XV 2.0D Deep cherry

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: XV 2.0D Deep cherry

Příspěvek od quickly »

unbreakable: ta spotřeba je dost divná. Také je divné, že se Ti při cestě nevypalovalo, protože pro vypálení stačí 15 minut nad 60 km/h. Tady to spíš vypadá, že neprobíhala regenerace (proto asi nemohli vynuceně spustit regeneraci). Máš puštěnou diagnostiku ?
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Tomino
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 141
Registrován: čtv dub 29, 2010 8:15 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Prnka

Re: XV 2.0D Deep cherry

Příspěvek od Tomino »

Unbreakable - omlouvám se, že teď trochu odbočuji, ale chtěl jsem se zeptat ( na základě Tvé zprávy z cesty ) na tu rezervu.
To tam není místo ani na nouzovku? Prohlížel jsem si XV v salonu jen krátce a zdálo se mi, že pod podlahou kufru je kruhový otvor jako na pneu, ale nebyl na víc čas...

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Subaru Forester 2.0 MT, MY 2010
Uživatelský avatar
unbreakable
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: úte črc 06, 2010 11:19 pm
Jméno a příjmení: Vladimir
Bydliště: Praha město :)
Kontaktovat uživatele:

Re: XV 2.0D Deep cherry

Příspěvek od unbreakable »

quickly píše:unbreakable: ta spotřeba je dost divná. Také je divné, že se Ti při cestě nevypalovalo, protože pro vypálení stačí 15 minut nad 60 km/h. Tady to spíš vypadá, že neprobíhala regenerace (proto asi nemohli vynuceně spustit regeneraci). Máš puštěnou diagnostiku ?


Měl jsem 5 kratkých cest na sjezdovku, zhruba 800metrů a pak se rozsvitila kontrolka. Než jsem vyjel z horských silnic na dalnici - začala blikat. Diagnostiku nemam protože nemam volný přistroj na BT.


Ohledně rezervy jsem se nedival, mam tam uložny prostor pro drobnosti. Četl jsem že v Rusku zrovna rezervu maji. Večer zkusim mrknout jak to vypada v autech pro Evropu :)
Rychlej trakturek Subaru XV
Uživatelský avatar
unbreakable
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: úte črc 06, 2010 11:19 pm
Jméno a příjmení: Vladimir
Bydliště: Praha město :)
Kontaktovat uživatele:

Re: XV 2.0D Deep cherry

Příspěvek od unbreakable »

V pátek jsem natankoval na LukOilu za neuveřitelných 34,7 kč/l. Poprve v životě tohoto auta natankoval nepremiové palivo OMV a svět div se - spotřeba klesla na 6,6l/100km po Praze po ujeti 400 km a počitač ukazuje krasných 510km před sebou, taková čísla jsem dlouho neviděl na PP. Otazka je za co jsem připracel na OMV a co mají za premiové palivo při použiti kterého jsem měl spotřebu 8,2 průměr ( standard Praha 9l/100km )
Rychlej trakturek Subaru XV
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: XV 2.0D Deep cherry

Příspěvek od seatik »

A jak to planjes delat do budoucna? Budes verny omv nebo uteces ke konkurenci?
U meho benzinu mam taky zkusenost cim lepsi kvalitnejsi palivo,tim veti spotreba
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2233
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: XV 2.0D Deep cherry

Příspěvek od Levap »

Tankuju často u LUKOIL nebo TANk ONO a naprosta spokojenost.
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: XV 2.0D Deep cherry

Příspěvek od catana »

To je zvláštní. Poslední dobou tankuju OMW MaxxMotion a spotřebu mám kolem 6. Subjektivně mi to přijde jako nejlepší palivo soudě podle projevů motoru a spotřeby. A tvrdí odolnost do -35, tak nemusím lít žádné protimrznoucí aditiva.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: XV 2.0D Deep cherry

Příspěvek od quickly »

A nemůže to být tím, že by Unbreakable tankoval někde, kde je malá výtoč ?
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Ivooos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 736
Registrován: úte led 25, 2011 9:17 am
Jméno a příjmení: Ivoš
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: XV 2.0D Deep cherry

Příspěvek od Ivooos »

Ja uz od leta take jezdim na MaxMotion od OMW, abych nemusel resit aditiva a nemuzu si jej vynachvalit. V porovnani s Vervou na kterou jsem jezdil predtim, je motor po nastartovani a to i ted v minusovych teplotach, vyrazne klidnejsi. Najeto cca 8tis na MaxMotion a co se tyka spotreby, tak jsem se nedostal pres 7 ani kdyz jedu svizneji, neustale jsem mezi 6-6,5 a uz hodnekrat mi palubni PC ukaze cufru zacinaji 5, samo na usecich 200km a vic. Zatim mam jen pozitivni zkusenost a mam z nej stejny pocit, jako kdyz jsem drive DE tankoval u Aralu tu jejich premiovku, auto proste jede ziveji a hezky zatahuje uz od 1500 otacek. Nebo je mozne, ze se konecne po 70tis km motor zajel ::-DD:
Subaru Outback 2.5i CVT MY22 Obrázek
Subaru Outback 2.5i CVT MY17 (prodáno) 85t km Obrázek
Subaru Legacy 2,5i CVT MY12 (prodáno) 90t km (8.5)
Subaru Outback 2.0D MY11 (prodáno) 90t km (7,4)
Uživatelský avatar
unbreakable
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: úte črc 06, 2010 11:19 pm
Jméno a příjmení: Vladimir
Bydliště: Praha město :)
Kontaktovat uživatele:

