Subaru XV 2.0XS/CVT

Odpovědět
Uživatelský avatar
Isekon
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 22, 2017 3:10 pm
Jméno a příjmení: Josef Jůda
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Subaru XV 2.0XS/CVT

Příspěvek od Isekon »

Díky Makovica, to mám opravdu radost - naprosto zbytečně to prodražuje zimní kola , no co už nadělám :-/ , mrknu, jestli tu někde není nějaký ojeb na toto =)
Nissan Primera 2,2 TD 2008 dosud
Shai
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: úte pro 13, 2016 11:20 am

Re: Subaru XV 2.0XS/CVT

Příspěvek od Shai »

Isekon píše:Hrome ...to tu není nikdo, kdo má XV ??
tak jsem tu :-) no ono popravdě nás tu moc nejezdí :-D

nicméně jestli se ptáš na ten hluk na zadních místech, tam popravdě je to tam malinko hlučnější ale zatím si nikdo nestěžoval na něco opravdu hlučného. Co já tedy trochu kvituji na zadní části tak to je přejíždění nerovností v pomalejší rychlosti, to skáče jako koza.
Uživatelský avatar
Isekon
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 22, 2017 3:10 pm
Jméno a příjmení: Josef Jůda
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Subaru XV 2.0XS/CVT

Příspěvek od Isekon »

No sláva ;-D , no já vzadu taky nemíním jezdit. Asi to bylo tou staženou roletkou, před jízdou jsme se dívali do kufru a zapomněli ji zatáhnout. A s kama si ? Že bych měl někde spřízněnou duši a v případě potřeby něco prodiskutovat ? Jak ta antikorozní ochrana ? Asi lepší to naplácat zrovna nové, že ? A dala by se do kufru nějak nacpat aspoň malá rezerva ? Bez ní nevyjedu z baraku :-)
Díky.
Nissan Primera 2,2 TD 2008 dosud
Shai
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: úte pro 13, 2016 11:20 am

Re: Subaru XV 2.0XS/CVT

Příspěvek od Shai »

Isekon píše:No sláva , no já vzadu taky nemíním jezdit. Asi to bylo tou staženou roletkou, před jízdou jsme se dívali do kufru a zapomněli ji zatáhnout. A s kama si ? Že bych měl někde spřízněnou duši a v případě potřeby něco prodiskutovat ? Jak ta antikorozní ochrana ? Asi lepší to naplácat zrovna nové, že ? A dala by se do kufru nějak nacpat aspoň malá rezerva ? Bez ní nevyjedu z baraku
Díky.

bydlím kousek od neratovic :-)
Jinak s tou rezervou, no je to sice pakárna ale určitě by se tam dala dojezdovka dát, ale my jsme to dostali s kompresortem a černým pomocníkem, který je jenom na menší opravy, tak max na hřebík X-&
Též uvažuji o dojezdovce že ji pořídím, je to přeci jenom jistější.
Uživatelský avatar
KoX
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 173
Registrován: úte úno 17, 2015 8:45 pm
Jméno a příjmení: Petr Jeřábek
Bydliště: Praha

Re: Subaru XV 2.0XS/CVT

Příspěvek od KoX »

Do kufru lze dát dojezdovou rezervu, která je originálně použitá pro Forester SJ, v rozměru 145/80D17. Celý polystyren pod podlahou musí pryč. Do "lavóru" rezervy se vloží menší polystyren s otvory na hever, klíč na kola, tažné oko, šroubovák. Dojezdovka se upevní příslušným křídlatým šroubem s podložkou. Ve střední části kolo lehce zvedne podlážku, asi tak na prst. Na kraji, u víka kufru podlážka leží, neplandá. Podle kalkulačky průměrů a obvodů kol, třeba tady: http://www.riz.cz/l0u1d vychází rozměr lépe než u samotného Forestera SJ (dojezdovka o 15,5 mm na průměru menší než orig kola XV). Viz též obrázky.
Přílohy
Kufr.jpg
Dojezdovka.jpg
Subaru XV, 2.0i MT, MY 2014
Impreza WRX STi, HB, MY 2008
ex: Forester, 2.0i MT, MY 2010
Uživatelský avatar
Isekon
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 22, 2017 3:10 pm
Jméno a příjmení: Josef Jůda
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Subaru XV 2.0XS/CVT

Příspěvek od Isekon »

Supr KoXi , díky, to jsem chtěl slyšet ,,,,| (*_^) |,,,,
Nissan Primera 2,2 TD 2008 dosud
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Subaru XV 2.0XS/CVT

Příspěvek od Slavek_xxx »

Prave jsem najel 500km po Rakousku a od Subaru jsem videl jeden Forester SG a 4x XV. Jo a jednoho Cecha v Outtbacku :-)
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru XV 2.0XS/CVT

Příspěvek od PeteBiggy »

Zdravím,

vidím, že k XVéčku diskuze zahálí, tož to tu trochu oživím...
Jsem majitelem nového XV 2,0 v benzínu a manuálu, tedy poctivá 4x4. S autem jsem max spokojen, konečně se u řízení bavím skoro tak, jako na motorce :-D
Jen nevím nevím, jak vyjdu do budoucna s velikosti kufru. Je tady někdo, kdo používá XVéčko jako rodinný vůz?
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru XV 2.0XS/CVT

Příspěvek od quickly »

