Telatkovo Legacy 2.5 GX MT sedan

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Telatkovo Legacy 2.5 GX MT sedan

Příspěvek od telatko »

tak jsem si s dovolenim zalozil svoje vlakno. Legacy ma nejake drobne mouchy, ktere bych tu s Vami rad poresil :826:

Jedná se o Legacy sedan 2.5 GX MY 2000 115Kw.

Predem upozornuji ze si motorove atd.. nic neumim udelat sam, ale stve me kazda kravina, ktera na tom aute nefunguje ::-DDD:

1. - mám odpojený Hill-Holder - predpokladam, ze to nekomu neslo seridit, nebo je tam prasklé lanko. Trpí tato generace nejakou typickou poruchou Hill-holderu?

2. Co je prostredni tlacitko nad radiem? Vyhrivani celniho okna? asi uz nekdo okno menil za nevyhrivatelne.

3. tenhle ten motor pry zere hodne oleje. Jak jste na tom? co muzu cekat? momentalne kontroluju co 500km a zatim nezmizelo ani deci. Mám nachystanej Millers oils 5W50 na vymenu. V soucasnosti je tam Shell 5W40 ale v minulosti to k Freyovi jezdilo na 10W60.

4. Oproti impreze to pri startovani toci hodne pomalu. Je tam nejaka baterka pred smrti, tu se chystam vymenit. Je to baterii? nebo ma proste starter s vetsim motorem vic prace?

5. nevyhriva mi prave zrcatko. Nejake zname problemy proc se to deje? jo a nesviti mi podsvit vyhrevu zrcatek. Co tam je za zarovku? leve vyhriva vpohode.

6. otaceci radio od Kenwoodu byl deckej sen, ale uz ma neco za sebou, a moc to nefunguje. Radio jede vpohode, ale ty mechanismy na otaceni atd jsou jakysi vybehany. Seka se o spodni ramecek, nepreklapi se, spis se trapi. Da se to nejak nastavit, aby bylo porad zacvakle tak jak normalni radio?

7. Kdy se automaticky sepne klima na auto rezim? Jde nejak nastavit, aby vse jelo v rezimu AUTO ale klima nespinala?


Fotky dodám až to v pátek postavim na elektrony :657:
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Telatkovo Legacy 2.5 GX MT sedan

Příspěvek od Slavek_xxx »

1. HH bude asi jen spatne serizeny. Zkousel jsi brzdu v kopci se spojkou seslapnout co to jde?
2. tlacitko se symbolem predniho okna NAD radiem je na odmlzeni predniho okna. Zapne naplno vetraky na okno a pusti klimu
3. olej hlidej a pak dej vedet. Nejvic zere po dalnici pri vysokych otackach, pri popojizdeni nezere skoro nic (zkusenost servismana s novejsi generaci a moje vlastni s TDM850)
4. baterku zkus vymenit na zkousku za jinou nebo aspon dobit. A vubec nejlip zmerit voltmetrem nebo otestovat v servisu.
5. nevim, jestli nema kazde zrcatko svoje rele. Kazdopadne zarovka je mala pindourovka nozova tusim 1,2W. Hledej tady vlakno zarovky nebo podsviceni, v beznym obchode ji nekoupis
7. Auto rezim bez klimatizace by mel byt EKON. Dostanes se k nemu mackanim tlacitka AUTO (nebo podrzenim?) :655:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Telatkovo Legacy 2.5 GX MT sedan

Příspěvek od HonzaCZ »