Re: XV 2.0D Deep cherry

Příspěvek od unbreakable »

Zkusim natankovat LukOil ještě jednou, pokud hodnoty zustanou relevantní, zustanu u Lukoilu. Další věc je možná že motor mam teprve zajety.
Tankoval jsem palivo na OMV na vysocanech, jedina benzinka OMV v okoli. Neni nikdy prazdna ale i frontu tam nikdy neuvidiš.
Rychlej trakturek Subaru XV
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: XV 2.0D Deep cherry

Příspěvek od romik »

unbreakable píše:Zkusim natankovat LukOil ještě jednou, pokud hodnoty zustanou relevantní, zustanu u Lukoilu. Další věc je možná že motor mam teprve zajety.
Než bych u nás tankoval u LukOILu, tak bych si napřed zjistil, odkud ta nafta v našich čerpačkách je.
Jestli je to ta, co vozí po dráze v cisternách z Ruska, nebo nějaká rafinerie poblíž, třeba z Bulharska nebo Ukrainy.
Jezdím pravidelně do Bulharska a letos jsem se jako každý rok ptal, jestli mohu tankovat "bulharský" Lukoil a dostalo se mi odpovědi, ať to ani nezkouším.
A jelikož je u nich hodně OMV a Shell, tak jsem raději tankoval myslím 3 x OMV a 1 x Shell.
Podle mne je ta spotřeba způsobena ještě nezajetým motorem, mně spotřeba klesla až myslím tak v cca 40-ti tis.. a to skoro o litr.
A taky jsem se s tím naučil konečně jezdit. Taky když natankuješ a půl nádrže vyjezdíš po městě a v zácpách, tak tam budeš mít klidně v zimě 8,4 l/100.
Jakmile ale vyjedeš z města, tak po pár desítkách km Ti to musí klesnout tak na 7,2-7,4 l/100, tedy mne u Euro4 to tak je vždy.
Rozhodně si kup nějaký Android telefon s BT modulem. Budeš pěkně vidět, kdy Ti to po pojíždkách v Praze vypaluje a jak moc to máš zaplněné.
Pokud náhodou několikrát nedokončíš regeneraci, tak to budeš vidět na telefonu a nestane se Ti to samé co popisuješ.
Když jsem se ptal minulý týden Kaliny, co jsi s tím měl, že to nešlo vypálit, tak přičinou bylo právě toto.
Dále určitě v zimě po nastarování tam toho vstřiky hodně tlačí, filtr se rychle zaplňuje, hlavně na volnoběh.
Nenechávej to běžet na volnoběh studené, aby se to ohřálo, to je největší chyba.
Mně se nedávno opět stalo, že i když při poslední jízdě proběhla regenerace a byla řádně ukončena, tak jsem na druhý den nastaroval
a po krátké jízdě a zhasnutí modré kontrolky teploty vody se ihned regenerace spustila znovu.
Proč to tak dělá nevím, stalo se mi to tak již podruhé a s Torque jezdím skoro pořád.

S naftou bych neexperimentoval. Dával bych v Praze OMV jak kluci správně píšou a v nouzi třeba tu Vervu od Benziny.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: XV 2.0D Deep cherry

Příspěvek od VDC »

Sice jiná značka vozu, ale zkušenosti podobné. Švagr tankoval do Navary poměrně dlouho Vervu nebo Shell. Teď mi říkal, že na cestu do Itálie a zpět vzali Max Motion a auto líp jelo a mělo menší spotřebu. Takže to je jedna pozitivní zkušenost s Omv.
A druhá, Subaristická, pro změnu benzinová. V pátek jsem se svezl kolem bloku s mladýho Justy 1.0 a divil jsem se, jak to hezky jede a táhne od spoda. A mladej povídal, že to takhle funguje od tý doby, co tam leje Omv Max Motion N95. Litrová Justy je na výkon skoupá, takže kvalita potravy hraje velkou roli. A takhle hezky to ještě nejelo.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: XV 2.0D Deep cherry

Příspěvek od u-geen »

VDC: ja mel kdysi stejnou zkusenost s beznym OMV ve skodovce, tak to vypada na nejakou dlouhodobou kvalitu.
Uživatelský avatar
unbreakable
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: úte črc 06, 2010 11:19 pm
Jméno a příjmení: Vladimir
Bydliště: Praha město :)
Kontaktovat uživatele:

Re: XV 2.0D Deep cherry

Příspěvek od unbreakable »

Spotřeba klesla o 0,3 l, ted mam průměr 6,3 l /100km, ujeto 590km a mam ještě 1/3 nadrži.

V souboru chybí 2x tankovani v zahranici.
Přílohy
Fuel-Subaru Xv.csv
(1.58 KiB) Staženo 94 x
Rychlej trakturek Subaru XV
Uživatelský avatar
unbreakable
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: úte črc 06, 2010 11:19 pm
Jméno a příjmení: Vladimir
Bydliště: Praha město :)
Kontaktovat uživatele:

Re: XV 2.0D Deep cherry

Příspěvek od unbreakable »

K prazdne nadrži jsem měl ujeto 750 km po Praze se spotřebou 6,6l/100km dle PP, dle tankovani 7,0l/100km. Zase jsem natankoval LUKOIL, po 5 nadržich LUKOIL zkusim natankovat OMV.
Rychlej trakturek Subaru XV
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“