno a příjmení: Zbyněk
Bydliště: Domažlice, Klatovy, Plzeň

Re: Redlinecz Legacy

Příspěvek od redlinecz »

Tak servis už mám nějakej ten pátek za sebou, jezdím teď na MillersOil CFS 0w30 NT. Předtím tam byl XF LONGLIFE 5w50. Nevím, jestli je to můj subjektivní pocit, ale přijde mi hladší chod motoru... A co se týče servisu v Dobřanech, musím říct, že super. :) Ohledně pískání + trhavého otáčení volantu ze serva, šlo pouze o mechanický problém a to že byly špatně namazaný klouby. Stačilo promazat a od té doby nemám sebemenší problém :)

Když už mám auto zkontrolovaný, tak uvažuji, čím bych si auto "vylepšil". Viděl jsem na foru legacygt.com, že si tam někdo po domácku vyrobil tzv. angel eyes na svoje lego a vypadalo parádně. Bohužel, nenalezl jsem nikde ke koupi. Nemáte někdo s tím zkušenosti popř. reference na nějaký servis nebo "tunerskou" firmu, co by byla schopná to udělat kvalitně? Nepovažuju se za mechanicky zručného člověka, tak se do toho nechci pouštět sám.
Přílohy
M'sNotes4.jpg
Instagram CzechSpecB
Facebook CzechSpecB

Subaru Legacy 3.0R Spec.B 6MT MY2007 sedan
ex Subaru Legacy 3.0R Spec.B 5AT MY2008 sedan - prodáno 11.9.2017
ex Subaru Legacy 2.0R MY2007 sedan R.I.P. 26.9.2014
Uživatelský avatar
redlinecz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 523
Registrován: pon pro 23, 2013 12:26 am
Jméno a příjmení: Zbyněk
Bydliště: Domažlice, Klatovy, Plzeň

Re: Redlinecz Legacy

Příspěvek od redlinecz »

Tak jsem se rozhodl, pro pár úprav pro moje Lego. Budu pořizovat křídlo STi, nejspíš nová kola, mám vyhlídnutá 18x8.5 ET45 3SDM 0.01 a možná nakonec folie na zadní boční okna. Zkoušel jsem udělat montáž :) Přivítám jakýkoli názory, připomínky třebas k rozměru kol ZE ZKUŠENOSTÍ apod.

P.S.: Abych neděsil, tohle jsou jediné úpravy, které chci dělat. Nechci na to plácat, žádný bodykity, samolepky apod. :) Jen tyhle decentní úpravy, který změní dojem z auta :)
Přílohy
Originální stav
Originální stav
Vize po úpravách...
Vize po úpravách...
Instagram CzechSpecB
Facebook CzechSpecB

Subaru Legacy 3.0R Spec.B 6MT MY2007 sedan
ex Subaru Legacy 3.0R Spec.B 5AT MY2008 sedan - prodáno 11.9.2017
ex Subaru Legacy 2.0R MY2007 sedan R.I.P. 26.9.2014
Uživatelský avatar
2.0XT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: sob říj 13, 2012 12:39 am
Jméno a příjmení: Vít
Bydliště: Plzeň

Re: Redlinecz Legacy

Příspěvek od 2.0XT »

takhle to bude vypadat jak E46
Obrázek
Subaru Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
j3rry
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1024
Registrován: pon dub 16, 2012 9:58 pm
Jméno a příjmení: Tomáš H.
Bydliště: Brno/Karviná/Pržno

Re: Redlinecz Legacy

Příspěvek od j3rry »

Na dvouapůle jsem to křidýlko neměl a dalo se na víku kufru fajně svačit ::-DD: - na Špekounovi mám křidýlko a na víko kufru už nesedám :655: - esteticky to s tím křidýlkem vypadá lépe :850: . Co se osmnáctek týče, pokud je máš jen na léto, určitě je to dobrá volba, ale jízdní komfort tím může poněkud utrpět. Já mám osmnáctky celoročně a minulý rok jsem v zimě odrovnal dvě pneumatiky (bublinky). V létě jednu. Auto na osmnáctkách vypadá lépe, máš pocit, že je lépe "přilepené" na cestu a v krajních případech se asi nějaká ta kvalitní nízkoprofilovka s tvrzenými bočnicemi opravdu nebude hrnout pod ráfek, ale při běžném ježdění jsou osmnáctky prostě spíš nevýhoda - horší komfort, na rozbitější okresce II. či III. třídy musí člověk být opatrnější, atd...

