Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22732
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od spm »

Na ten práh jsem se chtěl taky zeptat :-DDD Jinak ty máš široký auto, tam když nacpeš hever, tak je nožičku ještě kam dát. Zkus to na 1,4m širokym autě :-DDD
HonzaCZ píše: EDIT: Jo a speciálně pro spm: došla mi hliníková tyčinka s antiseizem... Tak jsem tam dal měděný ve spreji. No fuj! Stydím se.
A už to udělalo článek a srostlo to k sobě? :-DDD Jinak já teď nevím, co dát na ten svůj nový zázrak... když jsem ty bubny tak krásně nabarvil, tak je mi líto na to patlat nějaký mazivo :-DDD :-DDD
sima píše: Sice se mě to opravdu nikdy nestalo, vím často to tu zmiňujete, ale mě se to fakt zatím nestalo, přitom jsem měl vždy staré káry.
To buď rád, mně se to stalo na swiftovi a úplně brutálně... jednou jsem to musel nazout zpátky na povolený matky a jezdil jsem s tím a šlapal na brzdu. Stejně pak odpadlo ještě po někoikerým kopnutí... co se týče toho mazání závitů. Ono to asi snese leccos. Však jste aktuálně viděli, že se dá jet i na dvou šroubech :-DDD
zhor píše: Já jsem přešel na keramické mazivo (taky od Carlson), to by nemělo reagovat s ničím, co se používá běžně na autě, teplota do 1400°C. No zatím ho používám moc krátkou dobu, na to aby něco stačilo přireznout pořádně, ale zatím to vypadá nadejně.
Já mám nějaký od motipu do 1200C a řekl bych, že to celkem funguje. Jednak po sundání tam nějaký mazivo je a jednak na tom problémovym autě (viz výše) to po řádném odrbání rzi kartáčem a nastříkání tímhle sice nějak k sobě stále rostlo, ale bylo už to rozumně sundatelný (oproti předchozím zkušenostem a nutnosti jezdit s povoleným kolem tím stačilo párkrát zatočit a bouchnout, takže dalo by se to sundat i v noci v odstavnym pruhu na dálnici :-D)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:A už to udělalo článek a srostlo to k sobě? Jinak já teď nevím, co dát na ten svůj nový zázrak... když jsem ty bubny tak krásně nabarvil, tak je mi líto na to patlat nějaký mazivo
To je chybná úvaha. Musíš si říkat, že naopak tím, že tam dáš to mazivo, tak zachráníš tu barvu od odloupnutí i s kolem při příštím sundavání. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od RadekN »

spm píše:
To buď rád, mně se to stalo na swiftovi a úplně brutálně... jednou jsem to musel nazout zpátky na povolený matky a jezdil jsem s tím a šlapal na brzdu. Stejně pak odpadlo ještě po někoikerým kopnutí...
Tohle si mi ale neříkal při prodeji :-DDD
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22732
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od spm »

Pač jsem to opravil, jsem to teď psal :-DDD Ale tu palici si kdyžtak přines k pravýmu přednímu, jak to budeš přezouvat :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Něco aktuálního... vypadá pořád stejně. ;-D
Přílohy
IMG_20200707_145220_HDR__.jpg
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od HonzaCZ »

A jeden příspěvek ohledně techniky: Někdy začátkem roku jsem si všiml, že když to trochu proženu, tak to začne jakoby víc dunět. Postupně se to vyvinulo v to, že byl slyšet víc vejfuk. A nakonec jsem velmi jasně byl schopnej indikovat, že to prostě zní jako když je vejfuk prdlej. Ale stále jenom při vyšší tepelný zátěži - jakmile to vychladlo (stačilo jenom zvolnit), tak byl zase klid. Nakonec jsem odhadl, že je problém za středním tlumičem. Ano, tím, co mi měnili v A-M-A před 2 lety.

