Cesko-Moravsko-Slovenske, najma pohranicne, offroadenie

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
Odpovědět
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4920
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Makovica »

Par foto z objavovania oravskych ciest, kde som este nebol.
https://photos.app.goo.gl/qfbKqrFY7xwh5ndB7
Ked to tak teraz spatne pozeram, nieco je tam az gycove :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10634
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od podvlada »

To je nádhera. To vypadá, jako by to ani nebylo "u nás" :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Omega23
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 774
Registrován: pon říj 22, 2018 6:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Těsnohlídek
Bydliště: Budweis Kančíkov

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Omega23 »

Super fotky a moc ti závidím ty cesty divočinou,já o takových tady u nás nevím a to bydlím skoro v Novohradských horách,nebo mám strach se na ně vydat aby mne někdo nepřišel.
Budu se muset pečlivěji koukat.
(*_^) |,,,,
__________________
Forester 2.0D SJ 2015 MT
Legacy II BG 2,2 1994 MT
Ex.3 x Octavia 1,9TDI
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od VDC »

Moc hezký !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4920
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Makovica »

No a to som (myslim) neporusil ziadny zakaz :)
Idealne vyslo pocasie (ale kopec prachu vsade), takze napriek tomu, ze to je fotene mobilom, kedze fotak som zabudol, sa to celkom da.
Tie fotky ale strasne splostuju teren.

Idem cestou naslepo do prdele sveta, pridem na koniec a tam zrazu pstrosia farma :)
Ale sem-tam fakt Svajciarsko :)
Som vkuse zastavoval a vybiehal fotit.
Naposledy upravil(a) Makovica dne úte kvě 12, 2020 6:48 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Jackylle »

Super špica Dušane, doufám, že až to půjde, zorganizuješ nějakou malou off vyjížďku.
[DRIVE]
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

Krása, můj první šéf z práce jezdil na Oravu a furt o ní básnil, z jeho vyprávění mě to přišlo vždy jako krásná divočina,kus přírody, tak už vím, že jo...já se tam chtěl vždy podívat, jako ostatně na spoustu míst, no nepodíval, nebyl.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4920
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Makovica »

Som rad, ze sa vam to paci.
Ja sa vyjazdu nebranim, len to treba dobre naplanovat, nikto z nas to nema uplne za rohom.
A teraz nam to kazi karantena.
Len tak od oka, ked pozriem na mape - nieco ako https://goo.gl/maps/zd5as8YkziArUwhG7 .
Dal som nahodne start do Roznova a do cesty dostatocny pocet ciest nizkej kategorie :)
S tym, ze by sa lokalne improvizovalo.
Len to uz vyzera dvojdnovo aj s pitnym rezimom.
Ale laka ma pobehat to napr. okolo Vychylovky/Lesnej zeleznice. Potom cez kopec do Zazrivej , povinna zastavka hotel Havrania a dalej na Oravu.

Tato odbocka vobec nevyzera marne :)
https://goo.gl/maps/jnHsxGM14iasoV3q9 a dalej az na ranc Panorama, ten popis sa mi paci https://www.panoramaranc.sk/ako-nas-najdete/
Neodporúčam skratku cez lúku najviac vpravo, na ktorej narazíte na síce krátky, ale velmi kamenitý strmší úsek, na ktorom sa nízke autá môžu trochu potrápiť.....
Z Bílej - musím upozorniť je vjazd povolený len písomným povolením Biskupskych lesov. Ak ho máte alebo sa nebojite trošku zariskovať , tak treba odbočiť na asfaltovú lesnú cestu, ktorá na jej začiatku vedie k Zámečku a malej ZOO. Tie sú na ľavej strane úvodu tejto cesty. Potom pokračujte ďalej asi 1,5 kilometra a prejdete okolo prameňa Smraduľky, ktorú zacítite a uvidite opäť na ľavej strane. Po ďaľších pár sto metroch odbočte na križovatke s trojuholníkovým ostrovčekom prudko doprava a dohora. Na najbližšej Y-križovatke pokračujte vľavo, prejdite cez osadu Kavalčanky pokračujte asi 2 km cez krasný les a dojdete na štátnu hranicu, kde končí asfaltka a začína trochu dobrodružná kamenito - hlinená cesta, ktorá sa dá zdolať aj na škode Fabia, ale treba ísť naozaj opatrne. Po konci asfaltky odbočte vľavo a po asi 20 metroch neodbočujte doľava na štrkovú cestu s rampou ale držte sa vpravo na kamenito- hlinenej ceste. Táto vás privedie do osady Bobek, cez ktorú prejdete a hore najstrmšou časťou tejto časti cesty prídete na krásne posedenie s orientačnými tabuľami priamo na vrchole Bobek. Odtiaľ vpravo po štátnej hranici asi 800 metrov nájdete vytúžený Panoráma Ranč.
Jasna vyzva :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Jackylle »