Co se zatmavení zadních bočních a zadního skla týče - pokud nemáš couvací senzory, tak je couvání v noci, zejména na omezeném prostoru poněkud stresující... Už jsem posunul nějaké ty popelnice a poťukal plotky a tak ale jsou to malinkaté oděrky a vyřešil jsem je srazovýma nálepkama ::-DDD: ... Pokud máš zadní parkovací senzory, případně umíš v noci couvat bez nich i "naslepo", tak do toho běž. Výhoda je, že do auta nejde vidět a v noci nemusíš neustále přecvakávat zpětné zrcátko na "noční" režim. Spolucestující sedící vzadu si tuto "privacy feature" většinou chválí :850:

A ještě jedna estetická poznámka, zcela subjektivní - ty kola bych vzal spíše v černé barvě, obzvláště, pokud budeš mít i to zatmavení... Já osobně ty svoje kola plánuju nechat zrenovovat a hodit do černa. Nicméně je fakt, že jsem auto koupil už i s karbonovou fólií - vodorovným pásem zezadu na víku kufru a na střeše, takže kromě zatmavení zadní půlky skel to bude "sedět" i k tomu... No však si zkus udělat fotomontáž ještě i s černou a uvidíš :)
1999 SF Subaru Forester 2.0 5MT
1995 GC8 Subaru Impreza WRX STi - sold
1996 Mazda MX-5 NA 1.6 66kw - R.I.P.
2005 Subaru Legacy 3.0R 6MT Spec.B Sedan - R.I.P. (ale resurrected a teď kdesi stále spokojeně vrčí)
2004 Subaru Legacy 2.5 5MT Sedan - R.I.P.
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Redlinecz Legacy

Příspěvek od Slavek_xxx »

To kridylko co mas namalovany vzadu neni STI, takovy se davalo na WRX a mam dojem, ze se dalo koupit i na Lego sedan jako original. Ne teda, ze by tam melo nejakou zasadni funkci :-)
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
redlinecz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 523
Registrován: pon pro 23, 2013 12:26 am
Jméno a příjmení: Zbyněk
Bydliště: Domažlice, Klatovy, Plzeň

Re: Redlinecz Legacy

Příspěvek od redlinecz »

Slavek_xxx: Kridlo se davalo standartne na verze STi a S402 :)

J3rry: Zadni chci nechat origo, zatmavit jen bocni, kdyby to vypadalo blbe, tak bych dodelal i to zadni. Diky za rady a poznatky. Na zimu si chci nechat prave ty origo 17" a na leto tyhle...

Odesláno z mého StrongPhoneQ4 pomocí Tapatalk
Instagram CzechSpecB
Facebook CzechSpecB

Subaru Legacy 3.0R Spec.B 6MT MY2007 sedan
ex Subaru Legacy 3.0R Spec.B 5AT MY2008 sedan - prodáno 11.9.2017
ex Subaru Legacy 2.0R MY2007 sedan R.I.P. 26.9.2014
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Redlinecz Legacy

Příspěvek od JRJ »

8.5x18 bych na dvoulitr nedával - bude to pomalý. Origo ráfek máš 7x17 nebo 7.5x17. 8.5x18 bude mít o kilo až kilo a půl víc, a to po obvodu. Ono se to nezdá, ale i 10% u rotující hmoty je značný rozdíl. Taky na 8.5" široký ráfek musí minimáně 225, ideálně 235, guma, která bude mít větší valivý odpor a taky bude o trochu těžší.