as 2) a pokud myslíš to druhý tlačítko, tak to je vyhřejvání, ale jen pod stěrači - bejvá to na okně vidět zvenku
ad 3) olej mi to sežere tak 2 litry mezi výměnama, tedy cca za 10000 km
ad 4) změř baterku při startování a když klesne napětí pod cca 8V, tak je mrtvá. Ale je fakt, že startér netočí úplně nejrychleji. Spíš to tak převaluje :-)
ad 5) podsvětlení tlačítka na vyhřejvání zrcátek? to tam podle mě ani neni, ne? jen indikace činnosti
ad 7) ECON režim dělá jen to, že "šetří" výkonem, takže spouští míň často kompresor a míň fouká, takže se teplota v autě mění pomaleji na nastavenou hodnotu. To, co chceš udělat, docílíš tím, že zmáčkneš AUTO a pak zmáčkneš A/C tak, aby na displeji nesvítil nápis A/C. Ostatní funkce jsou dále automaticky regulovány. Takto to funguje u všech nastavení. Pokud dáš AUTO a pak nastavíš režim (směr ofuku) jinam, tak ostatní parametry to zase řeší stále automaticky. Jinak svítící symbol A/C neznamená, že aktuálně jede kompresor, ale že se používá (tedy občas se spustí).
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Telatkovo Legacy 2.5 GX MT sedan

Příspěvek od telatko »

diky.

1. Hillholder je opravdu odpojeny. mam v kastliku ten serizovaci sroubek, a pri letmem pohledu dovnitr do motoru jde videt, ze to tam jen vysi naprazdno. V patek to jede do servisu, tak jsem si rikal ze bych koupil lanovod, ale nic tam nevidim ::-DD:

2. tlacitko nad radiem - pri zmacknuti se nestane nic, pod steracema nic neni. Takze to bude asi to vyhrejvani, bez vyhrivanyho okna.

3. Je fakt ze zatim se stim jezdi klidne, takze ubytek 0. K vymene oleje jsem si dokoupil dalsi 2litry, snad to bude stacit.

4. starter prevaluje. to bude ono ::-DDD:

5. nesviti ta indikace cinnosti. Na co se zamerit, kde hledat duvod nefunkcnosti vyhrivani praveho zrcatka?

6. radio mate jine nebo vymenene uz?


7. uz jsem na to prisel. Nahodou natrvalo spustit zvysene osvetleni olvadani klimy asi nejde co? Pokazdy musim drzet OFF.
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Telatkovo Legacy 2.5 GX MT sedan

Příspěvek od Slavek_xxx »

telatko> aha, ja to mam u 3litra trochu jinak na panelu. To hranaty velky tlacitko mezi radiem a panelem klimy je skutecne vyhrivani pod steraci.
http://www.awd.cz/images/Outback-2001/IMG_0974.JPG
Neni pod nimi prakticky videt a uprimne, skoro k nicemu stejne neni...
Kdyz zmackes vyhrivani zrcatek, je tam zarovicka, ktera sviti. Asi je praskla, ale to forum se zarovkama ted nemuzu najit.
HonzaCZ> tak ted jsem za vola, mel jsem dojem, ze v rezimu Auto jakymkoliv zmacknutim regulace (krom kolecka teploty) tento rezim zrusis :670:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Telatkovo Legacy 2.5 GX MT sedan

Příspěvek od telatko »

jeste mam zasle svetla, tak resim jak je udelat hezke. Nema nekdo skusenost s http://www.autolesk.cz/e-shop---renovac ... php?item=3 ???

Sklenene predpokladam ty svetla nejsou.
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Telatkovo Legacy 2.5 GX MT sedan

Příspěvek od HonzaCZ »

Slavek: Já mám taky ten druhý středový panel - asi se lišilo podle výbavy 1DIN x 2DIN rádio. Co se týče tý klímy, tak je to opravdu tak, jak píšu a to podle českého, německého návodu i podle vlastní zkušenosti.

Telatko:
ad 6) rádio jsem měl originál 2DIN Kenwood, který jsem nahradil přestavbou na 1 DIN + kastlík, což budu v blízký budoucnosti ještě znova předělávat. Tady se můžeš kouknout jak to mám http://subarufanclub.cz/galerie/thumbnails.php?album=52

ad 7) trvalé zvýšené osvětlení klímy jsem právě řešil při přestavbě zmíněné v ad 6. Akorát jsem udělal chybu a ještě by to šlo vylepšit. Aktuálně to spočívá v tom, že signál rozsvícených světel jde do panelu klímy po jednom drátu a já to přepojil na přepínač, který umožňuje nastavení - stále pohaslé, stále rozsvícené a podle světel (což je původní stav) a mj. to stejným způsobem ovlivňuje i odpovídající vodič u připojení rádia (jinak standardně to je v konektoru a když je to správně zapojené a máš autorádio, co to podporuje, tak by stejně jako panel klimy bylo při rozsvícených světlech pohaslé).

