Japonsko 2017

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
Uživatelský avatar
bahamut77
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 438
Registrován: ned úno 12, 2017 11:57 am
Jméno a příjmení: Petr Trnka
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Japonsko 2017

Příspěvek od bahamut77 »

ahoj přátelé, kolegové a příznivci značky Subaru,

za několik málo týdnů mě čeká dovolená v zemi vycházejícího slunce a jelikož bych se rád podíval i do nějakého muzea apod.se značkou Subaru, tak zakládám toto vlákno.
Myslím, že už tu někdo z fora v Japonsku byl a tak by mi mohl poradit, jakožto i ten kdo ví kde tam co je.
Já jsem zatím našel muzeum STI přímo v Tokyiu, což bude určitě zážitek pokud se tam dostanu.
Díky všem a těšte se na fotky z této nádherné země...
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Japonsko 2017

Příspěvek od námořník »

Neporadím ti, ale přeji skvělou dovolenou a už se těším na fotky.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Japonsko 2017

Příspěvek od SCOOTER »

Já Ti taky neporadím,ale zkus napsat internou Červovi ten tam byl několikrát a rád se podělí o zkušenosti.
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
Uživatelský avatar
bahamut77
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 438
Registrován: ned úno 12, 2017 11:57 am
Jméno a příjmení: Petr Trnka
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Japonsko 2017

Příspěvek od bahamut77 »

SCOOTER píše:Já Ti taky neporadím,ale zkus napsat internou Červovi ten tam byl několikrát a rád se podělí o zkušenosti.

Díky za tip...
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Japonsko 2017

Příspěvek od Tapan »

Peťo, o Džaponsku nevím skoro nic, ale přeju pěkný výlet, určitě to bude zajímavé. Přivez odtud nějaký pěkný Subo, na levostranný už to tu přestavíme :-D
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Japonsko 2017

Příspěvek od davidherda »

přivez mi STi nárazník na Foryna =)

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Japonsko 2017

Příspěvek od Marty73 »

Co si pamatuji, tak Subaru má v Tokiu malou výstavku STI, dá se tam dostat městským vlakem.
https://www.google.cz/maps/place/STI/@3 ... 39.5379972

Je třeba si zjistit otevíračku, když jsme byli kolem, měli bohužel zavřeno.

Kam je třeba se vydat do muzea, je přímo návštěvnické centrum Subaru fabriky Gunma, severozápadně od Tokia.
https://www.google.cz/maps/place/Subaru ... 39.3729659

https://www.tripadvisor.com/Attraction_ ... Kanto.html

Tam už je spojení složitější, ale jestli budete mít JR Railpass, tak je to jen o čase. Jede se tam vlakem, asi dvacet stanic z Ueno Station. Nějaké přestupy asi. Tam jsme nakonec nejeli, ačkoli to bylo v plánu. Nebyl čas.

Ale je to už dlouho, tak ti třeba poradí někdo, kdo tam byl nedávno. Ber to jako vodítko.

Jinak doporučuji navštívit nějakého dealera a zmínit se, že jsi ze Subaru Klubu v ČR. Když narazíš na správného člověka, bude to velmi příjemné setkání. Mě tehdy ukázal nového Forestera 10 dní před zahájením prodeje a další kousky. Reklamní předměty, čaj a pokec byl samozřejmostí. Bylo to v Kyoto.

Jinak přeji krásnou cestu, ta země je nádherná.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
bahamut77
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 438
Registrován: ned úno 12, 2017 11:57 am
Jméno a příjmení: Petr Trnka
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Japonsko 2017

Příspěvek od bahamut77 »

Marty73 píše:Co si pamatuji, tak Subaru má v Tokiu malou výstavku STI, dá se tam dostat městským vlakem.
https://www.google.cz/maps/place/STI/@3 ... 39.5379972

Je třeba si zjistit otevíračku, když jsme byli kolem, měli bohužel zavřeno.

Kam je třeba se vydat do muzea, je přímo návštěvnické centrum Subaru fabriky Gunma, severozápadně od Tokia.
https://www.google.cz/maps/place/Subaru ... 39.3729659

https://www.tripadvisor.com/Attraction_ ... Kanto.html

Tam už je spojení složitější, ale jestli budete mít JR Railpass, tak je to jen o čase. Jede se tam vlakem, …

Ahoj,

děkuju za skvělé tipy a vodítko.
O muzeum STI v Tokyu vím a tam se jako jediný člen výpravy i chystám.
JR Railpass mít budeme a bude i hojně využíván.

Projdu si ještě plán výletů a uvidíme zda nebudu někde kousek od Subaru fabriky Gunma.
V Kyotu samozřejmě budeme(to nelze vynechat) a tak zkusím navštívit nějakéhi dealera.