A dál se obávám že zális 45 na jedněch kolech nejde moc dohromady se zálisem 55 na origo ráfcích. Centimetrový rozdíl už je zralý na seřízení sbíhavosti při každé výměně kol.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
redlinecz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 523
Registrován: pon pro 23, 2013 12:26 am
Jméno a příjmení: Zbyněk
Bydliště: Domažlice, Klatovy, Plzeň

Re: Redlinecz Legacy

Příspěvek od redlinecz »

JRJ: Geometrii jsem nechaval serizovat pri kazdem prezuti vzdy. Jinak mam trochu obavy o ztratu dynamicnosti, ale podobna konkavni kola v 18x8 na 5x100 jsem nenasel, max tyhle jen v 8.5... Jeste jsem pokukoval po Tomasonech TN1...

Odesláno z mého StrongPhoneQ4 pomocí Tapatalk
Instagram CzechSpecB
Facebook CzechSpecB

Subaru Legacy 3.0R Spec.B 6MT MY2007 sedan
ex Subaru Legacy 3.0R Spec.B 5AT MY2008 sedan - prodáno 11.9.2017
ex Subaru Legacy 2.0R MY2007 sedan R.I.P. 26.9.2014
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1255
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Redlinecz Legacy

Příspěvek od alky »

Já mám na svým forejsovi kšil v jiný barvě než je kastle, a vypadá to pěkně, možná u tebe by to taky vypadalo zajímavě, co třeba to vyzkoušet v nějakym kreslení, nebo graf.editoru...?
Forester 2003 XT..starouš.. & Mazda CX 7 černej chrocht - alias Marabu and here comes: 2015 XT
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Redlinecz Legacy

Příspěvek od seatik »

Designove je ten navrch perfektni..hezci mnohem jak ta e46,kterou sem mimochodem taky chtěl nebo občas mivam choutky. Folie bych pokud nejezdi prcek vzadu uz nedaval. Jen jak pisou kluci,ten motor s tim bude mt co delat. Ja vozim na sve impreze 92kw 215/45/17 na leto a spotřeba o 1.5 l navíc . Pokud das rozmer 225 a výš,bude tě to navíc tahat dost v kolejích.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
redlinecz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 523
Registrován: pon pro 23, 2013 12:26 am
Jméno a příjmení: Zbyněk
Bydliště: Domažlice, Klatovy, Plzeň

Re: Redlinecz Legacy

Příspěvek od redlinecz »

seatik píše:Designove je ten navrch perfektni..hezci mnohem jak ta e46,kterou sem mimochodem taky chtěl nebo občas mivam choutky. Folie bych pokud nejezdi prcek vzadu uz nedaval. Jen jak pisou kluci,ten motor s tim bude mt co delat. Ja vozim na sve impreze 92kw 215/45/17 na leto a spotřeba o 1.5 l navíc . Pokud das rozmer 225 a výš,bude tě to navíc tahat dost v kolejích.
Jako BMW to nebude vypadat nikdy :subaru: :D

Koukám ještě po kolech s šířkou 8", ale moc jich takovejch v tomhle stylu není :) Uvidím no, nasadili jste mi brouka do hlavy... Nerad bych se zase plazil po silnici. Jen si říkám, kolik HP to asi ubere?

EDIT: Našel jsem článek, kde zkoušeli Civica s origo 13" kolama 113HP a když na něj nasadili 17", ztráta činila 3,8HP, což mi nakonec nepřijde tak hrozný... :)
http://www.turbomagazine.com/tech/0106t ... ize_power/
Instagram CzechSpecB
Facebook CzechSpecB

Subaru Legacy 3.0R Spec.B 6MT MY2007 sedan
ex Subaru Legacy 3.0R Spec.B 5AT MY2008 sedan - prodáno 11.9.2017
ex Subaru Legacy 2.0R MY2007 sedan R.I.P. 26.9.2014
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“