Jizerské hory - Kořenov

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Jizerské hory - Kořenov

Příspěvek od Subaru70 »

Takže jsem po návratu z krátké dovči a opět plný uspokojení z krás naší země. I bez moře je tu prostě parádně. Trávili jsme již druhý rok na Kořenově v penzionu s velkým bazénem, venkovním krbem, hřištěm pro děti, takže jako rodinná dovča plně doporučuju a to včetně lokace, kde je fakt všechno co člověk potřebuje pro turistiku a nebo jen lenošení v přírodě.Sice s dětma to byl občas očistec, ale když se jim dala ta správná činnost, tak to bylo fajn. Dokonce jsme poznali i Jabloneckou nemocnici, kde nám šili toho našeho prcka, páč so rozsekal ret na 4 stehy..Jó, celej tatínek.
Jinak jsem také obdivoval krásy Jizerek z cyklistického sedla, což byl zážitek sám o sobě, neboť jsem jel s klukem co má rád takový železný muže, maratóny apod.Ukecal mě na kolo, že prej zvolí lehkou trasu. Vyjeli jsme tedy na Jizerku autama, sundali kola a tradá. Ženský s dětma si šli procházkou a my jsme frčeli na projížďku, netuše v mé naivitě co bude následovat. Prvních pár km jsem se kochal horama a pozvolným asfaltovým terénem. Cestou plkáme o nesmyslech a mezi řečí mě pak oznámí, že teď pofrčíme cca 5km z kopce a pak bude jen lehké stoupání přes nějaký kameny,ale prej se to dá běžně vyject..Moje naivita dostala vážné trhliny, když jsem zastavili před skoro kolmou stěnou, kde se i turisti drželi stromů a nebo špacír tyček..Přede mnou se ozvalo ,,to dáš,pojeď“..netušil jsem kam mám ject když přede mnou byla asi kilometrová zeď..Dobře, zkusim to..Po pár metrech jsem zjistil své fyzické nedostatky a nastal ten pravý boj o holý život. Někteří turisté, zejména ti z Německa mě natolik obdivovali, že si mě fotili, páč běžně tudy chodí lidé pěšky, někteří jedou na kolech,ale jen já jsem celou cestu jel v podstatě po zadním, neboť můj převod na šaška (1:1) mě nic jiného v tomto kolmém stoupání ani nedovoloval.Furt jsem hrabal a zvedalo se mi to jako divokej mustang v Colorádu. Zjevně si všichni říkali asi nějakej ,,profi bajker nebo artista z Berouska“když mě viděli jak bojuju s kolem a s terénem což v oku laika mohlo vypadat jako profesionální výkon..Zhruba po kilometru jsem viděl horizont, jásal jsem štěstím, protože tohle bylo nad moje síly. Na horizontu se cesta zlomila do leva a stoupání pokračovalo další cca kilometr...hroutím se vyčerpáním. V půli cesty jsem pociťoval první náznaky přicházející smrti, neboť mi odcházeli všechny základní životní funkce.Tu radost, že bych sesednul mu neudělám (opakoval jsem si vnitřně) a pokračoval jsem. Na dalším horizontu po vypití všechny vody, jsem potřeboval močit..Můj pokus o sesednutí z kola vypadal jako dopad parašutisty do hustě zalesněného terénu, třásl jsem tak, že když jsem si ho vyndal a snažil se vychcat, tak to pro neznalé situace mohlo vypadat jako když si pod tou borovicí leštim bambuly..Třes se uklidnil s další větou, že ted už to bude mírnější..ano, mírnější to bylo, ale za to delší. Má tělesná teplota vykazovala symptomy přehřátí a tak když jsme dojeli až k rozhledně, okamžitě jsem zastavil a rozepnul si vestu..a současně jsem pro přítomné obdivně sledoval panoramata a uznale pokyvoval i přesto že bylo hovno vidět..jen jsem prostě opět nemohl sesednout z kola neboť moje nohy vykazovaly známky disfunkce, takže jsem nechtěl bejt mezi ostatníma cyklistka za uplnýho blba..Současně mě tak bolela prdel, jako by si mě podala banda buziků…a to jsem měl elasťáky s výztuží.Teď už prej pojedeme z kopce, pecka, říkal jsem si, netuše co opět příjde. Byl jsem mokrej durch tím stoupáním, svítilo sluníčko (na český straně) a my fičeli z kopce do Polska..fičák to byl slušnej, jenže v Polsku nějak přestalo svítit a moje zpocený triko s vestou začalo tuhnout včetně mě od extrémně snižující se teploty. Opět někteří turisté kolem kterých jsem projížděl obdivně pokyvovali a nebo spíš kroutili hlavama, když kolem nich profrčela zmrzlá zelená kostka ledu s helmou na hlavě…Dole jsem nemohl ani zabrzdit jak jsem byl ztuhlej a zmrzlej. Mnoho lidí dole u chaty kde jsme stavěli, si myslelo, jak se ten chlap hezky směje, netušili však, že mi právě omrzlo obličejové svalstvo a já jen čekal až mi ten škleb teplem povolí..Bylo za náma 25 km, už chybí jen 12km..uff..Vyrážíme další stezkou, kde byly v podstatě jen balvany,řítil jsem se dolů jen po předpokládaném směru jízdy i napříč tomu, že většina cyklistů dolu kolo tlačila…do teď nechápu že jsem se nezabil na prvním šutru. Předposlední stoupání předemnou..cca 300m ,už prostě nemůžu..a náhle uprostřed 4 nádherný samice se psem, který hlasitě obdivovali zadky cyklistů přede mnou..přeci se neztrapnim..šlápl jsem do pedálů a rychlostí kterou by mě mohl závidět i Olaf Ludwig jsem profičel kolem těch holek..Jenom to obdivně zašumělo což mi dalo sílu zhruba do první zatáčky, kde jsem upadl do komatu…než mě došli zvedl jsem se a z posledních sil jsem ujel vstříc domovu…U parkoviště mě hlasitým křikem vítali děti, tak co tati jaký to bylo, ptá se můj mladej…hele co ti má povídat..dal bych to ještě jednou….(v duchu jsem se omlouval za tu lež). V tu chvíli jsem byl hrdina a ten pocit za to stál..takže asi tak moje cyklistika.. 
Přílohy
obrazek 1.JPG
obrazek 2.JPG
obrazek 3.JPG
obrazek 4.JPG
obrazek 5.JPG
obrazek 6.JPG
obrazek 7.JPG
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Daffson
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 287
Registrován: stř úno 08, 2017 9:27 am
Bydliště: Praha