To bych se projela, i kdyby se nikdo nepřidal. Rumunsko asi nebude, ale u sousedů je taky krásně.
Snad ty zavřené hranice v dohledné době otevřou...
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4920
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Makovica »

Pre zaujimavost, neviem, ci som nasiel tych spravnych: https://www.doo.cz/113-hospod%C3%A1%C5% ... pske-lesy/
Neplati pre nich nahodou "nepokradnes" ? :-DDD
https://www.doo.cz/images/Biskupsk%C3%A ... /Cenk.docx
200 za prejazd, s tym, ze samozrejme nechtiac zabludim, to by som dal. Ale viac nie.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Jackylle »

To je dobré... vymyslíme nějakou neprůstřelnou aktivitu, mapování černých skládek, disertační práci na téma čolek a jeho výskyt, příprava edukačního materiálu o druhové skladbě nižšího bylinného patra.
A já už mám objednané bégo bájo kamuflážní polepy na Forejse :-DDD
Asi bych to riskla i bez povolení, v nejhorším...
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4920
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Makovica »

Jackylle píše:To je dobré... vymyslíme nějakou neprůstřelnou aktivitu, mapování černých skládek, disertační práci na téma čolek a jeho výskyt, příprava edukačního materiálu o druhové skladbě nižšího bylinného patra.
A já už mám objednané bégo bájo kamuflážní polepy na Forejse
Asi bych to riskla i bez povolení, v nejhorším...
Podla toho cenniku nie som mudrejsi, mozno by to za tych 200 aj slo. Ked uz to nebude nejak zmysluplna aktivita spolocenskeho vyznamu [3GEARS]

Teraz som si preklikaval panacikom (pokial sa dalo) severne odbocky z trasy Makov-Turzovka. je ich tam celkom dost.
Tam su podla mna este netusene prekvapenia.
Napr. https://goo.gl/maps/G8nZvdL139G7KP229 a dalej.
Alebo https://goo.gl/maps/t8TfzbMqzEWqwwZM8
Ono cely ten trojuholnik Makov-Turzovka-Bila by stal za jednodenny vyjazd. Pobehat to tam krizom-krazom.
Ja si tam asi spravim len taky sondovaci vylet cez vikend.
OT: trochu to tu plevelime, ale radost to je aj klikat na mape.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Jackylle »

Já už jsem na ty biskupské lesy narazila, když jsem hledala cestičky (zatím na mapě) po Rychlebských horách.
Stálo by za zkoušku ověřit, jak moc náročné je to povolení dostat... za ty prachy to za tu legraci stojí. Na druhé straně, jaké je pravděpodobnost, že tě tam chytnou? A do každého lesa je mnoho vjezdů a ne na každém je zákaz (ověřeno v sobotu). Nehledě na to, že třeba já zabloudím úplně všude a vůbec netuším, jak jsem se tady ocitla ... :-D
Pojďme si na česko-slovenské off roudění založit vlákno, než se nám to tady ztratí v historii...
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4920
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Makovica »

Jackylle píše:Já už jsem na ty biskupské lesy narazila, když jsem hledala cestičky (zatím na mapě) po Rychlebských horách.
Stálo by za zkoušku ověřit, jak moc náročné je to povolení dostat... za ty prachy to za tu legraci stojí. Na druhé straně, jaké je pravděpodobnost, že tě tam chytnou? A do každého lesa je mnoho vjezdů a ne na každém je zákaz (ověřeno v sobotu). Nehledě na to, že třeba já zabloudím úplně všude a vůbec netuším, jak jsem se tady ocitla ...
Pojďme si na česko-slovenské off roudění založit vlákno, než se nám to tady ztratí v historii...
No len pointa je, ze tam je problem dany uz len tym, ze to je "les". Ak je tam nebodaj nejaky vyssi stupen ochrany, to uz je problem. Aspon pre nas, co mame trochu svedomia.
Ja som panacikom pozeral smerom od Bilej vsetky vjazdy a vsade zakaz. Ale nepozeral som off vjazdy a ani zo slovenskej strany.
Zaloz :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4920
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Cesko-Moravsko-Slovenske, najma pohranicne, offroadenie

Příspěvek od Makovica »

Nejake info, hlavne k trasam, rozumne dostupnym (a idealne aj "legislativne" pristupnym) z oboch stran hranic.
Ale nielen tych.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Cestování“