první svezení s XV

Odpovědět
daddy-o
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 89
Registrován: úte úno 14, 2012 8:17 pm
Bydliště: Brno

první svezení s XV

Příspěvek od daddy-o »

Inu konečně jsem měl možnost vyzkoušet asi tak na 50 km XV 2.0 v Lineartronicu a byl jsem překvapen jak zábavné toto auto je. Ano motor 2.0 není závodník a i na CVT bych si zvyknul, v manuál módu to docela jelo jen se musím vytáčet. Perfektní podvozek, tuhý ale komfortní, bezva subaru řízení, dobré sedačky....jediné co mě tedy zklamalo je hlučnost a zvukmotoru při vytáčení , na tom mohli soudruzi z Plejády zapracovat lépe...Dovedu si představit jako náhrada Legacy do budoucnosti ( pokud nakonec neseženu nějakých dobrýho Foryna SG....)
Uživatelský avatar
Rexcor
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 171
Registrován: sob led 29, 2011 2:38 pm
Bydliště: Pardubice

Re: první svezení s XV

Příspěvek od Rexcor »

Tento víkend jsem měl XV zapůjčené a tak jsem ho trošku otestoval -najeto 250km.

Vzhled - naprosto bez připomínek. Auto se mi líbí. Zapůjčené bylo v oranžové. Pěkné oblepení fólií částí vozu - prostě bych jej nazval mladistvým vzhledem.
Originální disky to hezky podtrhují.

Spotřeba - střídal jsem jízdní styl abych vyzkoušel jak se chová při rychlé, pomalé i jízdě mimo silnice, ale domů jsem přijel se spotřebou 8,4 - dotankoval do plna, přepočítal a stejně jako asi všechny palubáky od Subaru se seklo XV o litr - tedy 9,4. Auto má teprve 5000 km, tak předpokládám, že to ještě klesne.

Motor - 2,0 benzín - auto si krásně předlo - na neutrál na místě nebylo jisté, jestli je nastartováno - kdyby se člověk nedíval na budíky - a to jsem si vypnul STOP/START systém, protože se mi nelíbí.
Dobře se vytáčel a i když jsem zvyklý na silnější vozy jízda mě bavila. Pro mě škoda, že se motor trošku brutálněji neozve například již na 3000 otáček, ale jiný to naopak přivítá, takže to neberu jako mínus.

Převodovka - bohužel byl k dispozici jen 6 stupňový manuál, ale aspoň jsem lépe poznal motor. Tím nechci říci, že manuál mají špatný - naopak, řadilo se perfektně, pro mě byla i řadící páka ve výborné pozici ergonomicky. Stupně tam padaly přesně jak mají.

Světla - i přesto že nemají pro xenony čočku svítí skvěle. Automatika přepínala z denních (v místě mlhovek a ani jsem nezkoušel jestli tam ty mlhovky jsou, ale asi ano) na standartní světla tak jak bych si představoval - skutečně už za šera - takže s nastavením spokojen. Navíc se mi líbí, že jsou i denní světla dobře vidět a nejsou to žádné malé bludičky.

Interiér - překvapivě prostorný, ale vhodný spíše jen pro 4 cestující z důvodu tvarování zadních sedaček. Nouzově jsme se dobře vešli i v 5-ti lidech. Auto bylo i dobře široké - myslím, že díky tenčím výplním dveří - prostě jsem spokojen a ve 4 bylo dostatek místa všemi směry. A ještě bych snad vynesl do nebes místo před koleny zadních cestujících.

Sedačky - pravda já jsem byl řidič - velice příjemné, pohodlné - nebyly v kůži, ale aspoň nestudí. Ovládání vyhřívání sedaček možná trošku moc schované - na prodejně jsem se pak ptal, jestli to umí i s vyhříváním a bylo mi řečeno, že tam je namontované - a ono fakt bylo.
Nečekejte však sportovní skořepiny - i když boční vedení mají, není tak výrazné jako například v Outbacku z roku 2005.
Dokáži si však představit i delší cestu bez nepříjemného poposedávání.

Celkově jsem se v autě rychle uvelebil - hračičky jako palubní displej, autorádio dotykové, střešní okno - vše v pořádku.
Co mi přišlo divné - kontrolka zda je spolujezdcův Airbag zapnutý či vypnutý... z mého pohledu zbytečná informace aby celou dobu svítila jedna nebo druhá varianta. Naopak se mi líbí kontrola zda jsou připoutaní všichni cestující.
U těchto nových Subar se mi také nelíbí rychlost a razance oken. Vždy dobouchnutí s hlukem - na toto jsem nebyl zvyklý z předchozích modelů.
Bezklíčkové odemykání, startování - bez problémů a oceňuji nahrazení gumového tlačítka na klice ze starších modelů (ještě na 2010) pro zamykání vozu zřejmě jinou technolgií, kde toto místo není nijak poznat - je tam jen pár výstupků ale v barvě vozu.

Hodnocení a rozhodnutí je asi takové, že až dojde na obměnu vozového parku - našich nejstarších - bude XV dost v kurzu ale pro nás snad jen s CVT převodovkou. Kdyby mezitím nasadili i silnější motor - třeba 2,0 s turbem - tak bych byl úplně nejraději.
R19 Cabrio 1,8 65kw
Subaru Legacy Outback 3.0 H6 LPG sekvenční


Subaru Legacy Outback 3,6 -řídí Clay
Subaru Legacy kombi 2.0 D
Hyundai Santa Fe 2.7 V6 LPG sekvenční
Hyundai Santa Fe 2.4 LPG sekvenční Prodáno
R19 1,8 16V 99kw Prodáno
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: první svezení s XV

Příspěvek od catana »

Tak jsem koukal na faceliftovane XV. Urcite je posun k lepsimu nova navigace. Nicmene ty zadni svetla jsou takova divna... v porovnani s nima by vypadala svetla na moji exImpreze jako designove dilo.
Přílohy
2016_subaru_xv_2.0i-s.jpg
xv16_20i_s_headland_tangerineorange.jpg
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: první svezení s XV

Příspěvek od catana »

V realu jsou ty svetla ještě hnusnejsi nez na fotce :-/ Je to tedy individuální, ale je tu nekdo komu se libi?
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: první svezení s XV

Příspěvek od cerv »

Abych reagoval na Rexcoruv prispevek:
Sedačky v XV jsou hrozný,to si piš,že bys při dlouhý cestě poposedaval a vedeni nemaj žádný!Ještě vrzou a nebo praská vnitřní rám!A nemaj ani bederní opěrku!U auta za 700 vostuda!Jinak indikaci zapnutych pásu vzadu to má...
Sice jeho příspěvek je starší,ale i tak když se to tu oživilo...:-)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18905
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: první svezení s XV

Příspěvek od hamoun »

svetla jsou podle me "nepekne", ale pry jsou pekne na svetle barve (asi zaniknou :) ) ...
v realu jsem na to ještě nekoukal ...
cena vybavenejsich aut sla docela dolu ... takze nejake plus to urcite ma :)
škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „XV“