Re: Jizerské hory - Kořenov

Příspěvek od Daffson »

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Ty bláho, dost dlouho jsem se takto nepobavil kamaráde ,,,,| (*_^) |,,,,

Něco veeelmi podobného jsem si před dvěma měsíci prožil při výjezdu s podobně šíleným kamarádem z Vítkovic v Krkonoších na Rovinku. Výšlap 2km převýšením 250m kde půlka ještě šla (červené šipky), ale druhá moc ne. Kamení, kopec jako prase, mokro a bahínko........jel jsem taky na srajdu 1:1 a kolo skákalo úplně stejně :-D
Přílohy
Benecko.jpg
Subaru Outback 2.5i MT (US version), rv.2014, 127KW- přítomnost
Opel Zafira B 1.8 16V, rv.2010, 103KW - prodáno
Opel Astra G 1.4 16V, rv.1998, 66KW - prodáno
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6320
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Jizerské hory - Kořenov

Příspěvek od cleo »

:-DDD :-DDD Super počtení, když jsem si to představoval, řval jsem smíchy :-DDD :-DDD :-DDD :-DDD
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Jizerské hory - Kořenov

Příspěvek od námořník »

:-) to jsem se zasmál.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Jizerské hory - Kořenov

Příspěvek od newli »

Zajimalo by me, kudy presne jste v tech jizerkach jeli ...
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Jizerské hory - Kořenov

