CHORVATSKO 2020 – liduprázdné hory

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
Odpovědět
OMOverland
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: čtv zář 24, 2020 12:35 am
Jméno a příjmení: OM Overland

Re: CHORVATSKO 2020 – liduprázdné hory

Příspěvek od OMOverland »

petr píše:......protože když člověk někde uvízne stojí to hodně času, jsem většinou sám tak musím shánět někoho na vyproštění........
Na to mám takový tip, sám jsem ho používal než jsem přešel na plnohodnotnej naviják a párkrát mi to celkem významně pomohlo.
https://www.maxim-pneu.cz/cz/navijaky-d ... -5000.html
Je to za málo peněz dobrá pojistka pro takové případy. A nepotřebuješ upravovat auto....
Samozřejmě s mrtvým 3tunovým autem zahrabaným v blátě to nehne, ale když si tím pomůžeš včas a neženeš se do nesmyslů, tak to pomůže, protože to udělá ten rozdíl, jedu/nejedu. Připadně si tím můžeš auto popotáhnout do strany.
Jediné co potřebuješ, jsou prodloužené kabely, aby to od baterky došáhlo i dozadu.

Díky za pochvaly. 8-?
Ten kluk z VW T5ky, ríkal, že je to haldex a jako tuning tam měl nějaké kouzelné tlačítko, kterým to dokázal aktivovat i manuálně.
OMOverland
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: čtv zář 24, 2020 12:35 am
Jméno a příjmení: OM Overland

Re: CHORVATSKO 2020 – liduprázdné hory

Příspěvek od OMOverland »

Další video ukazuje, že Pathfinder není offroad :-)
Tohle je to zaminované pohoří, kde den před námi jel Dušan.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=QenNkiHDbY0[/youtube]
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: CHORVATSKO 2020 – liduprázdné hory

Příspěvek od VDC »

Opět úžasný video. Díky za odkaz Ondro !!
Stran toho Pathfinderu... japonsko-francouzský slepenec, lepený ve Španělsku...to prostě nemůže fungovat. :-DDD Jsem vůči Pathfinder/Navara velmi kritický. Ségra si v roce 2012 koupila Navaru D40 na převážení obytné nástavby. A po pár měsících se ten zázrak zlomil. :-) Pak ve 120 padla převodovka. Motor tomu nepadl jen proto, že to s tou škatulí musí jezdit pomalu. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: CHORVATSKO 2020 – liduprázdné hory

Příspěvek od Doro »

Dobré video, klidně mohlo byť aj delší, bo je na co koukat.

Ty pneu GG AT3 sem už dávno zkritizoval, že by do nich nešel, bo moc nevydržá a jak vidím, fakt sú na howno. Naopak na CCC AT sem odjel hodně expedic a dojižďám je a zbyde vzorek aj na příští rok - na mokrém asfaltě fungujú furt stejěn dobře jako dyž byly nové (v rámci možností na AT gumu).

Ta krajina je tam fakt nádherná, až na ty miny a čék nemože nikde, edem vedla cesty na nejaké ty vysoké šutry pro foto a zas z5. Smutné, no. Ten pathfinder je snad parodie na ofrouda, či co, fakt masakr, sem netušil, že až tak. A přidám sa k ostatním, bo si o ten autě myslím svoje a oprávněně, ostatně, aj o podobných od nisanu. Eště je možné, že to měl přeložené, ale aj tak.

A našim expedicím pomalu, ale jistě zvoní umíráček, bo za chvilu bude šecko nepřístupné a s omezením. Že sa krajina zmrví vyhlídkovýma věžama, větrným mlýnem na elektriku a tým sa krajina trvale zmasakruje ale nikemu nevadí.....jak de o prachy, šecko stranú :-€-oO
...mimoto, v Chorvatsku sa plánuje už taky, jak u nás a v okolí....vyhlídková věž apod. sfinstva.... už máme v práci cosik na stole a je to hnus velebnosti <:-< .
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: CHORVATSKO 2020 – liduprázdné hory

Příspěvek od Dušan »

Další krásné video z naší známé trasy.

