Hodně oleje

Sergej81
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned říj 30, 2022 2:22 pm

Hodně oleje

Příspěvek od Sergej81 »

Zdravim subaristy,
jsem novy majitel SUBARU XV 2.0 2018 najeto 47000. Je to moje prvni subatu a po dvou mesicich uzivani mam problem s hladinou oleje. Vim ze u tech motoru je normal kdyz olej hodne ubyva, ale naopak? Vim ze se muze malo benzinu dostat pri studenych startech do oleje, ale ja mam olej tak 2.5 cm nad ryskou a dost zapacha benzinem. Najel jsem zatim 2400km ale z toho 1800 dlouhe trasy na SK. Takze pri malem mnozstvi by se ten benzin mel odparit. Od vymeny oleje je 5000km a delali to v Subaru, kde jsem to auto i koupil. Prodejce my akurat poradil abych skocil do servisu, aby to vytahli a odsledovat, jestli bude pribyvat znovu. Pak se mam ozvat co zjistili. Auto ma jeste 5mesicu zaruku, tak doufam ze se to nejak vyresi >:-&
Přílohy
_20221126_133219 (1).JPG
_20221126_134005 (1).JPG
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Hodně oleje

Příspěvek od námořník »

Nevim jak často kontroluuješ, ale olej je většinou po výměně přelitý. Takže odsát a sledovat.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4855
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Hodně oleje

Příspěvek od Makovica »

S tymto plne suhlasim. U mna asi vzdy min 1cm.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Sergej81
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned říj 30, 2022 2:22 pm

Re: Hodně oleje

Příspěvek od Sergej81 »

Tak to jsem kontroloval po prvy co jsem koupil auto. 2mesice a 2400km. Od vymeny oleje ma najeto 5000. Zitra zavolam technikovy, nebo tam rovno zajedu.
Levis29
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 202
Registrován: čtv srp 26, 2021 11:34 am
Bydliště: Opava

Re: Hodně oleje

Příspěvek od Levis29 »

U XV mám vždy přelito cca 5mm (prostě tam nalijou pětilitrovku, service fill je 4,8 l) ale to ničemu nevadí.
Forester byl poprvé přelitý až ke "vrubové" značce nebo jak se to jmenuje, tak jsem volal do servisu a řekli mi že mají potvrzené z Japonska že EJ20 je ideální plnit až po vrubovou značku (sice od r. 2005 ale motor je stejný v mém foresteru 2004).

ty to ale máš hodně nad ryskou (to snad může být i třičtvrtě litru navíc ?) snad to servis nebude podceňovat a budou to řešit, ještě když je to v záruce.

Pak napiš nějaký update...
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodně oleje

Příspěvek od seatik »

Tak bych řekl že to je tak víc jak 0,75l navíc. Rozdíl mezi dolní a horní je cirka 1l Sice to nemá na nic vliv ale ta měrka je se zahřátým nebo studeným olejem? A je to takto z obou stran?
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Sergej81
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned říj 30, 2022 2:22 pm

Re: Hodně oleje

Příspěvek od Sergej81 »

Je to stav oleje se studenym motorem a z obou stran stejny. Dnes jsem volal technikovy do Frydku kde jsem kupoval auto a rekl ze je to divny a at skocim do nejblizsiho servisu, cize v Praze. Pak dam update...
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Hodně oleje

Příspěvek od dethroned »

Ten 2.0 2018 je už přímý vstřik? Tuším, že ne. Takže přelito při výměně. Ale že hodně smrdí benzínem je divný. Ředění oleje benzínem je problém u přímovstřikových motorů a krátkých tras, kde se benzín nestihne odpařit. Případně bych se zaměřil na bohatost směsi, ale to by okamžitě nahlásila kontrolka check engine. Divné. Jsi si jistý tím zápachem? Co zkusit kapkovou zkoušku oleje?
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Sergej81
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned říj 30, 2022 2:22 pm

Re: Hodně oleje

Příspěvek od Sergej81 »