Zkusím toho co nejvíce přivézt, ale jelikož mám už i zpáteční letenku tak nečekejte že přijedu zpět autem RHD... :-DDD

Máme ještě na začátku cesty skoro celý den návštěvu Soulu, tak doufám že tam Kim zrovna něco nepošle. ,,|,, (>_<) ,,|,,

Díky všem...fotky určitě někam hodím a možná napíšu alespoň nějaké poznatky a zážitky ^_~|^_^
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Japonsko 2017

Příspěvek od Marty73 »

Možná cestou do Nikko. Je to často navštěvované místo a je super. Příroda, chrámy, pohoda.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
bahamut77
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 438
Registrován: ned úno 12, 2017 11:57 am
Jméno a příjmení: Petr Trnka
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Japonsko 2017

Příspěvek od bahamut77 »

Určitě nějakého dealera Subaru najdu. [SUBARU]

Teď procházim celý program krok po kroku a bude to všechno hodně časově náročné.
Věřím v ale nezapomenutý zážitek na celý život ,,,,| (*_^) |,,,,
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Japonsko 2017

Příspěvek od cerv »

Nejhorší jak jet do Japonska je jet na organizovany poznávací zajezd...to bych nejel!Jakmile si nemuzu dělat co chci a jít nebo nejít kam chci mě nejvíc bavi!Jinak proč to brat jako zážitek na celý život,da se tam jezdit casto,já tam byl třeba častěji než v Chorvatsku kde jsem vlastně nebyl nikdy:)
Uživatelský avatar
bahamut77
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 438
Registrován: ned úno 12, 2017 11:57 am
Jméno a příjmení: Petr Trnka
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Japonsko 2017

Příspěvek od bahamut77 »

cerv píše:Nejhorší jak jet do Japonska je jet na organizovany poznávací zajezd...to bych nejel!Jakmile si nemuzu dělat co chci a jít nebo nejít kam chci mě nejvíc bavi!Jinak proč to brat jako zážitek na celý život,da se tam jezdit casto,já tam byl třeba častěji než v Chorvatsku kde jsem vlastně nebyl nikdy:)

Tak my to nemáme jako organizovaný poznávací zájezd, ale jede nás skupina 10-ti lidí s programem na kterém jsme se shodli všichni.
Já tam jedu poprvé a nejsem takový dobrodruh abych tam jel sám a bez nějakého plánu organizace.

Chorvatsko je krásná země a pokud jsi tam nikdy nebyl, tak jenom škoda pro tebe...
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Japonsko 2017

Příspěvek od cerv »

10 lidi už je moc velká skupina a nemyslím,že je někdo dobrodruh když by jel do plné civilizované země s naprosto funkčním vsim sám a bez zásadní pripravy...jinak vyhledavam lokality kam nejezdí pokud mozno davy čechů a proto si nechavam ujit krásy chorvatska a mám radši Jpn
Uživatelský avatar
bahamut77
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 438
Registrován: ned úno 12, 2017 11:57 am
Jméno a příjmení: Petr Trnka
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Japonsko 2017

Příspěvek od bahamut77 »

Tak v tom tě chápu...já bych si sám ale napoprvé netroufl. Příště už třeba ano...
Hrozně moc se už těším B-)
Uživatelský avatar
bahamut77
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 438
Registrován: ned úno 12, 2017 11:57 am
Jméno a příjmení: Petr Trnka
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Japonsko 2017

Příspěvek od bahamut77 »

ahoj všem,

možná už jste zapomněli, nebo spousta z vás ani neví, ale v listopadu jsem byl na dovolené v zemi vycházejícího slunce a nám subaristům v zemi zaslíbené.
Po návratu jako by se mi čas ještě více zrychlil a teprve až teď jsem se dostal alespoň k tomu,abych vytvořil album s několika fotkami. Těch mám samozřejmě mnohem více a budu je dávat dohromady ještě hodně dlouho.
Nebudu se moc rozepisovat, nicméně o pár poznatků se podělím. Tak hlavně hlavně to byla má nejlepší dovolená co jsem kdy zažil, cože bude ale i tím, že jsme nikdy nebyl takhle daleko. Japonsko je nádherná země u které se mi líbí kontrast mezi supermoderními městy(hlavně samozřejmě Tokyo) a nádhernou krajinou, na podzim ještě zpestřenou úžasnýmí barvami. Japonci si na přírodu nedají sáhnout a starají se o ní opravdu pečlivě, ostatně pečlivost je jejich silná stránka. Všude je krásně čisto a skoro nikde, ani ve městech, nenajdete odpadkové koše. Oni protě venku nic nekonzumují a pokud ano, tak si odpadky odnesou domů kde je vyhodí. My jsme s tím měli ze začátku trochu problém, no nakonec jsme to řešili tak, že jsme používali odpadkové koše v obchodech s potravinami. Vrcholem čistoty a luxusu s tím spojeného jsou jejich WC...Jinak jsou Japonci celkově odměření vůči turistům, nebo jak to lépe nazvat, nicméně jakmile slušbě a zdvořile pozdravíte, nebo se na něco zeptáte, tak se rozzáří a najednou si s vámi chtějí povídat celý den. Zdořilost je jejich doména, což asi každý víme. Je pár věcí a vlastností co se nám evropanům nemusí líbit, ale ty zmiňovat nebudu.

No a teď něco málo k tomu co vás asi všechny zajímá... Tak bohužel jsem nestihl žádnou návštěvu Subaru dealera, ani to muzeum STI v Tokyu, ale můžu říct, že [SUBARU] je ve své zemi hodně silná značka a mimo Forestera jsme viděl snad všechny nám známé druhy. Nejvíce samozřejmě Imprezu a STI. Jinak v Tokyu a v celé zemi zcela jasně dominuje Toyota.

Samostatnou kapitolou je zážitek jízdy Shinkanzenem... [RESPECT]

Tak a teď ty fotky:

http://bahamut77cz.rajce.idnes.cz/Japonsko_2017/
Odpovědět

Zpět na „Cestování“