Týden v Primorsku...

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Týden v Primorsku...

Příspěvek od VDC »

Minulý týden jsme byli s rodinou v Bulharském Primorsku. Vy, kteří sledujete Šumavské vlákno to víte, protože jsem to tam průběžně hlásil. :-)
Zdeňka tam byla už minulý rok s Toníkem, to se jeli válet k moři, tak mě s sebou netáhli, abych nebyl zpruzenej. :-) Ale protože zjistili, že je to tam moc pěkný nejen u vody, tak jsem se letos nechal nalákat a jel jsem s nimi. A byl jsem nadšen !!!
Opravdu nejsem plážový povaleč. Za ten týden jsem strávil na pláži dohromady tak 2 hodiny a 5x jsem vlezl do moře. Stačí mi na to koukat ze břehu. Ale nachodil jsem asi 60 kilometrů a v tomhle směru jsem si to užil měrou vrchovatou.
Měl jsem s sebou kromě foťáku i mého milovaného bzučícího kamaráda a udělal jsem nějaké obrázky, o které bych se s vámi chtěl podělit. Ze vzduchu to prostě všechno vypadá úplně jinak... :-)

Ale vezmu to od začátku... Jeli jsme klasicky s cestovkou, bydleli jsme v hotelu, měli jsme all inclusive. Zodpovědně říkám, že mě ty termíny trošku odpuzujou. :-) Ale normálně mě to bavilo. Ale vím proč. Vyhovovalo mi to bulharský prostředí. :-)


Bydleli jsme v hotelu Jeravi. Ze země je to prostě takovej zahnutej barák. Když jsem ho pak shlídnul ze vzduchu, přišel mi celkem hezkej. :-)
Druhej balkon zleva dole, tam jsme měli pokoj. :-)

Obrázek

A Primorské panorama. Je to takové malé městečko a ty já mám rád. :-) Navíc to bylo ještě před začátkem sezóny, takže se tam ještě pořád nic nedělo a nebyli tam žádný lidi. :-)

Obrázek

A ještě jeden obrázek, který jsem neplánoval, až když jsem vzlétl. Vedle hotelu je hřbitov. Jdete okolo zdi a nevidíte, co je za ní. Ale ze vzduchu mi prostě přijde hezkej...

Obrázek


A ještě přidám pár plážových fotek. Přece jen jsme byli u moře a Zdeňka s Toníkem a švagrová Katka s Jiříkem, si ho užívali náramně.








ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Týden v Primorsku...

Příspěvek od Mareka »

Pěknýýý.

Žena mi dnes hlásila, žes prezentoval spokojenost i na ksichtoknize. :-)
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20597
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Týden v Primorsku...

Příspěvek od námořník »

Jednou za čas to člověka nezabije :-D a nakonec se ti tam i líbilo :-). Taky se občas nechám ukecat :-D i když jsem osobně nejraději doma :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: Týden v Primorsku...

Příspěvek od USbiker »

Super! Tak tedy pěkný výlet! No paráda. A já ani nevěděl že sis už pořídil dron, vím jen že jsi říkal že silně uvažuješ. Asi jsem to někde přehlídl. Tak co sis nakonec pořídil?

Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Týden v Primorsku...

Příspěvek od VDC »

Jojo, ale tam jsem neprezentoval všechno, co chci prezentovat tady. :-) A to hned teď.

Jedna z věcí, která mě nesmírně zajímala, byla Vila Perla. Rezidence komunistického šmejda Todora Živkova, která je na dohled od Primorska.
Ta stavba je překrásná. Uměli si to ti hajzlové bolševický pěkně zařídit...

Takhle je vidět Perlu z dálky.

Obrázek


Ale já ji chtěl prozkoumat z blízka a shora. :-)

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek



Je to impozantní stavba. Třeba tady je vidět před hlavním vchodem fontána. Několik desítek metrů dlouhá. Prostě takové skromné jezírko před chatou. :-)

Obrázek


Technicky to měli taky zmáklý. Tady je vidět soláry na ohřev teplé vody...


Obrázek


A v lese, několik set metrů od domu, jsem objevil nasávání ventilace. Předpokládám, že jednak nasávali chladnější vzduch z lesa na ochlazení interiéru a předpokládám, že pod Perlou bude kryt, jako to měli všichni tihle šmejdi.

Obrázek

A když jsem se dostal k domu, povedlo se mi přes skleněné dveře vyfotit lustry ve vstupním vestibulu...

ObrázekObrázek


Bohužel je to dneska jen zašlá sláva... Obrázek

Fakt to na mě zanechalo dojem. Jednak jak je ten dům krásnej a druhak jaký byli ti bolševici mrchy...


A na závěr tohohle příspěvku ještě dvě droní selfie. :-)

ObrázekObrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Týden v Primorsku...

Příspěvek od VDC »

Radime už ho mám od listopadu. Byla to taková neplánovaná akce. Nabídka, která se neodmítá. :-) A jsem za něj moc šťastnej. Otevírá mi to nové netušené obzory. Mám Mavic Air.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19032
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Týden v Primorsku...