Jo je primy vstrik.Takze jsem prisel ze servisu ALM Praha. Tak vytahli 1.2L oleje a ted je po horni rysku. A olej je hodne naredeny benzinem. Pry se s tim jeste nesetkal, ze je to nestandartni. Ze u primovstriku se dostane nepatrne mnozstvi benzinu, ale to se odpari pak. Tak jsem volal prodejci a ze mam sledovat a kdyz to stoupne tak budeme resit v ramci zaruky. Z 2500km co mam nejeto tak 1700km dlouhe trasy SK.
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1512
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Hodně oleje

Příspěvek od Vladimir_xh »

Mám obdobnou zkušenost, akorát v jiném autě...
V mém 40 let starém naftovem Blazeru mi zdálo, že začala přibývat hladina oleje. Kontroluji skoro před každou jízdou (je to veterán, tak spíš takový rituál) Tak jsem začal sledovat a opravdu přibývalo. Podle čichu nafta. Postup následující : výměna oleje, zjištění kudy by se mohlo dostávat palivo do oleje, což byla jediná cesta - přes vstřiky. Takže nová nafta, sračka na čištění vstriků a soustavy, aditiva a pořádně projet. Nepomohlo, tak vstřiky ven, na stolici a zkouška jak práší (prášily na hovno, ale funkční vydané z HUMWVE prášily stejně na hovno) Prostě to teklo přes vstriky... Takže nové vstrikovače, nový naftový filtr, nová olejová naplň. Od té doby bez problémů.

Ber to pouze jako můj názor : 1. výměna oleje (nechápu, proč ti to v servisu nenabídli a nechají tě jezdit na zdegradovaným oleji. Samovýměna=1000Kč 2. Chvilku pozorovat, zkusit nějaký čistič. 3 když se nezlepší, jít po vstřikovačích... A nebo vynechat bod dva a jít po nich hned.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Sergej81
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned říj 30, 2022 2:22 pm

Re: Hodně oleje

Příspěvek od Sergej81 »

Taky jsme cekal, ze mi odporuci vymenu oleje. Ale neva, to si vymenim sam. Nechci jezdit s redenym olejem. Pak uvidime...
Sergej81
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned říj 30, 2022 2:22 pm

Re: Hodně oleje

Příspěvek od Sergej81 »

Muze mi nekdo vysvetlit jak se muze tolik benzinu do oleje? Je mozne pres tesneni cerpadla primovstriku?. To cerpadlo je nejak pohaneno vackou? Neverim ze se muze tolik benzinu nasrazet na stene valcu studenymi startmy za 5000km od vymeny oleje. Koupil jsem novejsi auto (45000km) a hlavne benzin bez turba abych mel klid a ted .... 😤 Moje druhe auto Volvo 1.6D ma 330000km bez jake koli poruchy a to na ty motory vsichni kydaji ze jsou to problemove motory...
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1512
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Hodně oleje

Příspěvek od Vladimir_xh »

Sergej81 píše: čtv pro 01, 2022 11:54 pm Taky jsme cekal, ze mi odporuci vymenu oleje. Ale neva, to si vymenim sam. Nechci jezdit s redenym olejem. Pak uvidime...

To rozhodně udělej...

K tomu druhému ti úplně odpovědět nemůžu, bo to nevím. Jen vím, že mě to přes vadný vstřikovač/če (ano, 8x vstrik a konstrukce náklaďáku z 80tych let) to bylo schopný nachcat litr nafty/100km. Prostě to neprášilo, ale stříkalo a stejkalo po válcích.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
posmiros
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: čtv led 04, 2024 12:48 pm
Jméno a příjmení: Miroslav Pospíchal
Bydliště: Sedlčansko

Re: Hodně oleje

Příspěvek od posmiros »

Využiji už založené vlákno se svým dotazem- včera jsem vyjížděl na louce hodně prudký svah a rozsvítila se mi oranžová výstražná kontrolka na hladinu oleje. Tak jsem myslel, že mám v motoru málo oleje. Ale dnes jsem to na rovině kontroloval a jsem v půlce mezi ryskami, ale kontrolka stále svítí. Jde to nějak samo doma zkusit smazat? Nebo mám hledat příčinu ještě jinde? Jedná se o XV 2013 diesel.

Dík (*_^) |,,,,
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodně oleje

Příspěvek od quickly »

U otíka BR stačí stát čumákem mírně dolů a kontrolka se rozsvítí, sama zhäsne po ujetí určitého množství kilometrů.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Odpovědět

Zpět na „XV“