Teď někdy na jaře budu dělat denní svícení (Cybetronics AHD), tak ještě doladím ty moje "hackovací" funkce :-) Jinak podle fotek bys měl poznat, který kablík k tý klimě se o to stará. Ale už si nevzpomínám, co se do něj posílá, aby to bylo rozsvícené... jestli se zemní nebo +12V... Každopádně to chce ale udělat, i aby to šlo pohasnout, protože v noci to pak dost fest svítí (displej), ale co hlavně - hlavně nesvítí podsvětlení tlačítek.

Světla mám taky zašlý. Už se chystém je rozleštit, mám na to PlastX a sadu různě hrubých šmirglů na vrtačku a leštící kotouč. Jsem zvědavej, jak to dopadne. U jednoho mám zmatnělý fleky i zevnitř... což nevim jestli budu řešit.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Telatkovo Legacy 2.5 GX MT sedan

Příspěvek od telatko »

tak auto mám komplet po výměně náplní za millers oil, a můžu tuto značku vřele doporučit. Momentálně největší spokojenost za svou automobilovou kariéru ! uvidíme co to udělá časem.

Taky jsem nasadil kacířská kola. ::-DDD: Už mám i skoro seřízený hill-holder, vyměněný náhon klimy, přezuto na letní. Auto prošlo kompletní lakovou procedurou, tzn. Tempo na staré laky ( ten bordel to dře opravdu dobře ), potom čištění téru a povrchové rzi, a na závěr tuháč od Dodo. Fotka je už auto, dva dny silně zaprášené ( bydlíme pořád ještě na stavbě ). Ještě jsem vyčistil a naimpregnoval kůži želvou. Teďka mě čekají ta přední světla, ikdyž to není nic strašného.

Jo a někdo ve vlákně Koupím Subaru - levně, chtěl fotografii, tak ji přidám sem. Myslím že za 56tis kč, to auto vypadá velice dobře.
IMAG0175.jpg
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Telatkovo Legacy 2.5 GX MT sedan

Příspěvek od catana »

Telátko, to jsi svému novému přírůstku dal dobrou "hudbu", podle fotek vypadá opravdu na ten věk dobře.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Telatkovo Legacy 2.5 GX MT sedan

Příspěvek od telatko »

Momentálně jsem zjistil, že asi nepřehodím repro z imprezy. To má Legacy vepředu opravdu 13cm repro? Pokud ano, tak bych to měl na prodej Hertzy DSK 165, ktery se mnou najezdili jen cca 25tis km. Extra bassy jsem na ne nikdy nehral, mel jsem v aute woofer od Pioneeru. Pokud by měl někdo zájem na ceně bychom se dohodli.
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Telatkovo Legacy 2.5 GX MT sedan

Příspěvek od catana »

Možná bych je bral... jen nevím, jestli u sebe v autě taky nemám jen 13 cm :655:
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Telatkovo Legacy 2.5 GX MT sedan

Příspěvek od u-geen »

ja mam vepredu 16cm, divny :)
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Telatkovo Legacy 2.5 GX MT sedan

Příspěvek od telatko »

Já jsem to odkrytovaný neměl, takže nevím, jestli tam mám 16cm díru? jestli jo, tak je neprodám, protože hrajou božsky ::-DDD:
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Telatkovo Legacy 2.5 GX MT sedan

Příspěvek od u-geen »

je teda fakt, ze jsem to nemeril, ale jako 16 mi to neprislo... a mista je tam myslim dost, aby to s redukci slo nainstalovat i tak (origo je v kuse s plastovym "mezikrouzkem"). Budu davat Helixe modry, ale i origo ozvuceni mi neprijde nijak hrozny (ze by nastavajici hluchota?)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Telatkovo Legacy 2.5 GX MT sedan

Příspěvek od HonzaCZ »

Mně to přijde taky dostatečný :-)

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“