Příspěvek od Subaru70 »

newli píše:Zajimalo by me, kudy presne jste v tech jizerkach jeli ...
..zkusim dodat mapu,on to měl na GPS takže si to pak i vyhodnocoval a pod. Zeptám se ho zda to má v archivu.Já si jen pamatuju jak jsme jeli z Jizerky nejdříve k nějakýmu jezírku, pak z kopce cca 5km a pak do kamenitýho kopce k nějaký rozhledně. Dále pak na Polskou stranu a přes Jizeru (dřevěný most viz. foto výše) zpět na Jizerku parking) Je to blázen..z cesty si pamatuju jen tu zimu a tlukot vlastního srdce.. :-DDD
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2869
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Jizerské hory - Kořenov

Příspěvek od .dundee. »

Podle mne to bylo zadem na velkou jizerskou louku, jezírko je za Předělem, Nebeským žebříkem na Smrk, do Polska na Stog a most přes Jizeru je pod Bukovcem a pak nahoru na parking.
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Jizerské hory - Kořenov

Příspěvek od newli »

to neni moc na kolo

EDIT treba nebeskly zebrik asi sjizdny neni. ne? :-)
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Jizerské hory - Kořenov

Příspěvek od Mira »

Mám podobně postiženého kamaráda. Cokoli pod 2000 metrů není kopec a stoupání je úsek, kde i ptáci choděj pěšky. To co někteří zdejší off cestovatelé mají projeté autem v Rumunsku má on projetý na kole. Má projetou i celou Albánii. A to dobrodružně na těžko - všechno sebou. Takhle třeba měli v plánu i Nový Zéland, ale dali jen část, na zbytek si museli půjčit auto, nebylo to časově možný vše projet v sedle. A starousedlíci tu ho znají. :-)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Jizerské hory - Kořenov

Příspěvek od sima »

Skvělý raport,zjevně hodně výstižný :-D :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Jizerské hory - Kořenov

Příspěvek od martas »

Dane : tak to byla tedy pekna taskarice :-DDD :-DDD ti povim.Proto uz z principu na kole nejezdim a radeji chodim pesky - na tury :-D
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Jizerské hory - Kořenov

Příspěvek od Traveller »

Chudák je z toho ještě teď tak rozhozenej, že postnul prakticky všechny fotky, kromě jedné, pootočené naležato. :-DDD :-DDD :-DDD
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jizerské hory - Kořenov

Příspěvek od VDC »

Traveller píše:Chudák je z toho ještě teď tak rozhozenej, že postnul prakticky všechny fotky, kromě jedné, pootočené naležato.
Měl jsem stejný myšlenkový pochod... :-DDD
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Špejlík
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 852
Registrován: sob lis 28, 2015 3:00 pm
Jméno a příjmení: Honza Nesládek
Bydliště: Kolín

Re: Jizerské hory - Kořenov

Příspěvek od Špejlík »

Já nechci bejt rejpal. Jsem totiž zapřísáhlý turista, takže mé výlety s manželkou a synem vypadají tak, že jdou se mnou prvních 10km, pak se otáčí a jdou domů. Já si to dojdu do svých 40 až 50km a sejdeme se spokojeně doma. Ale vždycky si přemýšlím, jak bejvalo na horách bez kolistů krásně:-))
Chápu, že každý trávíme svůj volnej čas po svém, ale když kolikrát vidím některý naprosto bezohledný jedince, jak se řítěj kopcem, tak mám chuť mu jednu tíhnout po hřbetu mojí sukovicí:-)
Ale samozřejmě bordel dělají i pěší...
A chápu, že i pro cestovní ruch hodně pomohlo rozšíření biků...
Ale bez kol bylo lépe.. můj názor;-)
A nejlepší jsou ufuněnci na elektrokolech, co se v pondělí pochlubí v rachotě, jak sjezdil Jizerky;-))

Btw Nekamenujte mě za mou úvahu:-)
Odepsáno Macem...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jizerské hory - Kořenov

Příspěvek od VDC »

Co se turistů týče, tak mě serou všichni a je mi jedno, jak se pohybujou. Takže tam kde jsou turisti, se snažím nebýt já. ;-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Cestování“