Forester S-Turbo, Outback- Čibi

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Čibi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: pon lis 08, 2010 11:17 am
Jméno a příjmení: Martin Cháb
Bydliště: Českolipsko

Forester S-Turbo, Outback- Čibi

Příspěvek od Čibi »

prodam-subaru-forester-s-turbo-automat-0-133814.jpg
Tak jsem po pár autech konečně dosedl do toho, co se mi vždycky líbilo, do Forestera. Náhoda tomu chtěla, že to je zrovna S-Turbo v automatu. Pravda je, že i ostatní subaru jsme měli v automatu, takže vloni jsem výběr automatu preferoval, ale nevybral, až jsem z toho skončil v H6 outbacku. Pak jsem už rezignoval a bylo mi to fuk, hlavně aby to bylo ve slušném stavu, úměrné ceně a kilometrům.

No a pak to šlo tak nějak rychle. Zkusil jsem dát inzerát na otu s tím, že buď se prodá a budu chvíli bez auta, než něco pěkného bude (nebo koupím nějaký postrk za pár tisíc, abych neseděl na zadku). A najednou sem někdo dal odkaz na Forestera ze Šumavy. Tak jsem ještě v sobotu se na něj jel podívat, dohodli jsme se a v neděli jsem předal Outbacka kolegovi ze stejného města (to mělo výhodu dnes u přepisu, kde jsem strávil asi 15min narozdíl od přepisu forestera, kde to byl výlet na celý den).

Tak doufám, že u mě vydrží. Momentálně má najeto 177tis km, kombinace turba s automatem je luxusní. Nějaký mouchy má, ale to časem vychytám. Teď mě čeká výměna oleje v motoru - poraďte kdyžtak jaký, a oprava sedaček, které jsou klasicky rozpraskané u ridiče. Přivezl jsem od Vrťase jiné, tak to zkusím nějak zkombinovat.

Vlastní foto ještě nemám, tak prozatím fotky ze dvorku od původního majitele.
Naposledy upravil(a) Čibi dne pon úno 02, 2015 11:41 am, celkem upraveno 1 x.
Outback 2.5 123 kw 2006
Forester 2.0 XT 130 kw 2005
Majer
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1052
Registrován: pon bře 18, 2013 5:08 pm
Jméno a příjmení: Robert Košař
Bydliště: Ostrava

Re: Forester S-Turbo - Čibi

Příspěvek od Majer »

Když bys to porovnal s H6 jak to jede ?
Peugeot 406,Subaru Outback 2,5AT,r.v.00
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Forester S-Turbo - Čibi

Příspěvek od Slavek_xxx »

Gratulace :supeer: Tahle kombinace me enormne zajima, jak to jede v porovnani s trilitrem?
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Čibi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: pon lis 08, 2010 11:17 am
Jméno a příjmení: Martin Cháb
Bydliště: Českolipsko

Re: Forester S-Turbo - Čibi

Příspěvek od Čibi »

Díky díky chlapci.

Pro moje použití (15km přes kopce k rodičům, na běžky do Jizerek, prostě můj akční radius v poslední době soukromým autem není moc velký, dál jezdím většinou firemním) to jede líp jak třílitr, nejezdím moc dlouhý trasy, takže jsem potenciál H6 nevyužil. Nicméně v sobotu, když jsem se jel na Forestera podívat musím říct, že s třílitrem je pěkný svezení na tyhle delší trasy. Najel jsem 600km a naprosto v pohodě, v tichu, za průměrnou spotřebu 8,2.

Forester má asi kratší převody než H6, ale ten automat tomu sedne, řadí celkem logicky. Při 130 to teda už je hlučnější díky chybějícímu kvaltu v porovnání s třílitrem, ale takhle rychle tady u nás v okolí moc nemám prostor jet (ne že by to nešlo, do Liberce se jede pěkně, ale minule mě blejsknul passat, tak jsem musel na vysvětlování do Liberce za prašule a bodíky...)
Outback 2.5 123 kw 2006
Forester 2.0 XT 130 kw 2005
Uživatelský avatar
Čibi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: pon lis 08, 2010 11:17 am
Jméno a příjmení: Martin Cháb
Bydliště: Českolipsko

Re: Forester S-Turbo - Čibi

Příspěvek od Čibi »

já bych to snad ani v manuálu nechtěl, připadá mi, že bych pořád řadil. Fakt to ten automat pokryje krásně.