PeteBiggy: vítej u nás na SFC *_*=*_* , podle mne XV je dobré auto do města, ale už ne tak rodinné. Velikost kufru je limitující.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Shai
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: úte pro 13, 2016 11:20 am

Re: Subaru XV 2.0XS/CVT

Příspěvek od Shai »

zdarec,
konečně taky někdo další s XV .
Limitující to je a od toho máme rakve :-) M y ho máme jako rodinné auto a řešíme to jednoduše, co nepotřebuješ to si neber.
Uživatelský avatar
Isekon
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 22, 2017 3:10 pm
Jméno a příjmení: Josef Jůda
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Subaru XV 2.0XS/CVT

Příspěvek od Isekon »

PeteBiggy a kde jsi sehnal 2,0i a manuál ? Taky o této kombinaci uvažuji, nejsem zas tak starý, abych potřeboval automat. Ale v základní nabídce tato kombinace není. Doufám, že ten manuál je trochu spolehlivější, jak automat. A dost mě překvapilo, že u ní uvádí vyšší spotřebu.
Nissan Primera 2,2 TD 2008 dosud
Uživatelský avatar
KoX
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 173
Registrován: úte úno 17, 2015 8:45 pm
Jméno a příjmení: Petr Jeřábek
Bydliště: Praha

Re: Subaru XV 2.0XS/CVT

Příspěvek od KoX »

V základní nabídce 2.0i, 6MT je: http://www.riz.cz/n7k27 jezdím s ním už třetí rok. Že by měl manuál vyšší spotřebu mě taky celkem překvapuje. Reál je 7,6l při běžné jízdě. Při sportovnější je to málo přes 8l. Pokud někdo jezdí rekreačně dostane se pod 7l/100km. Po městě je to přes 9. ;-D Nepochopitelné na tom je, že manuál už dodávají pouze v základní výbavě <:-< . Já mám ještě Comfort.
Subaru XV, 2.0i MT, MY 2014
Impreza WRX STi, HB, MY 2008
ex: Forester, 2.0i MT, MY 2010
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru XV 2.0XS/CVT

Příspěvek od PeteBiggy »

No mám prostřední výbavu Comfort, která šla ještě během prvních měsíců, možná prvního půl roku loni ještě objednat (můj vůz se objednával v únoru a přebíral jsem jej v srpnu). Teď už jde dvoulitr benzín v manuálu obj. jen v základní výbavě Active i v ČR. Na většině trhů už nešla obj. i celý loňský rok, jen v CVT. A co mám informace, tak do budoucna se manuál přestane vůbec dodávat, aspoň u XV.
Mně tento variátor nevyhovuje. Proti "automatům" obecně nejsem, ale ten skůtroidní projev CVT mi tady prostě rve uši. U XV to bohužel není jako u Levorgu, že ta převodovka sama rozpozná sportovnější jízdu a začně sama řadit přednastavené stupně, tak jako by to byl klasický automat....To by mi už asi neva, ale stejně tam zase chybí ta klasická 4x4....
No sháněl jsem starší XV od 2014 (už s lepším podvozkem a hluk.izolací) nebo raději Forestera od 2012 (s červenými budíky), ale to je problém sehnat. A to jsem byl ochotný jezdit i po Evropě, 2x jsem se vrátil s nepořízenou z Německa, málem odjel do Bruselu (pak to tam bouchlo, myslím ta bomba)....Navíc, já jsem absolutně nadstandardní puntičkář a jak řekl můj známý... ty jsi prostě nikdy nemůžeš koupit starší auto, vždyť ty najdeš vždycky něco i na novém :-D Mno, má pravdu, i když jsem teda původně do auta tolik zdaleka nechtěl dávat...
Jinak si teda nemyslím, že je XV auto jen do města. Je to velký univerzál, pro můj styl jízdy i lepší než lesník, bohužel "jen" ten kufr jej limituje, což je teda celkem důležitá věc. Jsme rodina zatím s jedním špuntem, ale druhý je na cestě, takže už to začínám trošku řešit...nejspíš rakev nebo dobře prodat >B-) Každopádně rakev bych si buď chtěl nechat dát do laku, pokud by to šlo/byli někde ochotní a nebo pořídit novou od Ultraplastu, ať to nějak vypadá 8-?
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru XV 2.0XS/CVT

Příspěvek od PeteBiggy »

Shai píše:zdarec,
konečně taky někdo další s XV .
Limitující to je a od toho máme rakve M y ho máme jako rodinné auto a řešíme to jednoduše, co nepotřebuješ to si neber.
No to já znám z mašiny, takže já problém v tomto nemám....projel jsem ve dvou půl Evropy, od Rumunska, přes Černou horu, komplet Alpských zemí, Francii, Benelux, Británii až po samotný sever Skotska....jenomže s děckama to je prostě jinak. Ale pořád se uchlácholuju jedním faktem: 122 litrů bagáže na mašině pro dva vs. 380 litrů u XV. Pořád je tam v přepočtu na počet osob 136 litránků rezerva ;-D
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Isekon
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 22, 2017 3:10 pm
Jméno a příjmení: Josef Jůda
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Subaru XV 2.0XS/CVT

Příspěvek od Isekon »

Nojo, to je ono , já bych chtěl ten Comfort ...
Nissan Primera 2,2 TD 2008 dosud
Odpovědět

Zpět na „XV“