Vojta - 2.5XT 2006

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vojta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 410
Registrován: pon lis 23, 2009 7:50 pm
Jméno a příjmení: Vojta
Bydliště: Jablonec

Vojta - 2.5XT 2006

Příspěvek od vojta »

Tak jsem se rozloucil s moji terenni krabici (Forester 2003 2.0). Skoro i slza ukapla. A privital jsem doma splasenou krabici :) Jmenuje se Forester 2.5 XT 2006 "Mistri edition". Po par mesicich a cca 15 tisicich km jsem stale hodne spokojenej, toz sepisu par poznatku v porovnani s byvalym Foresterem 2003 2.0, treba to nekdo i bude cist :-)

Vykon a kroutak asi netreba komentovat, dvounasobek je proste znat a dela z toho auta uplne neco jinyho. Atmosferickej forester byl zabavnej na snehu, s turbem je legrace i v lete. Nevim, kolik z toho dela EcuTek, se seriovym vykonem jsem nikdy nejel. Bez silnejsich brzd si to ani neumim predstavit.
Facelift ma par odlisnosti v interieru, nejvic ocenuju asi sedacky a vetsi zrcatka, ty jsou zlaty. Na ty dve lzicky u staryho auta se couvalo fakt o hodne hur.
Tempomat funguje lepe, pri nastaveni rychlosti se to projevi ihned a neni tam zadna prodleva. Navic ho nemusim zapinat tlacitkem vedle mlhovek, jako u starsiho auta.
Xenony jsou hezka parada, ale zrovna tyhle sviti hodne spatne. Na potkavackach je nebezpecny jet vic jak 40, klasicky zarovky ve starym aute svitily lip. Mozna to je starim vybojek, nevim....
Automaticka klima mi prijde bez problemu. Nekdo si stezoval, ze se chova divne, treba fouka moc studenej vzduch - to nepozoruju, mozna proto, ze tam uz je napln skoro na vymenu :)
Spotrebu mam ve meste presne o litr vyssi, mimo mesto taky a na dalnici snad i stejnou jako u staryho auta :) Kdyz se motam v Jablonci, je to za 13 a dalky cca 9,5 litru. Pro me prijemny prekvapeni.
Teren se nekona, sice to auto porad vyjede hodne, ale je mi ho lito :) Profil pneu je o dost mensi a navic neni redukce, takze auto radsi nikde netrapim. Mne to vyhovuje, stejne 99% casu travim na silnici.
Spojka je drsna, pri presednuti zpet do staryho auta sem mel tendenci proslapnout podlahu. Opravdu bych nechtel s tim denne poskakovat po Praze.
Jizda na dalnici je pohodova - motor ma mensi otacky a tak rusi jen aerodynamicky hluk. Sice chybi dlouhobezna sestka a hluk je urcite vyssi nez treba v legacy, ale proti starymu autu je to krasa.

Auto ma za sebou par uprav/oprav, zpatky je seriovej vyfuk, novy nivelacni tlumice, novy levy kloub na predni naprave. Bohuzel uz dva mesice cekam na plast na vnitrni levy sloupek, ale pristi tyden to snad uz dorazi. Jeste cekam na kryt pod motor od Kofilky, silnejsi stabilizatory a bude to skoro hotovy.

Zkratka, je to parada, auto me denne bavi. Sice ma nejaky vrtochy, uz neni nejmladsi, ale zatim funguje (klep klep). Dekuju Mistrimu za ochotnou spolupraci a tesim se na dalsi kilometry. Vojta :subaru:
Forester 2003 2.0 MT => Forester 2006 2.5 XT MT => Volvo XC70 2006 D5 MT
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastal cas dat Foresterovi sbohem

Příspěvek od Tomáš1002 »

Vojto, gratuluju a diky za postrehy, prave prochazim uplne stejnou zmenou, i kdyz s jinymi modelovymi roky. Atmosfera uz je pryc, ale turbina jeste nedorazila. Pridam pak taky sve dojmy

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastal cas dat Foresterovi sbohem

Příspěvek od seatik »

S tema xenonama se Ti to nezda..origo sviti blbe uz od zacatku :666:
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Nastal cas dat Foresterovi sbohem

Příspěvek od catana »

vojta píše:Xenony jsou hezka parada, ale zrovna tyhle sviti hodne spatne. Na potkavackach je nebezpecny jet vic jak 40, klasicky zarovky ve starym aute svitily lip. Mozna to je starim vybojek, nevim....
Vojto, ten tvuj Forysek je fakt peknej, i v tom Mostě fungoval :826: Co se týká xenonů, je to podle mě tím, že máš vysvícené výbojky. Ono s věkem jde intenzita svitu hodně dolů. Si tam zkus namontovat jinou a IMHO rozdíl se projeví hned.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastal cas dat Foresterovi sbohem

Příspěvek od mamut »

vojta píše:
Auto ma za sebou par uprav/oprav, zpatky je seriovej vyfuk
A co na to úprava ECUtec? Ta je přeci na průchodnosti vejfuku hodně závislá...
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
vojta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 410
Registrován: pon lis 23, 2009 7:50 pm
Jméno a příjmení: Vojta
Bydliště: Jablonec

Re: Nastal cas dat Foresterovi sbohem

Příspěvek od vojta »

mamut píše: A co na to úprava ECUtec? Ta je přeci na průchodnosti vejfuku hodně závislá...
To nevim, ale daval jsem zpet jen originalni tlumic , stredni cast vyfuku byla vzdy puvodni a downpipe je pruchozi trubka (delano pri uprave). Samozrejme, idealni je sirsi pruchozi lauf od turba az nakonec, ale ja nechci v aute na dalnici ohluchnout :)
Forester 2003 2.0 MT => Forester 2006 2.5 XT MT => Volvo XC70 2006 D5 MT
Uživatelský avatar
vojta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 410
Registrován: pon lis 23, 2009 7:50 pm
Jméno a příjmení: Vojta
Bydliště: Jablonec

Re: Nastal cas dat Foresterovi sbohem

Příspěvek od vojta »

seatik píše:S tema xenonama se Ti to nezda..origo sviti blbe uz od zacatku :666:
Vasku nezkoumal jsi nejaky alternativy? Mne by zajimalo, jestli by stacila jina vybojka, nebo se na tom spatne podepisuje konstrukce reflektoru.
Forester 2003 2.0 MT => Forester 2006 2.5 XT MT => Volvo XC70 2006 D5 MT
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Nastal cas dat Foresterovi sbohem

Příspěvek od u-geen »

mamut: vzhledem k tomu, ze koncak byl Layiting, tak bych o nejakym pozitivnim vlivu asi nemluvil :)
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Nastal cas dat Foresterovi sbohem

Příspěvek od M.Z. »

Určitě vyměň výbojky, mě se nezdálo, že by Forin svítil nějak extra špatně, koncern ovšem umí lepší světla.
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastal cas dat Foresterovi sbohem

Příspěvek od seatik »

Zatim jezdim na puvodni,tak referovat nemohu,ja se s tim smiril Svetla a jejich serizeni minimalne 1 rocne kontroluji,i tak nic moc. Myslim,ze zmena vybojky by pomohla. Vseobecne sviti lepe svetla s cockou,i kdyz najdou se vyjimky,napr. Fabie I :845: Docela mi chybi bixenony s natacenim do zatacek,to je echt vychytavka. Pri vetsich zatackach v noci si sem hodne nejisty,kdy co vyskoci z krovi :baseball:
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“