Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od HonzaCZ »

No, ale to nejlepší si nechávám na konec. Včera nadešel dlouho očekávaný den, kdy se část nakoupených dílů převedla do stavu, kdy jsou k něčemu dobré - tedy do stavu "namontováno na auto"... :-D Teda převedla... samozřejmě ne sama, ale převedl je tam nejvíc nejlepší pán na subaru, kterého známe. :-) Kromě těch pár drobností výše, který jsem dělal já, tak jsem hlavně koukal, jak se to správně dělá a za drtivou většinu práce vděčím jemu. ,,,,| (*_^) |,,,,

Asi nejdůležitější bylo vyměnit jednu přední vnitřní manžetu, která byla prasklá. Druhá pro změnu už dlouho sákla kolem poloosy. Takže obě.
- nové vnitřní manžety předních poloos, samozřejmě včetně maziva a sponek; měl jsem i gufera k diffu, ale nebyly potřeba
IMG_20210626_151715.jpg
A pak ty ramena a všechny související věci :-)
- repasovaný ramena, včetně silentbloků; viz viewtopic.php?f=39&t=3116&start=1110#p528588
- spodní kuláky (555 JAPAN)
- řídící čepy (555 JAPAN)
- spojovačky (555 JAPAN) + nové sponky na manžety řízení a pojistné podložky k hřebenu
- cca 80 % šroubů a matek nových

Kromě těch 555 dílů vše originál. Jak jinak. :-DDD Nejlepší je vazelína do těch homokloubů, která je dražší než samotná manžeta. <:-<

Takhle ve výpisu to ani moc nevypadá, ale bylo to na celej den. Jediný, co nešlo snadno rozdělat, tak levej řídící čep nešel z kuželu. Vyzkoušeli jsme na něj mrazící sprej Loctite Freeze & Release a pak to skoro hned už šlo. Ale možná jenom náhoda - těžko u takových věcí říct. :-) Jinak snad všechno ostatní bylo bez problémů. Měl jsem připravený i nový kosti stabilizátoru, ale vyhodnotili jsme, že nejsou zatím potřeba.

Něco málo tam chybí :-)
IMG_20210626_120418.jpg
Na jedný straně mi foukalo těsnění pod svody, tak jsem dostal nový. Je fakt, že ty původní byly už úplně vymačkaný.
IMG_20210626_120434.jpg
IMG_20210626_164337.jpg
No a na závěr jsem do všech dutých míst, kam jsem došáhl a který jsem našel, jako nosníky, rámy atd. včetně zazátkovaných dutin za předními koly, nastříkal Teroson Cavity spray (hodně vzlínavý vosk) a na zbytek exponovaných míst se dlouhodobě hodně osvědčil Teroson Multi Wax (tvoří vodě odolný voskový film) a tak jsem ho nacákal všude možně, kde mě napadlo, včetně ploch - kupodivu tam fakt vydrží i několik let provozu. Ten jsem mimochodem dal i do těch ramen.

Pak ještě zevrubná kontrola, když to bylo hezky přístupný (bez vejfuku). Kardan kříže asi OK, ale to středový uložení ložiska mi přijde čím dál víc vytahaný. To bude chtít řešit. Vůle v samotnym kardanu ale žádná. Mezi převodovkou a předním diffem to sákne pořád stejně, vana převodovky taky sákne pořád stejně. :-) Aleš se divil, že motor je nějak moc suchej, ale upozornil mě na zelený krystalky kolem těsnění u jedný hlavy - je to trochu vidět na tý "očouzený" fotce. Takže to tam někdy muselo něco propustit. No má to 210... čekám to každou chvíli. :-/ 8() <:-< Ale tlaková zkouška chladícího okruhu byla OK - bez úniku.

Ještě bych málem zapomněl, protože jsem to ani nevyfotil - tak mi teče už několik let sem tam něco z levýho předního rohu nárazníku. Jednu zimu jsem dokonce myslel, že je to chladící kapalina. No naštěstí jsem pragmaticky začal střídat barvy kapaliny do ostřikovačů a kapání, který se za tu dobu změnilo v hodně kapání, jsem začal odchytávat do misky a barva sedí. No včera jsem to odkryl a teče zřejmě těleso motorku ostřikovače okna. To jsou teda závady. <:-<

No a pocity a radosti z jízdy se dostavily. (*_^) |,,,, Na nerovnostech to přestalo tlouct a klepat - teda díky tomu, jak se uklidnila náprava, tak jsem začal slyšet zase drnčející asi levej přední brzdič :-D - ale náprava je tichá. Mnohem jistější řízení a stabilita v zátěži - před tím už bylo znát, že ty kola nejsou v zátěži vedený úplně přesně a že to jako decentně "přiřizuje", jak se tomu chce. To je pryč a vede to úplně přesně. Příčný prahy, můj totální horor poslední doby, jsou teď úplně v pohodě. A v garážích, kde je hodně adhezní podlaha, tak přestaly poskakovat pneumatiky - myslím, že to dělal hlavně volnej zadní silentblok ramene. Ještě jdu na geometrii, ale myslím, že se to podařilo i metrem nastavit celkem dobře.