Nicméně pokud by si prodejce stříbrného S-Turba z Lovosic dokázal udělat čas, tak bych třeba koupil to v manuálu, bylo levnější, podle fotek taky krásně zachovalý a po výměně zadních tlumičů a rozvodů. Ale nedokázal si za 14 dní ani jednou nalézt volno, jednou mi to zrušil, tak jsem šel do tohodle. Než někoho uhánět, zda to auto chce vůbec prodat...
Outback 2.5 123 kw 2006
Forester 2.0 XT 130 kw 2005
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Forester S-Turbo - Čibi

Příspěvek od draconis »

Gratulace!

Jinak ohledně těch potahů - několikrát už se tady objevily odkazy na autopotahy MAD. Hezké to je, otázkou je jestli za to chceš dát ty peníze.

Nevím, jak moc to máš popraskané - já kupoval v srpnu taky Forejse XT r. 2003 a bylo to na snesitelné úrovni, že jsem se rozhodl to neřešit (dva "praskance" na levé části sedáku u řidiče). Je to holt veterán a radši zainvestuju do motoru atd. Na sedačky to nejezdí a voňavku z toho dělat nehodlám. Obzvlášť po tom, co na náraznících předvedli poslední měsíc zdejší mistři světa v parkování... :713:

Ta spotřeba je hezká, taky jsem z ní byl první den nadšený - já měl první jízdu s 2.0XT z Lomnice nad Popelkou domů (ČB) taky za necelých 8.5l. Ale tohle číslo už jsem nikdy znovu neviděl. Teď jsem dlouhodobě s průměrem na 10l. S lehkou nohou se dá pod 9l jezdit, ale je to prostě nuda a neustálé hlídání se a o tom přece Subaru není. Je o zábavě a Forejs SG dokáže bavit jak na silnici, tak polňačkách. Ale třeba i v lese... Ta auto je fakt dost univerzální a zejména na klikatých okreskách a polňačkách to člověku nedá, aby se trochu nepobavil... 8)

A ohledně manuálu - no kdybys chtěl, klidně to můžem na nějakém srazu porovnat a prohodit si auta. Mám 5-MT a v pohodě, nepřijde mi to že bych s tím pořád kvedlal. A nezřídka se přistihnu, že to tak bublám na pětku 100 km/h, dojedu auto přede mnou, s meziplynem tam hodím za 3 a šup dopředu. Je to nejen zábava, ale také bezpečné předjetí na kratších úsecích atd. Ale to jsem dělal i u starého auta. Nevím, jak je v tomto ohledu AT odstupňovaná, ale vždycky mi přišlo 4 stupně málo, hlavně pak u dálničních rychlostí. Jinak na běžné ježdění je určitě AT fajn a v terénu taky.

Tak ať slouží!
Uživatelský avatar
Čibi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: pon lis 08, 2010 11:17 am
Jméno a příjmení: Martin Cháb
Bydliště: Českolipsko

Re: Forester S-Turbo - Čibi

Příspěvek od Čibi »

tady potahy nepomůžou, původní majitel byl větší, tak ten bok je celej rozpadlej. Sedačky už mám, tak to musím nějak rozkuchat nebo to dát čalouníkovi.

Tu spotřebu jsem myslel u outbacka 3.0. Tady ještě nevím, za kolik to jede. Vzal jsem plnou, tak uvidím. Teď se dobře tankuje, 50litrů asi 1375,- :-).

Ten automat točí při 100 asi 2100 otáček. Srovnat to můžeme, snad nebudu litovat ;-)

Co do toho lejete za olej turbaři? Všichni MO nebo někdo i něco jinýho, specifikaci? Čeká mě výměna.
Outback 2.5 123 kw 2006
Forester 2.0 XT 130 kw 2005
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Forester S-Turbo - Čibi

Příspěvek od ozawasan »

Mam to samé co ty, a krom toho, že ti gratuluji, tak olej 10w60 castrol magnatec. Jestli se nepletu, tak ve 180tisicich jsem menil olej v automatu a v diffu....
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
Čibi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: pon lis 08, 2010 11:17 am
Jméno a příjmení: Martin Cháb
Bydliště: Českolipsko

Re: Forester S-Turbo - Čibi

Příspěvek od Čibi »

Oleje v diferákách a automatu mám vyměněné, teď mě čeká motor. S tím Castrol olejem 10w60 jsem moc spokojený u outbacku nebyl, žralo ho to, po výměně za klasiku 10w40 jiné značky byla spotřeba oleje nulová, takže jsem z toho rozpačitý. Moc to nehoním.

