Dovolena Chorvatsko.

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Dovolena Chorvatsko.

Příspěvek od Mira »

Jeden kamarád se sbalil s holkou a strávili týden putováním po pobřeží i horách. Noclehovali v autě.

Bodyšku, my sebou měli takovejhle chlaďák.
chladas.jpg
Soudky 2 x 20l.
Pili jsme i místní, ale na čepu tam bylo veskrze Karlovačko a nic moc tedy.

Jinak mě je v léte hic všude a na kecy ohledně toho, že u moře teplo není nevěřim, jsou to výmysly těch, co si to namlouvají, když je to stálo takovejch peněz. Mě byl hic i u Atlantiku a to bylo v květnu. Takže mě k moři neužije, přes den se důkladně schovávám před slunkem, jen si občas skáknu zaplavat a večer chlastám. Raději jsem si jel v zimě vícekrát zalyžovat. To už teď moc nemohu a vzdalovat se tak daleko od svých kardiologů taky nechci. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Dovolena Chorvatsko.

Příspěvek od spm »

Mira píše: Jinak mě je v léte hic všude a na kecy ohledně toho, že u moře teplo není nevěřim, jsou to výmysly těch, co si to namlouvají, když je to stálo takovejch peněz. Mě byl hic i u Atlantiku a to bylo v květnu.
Fuj, jsem si úplně vzpomněl na Itálii před lety... nějak úplně blbě nás napadlo tam jet v červenci nebo srpnu... doteď si živě pamatuju, jak jsem měl klimatizaci v pokoji nastavenou na 25C a klepal jsem se tam při téhle teplotě zimou :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Jechy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 692
Registrován: pon dub 06, 2015 4:46 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Jechort
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolena Chorvatsko.

Příspěvek od Jechy »

Bodyšek děkuji za skvělí subaru tip tak na výlet ;-) Za 14 jedeme do Pakoštane :-)
Subaru Outback 3.0R 180kW MY2006 H6
Subaru Legacy 2.0R 121 kW MY2006 H4 - Prodáno
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Dovolena Chorvatsko.

Příspěvek od Bodyšek »

Jechy píše:Bodyšek děkuji za skvělí subaru tip tak na výlet Za 14 jedeme do Pakoštane
Jako vazne tam jede te?Ja nerikam ze to bylo spatne to v zadnem pripade ale byl jsem i v lepsich mistech Chorvacka.Je tam super krasnej Kemp Adria se jmenuje.To bych zkusil klidne pristi rok Obrázek.

http://adria-more.hr/camping-kozarica


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Jechy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 692
Registrován: pon dub 06, 2015 4:46 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Jechort
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolena Chorvatsko.

Příspěvek od Jechy »

Bodyšek píše:
Jako vazne tam jede te?Ja nerikam ze to bylo spatne to v zadnem pripade ale byl jsem i v lepsich mistech Chorvacka.Je tam super krasnej Kemp Adria se jmenuje.To bych zkusil klidne pristi rok .

http://adria-more.hr/camping-kozarica
Vážně. Oni tam chtějí rodičové, líbí se jim tam, slibil jsem, že si nimi někam pojedeme letos. Jako malý jsme jezdili k Drage do kempu Romantika (snad se tak jmenu :-) ). Budeme přesně těsně vedle toho kempu jak píšeš :-) Mě moře všeobecně moc nebere. Budeme dělat výlety Paklenica, Krka, plytvičky. Budeme tam s nimi max týden a pak hurá do Slovinska zkouknout Triglav. Takže jsem rád za každý typ kam vyrazit. Valenda u moře z toho bude max 2dny.
Subaru Outback 3.0R 180kW MY2006 H6
Subaru Legacy 2.0R 121 kW MY2006 H4 - Prodáno
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Dovolena Chorvatsko.

Příspěvek od Mira »

Já ještě byl i v Jugošce. Primoštejn. Spálil jsem se hnedle druhej den a bylo to v kempu, pod stanem. Pláže tam byli až moc oblázkový, docela velký šutry. Vydělal jsem nějaký děngy za pár kilo kafe, ty jsem utratil za origo Adidas a po cestě zpět, protože se jezdilo přes Maďarsko. Jen tam se dala koupit litrová Coca-cola ve skle a slušný džíny. :-D
A máma musela zapojit nějaký páky, abych dostal výjezdní bumážku. ;-D První žádost nevyšla.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Dovolena Chorvatsko.

Příspěvek od sima »

:-D Míra jj,tak to bylo,já pamatuju burzy v Maďarsku,džíny,desky,jj :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Dovolena Chorvatsko.