S tím Pathfinderem je to zajímavé. My tam žádné problémy s adhezi neměli ani při prvním průjezdu před 4 léty, ani letos. Pneu GG AT3 neznám, ale měl jsem 2x GG AT2 na Forestru, vzorek běhounu byl téměř identickou kopií BFG All Terrain. S těma jsem byl spokojen jak v terénu, tak za novoty i ve sněhu. Dokonce tak, že jsem si koupil druhou sadu, tu ještě pořád v létě dojíždím. Ani jednou jsem je neprorazil a to ani na hodně skalnatých a kamenitých trasách při výpravách na Sardinii, vojenských cestách v Záp. Alpách, ani na Balkáně. Vzorek GG AT3 je úplně jiný, jemnější. Mimochodem ta trasa přes minová pole ani nijak moc bočnímu průrazu nenahrává. Spíš možná šlo o nepozornost řidiče Pathfinderu. Anebo ho to hodilo na ostrý kámen, když se tak smýkal ze strany na stranu při prokluzu kol.

Ondro, tu chatu Puma, kterou zmiňuješ, jsem objevil teprve při přípravě letošního výletu. I s odbočkou jsem si ji zanesl do navigace s tím, že tam zajedeme. Jenže ze stejných důvodů, o kterých mluvíš, jsem si to na místě rozmyslel. Tam na hřebenech je sice téměř nulová možnost, že tě někdo při překročení zelené hranice do Bosny vychytá, ale přesto: náhoda je blbec. Za risk to v této době nestojí. V r. 2016 jsme byli na bosenské straně vzdušnou čarou jen 2 km od chaty, jenže tehdá jsem o ní nevěděl. Byla otevřena teprve v r. 2015.

Znáš historii a souvislosti budování té chaty? >Za jugoslávských válek na planinách v okolí operovala legendární jednotka chorvatské armády – 7. Gardová Brigáda PUMA. Ta vytlačila bosenské Srby a získala postupně kontrolu nad všemi významnými vrcholy Dinary. Na pláních v oblasti chaty zahynulo tehdy 31 vojáků z brigády. Jim na počest byl na kopci nad chatou nejdřív postaven pomník, a protože se tam každoročně konají velké vzpomínkové akce, tak následně i chata. Dokonce se uvažuje, že bude kolem vytýčeno kus území a to bude mít status „ Vzpomínkového areálu“.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
OMOverland
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: čtv zář 24, 2020 12:35 am
Jméno a příjmení: OM Overland

Re: CHORVATSKO 2020 – liduprázdné hory

Příspěvek od OMOverland »

Pro mě s Jeepem to byla cesta, kde by mě vlastně ani nenapadlo, že tam může být nejaká komplikace. Ten Pathfinder, je fakt divný. :-)
Ten boční průraz měl jenom on, ale i já jsem to toho stejného šutru drcnul a celkem jsem se lekl, ale BFG KO mají jen šlic na boku. Ono to bylo přímo u těch kamených mohyl a člověk na ně čuměl doleva, protože byly krásné a vpravo v trávě byl ten šutrák vyčuhující do cesty.
S BFG KO jsem velmi spokojený, mám je teda už dost okousané, ale vlastně s nimi nikdy nebyl žádný problém, vlastně jen jednou, když jsem je moc podhustil a ve velkém náklonu se mi mezi gumu a ráfek dostalo bahno, tak to pak házelo a netěsnilo.
Přemýšlím přejít na KM3, aby se to tak neokousávalo, ale bojím se vyšší hlučnosti a v těmi KO jsem hrozně spokojenej.

Ta chata Puma, má zajímavou historii, znám jí, já právě se snažím kamkoli jedu, nastudovat ty reálie předem, abych nic neminul. Ale stejně spoustu detailů vidím až tam a po návratu dohledám další detaily. A někdy je to škoda, že člověk po pár metrů mine něco zajímavého, třeba na tom videu s Pathfinderem čas 5:25. Ze silnice to nebylo vidět a na display drona jsem si toho nevšiml, ale hluboký závrt by stál určitě za prozkoumání.
Majer
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1052
Registrován: pon bře 18, 2013 5:08 pm
Jméno a příjmení: Robert Košař
Bydliště: Ostrava

Re: CHORVATSKO 2020 – liduprázdné hory

Příspěvek od Majer »

Km3 mám a jsou slyšet, dá se s tím ale žít... Daň za vzorek...
Peugeot 406,Subaru Outback 2,5AT,r.v.00
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: CHORVATSKO 2020 – liduprázdné hory

Příspěvek od VDC »