Se vlastně musím podívat, kolik oleje se tam vlastně leje, jestli 4,5 litru nebo víc.
Outback 2.5 123 kw 2006
Forester 2.0 XT 130 kw 2005
Uživatelský avatar
marlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 12, 2012 8:18 pm
Bydliště: Nový Bor

Re: Forester S-Turbo - Čibi

Příspěvek od marlin »

Je pěkný. Ještě jednou gratuluji ke koupi. ten přepis byl vtipný, kor když já jsem tam lítl jak hadr na holi :D Pojistka v autě, něco zaplatit, vyřešit bramboru, kterou už mám 5 let v depozitu :D

Tak ať dobře slouží. Myslím že jsem budem potkávat.

BTW, víš o tom že je u nás ve měste ještě jeden stejný forejs ve stejné barvě?

A myslím že ty nákupy aut strašně dobře sedly. Asi to tak má být....
Ex - Impreza 2.0 85kw MY98 LPG
Outback 3.0 H6 180kw MY04 LPG
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Forester S-Turbo - Čibi

Příspěvek od draconis »

Jj, cena benzínu je teď super. S bolestí vzpomínám na léto, kdy jsem běžně tankoval za 36-38 Kč/l.

Jinak výměnu oleje mám za sebou začátkem listopadu, zvolil jsem nano variantu od MO a zatím spokojenost. Měnil jsem vše - motor (5W40), převodovka a zadní dif. (75W90), před výměnou motorového ještě použit Engine Flush taky od MO. Obzvlášť v difu byla fakt humus, vyteklo v podstatě jen bláto - bůhví jestli to někdo vůbec někdy měnil, takže bacha na to a nepodceňovat. Jen pro jistotu připomenu vlákno na téma oleje v turbínách - mají LS diferák a údajně by se tam měl použít olej s touto specifikací. Já to nevěděl, tak tam je klasický 75W90 a nic se zatím neděje. Někdo tvrdí, že je to jedno, někdo zase že ne, pročti si to... 8)

Někde jsem tu na fóru už i psal, kolik litrů čeho je potřeba. Na motorovém můžeš klidně IMHO trochu ušetřit a dát nějaký kvalitní klasický (ne nano), protože u auta se 180t km na hrbu už se stejně asi moc nezachrání a nevíš kdo tam co lil předtím. Já se rozhodl těch pár stovek neřešit a dát všude nano. Nicméně do převodovky a difu jsem se rozhodl dát určitě lepší - přece jen je tam na 5 let / 60 000 km. Kdybys ta vlákna nemohl tady na fóru najít, tak sem hodím linky, teď se mi to nechce hledat... :-)
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Forester S-Turbo - Čibi

Příspěvek od ozawasan »

U mne to žere tak pul litru mezi vymenami. Takže ok. No
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Forester S-Turbo - Čibi

Příspěvek od draconis »

Hm, koukám jak jsem v práci, že než jsem to odeslal, tak už to není aktuální. A hlavně se musím omluvit, protože mám samozřejmě MT a pro AT asi budou nejen jiné specifikace oleje, ale taky jiná množství. Takže sorry, výše uvedené platí pouze pro manuální převodovku! :-)

A ohledně množství - MO má pěknou webovou aplikaci, kolik oleje je na co potřeba a v mém případě to víceméně sedělo:

http://www.millersoils.cz/online-aplikace
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Forester S-Turbo - Čibi

Příspěvek od Slavek_xxx »

Jinak do automatu doporucuju MillersOils ATF III, petilitrovka je na vymenu akorat a jeste zbyde na vymenu kapaliny v posilovaci :supeer: A cena je taky velmi prizniva.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Čibi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: pon lis 08, 2010 11:17 am
Jméno a příjmení: Martin Cháb
Bydliště: Českolipsko

Re: Forester S-Turbo - Čibi

Příspěvek od Čibi »

marlin píše:Je pěkný. Ještě jednou gratuluji ke koupi. ten přepis byl vtipný, kor když já jsem tam lítl jak hadr na holi :D Pojistka v autě, něco zaplatit, vyřešit bramboru, kterou už mám 5 let v depozitu :D

Tak ať dobře slouží. Myslím že jsem budem potkávat.

BTW, víš o tom …
jj, dík, fakt to byla rychlovka, za 10min jsem běžel.

Určitě se budeme potkávat :-)

Na sloupské stojí jeden zelenej, ale to je atmosférák.
Outback 2.5 123 kw 2006
Forester 2.0 XT 130 kw 2005
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“