Příspěvek od námořník »

Pamatuju když jsem jel na intr a dva učni se bavili ze byl v Maďarsku a koupil si tričko ac BLESK dc a ki 2 BLESKY. Říkal to jak jsem to napsal :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Dovolena Chorvatsko.

Příspěvek od Mira »

námořník píše:Pamatuju když jsem jel na intr a dva učni se bavili ze byl v Maďarsku a koupil si tričko ac BLESK dc a ki 2 BLESKY. Říkal to jak jsem to napsal .
Dumám, proč to šlo v Maďarsku a u nás ne. A dodnes teda lituju, že jsem byl později i 2x přinucen jet do Polska na burzu. Přitom už na střední jsem prodával na burze v Kénigu hodinky a kazety. Z Polska. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Dovolena Chorvatsko.

Příspěvek od sima »

V maďarsku to bylo vždy volnější,povolili tam myslím dřív nějakou tu "živnost".Byli tam přeci i soukromé stánky-ála langoše :-) pronajímali se zahrady na ubytko a stanování,my tam takhle jezdili s našima.A tak se s tím svezlo taky spoustu šmeliny.
Námořníku tj přesné :-D :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Jechy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 692
Registrován: pon dub 06, 2015 4:46 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Jechort
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolena Chorvatsko.

Příspěvek od Jechy »

Vyrazili jsme na místo při západu slunce. Krásná podívaná. Mladá se za mě styděla že všichni tam chodí pěšky jen my musíme autem. Navíc po tak hrozné cestě. Mě se to ovšem líbilo, takže děkuji ;-)
Stojí za to i navštívit naprotejsim kopci jedno místečko s kostelem a parádní vyhlídkou. Je to ještě víš než toto cca 300 m.n.m. ObrázekObrázekObrázekObrázek

Odesláno z mého X Compact pomocí Tapatalk
Subaru Outback 3.0R 180kW MY2006 H6
Subaru Legacy 2.0R 121 kW MY2006 H4 - Prodáno
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Dovolena Chorvatsko.

Příspěvek od Bodyšek »

Krasne fotky .Nam taky pod kopcem rikal Pan:nahoru muzete pesky nebo autem ale musite mit Jeep 4x4 nebo nejakeho Jeeppa-jipa a manzelka se na mne podiva a rika:My mame Subaru a jedem .A bylo.A uz jsme se drapali nahoru.Tam na te vezi sedel nejaky pan s dalekohledem a dival se po okoli.Jestli nejaky hlidac nevim.Tak ze jste si to taky uzili poctive?Tak to ma byt.To k tomu patri


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolena Chorvatsko.

Příspěvek od vena »

Byli jsme teď na ostrově Rab a nádhera.na 10 dní ,ubytování našli v místě , třeba v Loparu toho bylo volného mraky.ostrov nabízí několik druhů pláží (kamenné -i ježci,pak pískový-jemny písek,a hrubší písek menší pláže mezi skálou) voda průzračná, studenější ale při těch třicítkach osvěžující.z pochutin jsem se naucil očišťovat a jíst lignje :-) ,čevabčiči ,a objevil med bagrem.
tam jsme jeli přes Graz Záhřeb prázdný dálnice byli jsme tam natotata.:-) zpátky tipuju tak 4-5 hodinový zpoždění jeli jsme na Ljubljanu směr na A10( přes ten Karawanken tunel) po hranici to ještě šlo i když tam jsme strávili také tak dvacet minut, ale od napojení na Slovinsku na dálnici hrůza jelo to snad kousek za Ljubljanou pak zase horor.puvodne jsem si plánoval že někde u Jesenice v 15-16h. natankujem vyčůrame a vyrazíme dál.ten tunel jsme přejeli okolo 21 h.pak začlo pršet :-D .jeli jsme H6 na Vránách GD a na pohodu, překvapilo mě i pohodlím.
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Dovolena Chorvatsko.

Příspěvek od Slavek_xxx »

vena> a co auto, vse doufam ok?
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolena Chorvatsko.

Příspěvek od vena »

Slavo ok,rozhodli jsme se na rychlo takže jsem nestihnul pořešit ani letňáky ani plyn (sem tam se rozpíská a bliká červená modrá tak to premackam a jede se dál.pricinu zatím nevím, prvně to udělalo když jsem jel od tebe,myslel jsem že došel plyn a teď občas ,ale nebyl zatím čas zajet za plynarem.nechci aby se v tom moc hrabal páč myslím že to je náramně naštelovaný.)ale obojí fungovalo na 1.akorát jak jsme tam přijeli tak na makadamu a nerovnosti začal skřípat a vrzat :-D žebřiňák s nářadím,asi tím vlhčím ovzduším.najeli jsme 1800 km, celkem co to mám už tak 4 a půl.
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Odpovědět

Zpět na „Cestování“