Náš portálfotogaleriechat [0] KontaktSrazyWiki

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Vaše/naše off-road trasy 
Autor Zpráva
Uživatel fóra
Uživatel fóra

Rád bych abychom se v tomto vlákně podělili o námi již projeté off-road trasy. Myslím že to není na škodu. Troufám si říct, že mnoho z nás (mnou počínaje :-D ) má problém se dostat někam mimo silnici a krásně si pojezdit. Třeba jako já, dá se říct čerstvý subarák, který by si rád v okolí svého bydliště jen tak někam vyjel na celodenní či víkendový výlet, bohužel však nevím kam. Po běžných silnicích používám docela solidní Android navigaci Sygic, jinak na off-road poježděníčko používám Locus, kde si mohu trasu nejen zaznamenávat, ale i importovat.
Takže bych tu hned rád vložil jednu trasu, kterou jsme si s rodinkou včera projeli. Našel jsem ji na polském webu, projel, updatoval a zaznamenal do GPX.
Trasa vede v Polsku z Tworkova do Raciborze, projel jsem ji se svým přizvedlým Otíkem celkem v pohodě, takže bych ji označil za lehkou až středně těžkou.Zajímavější to může být po delším dešti... :-D Ale na pohodový výlet s rodinkou super! Jsou to polní a lesní cesty s přejezdyx mezi nimi po asfaltce. Začátek trasy mne trochu zaskočil, protože cesta přes pole byla zarostlá tak vysokou trávou že ani nebyla vidět a jel jsem jen podle navigace. :-D Dále cesa vedla kolem a skrz štěrkovny, byly zde možnosti koupání, taky kolem jednoho velkého krásného statku s kozami a koňmi, kde byly i lavičky ve stínu, které lákaly dát si svačinu. Trasa končí v Raciborzi u obory. Je tam krásný park a pro děti mini zoo. Pěkná procházka krásným lesem po perném dni. 8()
No snad se toto vlákno chytne a podělíte se se svými trasami... >B-)

Přílohy:
PL_Tworkow__Raciborz_GPX.rar [30.64 KiB]
33 krát
ned čer 04, 2017 12:13 pm
Předseda klubu
Předseda klubu

Dobrý nápad. :-)

Toyota Previa 4WD 2.4 ´97- rekonstrukce Toyoty
Subaru-Robin Generator 3 kW

ned čer 04, 2017 12:27 pm
Profil Zobrazit autorovy stránky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Myšlenka dobrá, ale problém vidím v tom, že většina cest je buď za závorou/zákazem nebo značka chybí, ale častější ježdění v dané lokalitě by dříve nebo později začalo někomu vadit.

Znám dost cest v Krušných horách, ale veřejně o nich psát bohužel nebudu, protože buď mám kliku a nikdo mě nechytne, nebo to ukecám, protože jsem v daném místě spíš výjimka a zase tak moc se tu nejezdí.

ned čer 04, 2017 1:52 pm
Uživatel fóra
Uživatel fóra

RadekN píše:
Myšlenka dobrá, ale problém vidím v tom, že většina cest je buď za závorou/zákazem nebo značka chybí, ale častější ježdění v dané lokalitě by dříve nebo později začalo někomu ...

Jasně, tohle je samozřejmé. Já měl na mysli cesty kde "zatím" zákaz není. Vím že jich je u nás jako šafránu, proto jsem myslel že když někdo něco najde, tak se podělí.
(*_^) |,,,,

ned čer 04, 2017 2:20 pm
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

Už tady takový vlákno je https://subarufanclub.cz/forum/viewtopic.php?f=35&t=4938

ned čer 04, 2017 2:32 pm
Uživatel fóra
Uživatel fóra

Tiger píše:
Už tady takový vlákno je viewtopic.php?f=35&t=4938

Ano, to jsem právě taky našel. Moje myšlenka však byla že by se tu přímo vkládaly .gpx soubory s projetou trasou, popisek čím se to jelo atd. Byla by to docela pomoc. Potom si už každý může trasu upravit podle svého. Na tom vlákně co píšeš jsou převážně postřehy z výletů a fotografie, ale kdo by se tam chtěl vydat tak by třeba bloudil. Například příspěvek od Dušana byl o tom jak projel v Polsku trasu Orlí hnízda. Mne třeba to velice nalákalo a bylo by super si to hodit do navigace a jet Dušanovou stopou. Vím že si to jde zadat ručne souřadnici po souřadnici do navigace přímo z průvodce, ale je to dost zdlouhavé a taky ne všechny suprové trasy jsou v nejakém průvodci.
Ale pokud je tohle zbytečně duplicitní téma tak poprosím admina o jeho přesunutí na správné místo. :-/ ,,,,| (*_^) |,,,,

