Forester XT a jeho Metuzalem

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2120
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Moje auta, ale nejen to
Kvůli korektnosti musím hned podotknout, že v následujících řádcích sice píšu samé "moje" a "já", ale že by správně mělo být "naše" a "my", protože u nás v rodině to vedeme tak, že "naše" jsou i moje kšandy :-)

Na počátku všeho byl (v roce 1977) jetý žigulík koupený od rodičů za symbolickou cenu, a pak moje první a dosud jediné v krámě koupené auto Š120, měli jsme ho 12 let. Poté následovaly v rychlejším sledu ojetiny R21 Nevada a citrón Évasion. Až potud samé benzíny. Následovaly 3 opět ojeté francouzské grand stěhováky (mám 3 děti a dlouho jsme měli psa) v naftě. Nehnily neb jsou plastové, do práce a zpět, na dovolenou a s dětmi po městě nás vozily bez větších potíží a víc se po nich nikdy nechtělo. Jezdil jsem tak, abych nikde nezdržoval, ale žádné sportování to nebylo, děckám se dělalo v autě blbě, tak jsem se snažil jezdit jak řidič R&R, co veze lorda.

Pak ale děti konečně dostudovaly a postupně vylétly z hnízda a jak se začaly množit vnoučata, tak se mně začaly měnit priority. Chtěl jsem konečně auto, co budu mít úplně od nového abych nemusel mít pochybnosti, co všechno má či nemá za sebou, bude o něco menší než ti rozměrní francouzi, jezdíme totiž většinou ve dvou. Ale zase ne o moc menší, zejména vnitřní prostor pro řidiče je pro mě nutností. Dál by mohlo být o jeden či dva chlupy výkonnější, agilnější a rychlejší, s automatem a jezdit by mělo na benzín. A tak když jsem konečně odešel do důchodu, nastala fáze hledání toho správného auta...
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Mira »

Metusalem rum (15-letej) jsem kupoval v akci a je velmi dobře pitelnej. Lahev byla asi za 500, stál jak ten 10-letej.
Ale to rčení se váže asi k nejstaršímu z biblických praotců. Rum jsem koupil i kamarádovy k narozkám, aby si uvědomil, kolik mu je. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od sima »

Dobře jsi nakonec zvolil :-) Jsem rád,jako starý frantík-pažout a hlavně hydromen-citroenář,že jsi nepohanil tyhlety auta.Já je fakt měl taky rád,nikdy po mě nic nechtěli,nic mimořádného a jezdili šíleně pohodlně,přitom se drželi vždy statečně cesty,ale to se týká hlavně hydro citroenů.Vím,tu se tohleto moc nehodí,frantíci se tu berou za odpad,víceméně jo,já vím své a je mě to jedno.Ale je pravda,že s tím jak zařízli v novém spojení PSA hydru,zanevřel jsem na tuto značku,myslím tím nové modely,nemám sebemenší důvod si vybrat auto od frantíku,teď už ne,navíc mají taky slabiny,které se furt opakují.Ne,že by bylo vše špatné,to ne,ale už jen z ryzího fanouškovství,slza by i ukápla a do pekla s těmito lidi,co mají v tomhle prsty.No a teď bacha těm co jim žena vládne :-) protože co vím,tak tuhle éru načala zase baba,která tomu jistě rozumí,o co gou...
Tímhletím skončila originalita a to zbytečně,fandím proto tolik subaru,furt mají své vyjímečnosti a to je moc dobře.
Tak si metuzaléme jen užívej plejády,cosik máš už za s sebou a cosik aj před sebou,když už máš včil plejádu,tak jo ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od newli »

Tak hydro system citroenu mi byl (a porad je) sympaticky. Skoda, ze ho zarizli :-/
Naposledy upravil(a) newli dne stř zář 27, 2017 4:24 pm, celkem upraveno 1 x.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od sima »

Jj,věčná škoda i se psala petice,podepsal jsem jí,ale to jsem tu už někdy zmiňoval,léty vychytaný systém,hydra nechtěly nic,ani téměř údržbu a když tak,tak oproti klasik tlumičům zanedbatelnou a hlavně měl člověk vše v 100% stavu a za pár kaček,hmmm.No není nad to doslova přeletět nástrahy českých a i jiných horších cest a nic necítit,nebo jen půlku toho co všeci ostatní v povozech :-/ ::-((( =) fakt...kdo nezažil neví,nemůže vědět =) co vím tak švýcaři a němci si tohleto auto pořizovali skrz jeho absolutní pohodu a luxus,který jinde sotva měli,ale náročnost a servis byl ixkrát financ náročnějsí.Takže nic,zařízli to,asik jiná doba,mě se to ale nelíbí >:-f
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
blake
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 210
Registrován: stř srp 19, 2009 12:00 am
Bydliště: Táborsko