OMOverland píše: A někdy je to škoda, že člověk po pár metrů mine něco zajímavého, třeba na tom videu s Pathfinderem čas 5:25. Ze silnice to nebylo vidět a na display drona jsem si toho nevšiml, ale hluboký závrt by stál určitě za prozkoumání.
Tak teď jsi mi Ondro objasnil, proč jste u toho závrtu nezastavili. Když jsem na video koukal, říkal jsem si, že je zvláštní, že jste kolem takového krásného místa projeli bez zastavení.
Prosím tě ty řídíš a spolujezdec lítá s dronem, nebo obráceně ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
OMOverland
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: čtv zář 24, 2020 12:35 am
Jméno a příjmení: OM Overland

Re: CHORVATSKO 2020 – liduprázdné hory

Příspěvek od OMOverland »

Ovládat dron za jízdy je naprosto nereálné.
On sice má v sobě možnosti automatického sledování objektu, ale to funguje to dobře jen v ideálním prostředí.
T.j. na placatém poli a když jedeš pomalu a stejně záběr není takový jaký bych si představoval. A jakmile cesta stoupá nebo klesá, tak to ta automatika nedává vůbec.

Takže auto svěřím spolujezdci a řídím drona z místa spolujezdce. Přiznám se, že občas je to na pozvracení, obzvláště když to víc skáče a u toho koukáš na displey, snažíš se dronem dohonit auta, držet záběr a přitom se to auto naprosto neočekávaně různě hýbe a propadá, už jsem si takhle jedno dal moc hezky hlavou o okno.
A ještě je libové v tom drncajícím autě udržet prsty na joystickách klidně, aby to sebou neškubalo :-)

Jinak dnes vyšlo další video.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=9kOIcPtmntM[/youtube]
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: CHORVATSKO 2020 – liduprázdné hory

Příspěvek od VDC »

Ondro lítám s Mavic Air, tak vím, jak follow me funguje, teda nefunguje.
Jen mě zajímalo, jestli lítáš nebo řídíš. Já bych hrozně rád, kdyby se mi podařilo, aby lítal můj syn. Ten ještě bude dlouho jezdit s námi. Ale musí nejdřív pochopit, že dron není letadýlko, ale kamera.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: CHORVATSKO 2020 – liduprázdné hory

Příspěvek od Dušan »

Ondro, možná sis všimnul, že na toyotě mám KM3. Zatím toho moc nenajezdily, koupil jsem je na jaře a Chorvatsko bylo jejich nejdelší cestou. Jasně že trochu hučí, ale snesitelně, mi to vůbec nevadí, přestal jsem to vnímat. Předtím jsem měl taky MTéčka, Cooper Discoverer STT, hluk je +- stejný.

O tom závrtu jsem taky nevěděl, poprvé ho vidím na záběru z dronu. A to je těsně u cesty a 2x jsem jel kolem. Už jsem si ho přesně našel a označil ve svých mapách špendlíkem. Já snad mezi ty miny pojedu potřetí, … asi už jó, protože stejně chci projet ještě tu cestu k chatě. Uvidím, jak bude příští rok pokračovat vyhlášení NP na Dinaře. Zatím je to v návrhu a třeba se to kvůli Covidu zpozdí. Jen abychom mohli vůbec někam vyjet.

Přes ty šutry, od kterých jste se vrátili, bych asi nejel ani na velkých gumách. To už je spíš pro nějakého Unimoga.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
OMOverland
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: čtv zář 24, 2020 12:35 am
Jméno a příjmení: OM Overland

Re: CHORVATSKO 2020 – liduprázdné hory

Příspěvek od OMOverland »

Jestli se vám moje cestopisy z Chorvatska líbily, tak teď bude postupně vycházet série o Srbsku, mohlo by to být inspirující i pro vás.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=gZe8ug9tTcI[/youtube]
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: CHORVATSKO 2020 – liduprázdné hory

Příspěvek od Dušan »

Chorvatsko si měl udělané bezvadně, klidně to tu dávej, mě to zajímá. V Srbsku jsme byli v r. 2017. Pojezdili hory na západní straně, tzn. Tara NP, Zlatibor, Jadovnik, kaňon Uvac a planiny Pešteru.
Pak už jsme zamířili do MNE a BIH. Hory na východě Srbska směrem k bulharské hranici neznám.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4929
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: CHORVATSKO 2020 – liduprázdné hory

Příspěvek od Makovica »

Teraz som natrafil na Dobrodružství a boj v Lese - Otric Glogovo Bruvno , co som predtym nevidel. Nadhera !
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: CHORVATSKO 2020 – liduprázdné hory

Příspěvek od VDC »

Těším se na Srbsko. Srbsko je krásný a doufám, že tam znovu vyrazíme...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Cestování“