Když jsem měnil olej, tak jsme to s kamarádem prohlíželi a našli jsme prasklinu mezi čelem hrnce a trubkou, lehce lemovanou sazemi. Každopádně na zvedáku se to nepovedlo replikovat, ale díky mému dosavadnímu pozorování bylo jasný, že je to ono. Shodli jsme se, že lepší do toho nesahat, když nevíme, jak je to konstruovaný a radši to nechat opravit výrobce, tedy A-M-A. Zkombinoval jsem tedy zase návštěvu Modry s termínem dovolené. :-)
0506d2cf-8f10-4048-b69c-c0ca39c86d22.jpeg
Teď v pondělí jsem tam ráno byl a z původně "skoro na počkání" bylo skoro celý dopoledne. Ale nevadilo, aspoň jsme si zatím došli na snídani. :-)

Jako když teda pominu, že to byla v podstatě výrobní vada, kvůli který jsem tam musel jet a nechat opravit (samozřejmě zadarmo), tak se mi hrozně líbí, jak to prostě umí. Jak koukli a věděli. Miluju, když se někdo drží svýho řemesla a je v něm skvělej. Jde o to, že jak to tepelně pracuje, tak to prasklo. To bylo v podstatě jasný. Ale proč? Prý se jim to u sériovky ještě nestalo. Je prej možný, že nastala výrobní chyba při lisování čela toho hrnce a plech se tam příliš ztenčil a proto to pak prasklo. Každopádně mi tam vyrobili to, co dávají běžně na závoďáky - nevím, jak přesně to vypadá uvnitř, ale podle popisu je to v podstatě takovej teleskop, kterej umožňuje potrubí víc mechanicky pracovat. Bohužel jsem zapomněl na fotku aspoň zvenku, tak dodám, až se někdy natáhnu pod auto nebo až to budu mít zvednutý.

Tak mám radost, že když to proženu, tak už mi to neprdí, jak kdyby to mělo děravej vejfuk. Taky jsem to řádně vyzkoušel v přilehlých kopcích, až jsem si zkazil spotřebu za posledních 400 km. :-DDD

Takže za mě přístup A-M-A zase na jedničku. Za to, že bydlím přes 300 km od nich, nemůžou. :-D

Jen tak pro zajímavost jsem se ptal, co si myslí o náhradě svodů s katy, tedy zbytku výfuku až po hlavy. Má to prej decentně pozitivní dopad na výkon, ale vyjde to na nesmyslný peníze. A že ty originály celkem drží. Tak snad vydrží. :-)

EDIT: Jo a potvrdili, co jsme si mysleli už při tom "nálezu". Že pokud bychom to jenom zvenku zavařili, tak by to problém vyřešilo maximálně dočasně. Pravděpodobně by to zase prasklo někde vedle.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od sima »

Jo je to skvělé, když někdo umí. Tak máš vyřešeno a ku vší spokojenosti i s přístupem výrobce teda (*_^) |,,,,
Já tam taky silně uvažoval jednou o náhradě za origo laufu, nechal jsem si nacenit, byl jsem trochu furt optimistický, ale nejspíš to nedám, půjdu do levnějšího, byť samozřejmě zdaleka ne tak kvalitního.
Když bude tedy stále i tato volba.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak dneska jsou už jiný možnosti. Já když jsem sháněl nerez na BL v roce 2014, tak nikdo neměl, neuměl, nedělal. Jedině zakázková výroba a ani na to jsem nikoho v ČR, komu by se do toho chtělo na sériovku, nenašel. Takže ono jiný možnosti nebyly. Nedal se koupit ani aftermarket z papíru. Prostě jedině originál, kterej by vyšel dráž než ten nerez, včetně tý cesty na Slovensko. Možná včetně všech cest na Slovensko. :-D

Dneska se dá koupit od Málka, nebo Polmostrow rez/nerez a spousta dalších...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od sima »

Jasné, však není to tak úplně dávno, co se situace v tomto změnila.
V tvém případě toho času to byla jasná volba, to bych si zajel taky.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49186
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od VDC »

Honzo paráda !! Jsem rád, že jsi s nimi spokojenej a že mají takovýhle přístup.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Jj Tome, je to super, že si stojí za svým produktem. Celý to sundali, zkontrolovali, předělali to špatný místo, usadili... vypadalo to, že dali i novou drátěnku v pružnym spoji. :-)

A když koukneš na FB, tak tam mají některý svoje díla a je to paráda pohledět. (*_^) |,,,,
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49186
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od VDC »

A tak je to správné, tak to má být. Řemeslník by si vždycky měl stát za svým produktem a starat se o něj. Na fb se určitě rád kouknu.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od HonzaCZ »

SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20622
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od námořník »

Přístup se mi taky líbí. To pak ani ty komplikace nevadí.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49186
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od VDC »

Děkuji.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“