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od blake »

offtopic: len ma tak napadlo, Harry (druhe vydanie)
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od quickly »

blake píše:offtopic: len ma tak napadlo, Harry (druhe vydanie)
CML určitě ne >:( , chybí ksichtíky a všemoudra. Navíc u Chalupů lehce ověřitelné. Zeptal jsem se strýčka gúgla a napráskalo mi to vesnici u Jaroměře, takže profil nekecá 8-? .
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2120
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Sakra, to jsem takový exot? Nejdřív jsem spammer, pak člověk, co vyhodil milión a nakonec Harry. Sice jsem o něm něco neurčitého četl, ale bez ohledu na to můžu ujistit o dvou věcech: a) jsem kdo jsem a na nikoho si nehraju, nemám fakt zapotřebí šlechtit si ego na jakémkoliv fóru; b) o autech toho moc nevím a nikdy jsem nevěděl, jsem jen obyčejný řidič, co si na stará kolena koupil pořádný auto.

Do tohoto fóra jsem se přihlásil po víc jak půl roce jeho pročítání - Forestera jsem si objednal 8. 3. 2017 - a jen proto, že se mi zdálo jako jedno z mála veřejných fór neagresivní, často vtipné a zdálo se mi, že jsou tu lidi, se kterými by stálo za to pár chvilek strávit. Jestli jde o frekvenci příspěvků, tak pochopte, že jako důchodce mám na psaní čas a taky mě to docela baví, a navíc se už nemůžu dočkat toho pátku, kdy si jdu pro auto, tak si to takhle krátím.

Pokud ale bude obecnější shoda na tom, že nejsem pro toto fórum přínosem, nebo dokonce že zde obtěžuju a zacláním, zmlknu a bude klid. Ono se to asi stejně do jisté míry dostaví samo, až pomine nadšení z nového auta.

quickly: dík.
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18904
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od hamoun »

hele clovece ... neblazni ... a pis
ps: paradni vyber auta !!!

Odesláno přes Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od OZP »

Vitej a pis! A hejckej a uzivej si super auto!
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od quickly »

Metuzalem píše:Sakra, to jsem takový exot?
Metuzalem: zatím jsi exot , tak si zvykej ;-D , moc důchodců tady není (mě teprve táhne na 50, předseda je taky mladý), proto to škatulkování. Určitě nepřestávej psát, na možné invektivy kašli, pokud by se objevilo něco "závadného", tak já nebo někdo jiný z adminů (jakmile píše admin, tak je to tučně a modře, aby se odlišilo, kdy píše nick a kdy admin) zakročí >>:-@@ . Pokud by nám to uteklo, tak se ozvi (to platí pro kohokoliv na SFC fóru >:-@ )

EDIT 16:46: seznam adminů a moderátorů najdeš zde
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od mari75 »

Gratuluji k pořádnému povozu (*_^) |,,,, ,vítej tady (*_^) |,,,, a piš ;-D
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22542
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od spm »

Co se týče intenzity psaní příspěvků, tak tu je asi hromada jiných, u kterých by se mohlo zdát, že v tom důchodu už jsou :-DDD :-DDD :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od sima »

Přesouvám se sem k dotazu na dědův legionářský deník :-) Metuzaléme to musí být přeci strašně zajímavé čtení!!!Jestli je to teda ještě slušně čitelné...Taková věc se cení,navíc když je to v rodině.Mě by to nedalo a četl bych to po takové době určitě znova už dávno =)Nemáš pokušení si to zas přečíst,nebo si to vše tak dobře pamatuješ?
Takové věci mě fakt šíleně berou [!]
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2120
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Má to jeden drobný háček - se sestřenkou nejsme naladěni na stejné vlně :-) Nevím, jestli ten deník ještě vůbec má, jestli jí ho třeba nesbalilo její potomstvo. Asi se překonám a zavolám jí, protože máš pravdu, že jsem si na ten deník už mockrát vzpomněl, zejména proto, že máma (jeho dcera) se jmenovala Olga, takže se dá předpokládat, že podle jeho ošetřovatelky. Nepamatuju si už skoro nic, jen co jsem napsal a to byly takové ty neustále opakované rodinné milníky.

Pokud se dobře pamatuju, tak to bylo psané obyčejnou tužkou, to by mohlo být ještě vidět. Ale zato si přesně pamatuju, jak děda strašně škrábal, navíc psal ještě úplně jinak písmenka, než moji vrstevníci (a ti zase jiná, než současníci), ale švabachem to nebylo, to zase ne :-)

Vydám ho tiskem a budu dvojnásobným rentiérem :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“