Příspěvek od hamoun »

moc pekne … pekne fotky, zajimavy popis … dobre se to cte :)
škoda superb
ex WRX 2008
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: Týden v Primorsku...

Příspěvek od USbiker »

Tak to je super! Gratuluji k nově otevřeným obzorům. :-)

Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Týden v Primorsku...

Příspěvek od outback »

Na Bulharsko jsem měl velmi dobré reference a chtěli jsem tam letos letět, zejména mne lákaly zajímavosti a krajina v dosahu pláží - jak u tebe, aby tam bylo pro každého něco. Překvapivě když ale došlo na konkrétní nabídky pro konkrétní termín, počet osob, místností a hvězdiček, tak to vycházelo moc draho, takže se nakonec musíme spokojit pouze s Krétou :-).
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Týden v Primorsku...

Příspěvek od VDC »

Láďo věřím, že to mohlo vycházet draho. Moje žena kouká pořád na ceny a v sezóně, kdy jsi to předpokládám hledal ty, je to pěkně drahý. V sezóně bych tam nejel, ani nikam jinam. Nás bylo v celým hotelu asi 40 a celkově turistů v Primorsku tak 100. To je takové maximum, které jsem ochoten akceptovat. :-)

Ale zpět k tomu našemu výletu. Todor Živkov měl v blízkosti Primorska nejen tu svojí "chatičku", ale usurpoval si tam pro sebe asi 35 km2 území. Taková skromná zahrádka. :-DDD

Obrázek


No a jak jsem to psal už v souvislosti s Perlou, ti parchanti bolševický, si uměli zabrat ty nejkrásnější kusy země. Mimochodem celé tohle území bylo nepřístupné veřejnosti až do roku 2003 a nikdo nevěděl, jaké poklady se tam ukrývají.

V úterý dopoledne jsme šli na procházku kus za Perlu, na vyhlídku Krokodilite. To byla fakt taková prochajda. Žádná velká turistika. :-)

Je to takový skalní výběžek v moři, který připomíná svým tvarem krokodýla.

Obrázek

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Týden v Primorsku...

Příspěvek od VDC »

Ve středu už jsme vyrazili na Maslen Nos. To je nejzazší výběžek Todorovy zahrádky. Obrázek Z Primorska je to necelých 7 km.

Obrázek

Když jsme šli po těch krásných lesních cestách, vzpomínal jsem na Kredence, jak by se mu tam líbilo. :-)

Obrázek

Na Maslen Nosu jsme objevili otevřené občerstvení. To bylo super. Bylo teplo, takže studené točené Pirinsko bylo jako balzám. Byť je to takové řídké europivo. :-)

Ty objekty nahoře na Maslen Nosu jsou nepřístupné, jsou tam vojáci.

Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20597
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Týden v Primorsku...

Příspěvek od námořník »

Vyšlo vám to pěkně :-). Před pár lety byl v Bulharsku jeden lodník ode mne a několikrát, spíš pokaždé, se ho snažili okrást ve směnárně. Vždy mu peníze před očima spočítali, strčili do zásuvky. On je takovej nedůveřivej, tak si je spočítal a ono to nesedělo. Znova mu otevřeli šuplík a byl tam ten zbytek. Jako že je blbej on a nevyndal si všechno :-D. No, ono směnárny v Praze nejsou o moc lepší :-D.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Týden v Primorsku...

Příspěvek od VDC »

Ve čtvrtek jsem vyrazil opět stejným směrem, ale mým cílem byl Beglik Taš. Další místo o kterém v Bulharsku až do roku 2003 neměl nikdo tušení. I tohle bylo ukryto uprostřed Živkovovy zahrádky. :-)
Beglik Taš je thrácká megalitická stavba. Staří Thrákové ji postavili někdy 800-1500 let před Kristem. Říká se tomu bulharský Stonehenge.
Na Beglik Taš se dá dostat dvěma cestami. Po asfaltu až na parkoviště, které je asi tak na 20 autobusů. V sezóně to musí být peklo.
Druhá cestička, kterou jsem si našel v mapě, vede přes Maslen Nos lesem. Je to stará spojnice z Beglik Taše na Maslen Nos k moři.
Překrásná pěšinka dubovým lesem. A když jsem došel k cíli, byl jsem tam sám !!!
V tu chvíli to místo mělo opravdové kouzlo !!
Takže jsem si to v klidu prošel s foťákem a pak oblétl s dronem. ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Na Beglik Taši je pro nás Subaristy jedno zásadní místo a to pozice 8 neboť otvory v kamenech jsou ve své konfiguraci odrazem božského souhvězdí Plejády. Do otvorů byl naléván olej a zaplalováno osvětlení pro dosažení magické sakrálnosti !!

Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6338
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Týden v Primorsku...

Příspěvek od cleo »

Skvely cteni, suprove fotky


Sent from my iPhone using Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19032
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Týden v Primorsku...

Příspěvek od hamoun »

kde mas fotku s nalitym olejem a plapolajicim ohnem? :)
škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Cestování“