ned čer 04, 2017 2:43 pm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

Mam vyskusane, ze ked sa zapnu polne/nespevnene cesty vo Waze, tak to niekedy da uplne pekelne trasy cez luky a podobne.
Naposledy som tak po niekolkodnovom dazdi isiel takto cez kopec z doliny do doliny a nebolo mi vsetko jedno, ked som sa potom na to spatne pozrel, na tie rozbahnene zjazdy, co by som bez zjazd. asistenta isto nedal.
Specialne by ma zaujimalo SK/CZ/Morava. Polsko ani moc nie :)

ned čer 04, 2017 10:24 pm
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Tak nevim, tuhle option ve wazu zapnutou mám a nikdy jsem si nevšim nějaké hrůzy... Asi jediná nestandardní cesta, kam mě to kdy zavedlo, je zkratky od Nehvizd ne Vyšehořovice, kde objevil nějakou polňačku vedou těsně souběžně s D11. Nicméně to je pořád taková trasa pro Subaru s prstem v nose. Jediná výzva to byla v zimě se Suzuki, kde ta cesta byla zapadaná sněhem, takže jsem nechtěl zpomalovat, abych tam nezůstal a v rychlosti byla zase výzva na té cestě zůstat, abych nechtěně nenajel na D11 :-DDD

pon čer 05, 2017 12:17 pm
Uživatel fóra
Uživatel fóra

Tak jsme si udělali malý čtyřdenní výlet do Polska. Marcela chtěla na sever k moři, na poloostrov Hel a blízké okolí, protože tam je fakt krásné. Sice moře na můj vkus dost chladné, ale počasí bylo nádherné, písčité pláže vyhřáté, takže nohu jsem taky smočil. :-) No ale důležité je že jsem Marcelu ukecal že 700km v kuse bude strašně moc, a tak jsem to spojil s menším offroudíkem... :-) Lákaly mne už dlouho ty Orlí hnízda, tak jsem si posbíral z netu nejaké informace a z několika různých zdrojů tras jsem si složil jednu, která bude vyhovovat rodinnému výletu. Na trasu jsme najeli v Olkusz a cíl byla Pustynia Sedlecka u Czestochove. Polská Sahara. Znal jsem ji jen z videí z Youtube a chtěl jsem si vyzkoušet jízdu v hlubokém písku. Zjistil jsem že to neumím. :-) :-) :-) Jinak cesta polskými lesy a poli byla celkem nenáročná. Moc se tamtudy asi nejezdí, protože jsem občas musel odklidit z cesty nařezané dřevo které už hnilo a taky odsekat jeden spadlý strom. Zjistil jsem že potřebuji do auta velice nutně lepší sekeru a raději i nějakou tu pilu... :-) Jen v jednom úseku byly fakt hluboké koleje od traktorů v rozmočeném blátě a tam jsem si bez navijáku a pořádných vyprošťovacích pomůcek netroufnul. Navíc jsem jel solo s tříletým prckem... V mapě jsem to místo označil a sám jsem jel jinudy. Ale jinak fakt super, moc se nám to líbilo. Pak jsme na konci na Sahaře rozbili stan (taky potřebuji nutně delší stanové kolíky :-) ... ) a ráno po snídani jsme pokračovali na sever... Off-road přes Orlí hnízda má cca 100 km a jeli jsme to nějakych 7 hodin s pauzami na jídlo a kocháním se.

Přílohy:
PL__Orli_hnizda_GPX.rar [61.04 KiB]
18 krát

Naposledy upravil USbiker dne ned zář 03, 2017 2:32 pm, celkově upraveno 2

sob zář 02, 2017 12:20 am
Předseda klubu
Předseda klubu

Byli jsme tam na jaře a je to tam skvělý.

Toyota Previa 4WD 2.4 ´97- rekonstrukce Toyoty
Subaru-Robin Generator 3 kW

sob zář 02, 2017 7:12 am
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

Trasa Orlí hnízda mi nefunguje. 100 km cesty vtěsnaných do 87 bajtů ..... ??? Kde je zádrhel?

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl

sob zář 02, 2017 8:22 pm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

já z toho vydoloval souřadnice oblasti Mali Niger a okolí :-/ :-D

sob zář 02, 2017 8:47 pm
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu

ten RAR je prázdný (0 bytů)

Forester 2.0i-L Comfort CVT MY13
Legacy sedan 3.0R H6 Spec.B AT MY06
ex Forester 2.0D Active MY09

sob zář 02, 2017 8:50 pm
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

No však, jenom pojmenování bez obsahu.

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl

sob zář 02, 2017 9:05 pm
Uživatel fóra
Uživatel fóra

Jo? Tak to pardon, mrknu se na to a opravím. Já to totiž nekontroloval...

Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk

ned zář 03, 2017 2:15 pm
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další