No mám z toho obrovskou radost. :-) =) Jenom mi je teď líto s tím jezdit po tý rozmlácený Praze. To je fakt peklo.

Dále mě čeká poskládat ty Bilsteiny, nový péra, uložení atd. a taky nahodit na auto. Celkem jsem tyhle 2 operace chtěl i oddělit, abych měl aspoň trochu přehled, co ovlivňuje co.

PS. Jinak jsem fakt neudělal závěrečnou fotku, jak to tam je všechno nový a hezký. Jsem ale lama. >:-&
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19119
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od hamoun »

clovece ... jak pises .. je to krasne vyuziti vsech tech nasbiranych dilu ! fakt parada :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3658
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od StandaB »

Kamarade tak to je generalka. ,,,,| (*_^) |,,,, Me se libi ta kamnova snura na vyfuku nebo co to je. Zacina mi drncet ten stinici plech na levem parohu, a taky jsem premyslel jestli to podlozit hlinikovym plechem nebo co. Ale hlinik je mekej, brzy se vymacka, a rachta to zas. Tohle me pripada jako dobrej napad. Dik za tip. Neco na ten zpusob musim vymyslet. :-)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49180
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od VDC »

Honzo tak to je super, kus práce !!! Nápad s kamnářskou šňůrou parádní. Určitě to vydrží, už to spoustu let používám na těsnění příruby mezi přední a střední částí výfuku.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Já si myslím, že už je to sice dýl, ale i tu šňůru mi kdysi poradil Aleš. :-)

Tahle mi padla do oka nedávno v Hornbachu, když jsem tam hledal nejmenší průřez - protože ono tam zase tolik místa není. A běžná nejmenší kulatá, co jsem viděl je 4 mm v průměru a to je dost. Tahle je super, že je placatá a navíc má na sobě samolepící pásku, takže minimálně při instalaci drží na místě. (*_^) |,,,,

EDIT: Kdyby to mělo tendenci vypadnout, tak to na tu objímku namotám dokola. Mám jí dost - se to prodává asi po kilometru. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3658
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od StandaB »

Tak jestli je placata, a k tomu lepici..... tak to je to nejlepsi cos mohl k tomu rict. ,,,,| (*_^) |,,,, ,,,,| (*_^) |,,,,
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49180
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od VDC »

Já vím, kupuju jí sice v Bauhausu, ale ono to bude to samý. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od HonzaCZ »

StandaB píše:Tak jestli je placata, a k tomu lepici..... tak to je to nejlepsi cos mohl k tomu rict.
Úplně přesně konkrétně tohle :-) https://www.hornbach.cz/shop/Tesnici-sn ... rtikl.html
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo a nechyběla ani závěrečná IT session. :-D
Přílohy
IMG_20210626_184642.jpg
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3658
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od StandaB »

HonzaCZ píše:Úplně přesně konkrétně tohle https://www.hornbach.cz/shop/Tesnici-sn ... rtikl.html
(*_^) |,,,, Dik. Uz vim co mam hledat.
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od podvlada »

Tybláho. Takový práce, paráda :-) ale už toho Aleše nezdržuj, mám tam Forestera ;-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14844
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od Tapan »

Tohle Lego se má dobře :-) Pěkná práce!
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od HonzaCZ »

StandaB píše: Dik. Uz vim co mam hledat.
Za málo :-)
podvlada píše:Tybláho. Takový práce, paráda ale už toho Aleše nezdržuj, mám tam Forestera
Jo to je tvůj? Tak to ty zdržuješ s nějakejma motorama?! :-D Ale klid, čeká se na díly nebo broušení nebo něco takovýho. ;-)
Tapan píše:Tohle Lego se má dobře Pěkná práce!
No, teď zase chvíli jo. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20617
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od námořník »

Paráda Honzo. Pořád jsem hledal kde dáš Bilsteiny a ona je to příští operace :-). Já jdu za tri neděle :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od HonzaCZ »

námořník píše:Paráda Honzo. Pořád jsem hledal kde dáš Bilsteiny a ona je to příští operace . Já jdu za tri neděle
Jj, já je musím hlavně nejdřív zkompletovat. Což když jsem viděl tu pružinu, která má asi 4 závity a i na vyvěšenym tlumiči má poloviční dýlku než volná, tak nevím, čím jí na ten tlumič nacpu. :-)

Jestli za 3 týdny, tak to je budeš mít určitě dřív než já. Tak jsem zvědavej na pocity. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“