HSK Výlet Balkán 2017

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: HSK Výlet Balkán 2017

Příspěvek od nasticka »

Jo, limity aut i posádek už se těším na další zimní bivak..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: HSK Výlet Balkán 2017

Příspěvek od Dušan »

O odkladu Islandu jsem nevěděl, takže jsem přemýšlel, co máte s tou Ukrajinou. Když jsem před víc než rokem vymýšlel kam na výpravu v r. 2017,
tak jednou z možností byla právě Ukrajina. Připravoval jsem si tam pár tras, ale pak jsem od toho ustoupil. Charakter hor je tam dost odlišný a zdálo se mi,
že pro forestry nejsou trasy zrovna nejvhodnější. Alespoň ne ty, které se mi připadaly nejzajímavější a nejatraktivnější. Budete tam muset hodně vybírat
podle sjízdnosti.

Nakonec padla volba na Srbsko a ČH. Některé cesty jsou shodné s vašimi. V itineráři mám i NP Tara i Uvac. Za Tarou chci ještě prokřižovat planiny
kolem Mokré Gory - ve filmech Emira Kosturici se mi tam ta krajina strašně líbila. U Uvace jsem původně chtěl k ženskému monastiru Dubrava, ale pokud
je cesta ke klášteru Uvac tak pěkná, asi to změním. Dotaz: je tam přes řeku brod, aby se z jedné strany dalo přijet a na druhou stranu odjet?
A blízko kempíku u Sjenička jezera mají být u Uvace největší kolonie supa bělohlavého v Evropě, viděli jste je tam?

edit: už jsem na předchozích stranách zjistil, že se tam přes řeku dá.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: HSK Výlet Balkán 2017

Příspěvek od VDC »

Dušane Ukrajina je v tuhle chvíli jen nápad. Zatím jsme se pevně na ničem nedomluvili. Je to na stole proto, protože partnerka Bony8 je ze Zakarpatské Ukrajiny a má tam rodinu. Takže by to mělo ten bonus, že bychom tam měli někoho místního, kdo by mohl poradit. Ale Tiger z toho zatím nijak nadšen není, pokud tedy za poslední 2 dny po našem rozloučení, nezměnil názor. :-)
On spíš uvažoval opět o Balkánu a mě osobně je to jedno, je tam tak krásně, že tam klidně můžeme jet ještě 10x a pořád bude kam.

Cesta ke klášteru Uvac je opravdu krásná. Jak sjezd ke klášteru, tak výjezd od něj. Zrovna včera jsem ořezával video z výjezdu od kláštera a moc mě mrzí, že z videa vůbec není poznat, jak hezký ten výjezd byl. Kamenitá cesta lesem s hezkým stoupáním, která na videu vypadá jako dálnice. :-/
Brod tam je, tahle fotka https://goo.gl/photos/BghB2WgUJWRsoehf7 je z něj.

Supy jsme bohužel neviděli. To byl jediný drobný střet s místním občanem, který jsme měli. Na vyhlídku, odkud se na ně kouká, jsme navštívili už večer a zaparkovali jsme auta u vstupu na chodník k vyhlídce. Bohužel jsme netušili, že někteří parkují na trávníku domorodce, který tam bydlel. A když jsme se tam ráno vrátili, že zkusíme zahlédnout supy, vyhnal nás. Nechtěli jsme to řešit, tak jsme jeli pryč.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: HSK Výlet Balkán 2017

Příspěvek od Dušan »

Tome, dík za informace. Před vyhlídkou zkusíme zaparkovat mimo louku, ale moc tam není kde. A zatarasit mu příjezdovou cestičku k chalupě, to by nemuselo dobře dopadnout.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: HSK Výlet Balkán 2017

Příspěvek od VDC »

Dušane my mu nezatarasili cestu. Spíš byla smůla, že někteří dali auta do vyšší trávy, netuše, že to bude komukoliv vadit. Kdyby na nás vystartoval už večer, tak jsme se mu omluvili, dali bychom mu pivo a byl by myslím klid. Protože ráno, když jsme tam přijeli, tak tam byli nějaký Číňani s autem z půjčovny a ti tam parkovali v pohodě a bavili se s ním.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: HSK Výlet Balkán 2017

Příspěvek od Dušan »

Já to myslel tak, že až tam budeme my, tak musíme zaparkovat mimo louku a přitom tak, ať mu nezatarasíme příjezdovku. Ne že vy jste mu ji zatarasili.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: HSK Výlet Balkán 2017

Příspěvek od VDC »

Já to pochopil Dušane, jen popisuji situaci, jak k tomu nedorozumění došlo. Ona vede cesta až k tomu vstupu a tam je na konci plácek, kde lze zaparkovat. Kdybychom asi zaparkovali způsobně mimo tu vyšší trávu, kterou si pán nárokoval, možná nebyl problém. My jsme ale zaparkovali kdekoliv, v rámci toho plácku a to byl zřejmě ten problém. Po pravé straně bylo zábradlí, zřejmě je určeno parkovat u něj, naproti byla ta vyšší tráva, ale celé to bylo ohraženo, tak jsme nevěděli, že nelze parkovat kdekoliv. To bylo jediné nedorozumění, ke kterému za celou cestu došlo.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: HSK Výlet Balkán 2017

Příspěvek od Dušan »

OK
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: HSK Výlet Balkán 2017

Příspěvek od sima »

