Okruh Baltik 2018 :-)

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Okruh Baltik 2018 :-)

Příspěvek od USbiker »

My jsme si letos udělali dovolenou v Polsku, chtěli jsme se dobít pozitivní energií u kamenných kruhů a menhirů a u moře, tak proč jezdit až do Francie či Anglie. když poláci mají svoje. :-) Ale musím říct že Subaru se opět hodilo. Totiž to co je v navigaci u nás v republica bílá čára cesta, tak v Polsku mne navigace párkrát svezla po bílé přes lesy a pole, kde už snad ani neprojede traktor... Bohužel jsme vždycky byli tak překvapeni, že jsem ani jednou nepustil kameru. No takhle...já byl samozřejmě překvapen příjemně, ale Marcela naopak to dost špatně nesla..."Nemáš naviják, tak co blbneš", "Sis nevzal ani lopatu, co jak tu zůstanem viset..."...:-) Tak se nedivte že jsem neměl odvahu ji poprosit aby to točíla... :-) Tak tady vám dám alespoń odkaz na krátké video z kamenných kruhů... Třeba se tam taky někdo bude chystat...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=lCknLvdqzjw[/youtube]
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Okruh Baltik 2018 :-)

Příspěvek od suubaru »

To jsem netušil, že se Polákům podařilo zachovat šutry na místě. Moc zajímavé. U nás asi nic nezůstalo? Nojo kulturní národ.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: Okruh Baltik 2018 :-)

Příspěvek od USbiker »

suubaru píše:To jsem netušil, že se Polákům podařilo zachovat šutry na místě. Moc zajímavé. U nás asi nic nezůstalo? Nojo kulturní národ.
No jo, a dokonce z těch čtyř destinací kde jsme byli tak se jen v té první, u Oder, platilo vstupné, Myslím že tři nebo čtyři zlote na osobu. Ostatní byly jen tak volně, ani to neměli oplocené!
To mě docela udivilo, vždycky jsem měl poláky za národ co se snaží vydělat úplně na všem...Přehodnocuji... :-)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Okruh Baltik 2018 :-)

Příspěvek od VDC »

Radime to video je famózní !!! Skutečně smekám !!! [RESPECT]
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: Okruh Baltik 2018 :-)

Příspěvek od USbiker »

VDC píše:Radime to video je famózní !!! Skutečně smekám !!!
Oooo, děkuji pane! Mě to jen baví si s tím trochu hrát, pokud je na to čas... Obrázek

Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Okruh Baltik 2018 :-)

Příspěvek od vrgada »

Moc pěkné video...
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Okruh Baltik 2018 :-)

Příspěvek od OZP »

Pekne video! Zajimava destinace na vylet!
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
HAD
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1464
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vladimír Šitavanc
Bydliště: Liberec

Re: Okruh Baltik 2018 :-)

Příspěvek od HAD »

Moc zajímavé! V Čechách se úplné kruhy už nenajdou. Akorát jednotlivé menhiry a nebo pak Kounovské řady. Nemáš nějaký itinerář v pdf? Dalo by se to udělat jako víkendovka?
HAD

Forester 2.0 XT AT, MY2014,
Obrázek
XV 2.0 iS e-boxer
Obrázek
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: Okruh Baltik 2018 :-)

Příspěvek od USbiker »

HAD píše:Moc zajímavé! V Čechách se úplné kruhy už nenajdou. Akorát jednotlivé menhiry a nebo pak Kounovské řady. Nemáš nějaký itinerář v pdf? Dalo by se to udělat jako víkendovka?
Itinerář bohužel nemám. A jako vikendovka by to nejspíš nešlo stihnout, pokud mluvíme o všech destinacích kde jsou kruhy... Je to dost daleko, když v pátek ráno vyjedeš tak jsi tam pozdě odpoledne (jel jsem s rodinou), v sobotu by jsi stihl tak max dvoje kruhy a v neděli už zpátky. Leda tak snad nějaký prodloužený víkend, jeden den navíc.

Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
milosv
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1019
Registrován: pon kvě 04, 2015 11:03 pm
Jméno a příjmení: Miloslav Všetička
Bydliště: Syrovice

Re: Okruh Baltik 2018 :-)

Příspěvek od milosv »

Parádní místa, pecka video. ,,,,| (*_^) |,,,, ,,,,| (*_^) |,,,,
Forester SJ 2.0i Comfort CVT ES 2018
Forester SH 2,0 XS Comfort LPG 2009
ex Forester SG 2,0 X Trend LPG 2003
Uživatelský avatar
HAD
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1464
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vladimír Šitavanc
Bydliště: Liberec

Re: Okruh Baltik 2018 :-)

Příspěvek od HAD »

Diky Radime. O prodlouženém víkendu jsem přemýšle. A aspoň screenshot těch mapek? Tady v tom videu při tom rozlišení to není použitelný.
HAD

Forester 2.0 XT AT, MY2014,
Obrázek
XV 2.0 iS e-boxer
Obrázek
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: Okruh Baltik 2018 :-)

Příspěvek od USbiker »

HAD píše:Diky Radime. O prodlouženém víkendu jsem přemýšle. A aspoň screenshot těch mapek? Tady v tom videu při tom rozlišení to není použitelný.
Jasně, pošlu ti přesné lokace.

Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Okruh Baltik 2018 :-)

Příspěvek od sima »

No to vypadá na moc pěkný výlet,zajímavé místo a to video (*_^) |,,,,
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: Okruh Baltik 2018 :-)

Příspěvek od USbiker »

Takže trochu podrobnější info:

Trasa je zde: https://www.gpsies.com/map.do?fileId=qeecjyeuyqyvlzjy

My jsme vyjeli z Ostravy brzy ráno a do tábořiště "u Lidzi" v Miedznu jsme dojeli v podvečer. Nehnali jsme, dělali pauzy. U vjezdu na tábořiště je závora z kulatiny, paní které se platí 10 ZL za osobu bydlí v domě vlevo. Tábořiště je asi o 100 metrů dál, docela velké a byli jsme tam my a jedna polská rodina. Je možné si rozdělat oheń, ale musíš mít buď své dřevo, nebo si ho tam koupit. Já měl s sebou jako správný traper a zálesák propanbutanový vařič...dvouplotýnkový... :-) Pěkné místo, čistá voda v řece ke koupání, dvě kadibudky. Prázdno.
Ráno jsme jeli na první kruhy, které jsou z tábořiště snad ani ne dva kilometry. Vstupné 4 ZL za osobu, 10 ZL za drona. Po-Pá 10-17, So, Ne a svátky 11-19.
Odtud jsme jeli na kruhy do Lesno. Nic se neplatí. Asi tam však nedávno řádila nějaká vichřice, obrovský kus lesa je vymeten a stále se na tom pracuje. Dlouho jsme se tam nezdrželi. Ve stínu bylo 35 stupńů a tam žádný stín nebyl. Za podívání to stojí, je to z Miedzna jen kousek, ale kdo je v časovém presu tak Lesno může s klidným srdcem vynechat.
Další byly Wesiory. Tam jsme se stavovali až cestou zpět od moře, protože jsme měli zaplacenou zálohu v kempu a museli jsme stihnout se nahlásit. Jinak si myslím že se dají v jeden den stihnout v pohodě Miedzno, Lesno i Wesiory. Wesiory jsou krásné a platí se parkovné kolem 10 ZL v případě že tam někdo je. Platí se v takové maringotce, kde mají i suvenýry.
Z Wesior je delší přejezd na kruhy v Grzybnici, takže jsme se nejdřív odpoledne ubytovali v kempu Bobiecino. www.bobiecino.pl Pěkný, klidný kemp v krásném prostředí, možnost koupání a půjčení šlapadel. Za osobu 18 ZL, yvíře 6 ZL a připojení se k proudu 220V za 8 ZL. Dva čisté záchody s umyvadly a teplou vodou.
Ráno jsme se sbalili a jeli navštívit poslední kruhy v Grzybnici. Oproti těm ostatním jsou trochu z ruky, ale z Marcelou jsme se se shodli, že tam se nám líbilo nejvíc. Takže bych je doporučoval nevynechat. Zde se neplatí také nic.
No a pak jsme jeli domů...
Uživatelský avatar
HAD
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1464
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vladimír Šitavanc
Bydliště: Liberec

Re: Okruh Baltik 2018 :-)

Příspěvek od HAD »

Super Radime, moc děkuji!
HAD

Forester 2.0 XT AT, MY2014,
Obrázek
XV 2.0 iS e-boxer
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Cestování“