Se teprve vracím k fotkám,včil jsem tu tolik nechodil a předsedovy fotky mě teda utekly,vidím,že tam byl i těžšší terén,to na golfa fakt není :-) ...předtím jsem viděl jen část,nedoplňoval jsi je ještě pak Tomáši?Moc pěkné expediční fotky,krásné kouty země a je vidět,že máte už hodně expedičně upraveno a vychytáno,viz kredenc :-) =) Ale to myslím vážně :-) Věřím,že je to pak paráda,jen vytáhneš šuple a vaříš,hoduješ...Moc rád tyhlety reportáže čtu a sjíždím fotky,paráda (*_^) |,,,, =)
Těžko nějakou fotku opravdu vyzdvihnouti,jen se mě zas co to sjíždím už podruhé za sebou hodně líbí tahle,to auto tam vypadá fakt dobře,ani bych skoro nepoznal že je to subaru :-) a pro případné popichovače je mě úplně jedno,čí je to auto,jestli předsedy,či barona :-) ;)
https://photos.google.com/share/AF1QipO ... 45cy1OWkN3
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: HSK Výlet Balkán 2017

Příspěvek od davidherda »

Jakým podvodem si dostal pryč mercedesa z rezervy?

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: HSK Výlet Balkán 2017

Příspěvek od VDC »

Radku děkuju. :-) Fotky jsem nahrával všechny najednou. Asi jsi je jen nedokoukal napoprvé. :-)

Kredenc fungoval naprosto na jedničku a největší satisfakcí pro mě bylo, když mi Zdeňka během cesty mnohokrát zopakovala, že je to skvělý jak to funguje. :-) Kritika od manželky je ta nejdůležitější a když letos několikrát prohlásila, že je to super a že už jede kamkoliv, byla to ta největší odměna, které se mi mohlo dostat.
Výborná byla scénka z cesty domů, kdy jsme zastavili v Rakousku na pumpě, zacouvali pod strom, vytáhli kredenc a jali se vařit oběd. Vedle stál nějakej rakouskej strejda a normálně přišel na exkurzi. :-) Hrozně se mu to líbilo. :-)

Nicméně pořád je co zlepšovat. Můj poslední report po odluce od skupiny, kdy na mě David seslal jevy, byl založen na realitě. I když jsme si jeho psaní se Zdeňkou fakt užili. :-)
Boční přístavek ke střešnímu stanu je slepá větev ve vývoji a musím se vydat cestou jinou. Poslední 3 noci fakt foukalo jako kráva. Jednou v Černé Hoře a jednou v Chorvatsku, jsem to uprostřed noci odepínal, aby se něco neurvalo. Dospávali jsme pod širákem, naštěstí foukalo, ale nic víc. A poslední noc jsme širák zvolili rovnou.
Takže na příště rozhodně připravím něco jiného... pro mě ty přípravy jsou součástí té akce, součástí těšení se na tu akci. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: HSK Výlet Balkán 2017

Příspěvek od VDC »

davidherda píše:Jakým podvodem si dostal pryč mercedesa z rezervy?
Byl v kempu. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: HSK Výlet Balkán 2017

Příspěvek od davidherda »

Usvědčen ze lži... nové tríčky s fotoshopem co :-)

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: HSK Výlet Balkán 2017

Příspěvek od sima »

To bude tím,nedokoukal jsem to,je to záhada,ale ne.Tak když to takhle mimořádně pochválila tvoje polovička,tj vždy nej satisfakce za odvedené dílo =) :-) A kor s tím dovětkem,že už pojede včil všude :-D
Rezervy jsem si také všiml :-/ :-) Ještě jedné zvláštní fotky jsem si všiml,nevím co si mám o tom myslet,jestli je tam nějaký ufon či Marcel,či už zase včil večer špatně vidím :-/ ale to nic,raděj to nebudu ani hledat :-)
Tomáši zlepšovat je furt co,vždy a všude,nejen na expedici,ale vidíš sám,že i takový rakušan byl plný zájmu,já bych byl taky rád,proto to člověk dělá,že ho to baví,ty přípravy a že to pak slouží,tj satisfakce pak,že to fajn slouží a líbí se to i jiným.Já se přiznám,že první dojem,když jsem viděl přípravy kredence ještě v česku,tak ten byl,jestli to není kapku přehnané,ale hned jsem to zapudil a viděl jak by jinak čověk převrátil celé auto skrz hledání čehokoliv,tohle prostě musí být,ať jsou spokojeni všichni,kor když jedete celá rodina.
Ještě jedno:závidím vašim dětem,že s váma zažívají to co zažívají.Takhle mě vzít táta někam,to bych byl z toho fakt totálně v prdeli.Ono zažili jsme s našima ledaco,i kempy v žigulu,bez stanu,u vody,kde nebylo lautr nic,cestování do světa autem,kde to tehdy jen šlo,stavění chalupy v odlehlých pasekách,snažili se co to šlo a já jsem za to vděčný a rád vzpomínám,jen ty možnosti dneska jsou fakt jinde.Oni dělali co mohli,vy taky,pro děcka to muselo být super.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: HSK Výlet Balkán 2017

Příspěvek od nasticka »

Jo, děcka si taky užila. Honza je plný dojmů. Akorát při cestě domů dělal ofuky. Byl otrávený, že jedeme domů. Má tu naši trhlou partu moc rád a na každou akci se těší dlouho dopředu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Forester SG 2.0XT - SíGr
Odpovědět

Zpět na „Cestování“